Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)
 
Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 19
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Értem köszi mindenkinek!
2db Dc2550 es, és 2mély ládát hajtok róla. És a szebb mélyhangokért/hangképért mit lehetne tenni?
(#) Hangszoro2000 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Nem is figyeltem, hogy 63 a vége. De nem sokkal rosszabb a helyzet, 130W 2*22V 3A Majdnem mindegy. Meg a nagyjelű vezetősávok ugyanúgy bután kanyarognak az alaplapon, a kimenettel sorban ott a beoxidált fülhallgató csati, stb. 8 ohmon is alacsony a DF, hát még 4-en.

A 2050-ben eredetileg HA20-402 volt, 89dB@1W, viszonylag szép mélyekkel, ezt kicsit fel is turbózza az alap loudness.
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
A DC2550 eleve szép mélyekkel volt megáldva. Szerintem nem érdemes nagyon sok időt és pénzt beleölni a VT receiverbe.

A nagyobb és főleg hamis BD249-250-ekkel nem szól szépen, a BD 911-12 elég szokott lenni, de ha még működik az eredeti TE1819-1820-szal vagy BD243-44-el, akkor nem érdemes bántani szerintem (bár meg kéne nézni hogy a SOA diagram mit mutat, van-e valami nyereség).

Ezután Elviekben.... de hangsúlyozom, nem érdemes.
Áramkorlát ki, hőkomp. a bordára, jöhet a nagyobb áramú végtranzisztor, a végfokok félvezetőit cserélni egyben, válogatni legalább multiméterrel ß-ra, puffereket tápot kicsit megerősíteni, újravezetékezni minél rövidebb szakaszon, földhurkot megszüntetni az alappanelen, szabályzót mondjuk fetesre alakítani (olcsó j-fetek is alkalmasak), némítást beállítani, ahogy a nyugalmi áramot is. Hűtőbordákon sokat dob egy használt, ma már senkinek nem kellő (P3-Celeron korszakos) CPU hűtő az eredetik helyére (természetesen újrakenve hőv. pasztával).
Mi jut még eszembe hirtelen. Hangszórókimenetet szintén a lehető legrövidebb és legkisebb ellenállású huzalozással kivezetni, így a fülhallgató aljzat megszűnik.
Asszem így hirtelen ennyi.
Hja, a loudnesst én kikapcsolnám.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
A végfokok gyáriak. Nagy kondik rendelés alatt.... szabályzó felújítva. És ha csak a végtranzisztort cserélem?
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Röviden, szinte semmi értelme.

De melyik végtr. pár van benne most?

Ui: mit jelent az, hogy felújítva?
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
M205 M147.
Csatolok képet, azon látszik a felújítás.
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Aha, csak új elkók, az nem sokat változtat. Valami ilyet legalább érdemes lenne: Bővebben: Link

M205-147 erről még nem hallottam.
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Azért vigyázz, mert a loudness kikapcsolása után szebben szól ugyan, de halkabb lesz mélyben.
(#) doktor válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia!

Szerintem a leirtak alapján a teljesitnénynövelést felejtsd el.
A VT 6363hangminőségen, kereteken belül lehet javitani, azt neked, kell eldönteni érdemes-e, adott esetben egyszerübb eladni a készüléket., ezt nem arra tervezték, hogy tartósan 4 hangafalat üzemeltessél róla.
(#) gyuszo válasza doktor hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szerintem a 6363 mellé vegyél egy 6383-at és a 2 db erősítőre kössed a 4 db hangsugárzót.
Természetesen mind a 4 hangsugárzó 8 ohm-os legyen. Ezzel a teljesítménynövelést el is éred.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) csubííí válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Ezekről a vég-tranyokról még én sem hallottam,nem igazán találtam róluk semmit,valószínű ezek a párok is okozhatják a mély hang gondot. Ki kellene cserélni BD-911/912 párosra. Meg a mély hang "hiánya" sok mindentől függhet,az adott helyiségtől,ennek méretétől,benne lévő berendezésektől,hangfalak elhelyezésétől,hangfalak paramétereitől,erősítő paramétereitől,ha valamelyik saját készítésű akkor lehet nem megfelelő literű doboz vagy zártnak vagy reflex nyílásúak kellene lennie,az erősítőben alkatrészek hibája (pl. kondi kiszáradás),meg kitudja még mit hagytam ki.
(#) gyuszo válasza csubííí hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
BC205 és BC147 tranzisztorról lehet szó, csak más jelöléssel, de ezek elég régi típusok. Ilyet már nem szabad beépíteni.
(#) doktor válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Szerintem, te valamit , nagyon elnéztél.
(#) gyuszo válasza doktor hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Konkrétan mit is ?
(#) Hangszoro2000 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Biztos nem. A VT a Motorolától rendelt ezekhez az erősítőkhöz tranzisztort, sokkal jobbakat, mint amennyire a komplett készüléket ma is, és akkoriban is leértékelő véleményekből következne..
Az M betű az a Mot. márkajelzése, a háromjegyű szám meg a gyártáshoz kapcsolódó jelzés lehet.
Bővebben: Link
Mindenesetre nem feltétlenül típusszám. De eléggé biztos, hogy nincs szükség cserére.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) doktor válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Gondolom, ha figyelmesen végig olvasod magadtól is rájössz, de segitek,
Nimród volt a kérdező.
(#) gyuszo válasza doktor hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
OK, ez igaz.
(#) gyuszo válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
OK, Laci, én tudom, hogy te tudod, én sem cserélném. Én annak idején megépítettem ennek a kapcsolásnak az eredeti TEXAS verzióját, remekül működik, azóta is. 4 ohmon.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2015
(#) Hangszoro2000 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Nem tudom, mer fogalmam nincs, mit jelent a 205-147, de azt sejtem, hogy Moto. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom. A kapcsolás egyszerű B vagy AB osztály, nincs azzal semmi gond, de mondjuk a hőkomp. tranyót nem a nyák közepére kellett volna tenni a fehérváriaknak, és még hasonló apróságok...
(#) gyuszo válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jan 11, 2015 / 1
 
Így van ezt ki kell vezetni a hűtőbordára, mert annak fontos szerepe van a nyugalmi áram stabilitásában.
(#) Hangszoro2000 válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 11, 2015 / 1
 
Aha, nem is nagy munka. Aki fél pillanatragasztóval felragasztani az eredeti kis tranzisztort, az valószínűleg tehet a BC182 helyére BD139-et, az meg felcsavarozható a háztól elszigetelve.
(#) rozsdas111 válasza Hangszoro2000 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
OffSziasztok! Megcsináltam egy két módosítást a leírtak szerinthttp://www.gilszkilabor.hu/elektronika/ra6363s/ra6363s.html
A loudness maradt a régi mert nem akartam a mély hangoknál veszteséget. A leírt többi módosítást megcsináltam. Tetszik.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2015
(#) nimrod96 hozzászólása Jan 12, 2015 /
 
Hali ismét kérdésem lenne, és egy-két észrevételem.
Ugyanezen az oldalon de másik topicban kérdeztem már de konkrét választ nem kaptam.
Régebben gyakran zavarta a fülemet hogy a balos kimenet nagy hangerőn sokkal elöbb elkezdtett torzitani/recsegni mint a jobbos.(Úgy igazán nem is foglalkoztam vele miután nem kaptam rá konkrét választ.)
Mostanság, módósítások közben jobban szemügyre vettem a végfokokat és amiket észrevettem hogy pár tranzisztor nem egyezik a nyákon,plusz mintha "újjabnak" tünnének a jobbos végfokon a tranzisztorok, korszerűbbnek tartom a jelőléseket(és az emitter ellenálások fizikai mérete is különbözők). Ettől függetlenül azt gondolom gyári mindkét végfok és nincsen hozzányulva.
Tranzisztorok amik egyeznek mind a kettőn:BC546B , BF244A , BC182B , BC213 , BD139-140
Tranzisztorok amik nem egyezőek a két végfokon:vt27 BC212 _ BC 327-25 //// vt16 BC212 _ BC327_ vt06 BC212_BC327


Nos előszőris a baloldali, elöbb kezdődő recsegést/torzítást okozhatja-e ezek a gondolataim szerint rosszabb, régebbi tipúsú tranzisztorok a bal végfokban? Szerintem a két végfok alkatrészeinek egyezni kéne, nem is értem hogy ezek ellenére gyáriak lehetnek persze én úgy gondolom hogy azok.
Vagy badarságokat beszélek? Előre is köszi!
(#) csubííí válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szerintem ez nem a Te erősítőd,vegyél komolyabbat. Ez ilyen,a 80-as években a Viditől erre futotta. Az sima erősítőiben és a rádiós erősítőiben is vannak olyanok,hogy nem egyeznek az adott készüléken belül az alkatrészek sőt két készülék között is vannak/lehetnek eltérések. Ha gyártáskor valamelyik alkatrész elfogyott más gyártóéval helyettesítették. Volt amikor más számú tranzisztor került bele (jó lesz az oda) címszóval,és ezért vannak/lehetnek az eltérések. Azért,hogy megnyugtasd magad minden alkatrészt újra kellene cserélni,vagy legalábbis ott ahol külön van a két csatorna (pl. vég-fok,szabályzó,). Szinte összes potenciométert cserélni kellene,nem "futnak" együtt,nem jó minőség,de akkor erre futotta anyagilag nekik. Sajnos ezeknél még ott van az úgynevezett "hangszóró lebegtetés is" amit bizonyos hangerőnél lehet észrevenni,a hangszóró nem csak a zenére mozog hanem felesleges mozgásokat is végez. Nem véletlenül gyártották hozzájuk a zárt hangfalakat,ott kevésbé észlelhető és nem "szól bele" annyira a hangképbe. A rádióserősítőhöz a DC2050 hangfalat a sima erősítőhöz a DC2550 hangfalat gyártották.
(#) csubííí válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Ja és ne felejtsd,ez nem egy nagy teljesítményű készülék! Ha nagy hangerőt szeretnél az nem csak az erősítőtől függ,sőt inkább a hangfaltól/hangszórótól. Kis érzékenységű hangfallal nem sokra mész,ha nagy hangerőt és hangnyomást akarsz akkor nagy érzékenységű hangfalra van szükséged. Ez hátha segít: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/watt_vagy_decibel.html
(#) doktor válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Szia!

Gyári de, eltérő felépitésü panel lehet.
/ utolagos javitás/ panelcsere/ esetében, is bekerülhetett

A régebbi jól mükődő félvezetők esetében sem , kellen az általad leirt problémának jelentkeznie
Érdemes lenne, végigmérni beállitani, forrasztásokat, vezetékekeket ellenőrizni.
(#) Hangszoro2000 válasza csubííí hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
És függőlegesen, vagy vízszintesen lebeg a hangszóró? Tudtam én, hogy létezik levitáció.
(#) Hangszoro2000 válasza nimrod96 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
A 06-os eleve 212 lenne, a 16-osnál jobb a 327, a 27-esnél meg szinte mindegy. Milyen recsegésre gondolsz? Lehet, hogy azt hallod, hogy belép az áramkorlát?
(#) nimrod96 válasza csubííí hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszi az infókat, nemgondoltam volna ezt-azt.
Viszont amit gondoltam az, az hogy nem 2x 100 wattosra akarom megcsinálni ezt a vidit(haha, föleg hogy nem vagyok villanyszerelő), csupán az elhasználódott vagy nem egyező alkatrészek cseréje(már ha van értelme), plusz valami egyszerű modosítást elvégezni(pl sc 58 és sc 64 eltávolítása).Rájöttem hogy tuningolni igazán nem lehet csak nagyon minimálisan így nem is várom el hogy pár tranzisztor csere után letépje a háztetőt.
Köszi..
Következő: »»   16 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem