Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   133 / 199
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
A gép hatalmas,így van bőven hely az elektronikának, Építés szempontjából számomra fontos volt hogy minden kébel kívül el legyen rejtve ,ahogy csak lehet, és a vezérlődoboz könnyen áttekinthető és benne minden könnyen cserélhető legyen. A csatlakozók, egyenlőre ilyenek voltak kéznél , hát igen , egy kicsit ormótlanok"...A kábeleket illetőleg lehet hogy csal a kép. A tápegység a Bed /hotend vezetékei 1,5 mm-ek a többi viszont ugyanolyan vékony mint a nema motorok kábelei. A Bed 12 Voltos de könnyen cserélhető lesz nagyobbra is. A fénykép még korai a végleges szerkezetről. Majd fényképezek ha minden működik rajta rendesen
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Végállás kapcsolók miért nincsenek bekötve?? A negatívra kapcsoló kell vagy optikai szenzor a pozitívra jumper, hogy akarod hogy normálisan működjön mikor félig van bekötve a vezérlő??!!!
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Miért vastag az a vezeték ?? Pont hogy olyan kell, ott nem 1 Amper szaladgál hanem minimum 10 bírnia kell a terhelést !!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ha jobban megnézed a képet akkor láthatod az optocsatolókat , amiket induktiv és kapacitiv szenzor működtet. Az optocsatoló már helyesen megkapja a jelet. Ezek végleges bekötése a vezérlőbe már csak részletkérdés. Ez nem befolyásolja a motorok tesztelését. Még csak próbaüzem van, de most úgy látom ez is leáll egy darabig
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Az a zöld dugasz tápcsatlakozót cseréld le rendes nyákba forrasztható sorkapocsra addig amíg el nem olvad!!
(#) remiasa válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
6000 ft körül van most az 32bit-es SKR1.3.
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Nem lesz túl nagy áramfelvétel rajta , csak a hotendet kell fűttenie és a motorokat ellátni. Mosfettel külön áramról működik a bed
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
A fej is kb 4 Amper , 40 Watt + 5 motor darabja kb 800 milliamper az is kb 4 Amper tehát összesen 80 Watt!
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Nekem feketére égett az a zöld csatlakozó mire észrevettem!
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Végállás kapcsolók nélkül nem fog elindulni !!!!!!!
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Idézet:
„Végállás kapcsolók nélkül nem fog elindulni !!!!!!!”

Meg tudná erősíteni ezt más is? Mivel azt gondoltam ,hogy a motorok teszteléséhez nem szükségesek a végállás szenzorok ,így azokat még nem kötöttem rá a vezérlőre.
A szenzorokkal kapcsolatban akadtak problémáim. NPN NO szenzorokat vettem. Mivel tettem ezekből a tengelyek mindkét oldalára egyet-egyet (tudom hogy a 3 d nyomtatóhoz ez nem szükséges) ezért ,közösítettem minden tengelyen a két szenzort. Volt egy négycsatornás opto modulom kéznél. De rá kellett jönnöm hogy erre így nem fogom tudni rákötni. NPN szenzoroknál a vezérelt jel a negatív. A négycsatornás opto bemenetein viszont közös a GND. Ez azt jelenti hogy ha egyik szenzor lejelez akkor az összeset riassza. Ezért eldaraboltam" a négycsatornás modult külön csatornákra. Így már mindegyiket külön kezeli a negatív signal jelet. Az optó vezérlő felöli oldalán két pólus van. A rampson 3 pin van (Signal,+, -) Mivel nekem itt egy NO kötést kell kialakítanom ezért ha jól gondolom akkor az Optóra a Pozitív és a Signal pólust kell rákötnöm, a negatív üresen marad. Helyes ez a gondolatmenet?
Kérdezném még hogy ezt a LOW" állapotot melyik beállítással kell megadni a Config .h-ban?
(#) András123 hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Ha megnézitek Ezt a videót itt sincsenek rákötve a végállás kapcsolók ,mégis működnek a motorok
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Részben.. a végállások nélkül nem tudja a jelenlegi pozíciót ezért csak egy irányba fog
elindulni.(mindig a végállás irányába kéne)
Opto tranzisztor kapja a fényt ezért ő nyitott állásban tehát folyik rajta az áram.Ezért
a configban fordított polaritást kell megadnod mivel a végállás LOW ban lesz.
(Ez azért sokkal jobb mint a mechanikus kapcsoló mert ha a led nem működik akkor a gép
azt hiszi végállásban van ezért arra már nem fog elindulni.(Homeolásnál hibás kapcsolónál
szétveri a mechanikát, ugyanakkor az optónak nincs késése a kapcsolóhoz képest)
#define ENDSTOP_Y_MIN_INVERTING true valami ilyesmit keress.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) zsoltee0001 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Bocs, de a jumper kinézetű csatlakozókra (végállás) gondoltam.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Pozitív irányba mennie kell.
Tegyél jumpert amíg teszteled, NC alap esetbe a végállás természetesen.
Most nem emlékszek, hogy a 3 közül melyiket kell összezárni, de egy multiméterrel könnyen kiderítheted.
Üdv
(#) András123 válasza HERC hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ezt most nem teljesen értem. Szerintem a szenzornak egy nyitott áramkört kell zárnia (NO ,Low"alapállapot ). Érzékeléskor a led ég High". A vezérlő felüli oldalon szintén nyitott áramkört kell zárnia (NO, Low"alapállapot) A fényérzékeny tranzisztor zárja az áramkört .Igy lesz a nyitott áramkör zárt High". Ezt kell definiálni a configban. Ha a configban az alapbeállítás Low",akkor a
ENDSTOP_Y_MIN_INVERTING fals kellene hogy legyen. Jól gondolom?
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Melyik pólusokra gondolsz?( Signal és GND) vagy (Signal és +)
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Uh én a saját optoból indultam ki.
szóval NO (alaphelyzetben nyitott)
Ha a led világít akkor a tranzisztoron folyik áram. Ha közé lép a tárgy akkor
ugye tranyón nem folyik áram.
Én csodálkozom ha alapból NO mert akkor az már fordított.
Bár mondjuk amit én használok van H és L kimenete is meg annak TTL kimenete van.
Alaphelyzetben az ENDSTOP_valami_MIN/MAX_INVERTING fals ban van.
az én konfigomból másoltam ki a szöveget nekem meg true kell mivel optokat használok.
Különben meg a pudling próbája az evés ha adsz 5 voltot egy pár K ellenálláson a lednek
akkor meg tudod mérni hogy nyit a tranyó vagy zár.
(#) András123 hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Segítsetek megérteni ezt a programozást a configban . A marlin alapbeállításában a következő sor azt jelenti, hogy az összes végállás szenzor alapállapotban pullup Tehát felhúzva" van Zárt áramkört jelent NC High" ?
#define ENDSTOPPULLUPS
A következő sorral lehetne ezt megváltoztatni, ahol az inverting fals azt jelenti hogy nem kell invertálni vagyis marad az alapbeállítás. Az Inverting True pedig azt jelenti hogy az invertálás igaz, vagyis az alapbeállítás NC-ről NO-ra állítódik át Low".
X_MIN_ENDSTOP_INVERTING = true
Jóll gondolom ezt így?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
PULLUP annyit jelent a bemenet tápra fel van húzva.Ezt GND re húzva lehet
az állapotot megváltoztatni. H->L invertben L->H hiába van felhúzva.
Nekem invert tehát ha GNDre húzom akkor H lesz .
M119 gkód-al tudod ellenőrizni a végállások állapotát.
(#) András123 válasza HERC hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ezek szerint jól értelmezem a leírtakat, viszont akkor a korábbi állításom nem megfelelő ,mert az alapbeállítás a marinban NC High"
Idézet:
„Ezt kell definiálni a configban. Ha a configban az alapbeállítás Low",akkor a
ENDSTOP_Y_MIN_INVERTING fals kellene hogy legyen”
(#) András123 hozzászólása Dec 3, 2019 /
 
Ami még mindig nem világos hogy a kétcsatlakozós opto modult a rampson a ( +Signal és GND) vagy (-Signal és +5V) re kell kötnöm.
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
opto modul a ramps-on?
Az milyen?
(#) András123 válasza HERC hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
13db hozzászólással korábban részleteztem
(#) HERC válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Bocs a Ramps-on úgy tudom 3 tüske van +-S.
+ az 5 volt táp a - a gnd az S meg a i/o bemenet a procin.
Az opto modult meg nem tudom hogy néz ki ez irányban volt a kérdés.
Kétcsatlakozós? Egy optonak minimum három kell.Kell a táp a
lednek meg egy láb amit a földre tud húzni.
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ott valami bibi van avval az optikai szenzorral három csatlakozási pontnak kell rajta lenni, pozitív , negatív , és szignál !!
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Az egycsatornás optomodulokon három pólus van a vezérlő felöli oldalon. Mint írtam ez eredetileg egy négycsatornás modul ahol a szenzor felöli oldalon minden bekötött szenzor közös GND-t használ. Ezért nem lehet szerintem hozzá illeszteni NPN szenzorokat ,mert itt a vezérelt jel negatív, és ha érzékel akkor az a modul minden csatornájára kihat. Ezért elvagdostam külön csatornákra és így már illeszthető hozzá az NPN szenzor is. A Modul vezérlő felöli oldalon minden csatornához két bemenet van. A modulon van egy jumper ami arra szolgál felhelyezve hogy a vezérlő felöli oldal és a szenzor felöli oldal GND-je közösithető legyen ,de én ezt nem használom.. Ha a modult nem vágtam volna fel külön csatornákra akkor is csak két bemenet lenne csatornánként. Ezt szeretném bekötni a Ramps végállás csapjaira.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019

p.jpg
    
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ez egy opto leválasztó !!! Nem optoszenzor!!! Neked ilyen kell !!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Gratulálok sikerült kinyírnod egy jó kis leválasztót!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Ugye nem kötötted rá ez a ramps végállás csatlakozójára ? Mert ha igen akkor kinyírtad a mega 2560-at egy bal horoggal!!!!!
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2019
Következő: »»   133 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem