Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   783 / 959
(#) granpa válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Vonali, gyors.
(#) fulcsii válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Ezt már a faccen is kérdezted?
(#) Lacaboy válasza fulcsii hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Mire gondolsz?
(#) Joe_001 válasza Lacaboy hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Gyártó?
(#) ötfelezős válasza granpa hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Azért az attól függ. Például a H jelű az gyorsabb volt. Az volt elvileg a "háztartási készülékvédő".
(#) ötfelezős válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 31, 2020 /
 
Ez a műszer terheli valamennyire az áramforrást
Nem derül ki a katalógusából, hogy a maximum 700 V-os méréshatárnál terheli 0,3 A-el, vagy már 230-on is. De 5 másodperc múlva lecsökken 3,5 mA-re. Olyan még nem volt, hogy az 5 másodperc után elkezdett volna jelezni? Ha elég nagy a kapacitás...
(#) fulcsii válasza Lacaboy hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
A facen kettő napja tette fel valaki pont ezt a kérdést.
(#) kendre256 válasza ötfelezős hozzászólására (») Nov 1, 2020 / 1
 
Itthon most csak 230V-on tudtam mérni, 30 másodpercen keresztül ezen a műszeren 2,5 mA folyt keresztül. Ha volt nagyobb áram, akkor az max. tizedmásodpercekig lehetett, mert az áramot mérő multiméteren nem vettem észre. Azonnal a 2,5 mA-t mutatta, és a 30 másodperc alatt nem is változott egy kicsit sem.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 1, 2020 /
 
Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményetek.
Egy barátomnál kellett még egy konnektor. Egy meglévőről sorolva meg is lett csinálva.
Ki is próbáltuk. 5 napig nem volt semmi gond, tegnap bedugtak egy olajradiátor, ami 3-4 óra üzemelés után levitte a kismegszakítót. Azóta nem használják, de az áramot visszakapcsolva változó időközönként újra lemegy ankismegszakító. Ilyenkor már nincs bedugva az olajradiátor. Sajnos más szobák, világítás, talán még a klíma is ezen a körön van, de már a mosógépet is leválasztották erről a körről.
Rögtön sosem veri le a kismegszakítót, a FI relé is fent marad. Aház nem rég kapott napelemeket, kicserélték a komplett elosztódobozt is újra.
Szerintetek mi lehet a gond? Fellazult valamelyik csatlakozás talán, esetleg túlterhelte már azt az ágat a radiátor?
Csak szeretnék ötleteket gyűjteni.
Köszönöm szépen a segítségeteket!
(#) elektrorudi válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia!
A túlterheléstől elfáradt a kismegszakító. Így már nem a névleges értéke körül old le, hanem lényegesen kisebb áramoknál is. Csere.
(#) sany válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Itt azért nem lehet kizárni teljesen azt, hogy itt nem összetett probléma áll fenn. Ahogy írja más is van ezen a körön. Szerintem simán lehetséges, sok lehet neki. Az olajradiátor ki-be kapcsolgatja magát a hőfok függvényében, terheli a vezetékeket, kötéseket, stb. Klíma, esetleg ha fűtenek vele, használják. Az áramkörre kötött szobában/szobákban felkapcsolják lekapcsolják a villanyt, felkapcsolják a TV-t, stb.
Sok kicsi sokra mehet. Szerintem.
(#) bancsi15 válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Igazából ez még nem jutott eszembe, de ha végig gondolom lehet, mert azóta nem használják az olajradiátort és enélkül is lekapcsol időközönként az az ág.
Nem tudom mi lehet....
(#) Atis57 válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szia!
Igen ;esetleg túlterhelte már azt az ágat a radiátor. Kismegszakitó?-esetleg vezeték csere is?

De látom itt is bejött a pairforma ! Kéne mégegy dugalj--de csak 1 készüléket dugunk bele!
Tehát semmi cécó ne legyen.
Az a készülék meg a 2kW-s olajradiátor......némelyik lakásban be se lehet dugni, hisz minden dugaljnál /áramkörnél túlterhelést okoz.
(#) gyuszo válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 1, 2020 / 1
 
Egy egyszerű is lehet az ok: az oldalsó köröm beleér a vezetékbe, odacsípte.
Meg kell nézni azt a szerelést. De lehet egy közbülső kötődoboznál is megégett vezeték okozta zárlat.
(#) bancsi15 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Ezt elmagyaráznád, hogy az oldalsó köröm ha odacsípi, akkor az hogyan okozhatja ezeket a jelenségeket?
Mert nem rögtön kapcsol le a kismegszakító, mint egy klasszikus zárlatnál, hanem csak egy idő múlva.
Mindig tanul valamit az ember, érdekelne ennek is a mögöttes dolga
(#) StMiklos válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 1, 2020 /
 
Szevasz!

Az az ág.. Azt a bizozonyos aljzatot jelenti, amelyikbe korábban volt a radiátor dugva?
Mit tennék? Fogok egy zseblámpát, minden kismegszakítót lekapcsolok, kivéve azt amelyik majd leold (mint mondod).
Megnézem a villanyórát, mennyit forog 1-2-3 perc alatt, rá van írva hány fordulat 1kWh.
Röpke számolással tudom (segítsek?), hány A az ott folyó áram.
Összevetem a kismegszakító (leoldott most is?) ráírt értékével.
Ha megközelíti vagy meghaladja, akkor jogos..
Kérdés: mi adja a terhelést? Zárlat nem valószínű, mert akkor azonnal old (fel se csapható).

Üdv: StMiklos
(#) fulcsii válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Főleg már az újakat lehet számolni.
(#) kendre256 válasza fulcsii hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Az újakon a forgás helyett LED villoghat, amit láttam, annál a LED mellé volt írva, hogy 1000 imp. /kWh, számolni abból is lehet.
(#) fulcsii válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Úgy van!
(#) pucuka válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
A mögöttes dolga mindössze annyi, hogy ismerned kéne az automata működési módját. A rugóerő ellenében zárt kontaktust egy kilincsmű rögzíti. Ha ezt a kilincsművet kioldod, a rugó gyorsan megszakítja az áramkört. A kilincsművet két úton lehet kioldani, az egyik elektromágneses úton gyors kioldással, a másik bimetálos működtetéssel lassan.
Nálad ez utóbbi oldja a kilincsművet, a "majdnem zárlat" miatt. Az átfolyó áram nem elég arra, hogy az elektromágnest működtesse, de a bimetált szép lassan felmelegíti, és ez okozza a késleltetett leoldást.
Egy becsípődés, kábel melegedés, megégés tud ilyen "majdnem zárlatot" okozni.
A villanyórán mért fogyasztásból ki tudod számolni a "majdnem zárlati" áramot.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2020
(#) sany válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 1
 
Esetleg égésnyom nem látszik az újonnan beszerelt konnektornál és annál a konnektornál ahova csatlakozik, akár kicsi is?
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Nov 2, 2020 / 2
 
Egy negyed óra alatt át lehetne nézni a kötődobozokkal együtt. Érdemes lenne megnézni, az gyorsabb, mint találgatni.
(#) sany válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 2, 2020 /
 
Való igaz.
Én összeszámolnám azon a körön a fogyasztók teljesítményét is,nehogy sok legyen.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 2, 2020 /
 
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget, megoldódott a probléma.
Valóban egy aljzatnál a rögzítő köröm odacsípte a vezetéket. Látszott is a kábelen. Most kipróbáltuk az olajradiátorral is, minden rendben.
Két dologra reagálnék még. Az egyik, hogy csak ma tudtunk ránézni. Nem a találgatások miatt, dr addig is informálódtam.
Másrészt igen, ismerem a kismegszakító belső felépítését, csak azért gondolkodtam el a dolgon, mert ha a köröm belecsíp a 2 vezetékbe akkor én azt zárlatnak gondoltam.
De mindig tanul az ember, legfőképp a saját hibáiból.
Még egyszer nagyon köszönöm mindenkinek aki hozzászólt és segített!
(#) Tasznka válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Azt írtad ,hogy a fi-relét nem verte le,csak a kismegszakítót,és a gond az odacsípett vezeték.Akkor azért a fi-relét is megnéznéd,mert ennél a hibánál kellett volna már reagálnia.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2020
(#) bancsi15 válasza Tasznka hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Csak a nulla és a fázis volt odacsípve.
A PE szerencsésen nem keveredett oda. A FI relét kipróbáltuk a teszt gombbal, illetve a fázis és a PE között egy kétpólusú LED kijelzős fáziskereső/feszültség teszterre rögtön le is oldott.
(#) gyuszo válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Ilyen jelenséggel nagyon sokat találkoztam, sokat segített a hiba pontos leírása.
Ezért ez jött be elsőnek.
(#) bancsi15 válasza gyuszo hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm mégegyszer!
(#) ötfelezős hozzászólása Nov 3, 2020 /
 
Nem hittem volna, hogy ilyen komolyan létezik, több vezeték szakszerű odacsípése.
(#) pucuka válasza ötfelezős hozzászólására (») Nov 3, 2020 /
 
Nem több, csak kettő. Ha egy, akkor nem történt volna semmi. Ha három lett volna, a FI relé is jelzett volna.
Következő: »»   783 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem