Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   289 / 289
(#) mraulajos hozzászólása Máj 6, 2024 / 1
 
Hali!
Mint ahogy előzőekben, hozzászólásomban már írtam, hozzám is került, már itt a fórumon is bemutatott gyárinak mondott villanypásztor. Raktam is fel képeket. Most, csak az előlapot kommentálom, valamint az újjá varázsolt panelt. Az építési átgondolást követően, tudatosult bennem, hogy ez, kimondottan 230/230V leválasztó trafóval használható. Nem úgy volt gyártva. Ha teljesen kész lesz, folytatom.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2024
(#) mraulajos hozzászólása Máj 8, 2024 /
 
Hali!
Ezeknél a trafóknál, de egyébként is. Ezt az áttételt hogy kell értelmezni. Itt van 10Joule s trafó 1:20, és 1:30 átétellel. Mi a különbség teljesítményben? Azt látom, hogy az 1:20 as, 600V-al terhelhető, de ha mondjuk, az is 400V os lenne.?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2024
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Szia.
Kalkulátor
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Már próbálkoztam ezzel. Beírom az adatokat, de tovább semmit nem lép,
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Minek ide kalkulátor?
Q=C*U és E=(C*U^2)/2
Csak alapegységekben kell megadni.. V és F az eredmény As és Ws vagy is Joule lesz..
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Bocsi, nem akarok értetlenkedni, de nem arra válaszoltok, amit kérdeztem. Ez a számítás ez oké, ez tiszta.
(#) proli007 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Elviekben..
A transzformátor áttétele (menetszámok aránya) a feszültségarányát fogja meghatározni.
A kivett energia, ugyanannyi mint a betáplált, levonva a veszteségeket.
Tehát ha az áttétel miatt nő a kimeneti feszültség, akkor csökkenni fog az áram ugyanazon betáplált energia mellett.
Ez minden transzformátornál így van.
(#) mraulajos válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2024 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   289 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem