Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VIDEOTON RT (RA) 6380S
 
Témaindító: tatabike, idő: Jún 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 45
(#) Aida395 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy fm modul hibáját keresem, valamiért nem világít a sztereó adó led, ha bent van ez a modul. Másik fm modullal működik rendesen. A rajzot nézegetve talán a 3089-es ic re tippelek, de meg hallgatnám hozzáértők tanácsát mielőtt kibányászom, előre is köszi.
(#) Aida395 válasza Aida395 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Ja és ugyanez a modul a zajzár bekapcsolásakor egyszeűen elnyomja a beállított adót is.
(#) szilva válasza Aida395 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Szerintem elmászott a KF erősítőben a diszkriminátortekercs (UL86), az szokott ilyet okozni. Érdemes lenne 10.7MHz-es szignállal behangolni ezt és a keverő kimenetén lévő UL30-as, 10.7MHz-es csatoló trafót.
(#) Aida395 válasza szilva hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Üdv! Sajnos én nem rendelkezem műszerekkel amivel ez megoldható lenne.
Hobbi szinten kicserélek ezt-azt ha kell, de hangolni stb. nem tudok.
Trimmereket cseréltem benne, így már szépen tartja az adókat, nem mászik el.
Ha valaki vállalja, persze nem ingyé, elküldeném postával javításra a modult, vagy elvinném ha Bp. vagy közelében lenne valaki.
Lenne egy másik fm modul is, ő viszont néha néha még mászkál a trimmer csere ellenére is.

Az aida rádióm bekapcs után, 10-15 mp után áll rá a beállított adóra, annyi már kiderült, modul cserékkel, hogy az alaplapon van prücök de nem talàlom.
(#) doktor válasza Aida395 hozzászólására (») Aug 23, 2016 /
 
Szia!
Elektrotanyán, van két fórumtárs, akik a részükre megküldött Fm modult szakszerűen felújítják, valamint kérésre a sávszél nyújtást is elvégzik.
(#) Sony007 hozzászólása Szept 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Kaptam ajándékba egy Videoton RA6380S Cleopátra rádiót izzókat kell cserélnem a skálánál, kipucoltam belőle a port, tökéletesen működik egyetlen apró problémája van a Bal oldali VU műszer nem működik!
Hol kell keresni a hibát? Mind a 2 oldali kimeneten szól a hangfal csak a műszer meg sem mozdul!
Kérem aki tud segítsen!
Köszönöm!
(#) scooby_ válasza Sony007 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia!
A műszer mögött lévő panelen lévő két trimmert kellene kicserélni, aztán jó lesz.
(#) Sony007 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia!
Köszönöm a választ!
Hol tudok ilyet venni?
(#) scooby_ válasza Sony007 hozzászólására (») Szept 26, 2016 /
 
Szia!

Lényegében bármelyik elektronikai boltban: HqVideo, HrElektronika, Lomex, HeStore, Arwill, ElektroKontha.... Ezek mind budapesti cégek, de többnyire rendelni is lehet tőlük. Emlékeim szerint 22KOhm az értékük, és 10mm a méretük, álló típusú.
(#) Sony007 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 27, 2016 /
 
Szia! Köszi a segítséget, beszerzem!
üdv!
(#) steelbird válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 28, 2016 /
 
Lehet a műszer is hibás, vagy pl. nem kap jelet a kijelző áramköre...
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2016
(#) Sony007 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia Scooby!
Most volt időm foglalkozni a rádióval, sajnos nem a trimmer hanem sztem a műszer adta meg magát.
Kipróbáltam a középső műszer bemenetére (piros, kék kábelekre) adtam 1,5 Voltot 1-es fotón fehérrel jelölve. A középső műszer meg sem mozdul a másik kettő műszer bemenetére 1,5 Voltot adva egyből kimozdulnak, de azok működnek is üzem közben rendesen.
A 2 fotón jelöltem fehér színnel a középső műszert azaz a bal oldal visszajelzőjét, ez döglött meg.
Hol tudnék ilyen műszert beszerezni?
Köszönöm előre is!
(#) Sony007 válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Hali,

Még egy kérdés?
Hol tudnék ilyen kondit venni?
Ha már szét borítottam kicserélném, bekapcsoláskor ad egy buffanó hangot teljesen letekert volume mellett lehet hogy ez a kondi okozza?
(#) scooby_ válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Szia!
Sajnálattal olvasom a híreket. Valószínűleg szakadt a műszered. (direktben viszont sose kapcsolj a műszerekre feszültséget, ezeken uA-es áramok folyhatnak, máskülönben gyilkolod vele a tekercseket. Mindig köss vele sorba ellenállást.) Ilyen műszert elvétve talán találsz bontásból.
Pufferkondi 4700µF 63V. Konkrétan ilyet nem fogsz találni, illetve nem érdemes keresni. Tehetsz bele nagyobb kapacitásút ha gondolod, az sosem gond, akár 10.000µF is mehet bele, némelyiknek elég borsos az ára. Viszont a koppanást azt nem a pufferkondi miatt adja szerintem.
(#) Sony007 válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szia!

Köszönöm a tanácsokat!
üdv,Sony
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Szia!

Általában nem szokot gond lenni a puffer kondival./ 4700µF 63V/
Mégis úgy gondolod, hogy cserélni szeretnád, előtte, mindennképpen, nézd meg a beépitett egyenirányitó hid paramétereit.
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Szívesen.

A műszereket, érdemes lenne, mérés után megnézni, lehet hogy szétszerelés után javítható.
(#) Sony007 válasza doktor hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Mire gondolsz pontosan?
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
A leírtak alapján, ezidáig nem mérted.
-előfordul, hogy megszorul a műszer, szerencsés esetben kocogtatással, mozgatással működésre tudod késztetni
- nem segít egy nagyon éles eszközzel kisebb roncsolással,óvatosan szétszerelhető
/ ezután van lehetőséged kézzel ellenőrizni, a műszer mutatójának akadálymentes mozgását,
mechanikus hibák elhárithatóak,
valamint az esetleges számodra látható szakadások ,érintkezések javítása megkísérelhető /
Megjegyzem, nem egyszerű de mindenképpen időigényes feladat.

Korábban írtam, hogy érdemes lett volna az aprón körülnézni, mert árultak Cleopatrat.
(#) Sony007 válasza doktor hozzászólására (») Okt 22, 2016 /
 
Igen, nem mértem sajnos nincs műszerem.
Sokat nem szeretnék költeni rá mert el akarom adni, legalább is egyenlőre ez a terv.
Ingyen kaptam, hangfalait felújítottam, a rádiónak csak ez az egy műszer a baja, plusz kicseréltem az izzókat újakra.
Megkísérelem elhárítani, megkeresni a hibát a műszernél.
Lehet hogy nem adom el, meg lehetne tuningolni az erősítőt is és a hangfal hangváltót is, de csak másod hifinek tartanám meg. Van egy zsír új Marantz 6005-ös szettem
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Értem.
Szerintem, ma már nem érdemes a tuninggal foglalkozni, amennyiben mégis a tápegységtől kell kiindulni.
Jellemzően, az alacsonyabb hangútban lévő elkokat érdemes cserélni, valamint a tranzisztorkészletet
modernebb kis zajúakra.

"hangfal hangváltó"
Mi konkrét típusa?
(#) Sony007 válasza doktor hozzászólására (») Okt 23, 2016 /
 
Videoton DC2002A.
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szerintem, mérés nélkül felesleges hozzányúlni.
Amennyiben a régi hangszorókat cseréled, a H2000 által jelenleg forgalmazottakra, viszont mindenképpen szükséges.
(#) Sony007 válasza doktor hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
A hangfalakat már felújítottam, mélyek új peremet kaptak (H2000) által.
Magasakon pillét cseréltem, jók lettek gyári állapot
Erősítőhöz nem nyúlok az is gyári csak a műszert próbálom meggyógyítani.
(#) doktor válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Mellékelem a képeket:
eredeti 2002

Előtted , már valaki kicserélte a magasokat.

Megtartod, azért, van néhány átgondolt és viszonylag könnyen kivitelezhető módosítás, ami a hangminőséget előnyössen befolyásolja.
(#) Sony007 válasza doktor hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Nem cserélt senki magasokat, ez gyári hangfal anyósom testvére vásárolta 1981-ben azóta nem nyúlt hozzá senki.
Nem tudom megnyitni a fotót amit küldtél.
(#) gyuszo válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 27, 2016 /
 
Én sajnos nem láttam egyik képet sem én sem tudom megnyitni, de ha az a "ragacsos" dóm van benne, rácsos védő nélkül az a régebbi kiadás. Én még 1979-ben vettem, eredeti rajta minden, azóta is megvan. Persze a CLEOPATRA rádióval együtt.
A mélyek mid gumiból vannak, amit a képen látsz, nem kell cserélni, nem porladnak el, mint a későbbi habszélek.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2016
(#) doktor válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Igen, nekem is ilyen volt: "ragacsos" dóm.

Ezt váltották meghibásodás esetén a VT 2.5, ami házilagosan cserélhető, a pille.

Az ismereteim szerint gyárilag http://retronom.hu/node/46284, a 2012 volt így szerelve.

Én sen tudom megnyitni két linket.
(#) Sony007 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
Hát nem tudom milyen hekkelés ez, de én így kaptam anyós bátyja állítja hogy nem lett javítva vagy csak nem emlékszik rá
Az a lényeg hogy most hibátlan lett, felújítva.
(#) gyuszo válasza Sony007 hozzászólására (») Okt 28, 2016 /
 
A magas és mélyközép se eredeti, ezt látod. A mélyközép az pl : újabb DC2080 -ban volt ez a fényes porvédős, nem ebbe való, ráadásul ( a képen ez látszik ) a habszél el van porladva, ki is van lyukadva.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2016
Következő: »»   37 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem