Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   807 / 959
(#) Nagy Tamás hozzászólása Márc 8, 2021 /
 
Üdv mesterek! Egy kis segítség kellene valami link formájában.Olyan 0 vagy PE gyűjtősínt keresek amiben nem csak csavarvégek szorítják az egyes vezeték végeket,hanem valami nyelvet szorítana a csavar és nem forgácsolná .Vagy gyakorlati ötletet is szívesen fogadnék..
(#) freddyke válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Köszönöm a hozzászólásaitokat, kiváló tanácsokat adtatok. Egy kölcsönzött géppel nem sok lehetőség van gyakorolni a saját falamon kívül, ügyetlenkedéssel csak felesleges port vagy kárt csinálnék esetleg. Talán jobb, ha szakembert hívok (ha találok). Ha a falban lévő vezetékek helye ki van mérve és jelölve, hamar lehet vele végezni.
(#) Gafly hozzászólása Márc 8, 2021 / 2
 
Azon gondolkozom, hogy a kolléga észosztást csinál-e, vagy segitséget kér-e?
Szerintem a szerepek mintha néha keverednének újabban a hozzászólásokban.
(#) Bakman válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 8, 2021 / 1
 
Phoenix Contact is gyárt ilyeneket. Pl.:
Link 1
Link 2
Link 3
Link 4
Több méretben és kivitelben kapható.
(#) Nagy Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Köszönöm!
(#) Nagy Tamás válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Ez most nekem szólt?
(#) Gafly válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Idézet:
„Ez most nekem szólt?”

Válasz gomb használata sok felesleges kérdéstől megszabaditana bennünket.
Magamat is beleértve.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) Nagy Tamás válasza Gafly hozzászólására (») Márc 8, 2021 / 1
 
Semmi...csak én is segítséget kértem
(#) Gafly válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Márc 8, 2021 /
 
Nyomtam volna magamra egy "lüke" értékelést, de magát ugye nem etikus (nem is lehet) értékelni az embernek, még ha igaz lenne is az adott esetben.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) nedudgi válasza freddyke hozzászólására (») Márc 8, 2021 / 1
 
A port le lehet csökkenteni néhány fátyolfólia, és pár tekercs festőszalag segítségével. Kell még lehetőleg vizes porszívó, meg légzésvédő, szemüveg. Illetve nem csökkentés, csak lokalizálás.
Abban ne reménykedj, hogy egy szakember por nélkül meg tudja oldani.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
(#) gyuszo válasza freddyke hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Egy jó szakember a jól megtervezett nyomvonal segítségével tudja a keletkezett por és törmelék mennyiségét lecsökkenteni.
(#) freddyke válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Köszönök minden segítséget. Belátom, hogy letakarás és takarítás nélkül nem úszom meg. 850W-os fúrógépem van, a teljesítménye talán elég lenne a doboz befúrásához (téglafalba), viszont a dobozfúrók SDS befogásúak. Hagyományos befogással létezik dobozfúró vagy ne is keressek?
(#) Gafly válasza freddyke hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Idézet:
„Hagyományos befogással létezik dobozfúró vagy ne is keressek?”

Jó és használható használható is (kettő egyben) lenne a kérdés, vagy "olcsó is legyen"?

Amerikai lakberendő filmekben vannak csodák, hogy akkor ezt a falat kivesszük innen, vegye fel a szemüveget asszonyom, és hajrá, itt a kalapács.
Gipszkartonba csodálatosan kerek lyukat tudok én is fúrni akkus csavarozóval és tapétavágóval. Utána gipszelni is.
(#) freddyke válasza Gafly hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Azért kértem segítséget, mert sosem volt ilyen szerszámom és fogalmam sincs mekkora teljesítményű és milyen jellegű gépet igényel. Próbálom a meglévő eszközökkel megoldani. Ha nem megy, akkor kölcsönzök vagy veszek gépet.
(#) Gabó válasza freddyke hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Pl:Bővebben: Link
Passz, hogy milyen, mi csak SDS befogatásúakat használunk.
(#) granpa válasza freddyke hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Mint Gabó írta, létezik. Az SDS-t is be lehet fogni, legfeljebb bejlag (hasított cső) kell mellé. 850 W bőven elég, csak ésszel kell nyomni.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) SzervízMacska válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Persze... és hol van egy kézi fúrógépen akkora tokmány, hogy az sds szárat még bejlagoljad? Az áttételről/fordulatszámról nem is beszélve. Mindkettő lehet igaz 850W-os, de a gyakorlatban egész más... Olvasom a tisztelt kérdező kérdéseit, hetente többször érdeklődik különféle szerszámokról/gépekről. Ezért nekem az jön le, hogy a lelkesedésen kívül sok mindennel nem rendelkezik a feladathoz. Így viszont drága lesz a munka mindenképp, szaktudás és gyakorlat híján...
(#) freddyke válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Köszönöm a válaszaitokat. Hengeres befogású úgy tűnik nem lesz. A hatlapú befogás és egyéb trükközés helyett inkább maradok az SDS-es befogásnál és szerzek hozzá gépet.
(#) granpa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Nem ismerem a rossz tapasztalataidat, de nekem a régi EVIG (műanyag házas, '72-es) fúrógépemen 13-as tokmány van, és csak valami 650 W-os, de vitte. A másik, orosz, kis gépem is.
(#) granpa válasza freddyke hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
A hatlapost, a 3 pofás tokmány nagyon jól megfogja. Vagy mindent kijelölsz, kimérsz előre, aztán kiveszed 1 napra a komplett gépet.
(#) _BiG_ válasza freddyke hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Mivel a dobozfúráshoz ütvefúrás kell, azt a hagyományos tokmányok nem igazán szeretik. Tudom, vannak hagyományos pofás fúrók, amik ütvefúrnak is, de csak sima fúróval. A dobozfúró nagy nyomatékot igényel és nagy terhelést ad a gépnek. Az SDS azért jó, mert tud a szerszám az ütéskor előre-hátra mozogni, így "harapdálja" a falat és kevesebb nyomatékot igényel. Nem is szabad nyomni, mozogjon a szerszám. Különben a csuklónkat is ugyanúgy üti, mint a falat. A lazán végzett fúrás-vésés nagyobb port csinál, de szebb lesz a végeredmény (pl. nem szakad át a fal a legrosszabb esetben, meg kráter helyett szép horony lesz és nem kell a ferde horonyfalat farigcsálni) és a szerszámot is kíméli. Mint már említém, a vésést is meg kell tanulni...
(#) proba válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 11, 2021 / 1
 
Én dobozfúrásnál nem üttetem a géppel. Azt hiszem egyszer próbéltam, a vídiák kiugráltak a palástból gyorsan. Amire legtöbbet használom, az meg a csempe fúrás ott még érdekesebb lenne...( igaz az meg a reszelős fajta kör, azt amúgy sem ütésre találták ki )
(#) nedudgi válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 11, 2021 / 1
 
Nem beton, tégla...
(#) freddyke válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 11, 2021 /
 
Bár tapasztalatom nincs, a szerszám kialakításából nekem úgy tűnik nem ütésre találták ki, nem bírná el. Téglafalról van szó. Nagyon lassan, erőltetés nélkül gondoltam kivágni a doboz helyét (a régi orosz gépemmel, amit már nem kell félteni). Az említett szerszám 3000 Ft körül kapható, sokat nem bukok rajta. Ha elkezdem és a vakolatnál nem jutok tovább, akkor még mindig ki lehet vésni vésővel és kalapáccsal.

Gégecső helyének kivésésére ez a 18mm széles véső alkalmas? Ha ez nem megfelelő, tudnátok ajánlani?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2021
(#) _BiG_ válasza freddyke hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Sose próbáltam ütvefúrás nélkül dobozt marni... Vídiabetétes koronafúrót használok, azzal halad a munka.

A véső jó, csak kézzel vésni mindent az meglehetősen hosszú lesz és fárasztó. De te tudod...
Először a nyomvonal szélein hosszában tartva a vésőt, az oldalára nézve szögben üsd be a vésőt ( tehát a véső élének hegyét ütöd be és fordulsz a falra merőlegesen, miközben a véső lapja párhuzamos a nyomvonallal), mindezt a nyomvonal hosszán mindkét oldalon végig, és utána a két rés között üsd ki a hornyot. Ne úgy próbálj vésni, mintha fát vésnél, mert akkor nagy felületen levered a vakolatot.
(#) _BiG_ válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Sehol se mondtam, hogy beton...
(#) _BiG_ válasza proba hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Idézet:
„a vídiák kiugráltak a palástból gyorsan”

Nekem nem ugrálnak ki, hanem dolgoznak szépen Igaz, nem a legolcsóbbat veszem...
(#) Hutty válasza freddyke hozzászólására (») Márc 12, 2021 / 1
 
Én egy efféle-hasonló készlettel építettem fel a házam. Téglába ütés nélkül, de csempéhez is kiváló. 550 wattos b&d fúróval.

Még 1
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) gyuszo válasza freddyke hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Idézet:
„Bár tapasztalatom nincs, a szerszám kialakításából nekem úgy tűnik nem ütésre találták ki,”

Akkor fogadd meg azok tanácsát, aki már nagyon sokat használta. Az SDS-plusz befogás a fúrókalapácsok kialakítása. Ütésre találták ki, akár betonba is fúrhatsz vele.
Legutóbb egy élelmiszer áruház polcán is volt ilyen fúrókalapács PBH 1500 típus számmal 20 eFt körül.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2021
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Márc 12, 2021 /
 
Bővebben: Link
Nézd meg a videót 7:30-nál. szerintem elég meg győző.
Következő: »»   807 / 959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem