Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)
 
Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 19
(#) hatvanasjocó válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 28, 2013 /
 
Azért tegyük hozzá, hogy ha a némítás ki van iktatva akkor kapcsolgatás előtt illik lehalkítani! A nagy hangerejű átkapcsolási kattanások nem tesznek jót sem a hangszórórendszernek, sem az erősítőnek.
(#) tucsok0706 hozzászólása Jan 8, 2014 /
 
hali mindenkinek.
kaptam egy ien erősitőt de az egyik végfok modul teljesen szét van esetleg lenne valakinek egy elado ó panelje?

elöre is köszönöm
(#) Beringer 600 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia! Tennél fel egy képet a cserélendő panelról?Talán javítható!
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) tucsok0706 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
itt a kép
(#) Beringer 600 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
a forr szemes oldaláról gondoltam.Ha tudok szívesen segítek.
(#) Beringer 600 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
No csak azért kértem a másik oldaláról képet,mert van nekem ilyen modulom,az se 100%-os és meg nézném hogy a tiéd jobb-e vagy az enyém.
(#) Ameron24 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Egyébként olyan 2-3000 Ft-ból újratudnád építeni, ezt a végfokot, nem kell hozzá nagy hozzáértés, ha a fólia nem sérült nincs felszakadva, megégve, akkor panelt nem is kell újragyártanod a tekercs a kép alapján jó, a 2db 3-5wattos ellenállást 8 asszem 40-50 ohm körül van azokat érdemes lenne megnézni hogy jók e, ha nem azokat is cseréned kell. van kapcsolási rajz is, de ha kell küldök beületési rajzot ( mi milyen érték ( mvel tudod helyettesíteni stb) a legdrágább elem amúgy a 2db BD809-810( ha jól tudom) ezt tudod helyetesíteni pl BD911 BD912 párossal.

amint látom már javított ez a végfok mert pl a 2 db 40-50 ohmos ellenállás is cserélt.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) tucsok0706 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
a hatulja egész jo
(#) tucsok0706 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
köszönöm a tanácsot megprobalkozom vele ha esetleg elakadnék irok még.

tiszteletel janos
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2014
(#) Ameron24 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 9, 2014 / 1
 
Na megnéztem neked a VR39 és a VR40 az nem40-50ohm hanem 0,47ohm.
Az alkatrészek kiforrasztásakor használj ónszívó szalagot, vagy ónszívót, újramelegítéskor tehetsz rá egy kevés folyasztószert, és egy pici ónt így gyorsabban olvad, illetve ha ónszívót alkalmazol biztos hogy nem fogod túlmelegíteni a fóliát így nem fog "delaminálódni"(felhólyagosodni) illetve az új alkatrészeket is könnyű behelyezni.

A NO-Clean termékeket ajánlom, ezek után nem kell takarítani pl. isopropyl alkohollal.
(#) Beringer 600 válasza tucsok0706 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Még ennek a panelnek,egészen jó a fóliás oldala,csak rendbe kell szedni.
(#) Beringer 600 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Bocsi hogy bele szólok,de ebbe a szériába nincsen 40-50 ohmos ellenállás,esetleg 0,47 ohmos
(#) Ameron24 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
igen észrevettem, én is de javítottam is a szövegemet igazad van nincsen 0,47ohm 5 watt a VR 39 és a VR40 viszont az eredeti hozzászólásomat már nem engedte módosítani így egy újabb commentbe fejtettem ki azt.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) Beringer 600 válasza Ameron24 hozzászólására (») Jan 9, 2014 /
 
Semmi gond.
(#) marcus hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Üdv! hogy lehetne hídba kötni az erősítőt?
(#) maraid hozzászólása Ápr 29, 2014 /
 
Sziasztok! Itthon előkerült egy videoton EA 6380-S típusú erősítő. Kiderült, hogy valamikor régen elfüstölt az egyik végfoka és el is kallódott azonnal. A másik elvileg működőképes. Kerestem sokáig hátha tudok venni egyet bele, de nem találtam semmilyen hirdetést, ezért arra jutottam, hogy újraépítek egyet a benne lévő mására. Kivitelezhető? és ha igen akkor szeretnék benne segítséget kérni. Mik vannak benne? Hogyan kössem? mennyibe kerülne? Vagy találhatok-e olyat aki megépíti nekem?
Előre is kösz!
(#) proba válasza maraid hozzászólására (») Ápr 29, 2014 / 1
 
Rajza itt. De ha veszel egy működőképes használtat, lehet olcsóbb.
(#) Ameron24 válasza maraid hozzászólására (») Ápr 30, 2014 / 1
 
Egy teljes végfok újraépítése nekem kb 5-6000 Ft volt a nyákkal együtt ha jól emlékszem akkor a VL45 egy 25 menetes tekercs 6mm-es légmagon 1mm-es cuz huzallal. VR39-40 0,47R 5 Watt VR47-46 4,7R 2-3 Watt ha jól emlékszem. VT03 azt hiszem elhagyható ( némításért felel )
(#) Ameron24 válasza Ameron24 hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Bocsi figyelmetlen voltam teljesen más a két végfokmodul. de szerintem nem lehet sokkal több az anyagköltség, sztem a végtanzisztor helyettesíthető a bd911-12 párossal is igaz az nem 6A 65W 80V hanem 15A 90W 100Volt de max többet fog bírni a végfok.
(#) Ameron24 válasza maraid hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Szia készítettem egy nyáktervet azér érdemes átnézni de elvileg jó
(#) maraid hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
Köszi szépen a segítséget!
(#) Ameron24 válasza maraid hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Nincs mit, ha vasalod akkor a nyáktervet alkatrész-felőli nézetben nyomtasd, így a tükörképe kerül rá a nyákra, ha fotózva készíted előtte a nyáktervet tükrözni kell.
(#) doktor válasza maraid hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia!

irtam, neked, nem válaszoltál.
(#) kiss1999 hozzászólása Júl 7, 2014 /
 
Sziasztok! olyan kérdésem lenne, hogy a közeljövőben lesz egy videoton 6363s rádiós erősítőm.. ha jól tudom, ez 8 ohm-on lead 2x25(vagy 35) wattot... meglehetne oldani, hogy az erősítő bírja a 4ohm-ot stabilan? arra gondoltam, hogy csak a végfokban a végtranzisztorokat kicserélem olyanra, ami nagyobb áramot bír, ugye akkor több áramot vesz fel az egész, a táp részt ujrakondiznám, nagyobb pufferr-al, hogy azzal ne legyen gond, minden más maradna... ez így működne? vagy oda már kicsi a trafó is?
(#) djhans válasza kiss1999 hozzászólására (») Júl 7, 2014 /
 
Nagyobb teljesítményű trafóval és nagyobb hűtőbordákkal lehetne megoldani.
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
Hello.
6363 -as vidit szeretném felujitani/tuningolni.
A szabályzó panelt már elkezdtem szerkeszteni és most a végfokokon szeretnek erősíteni hogy peldaul bírja a 4ohm-ot, és abban kérnék segítséget hogy mégis hol kezdjem, nêhány oldallal visszább olvastam (bár számomra zavaros azert kérdezem) hogy nehany tranzisztor cseréjével megoldható ez a dolog plusz szebb mély hang is lesz.Nos ez igaz? A táp nemlesz kevés neki? És pontosabban melyik tranyok ezek? És milyenre cseréljem?
Elöre is köszönöm, és bocsi ha hülyeségeket írtam.
(#) djhans válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Hiába oldanád meg hogy a végfok bírja a 4 ohmot, a trafó kicsi hozzá. Egyébként a végfok bírja a 4 ohmot csak korlátozott teljesítményig.
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Ha egyszerre csak az egyik oldal üzemel, akkor talán lehet 4 ohmos terheléssel is használni, vagy ha elég egyformára meg van csinálva a két végfokozat, akkor párhuzamosítani. De sztereóban elég siralmas a helyzet. 160W-os trafó, 2*25V 3,2A egy oldalra 1,6A jut, az effektívben 10W... Másrészt a végfokban ott a visszahajló áramkorlát, ha a táp engedné, akkor sem szeretne 4 ohmos terheléssel üzemelni. Plusz a panelen összevissza vezetett tápfeszültségek és kimenőjelek rengeteget esnek a nagy soros ellenállás miatt, szóval sztem nagyon sok gondot kéne orvosolni hogy normálisan működjön 4R lezárással...
(#) gyuszo válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Sőt a 6363-as készülékben , amit kérdezett kisebb a trafó , mint a 6383-as erősítőben.
De a kérdés másik része, a szép mély hangok és a hangkép nem függ össze a teljesítmény növelésével. Szerintem itt olyan probléma lehet, hogy az eredeti mély Videoton hangszóró helyett egy érzéketlen SAL-ra van cserélve .
A 6363-as készülékhez eredetileg egy DC 2050-es hangsugárzó van illesztve. Ezt kell megnézni, hogy ebben a HA 20 1544-484-es tipusú hangszóró van-e és milyen állapotban.
Természetesen maradni kell az eredeti 8 ohm-náll.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
Következő: »»   15 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem