Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   289 / 289
(#) mraulajos hozzászólása Máj 6, 2024 / 1
 
Hali!
Mint ahogy előzőekben, hozzászólásomban már írtam, hozzám is került, már itt a fórumon is bemutatott gyárinak mondott villanypásztor. Raktam is fel képeket. Most, csak az előlapot kommentálom, valamint az újjá varázsolt panelt. Az építési átgondolást követően, tudatosult bennem, hogy ez, kimondottan 230/230V leválasztó trafóval használható. Nem úgy volt gyártva. Ha teljesen kész lesz, folytatom.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2024
(#) mraulajos hozzászólása Máj 8, 2024 /
 
Hali!
Ezeknél a trafóknál, de egyébként is. Ezt az áttételt hogy kell értelmezni. Itt van 10Joule s trafó 1:20, és 1:30 átétellel. Mi a különbség teljesítményben? Azt látom, hogy az 1:20 as, 600V-al terhelhető, de ha mondjuk, az is 400V os lenne.?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2024
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Szia.
Kalkulátor
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Már próbálkoztam ezzel. Beírom az adatokat, de tovább semmit nem lép,
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Minek ide kalkulátor?
Q=C*U és E=(C*U^2)/2
Csak alapegységekben kell megadni.. V és F az eredmény As és Ws vagy is Joule lesz..
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Bocsi, nem akarok értetlenkedni, de nem arra válaszoltok, amit kérdeztem. Ez a számítás ez oké, ez tiszta.
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Elviekben..
A transzformátor áttétele (menetszámok aránya) a feszültségarányát fogja meghatározni.
A kivett energia, ugyanannyi mint a betáplált, levonva a veszteségeket.
Tehát ha az áttétel miatt nő a kimeneti feszültség, akkor csökkenni fog az áram ugyanazon betáplált energia mellett.
Ez minden transzformátornál így van.
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Köszönöm!
(#) Remci hozzászólása Jún 6, 2024 /
 
Üdv!
Kizárólag a szakmai kíváncsiság hajt. Nézegetem a villanypásztor rajzokat és feltűnt, hogy van ahol a nagyfeszültségű tároló kondi, amit a tirisztor vagy triak rásüt a nagyfesz trafóra, van ahol sorba van kötve a trafóval, van ahol párhuzamosan.Tehát az egyik megoldásnál a kondi a trafó primerjén keresztül töltődik, a másiknál viszont nem.
Egyik: Bővebben: Link
Másik:Bővebben: Link

Mi a különbség a kettő között?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2024
(#) patexati válasza Remci hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Nem mindegy,hogy gyújtótafó vagy galvanikusan leválasztott biztonsági nagyfesztranszformátor üzemel a kapcsolásban!Gyújtótrafós megoldásnál nem lehet hálózati feszültség leválasztás nélkül a gyújtó vagy egyéb nem biztonsági nagyfesztrafó primér tekercsén közvetlenül.Gyújtótrafónál még össze is van galvanikusan kötve a primér és a szekunder tekercs egyik kivezetése.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2024
(#) kokozo válasza Remci hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Szia! Én úgy nézem hogy mind a 2-nél sorba van kötve a kondi tekercs tirisztor/triak, csak a másodiknál a zavarszűrő rész miatt tűnik úgy hogy nem. (10µF 800V nincs kondi jel, csak két csatlakozó ponttal jelölve)
(#) mex válasza kokozo hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Így igaz!
(#) Remci válasza patexati hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Igen,ezt tudom. Autó gyújtó trafót csak 12v-os betáplálásnál használok,inverteres pásztornál. Viszont ami biztonsági nagyfesz trafóval van, még azt sem használom símán hálózatról, hanem csak leválasztó trafóval.
(#) Remci válasza kokozo hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Igazad lehet. Engem az zavart meg,hogy a CAP+ és CAP- pontok rá vannak kötve az Ac2-re és az Ac1-re,bár az utóbbi az R1-C1-R2-D2-őn keresztül.
(#) Remci hozzászólása Jún 9, 2024 /
 
Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne. Az ilyen villany pásztoroknál, ahol nem autó gyújtótrafót,hanem biztonsági nagyfesz trafót használnak, mi alapján számítják ki a C2 és L1 értékét? Van erre valamilyen képlet,vagy kalkulátor? Mit kell figyelembe venni ezek számításakor? Illetve mi történik,ha valamelyik kimarad?
(#) Swedhart hozzászólása Jún 10, 2024 /
 
Sziasztok mivel másodszor jön hozzám ilyen borzalmas munka így most már közzé teszem hogy mindenki lássa és írjon véleményt.A működése 1 szezon sem , az ára pedig 60 volt állítólag.
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Jún 10, 2024 / 1
 
Nagyon csecse
De legalább igaz az utolsó képen látható tábla:
"A készülék hátlapjának vagy burkolatának eltávolítása veszélyes"
A látvány szívinfarktust,agyvérzést okozhat
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Állítólag mérnök készítette.Az előző ilyen csoda 24 modulos lakás elosztóba volt gányolva.
(#) proli007 válasza Swedhart hozzászólására (») Jún 10, 2024 /
 
Az még lehet, csak földmérő mérnök volt.. (De Tőlük is elnézést kellene kérni, a gyanúsítás miatt..)
(#) Remci hozzászólása Jún 18, 2024 /
 
Sziasztok!
Ismét egy amatőr kérdés.
Egy 30µF-os kondi 550v-ra feltöltve, ha jól számoltam, akkor kb 4j-os tárolt energiával rendelkezik. Ha ezt egy 1:20-as áttételű trafóra rásütöm, akkor kb mekkora energia jut ki a vezetékre? Hogy lehet ezt kiszámolni?
(#) Georgee hozzászólása Sze, 6:28 /
 
Sziasztok!
Keresek valami egyszerűbb villanypásztor kapcsolást, ami csak jelképesen "csipked". A kiskutyám az elmúlt időszakban elkezdte szétszedni a teraszajtókat (kettő is van és már jelentős a károkozása), ezt a műveletet csak akkor teszi amikor nem vagyunk otthon (természetesen a macska jelenlétében, mert ilyenkor mindkettőnek dolga van bent ). Próbáltunk már kutyariasztó sprayt, amikor esetleg rajta kaptuk rászóltunk, de ez is csak ideiglenesen működik. Tettem fel már rá fém csirkehálót, hogy nehezebb legyen neki bejönni. De úgy tűnik, ez sem akadály neki. A deszkákat már teljesen szétrágta. Mivel a terasz szúnyoghálós, így nem tudom megtenni, hogy nyitva hagyom neki az ajtót. Az elmúlt időszakban már jelentős kárt tett a szúnyoghálóban is, nem egyszer. Egyszerűbb kapcsolást keresek, amit ha a fém hálóra teszek, tényleg csak annyira csípi meg az orrát, hogy tudja tiltott területen van.
A hozzászólás módosítva: Sze, 6:28
(#) mraulajos válasza Georgee hozzászólására (») Sze, 7:00 /
 
Én ezt megcsináltam. Arra a célra tökéletes.
(#) Georgee válasza mraulajos hozzászólására (») Sze, 9:34 /
 
Nem tűnik bonyolultnak, viszont tényleg csak olyat akarok, ami csak csipkelődik, a kutya meg valószínűleg a második harmadik alkalom után kerülni fogja az ajtót. Vannak két gyerkőc is, emiatt főleg nem akarok erőset, ha véletlenül bekapcsolva marad és odatévednek.
Következő: »»   289 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem