Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   328 / 342
(#) uniman válasza fecus hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
A 600W-hoz inkább 8uF: Bővebben: Link
(#) mathy hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy KKO-20-6817 kapcsoló bekötéséhez kérnék segítséget. (KK0-20-6817 Dahlander kapcsoló, 2 forgásirány 2 fokozat 2-1-0-1-2)
(#) VIM válasza mathy hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Szia! A Ganz kapcsolók között (már?) nem találni ezt a pólusváltól irányváltót de EZ a rajz talán segíthet össehasonlítani a kapcsoló kivezetéseit, hogy a nálad lévő darab egyezik-e vele ill. a betű és számozása mindenképpen kijelöli a betáp és a motor vezetékeinek hovatartozásást.
(#) mathy válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Szia! Ez a kapcsoló létezik a Ganz kínálatában ,bár a honlapon nem szerepel. Csináltam róla egy pár képet. Belső átkötések vannak benne az 1-3 , 5-7 , 10-12 , 14-16 , 21-23 , 25-27 , között. A többi átkötés a képeken látszik.
(#) VIM válasza mathy hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Valahogy így nézhet ki az átkötésekkel. Nekem feladta a leckét, nem bírok vele. Tippem az volna de az ide nem elég.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2023
(#) mathy válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2023 /
 
Csináltam egy színes rajzot amin jól látható ,hogy az egyes pozíciókban melyik érintő zár. A kérdés ,hogy mit hova kössek?
(#) mraulajos válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Hali!
Bocs., hogy bele kotyogok. Én már rendeltem ez alapján tőlük. Több évvel ez előtt.
(#) mathy válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia! És emlékszel a bekötésére?
(#) VIM válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Nem könnyítette meg számomra még így sem a dolgot. Az az átkötés az még kell bele a 11-17 közé.
(#) mathy válasza VIM hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Igazad van ,az tényleg lemaradt.
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Hello! Nézegetem a kapcsolót (nem mintha értenék hozzá) de én nem látom a rajz és a kapcsoló összefüggését. Én a képen 4db. 3-as és 1db, 2-es átkötést látok.
2-6-10
18-22-26
4-8-16
15-19-23
11-17
(#) mraulajos válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Fogalmam nincs. Mint írtam, rég volt. Tízen éve. Egy hegesztőzafóhoz kellett.
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szervusz! A többi az belső elkötés amit említett is. " Belső átkötések vannak benne az 1-3 , 5-7 , 10-12 , 14-16 , 21-23 , 25-27 , között."
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Oké, akkor ezeket ezért nem láttam (meg nem olvastam)..
(#) hapro hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen villanymotorom. Hogy kell kössem, hogy fordítva forogjon?
Köszönöm
(#) Tomi111 válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia Honnan vetted a kapcsolót? Biztosan gyári állapotban van? Nem lettek áthelyezve az átkötések? Nekem sehogy sem jó így. Eleve a Dahlandernek kis fordulaton csak három fázis kell az egyik sorra, a másik három pont szabadon marad (delta). Gyors fordulaton( csillag-csillag) az előbbi bekötötteket rövidre zárni és a másik három csatl.pontra kell a három fázis. ( + meg a fázisfordítás) Ezt így ez a kapcsoló nem tudja szerintem.
(#) VIM válasza hapro hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Szia! Átfordítod az átkötéseket balra így és megfordul a forgásirány. A motoron legyen bekötve a védőföldelés is, mert az a két szál fehér vezeték az nem erre való, még a keresztmetszete (0,75mm2 sem! Tessék ezt ettől komolyabbam venni!
(#) hapro válasza VIM hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Úgy lesz, épp azon vagyok, hogy tisztába tegyem ezt a motort . Köszönöm.
Még frekvenciáváltót is fog kapni. Lesz rajta egy vész leállító, relés nyomógombos ki-be kapcsoló, egy forgásirány váltó, és a frekvenciáváltó. 3x 1,5mm2 kábelt fog kapni.
(#) VIM válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szerintem tegyél egy próbát, írjál nekik IDE, hogy szeretnéd megtudni ennek a kapcsolónak a bekötését. Szerintem segíteni fognak, pláne ha a műszaki osztályon hívsz fel egy villamosmérnököt és szépen kéred, hogy segítsen.
Én már feladtam, nem akarom, hogy bármelyik érintkező is károsodást szenvedjen a hibás találgatásom miatt. A kapcsoló az jobban fest az átkötések nélkül, azok csak bezavarnak és szerintem sem alkalmaznak ilyet gyárilag.
(#) erbe válasza hapro hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Egyfázisú motorra ne akarjál frekvenciaváltót tenni!
(#) mathy válasza VIM hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szerintem így jó lesz, ha máskép látjátok írjatok. Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) Tomi111 válasza mathy hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Szia! Így lehet, hogy jó, nem néztem át alaposabban, de akkor a te motorod nem Dahlander motor. Dahlanderről szólt a legelső kérdésed! Csatoltam egy pdf-et. Ebben az A/ rajz a legáltalánosabb Dahlander motor. A második rajz B/ egy sima kettős tekercselésű motor - ehhez lehet jó a rajzod - habár ez is kétfordulatú, de nem Dahlander motor!
(#) hapro válasza erbe hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Miért?

https://www.tablazat.hu/iramko_hajtastechnika_kft/frekvenciavalto_i...z.html
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
(#) GPeti1977 válasza hapro hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Miért nem gyártanak olyan frekvenciaváltót ami kétfázisú jelet ad ki, így kondenzátor nélkül is teljesen működne, kell hozzá 2 H híd. A neten orosz oldalon láttam hasonló kapcsolást, de ezt a megoldást miért nem gyárják?
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Elvileg gyártanak.
Szerintem még jobb is, mint ha rajta lenne a motoron a kondenzátor.
RT évkönyben is volt hosszú cikk, ahol ezt is kirészletezték.
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Ismerem ezeket, szállítószalagon használják pár 100 Wattig, kondenzátoros, és fázishasítással szabályozza a fordulatot, azaz nem vezérli hanem szabályozza, ugyanis a tengelyen van enkóder, ennek segítségével nem billen ki a motor a fordulatból.
(#) mathy válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Szia! Szerintem teljesen igazad van ez egy kettős tekercselésű motor (faipari előtoló motor). Ebben az esetben a 11-17 közötti átkötés szerintem felesleges. A (KK0-20-6817 Dahlander kapcsoló, 2 forgásirány 2 fokozat 2-1-0-1-2) neten találtam ,így árulják. Köszönöm a hozzászólást!
(#) fecus válasza uniman hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
A segítségeteket köszönöm. 8µF-al szépen muzsikál a szivattyú.
(#) VIM válasza mathy hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Miért volt olyan érzésem, hogy nem kellet volna bedőlnöm egy "faipari előtoló motornak"? Ezzel kellet volna kezdened de sokszor csak később kerülnek elő a szekrény mélyéről a csontvázak.
(#) Tomi111 válasza mathy hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Szia! A kapcsoló megnevezése is megtévesztő - helytelen, mert nem Dahlander kapcsoló. A dahlanderhez szükséges csillagpont összekötést gyors fokozatban nem tudja. Csak én úgy néztem a kapcsolót. Ha tudom, hogy a motor kettős tekercselésű, előbb meglett volna a megoldás, és gondolom VIM is írta volna a helyes bekötést. Egyébként a Dahlander motor egyik sebessége mindig duplája a másiknak. Ha ez nem teljesül, akkor a motor nem Dahlander tekercselésű.
Következő: »»   328 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem