Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   319 / 342
(#) kadarist válasza bviktor hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Szia!
Kukkantsunk már be a fedél alá.
(#) GPeti1977 válasza bviktor hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Levennéd a doboz tetejét és úgy egy képet tudnál felrakni?
(#) bviktor hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Nincs nálam a motor, az eladó meg nem reagál a kérésre. Kerestem másikat.

A kérdésem az hogy ha 230V-ról megy akkor mi változik a 400V-ról való üzemeltetéshez képest?
Egy 300mm átmérőjű csiszolókorongot kellene meghajtani úgy hogy ne csökkenjen drasztikusan a fordulatszám ha nekinyomok egy lécet. (korong/homlokcsiszoló)

motor.jpg
    
(#) Bakman válasza bviktor hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Idézet:
„ha 230V-ról megy akkor mi változik a 400V-ról való üzemeltetéshez képest?”
Harmat gyenge lesz.
(#) GPeti1977 válasza bviktor hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Látszik az adatlapon a 230/400, valószinűleg mind a 6 kivezetés be van kötve, csak át kell kötni deltába mwg kell hozzá üzemi kondenzátor. Mellesleg megjegyzem újonnan lehet kapni kinai villanymotort, egyfázisúra van tervezve, 1,5 2kW és mindössze 20ezer forint.
(#) bviktor válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Értem köszönöm, az akkor ez így problémás.

GPeti1977 : Ehhez a csiszolóhoz elég 1400-as fordulat és 1 lóerő, túlzásokba nem szeretnék esni 2kw-os motorral. Köszi a tippet rákeresek a kínai villanymotorokra.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) bviktor hozzászólása Feb 20, 2022 /
 
Találtam megfelelő egyfázisú motort, köszönöm a tippet.

Közben beszéltem apámmal és mondta hogy annak idején úgy lett megcsináltatva a villanyóra hogy a szekrényben van 3 fázis csak a "műhelyig" el kellene vezetni. Tehát adott a lehetőség a 3 fázisú motorhoz csak plusz költségekkel járna a műhelyig/ben való kiépítése.

Most már kiváncsi vagyok hogy a 3 fázisú motort ha egyfázisról üzemeltetjük akkor mekkora (%) teljesítménycsökkenéssel lehet számolni? Mert ugye akkor megvenném a 3 fázisút és amíg nincs kiépítve a 3 fázis addig mehetne 1 fázisról a csiszoló. Vagy nem? A három fázis a későbbiekben is jól jöhet.
(#) Massawa válasza bviktor hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Tavaly én is egy ilyen csiszolot szereltem át egyfázisura. A mai napig senki nem panaszkodott a teljesitményre ( egy mühelyben van szerszámok köszörülésére).
(#) GPeti1977 válasza bviktor hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
2/3 teljesitmény, de 30cm korongra biztos elég 750W motor ha dolgozni akarsz vele?
(#) bviktor válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Ebben a videóban látottakat szeretném "rekonstruálni". 12. perc környékén használja, nem tűnt gyengének. Igaz, ő egyfázisú 1 lovas motort használt.

Újabb fejlemény: Apám pincéjében sok kacat van és most szólt hogy ne vegyek motort mert talált egy 230/380V 1,5kW motort csak peremes rögzítésű. Ezzel kicsit bonyolódna a gép elkészítése, de egy ilyen motor 1 fázissal is kiszolgálná a csiszolót? Gondolom 3 fázissal nincs az az anyagvastagság ami megfogja.
(#) bviktor válasza bviktor hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Csak hogy lezárjam a legelső kérdésem, kértetek képet a "doboz" belsejéről és most küldött az eladó. Azt mondja kondival lehet használni 220V-ról is, de nekem nem tiszta hogy hogyan ha csak 3 vezeték van.

motor 2.jpg
    
(#) GPeti1977 válasza bviktor hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Sehogy, a csillagpont belül van összekötve.
Nézz itt Villanymotorok szét, vagy vidd ki a műhelybe a 3 fázist
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2022
(#) pipi válasza bviktor hozzászólására (») Feb 20, 2022 /
 
Lehet, csak nem lesz semmi ereje, mivel a 380-as tekercsek csak 230-at kapnak, ez ugye a fele, és mivel 1 fázis, emiatt meg kb harmada, szóval rárepül egy légy és megáll a motor
választasz 2 kanócot arra megy a fázis és a nulla, a szabadon maradt a kondi egyik végére, a kondi másik megint választhatsz a forgásiránynak megfelelően...
(#) bviktor hozzászólása Feb 20, 2022 / 1
 
Köszönöm a sok segítséget mindenkinek!

A 3 fázis bevezetése lesz a legjobb megoldás, onnantól sokkal több lehetőségem lesz a műhelyt "felszerelni".
(#) Kolti0 hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Sziasztok. Ebből a fotóból lehet-e arra következtetni, hogy hova kell bekötnöm a fázist, nullát és az indító nyomógomb vezetékét? (gondolom a fázis-nulla cserélhető is akár) Adattábláról nincs fotóm, de ha kell teszek fel. A képen látható barna vezeték a motorból jön, kékek pedig a kondenzátorról. Köszönöm.

Villanym.jpg
    
(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 26, 2022 /
 
Ha van adatod a motorról, nehogy már megmutatsd, mert akkor lehet valaki tudna is segíteni!
(#) Kolti0 hozzászólása Feb 26, 2022 /
 
Elnézést
(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Feb 27, 2022 /
 
Ha beírod a HE keresőjébe a motor típusszámát...: Bővebben: Link
(#) Dr.Szomjas hozzászólása Márc 7, 2022 /
 
Tisztelt Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni. Elbizonytalanodtam az alábbi motor bekötésén. A kapocsház fedelén lévő rajz értelmezésem szerint 3 fázisra történő bekötéshez készített rajz. Az adattáblán ezzel szemben 1 fázisú motor jelölés szerepel. Tudna valaki tanácsot adni? Egyébként nincs különösebb tervem a motorral, el szeretném adni csak előtte ki szeretném próbálni, hogy működik-e.
Köszönöm!
(#) VIM válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Márc 7, 2022 / 1
 
Szia! Próbáld meg így ezek szerint bekötni. A motor adattáblája most a fontos (ott 1 fázis van feltüntetve) nem a kapocsléc fedélben található bekötési séma, mert ebből a motorból van 3 fázisú is.
(#) uniman válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
Újkorában a fedélben papíron lehetett a bekötési rajza... ('71 hány éve is volt?)
Ha leírod a típusát: MEZ 2APJ90S-4, cseh weboldalakon van segítség hozzá...
(#) Dr.Szomjas válasza VIM hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Köszönöm, megpróbálom!
(#) Dr.Szomjas válasza uniman hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Valószínűleg, hogy volt benne korábban papír. Amikor megvettem a házat ki akarták dobni egy másik motorral együtt, így került hozzám. Próbáltam keresni típus alapján de nem sok hasznos információt sikerült beszereznem. Lehet nem voltam eléggé kitartó
(#) Dr.Szomjas válasza VIM hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Kipróbáltam, tökéletesen működik! Köszönöm mindkettejük segítségét!
(#) VIM válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Az a fontos, hogy működik.
(#) nj67 hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Tisztelt fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni a következő problémám megoldásához:
Van egy újratekercselt keverőtárcsás mosógép motor. Megmértem a motorhoz tartozó három kivezetések közötti ellenállásokat(24ohm, 24,3ohm, 24,4ohm). Kérdésem az lenne, hogy két kivezetés között nem kétszer akkora ellenállást kellene mérni(kb. 48ohmot a segéd és főfázis összegét)?
Vagy ha jó az eredeti mérés akkor hogy van kialakítva a tekercsfejben a három kivezetés? Mert ez nem 3 fázisú motor, mert ott van az hogy ha három kivezetés van kihozva a kapocs deknibe (pl. csillag motor ) három egyforma ellenállást mérek.
Segítséget előre is köszönöm. nj.
(#) szikorapéter válasza nj67 hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Szia, ha szeretnéd holnap lemérem milyen ellenállásúak gyárilag a tekercsadatok, kondiméret és kivezetések.
(#) VIM válasza nj67 hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Szia! A motort valahogy így képzeld el minha deltában volna elkötve a tekercselése. Így könnyen lehet a forgásirányt váltani egy kapcsolóval, hogy ne csináljon a ruhákból kötelet az egyoldalú forgás.
(#) nj67 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget. Minden információ érdekel. nj.
(#) nj67 válasza VIM hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Tisztelt VIM mester!
Köszönöm a segítséget, igazából azt nem értem, hogy lehet két tekercs rendszerből ( Főfázis és Segédfázis ) delta kapcsolást kialakítani. Illetve a kapcsolót sem, mert ez nem automata mosógép motor, hogy mosás közben a forgásirányt keljen változtatni.
Köszönöm az esetleges segítségedet és türelmedet. nj.
Következő: »»   319 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem