Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   656 / 959
(#) Szasza9668 válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Épp a hétvégén húztam be 5X2,5 Mbal-t.
Igaz a műhelyből vittem az új garázsba gégecsőben, földben. 10A biztosítva a dugalj kör a világítás meg az álló fűtés 6A kapott.
Van még kb 250 méter a kábelből de most jól jött, nem kellett venni 40 méter réz kábelt.
(#) Primary válasza ötfelezős hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
Erre voltam kíváncsi. Köszi

A mostani 16 amperes (!) olvadó biztosítékok helyett felkerül egy kis 6 modulos lakáselosztó, egy áramvédő kapcsolóval, illetve 3 kismegszakítóval (B13, B13, B6). A földelés ellenőrzéséhez kell majd úgyis megfelelő szakember.

Remélem befér a csőbe 6 db 1,5 mm2-es vezeték, mert akkor nem kellene külön vennem 1 mm2-eset. A 0,75 mm2-es nem nagyon mehet falba, ugye? (kék és fekete lehet, hogy lenne ingyen )

A földelés sem lehet közös 2,5 mm2-es vezeték? Ha 1,5 mellé 1-es vagy 0,75-ös vezetéket használnék, akkor még mindig nagyobb a föld keresztmetszete, mint a két fázisvezető együttesen.

Sodrott erek elágazásaihoz milyen olcsó kötőelemet javasoltok? A csatos WAGO elég drága.
Sodort vezetékből elképzelhető, hogy lenne kék és fekete 1,5 és 0,75 mm2 méretekben, illetve 2,5-ös zöldsárga.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2018
(#) fulcsii válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Bocsánat Aluról van szó? akkor nem. Valahol a kommenteket nem olvastam el rendesen.
(#) kameleon2 válasza Primary hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Ha rám hallgatsz és úgyis meg kell csinálni - akkor felújítasz. Persze ez anyagi kérdés is. 25-30 évig letudod az összes gondot és úgy csinálod meg, hogy nem kell bizonytalan vezetékeket bent hagyni és kompromisszumokat kötni.
(#) Primary válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Az a baj, hogy nem miénk az épület, és 6-7 év múlva elképzelhető, hogy el is lesz bontva. Ezért spórolok nagyon. A bevakolt vezetéket lehet, hogy falon kívül helyettesítem, de vésést szeretném elkerülni.
(#) rettung hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Sziasztok! A fenti tápegységem van otthon felszerelve, azt szeretném Tőletek megkérdezni, hogy miért melegedhet a bekötésnél a vezeték? 8db 40W-os halogén izzó van, párhuzamosan kötve.
Köszönöm a segítséget!!!
(#) rettung hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Errol lenne szo!
(#) hg6dab válasza rettung hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
210W-ot bír a táp.
(#) proli007 válasza rettung hozzászólására (») Dec 4, 2018 / 1
 
Hello! A 8*40W, az 320W a tápegységed meg maximum 210W. Miért ne melegedne bármi is?
(#) granpa válasza rettung hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A 210 W-hoz képest a 320 W elég erős. 52 %-os túlterhelés. Ezért a kötések sem bírják (melegedés nélkül).
(#) gyuszo válasza rettung hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Bővebben: Link.
Itt már megbeszéltük, hogy LED izzók lesznek beletéve, amik csak 3 W-osak. Bővebben: Link

8 x 3 W = 24 W összesem. Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ha ez lett volna beletéve,akkor nem folyna ott 28 A, csak 2 A és nem fűtene.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) killbill válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A 24W meg kevés lesz ennek a trafónak. 50-210W.
(#) gyuszo válasza killbill hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
Én mér szereltem össze ilyet és tökéletesen működik.
De ha ez mégsem, akkor benne hagy 1 db halogént és úgy is jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) gyuszo válasza rettung hozzászólására (») Dec 4, 2018 1 /
 
Ha a tápegység elbírna 320 W-ot, az ott átfolyó 28 A-es áramtól is melegedne az a kötés és a vezeték.
(#) rettung hozzászólása Dec 4, 2018 / 3
 
Hat azt hiszem, most inkabb meg sem szolalok!!! Azt hiszem ez altalanos iskoka 4.osztaly.......
Hibaztam!!!! Rosszul szamoltam......!
(#) rettung hozzászólása Dec 4, 2018 / 1
 
Koszonom a hozzaszolasokat!!!
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
bensepeter : én ott egy 2 x 1 mm2 vezetéket látok és azt a zöld sorkapcsot. Ha az terhelhető 28 A-rel szerinted, akkor indokold is meg hogy miért. Én a melegedést és terhelést erre írtam.
És persze granpa is említette, de ha te másképp tudod, ne tartsd magadban, tanulunk tőled.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) csabeszq hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Sziasztok,

a porszívó zsinóron a kettős szigetelés megsérült. Most szigszalagozva van, de előbb-utóbb a fel-le tekerése el fogja intézni. A konnektor csatlakozót nem lehet leszerelni róla, szóval a zsugorcső nem megoldás, mert nem tudom átbújtatni a konnektoron.

Nem ismertek valami szigetelő anyagot, amit ráöntünk, megszilárdul és gumiszerű anyaggá fog válni?

Hogyan szoktátok javítani a sérült szigetelést?
(#) gyuszo válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 10, 2018 / 1
 
A legjobb megoldás, ha kicseréled a vezetéket és egy villásdugót meg ráteszel a végére.
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
bensepeter : Nézd meg az a fotót, a tápegységre rá van rajzolva, hogyan kellene bekötni, párhuzamosan 3 - 3 sorkapocsra, hogy a terhelés ne 1 kapocsra jusson. E helyett csak 1 -1 kimenetre van rákötve az egész terhelés. Ezért sem jó.
(#) vottokar válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Teljesen korrekt a vezetékcsere lenne, ahogy gyuszo is javasolta. Szigetelőszalag helyett gyors szükség megoldásnak inkább önvulkanizáló szalagot javasolnék.
(#) Bakman válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Lehet kapni szerelt, egybeöntött kábeleket. A biztonságos javításhoz a teljes kábelcsere szükséges.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2018

000478.jpg
    
(#) kowi hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Sziasztok. Inkább ide írom mint a "vásárlás hol kapható" topikba itt szerintem több értelme van. Ha tévedtem akkor elnézést Olyan dugalj és alternatív kapcsoló kellene ami süllyeszthető,Függőlegesen sorolható és kültéri. Több helyen néztem külön külön van vagy vannak hozzá kiegészítő szigetelések. De akkor nem fér el mivel már be van rakva a soroló... Ha nem létezik rá megoldás persze kivéssük
(#) kameleon2 válasza kowi hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
IP44-es kapcsoló és dugalj - jellemzően csapfedeles, szinte minden gyártónak van. Designban van valami elvárás? A többi szerelvény milyen?
(#) csabeszq válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Köszi, a kábelcserét átgondolom.

Kérdéses, hogy hogyan lehet kiszedni a porszívóból, meg az új kábelt fel lehet-e később tekerni.
(#) vargham válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2018 / 1
 
Hasonló esetben a dugvillát levágtam, ragasztós zsugorcsövet húztam rá, majd kapott egy minőségi, szerelhető dugvillát. Egyszerűbbnek tűnt, mint kibonatni a kábel másik végét a készülékből.
(#) Bakman válasza vargham hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Nyílván így is megoldható csak "nem túl szerencsés". Nem csak takarékossági okok miatt van öntött dugvilla a gépek kábelén. Igaz, ez porszívó esetén nem olyan vészes mint pl. egy hordozható fúrógép esetén.
(#) vargham válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Akkor a megfelelő IP védettségű dugvillát kell használni. Létezik, kapható.
(#) tomikapc hozzászólása Dec 10, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy western star condens kazán, ami egy ideig (pár másodperc) csak fázist kapott és nullát nem. Sajnos előtte is voltak problémák az áramellátással, szóval könnyen elképzelhető, hogy sokszor kapott már túlfeszt. A jelenség az, hogy nem történik semmi, amikor áramot kap, a multiméterrel olyankor a bemeneten (ahol rá van csatlakoztatva a 230V) ilyen 0 és 100 volt körüli értékeket mérek (ugrál folyamatosan). A panelen nem látszik nyoma égésnek, minden okésnak tűnik. Esetleg valami tipp, hogy hol kellene elkezdeni a hibakeresést? Az új panel ha jól láttam 80 ezer forint körül van...

Nagyon szépen köszönöm.
(#) janika002 válasza tomikapc hozzászólására (») Dec 10, 2018 /
 
Szia!
Nyilván ha a kazán vezérlő elektronika betáp pontján 0-100 V.-ot mérsz a 230 Volt helyett, akkor nem fog működni!Két lehetőség van:
1 - hálózati hiba van!
2- valamit rosszul mértél, vagy hibás a multiméter!
Ha azonos fázis került a 0-230V pontokra nem kell aggodni hiszen egy potenciálon van!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2018
Következő: »»   656 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem