Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   132 / 199
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Egyszerüen nem tudom elíndítani a motorokat. A tartóárammal a marlin feltelepítése előtt kisérleteztem. Működött kivéve Y tengelyt. Most hogy végre feltöltöttem a beállított marlint ,Tartóáram csak akkor van ha csatlakozás után rányomok valamelyik vezérlőgombra .Y továbbra sem jó .Viszont mozgatni egyik tengelyt sem tudom. Stepp-dir jelek sem jönnek ki rajta. Amit említessz Sleep állapot hogyan aktiválódik?, A marlinból két verziót is próbáltam csak a legfontosabb módosításokkal de semmi nem változott. Van valakinek ötlete hogy mi lehet a gond? Nem lehet hogy maga az arduinó sérülhetett meg valahogy amikor az egyik DRV megégett? Se a bed . se a hotend/venti nem indul el
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ja értem, bocsi nekem bowdenes van, így ez a probléma számomra ismeretlen.
(#) remiasa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Én is használtam A4988 vezélőt avval sem volt gondom , neked nagyon valószínű az unipoláris motorok miatt volt gond vele !!!
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Megfelelő bordot állítottál be a Firmwarebe? Nekem nagyon gyanú hogy nem!!!!
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ha le tudod fényképezni a bordot tegyél fel róla egy képet lássuk hogy kötötted be!
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Mindegyik motorra be lehet állítani, hogy az enable jel High vagy low legyen,
  1. #define Y_ENABLE_ON 1

nálam pl azért kellett, mert az XY-ra teljesen más tipusú vezérlőt használtam.
De ha ezt nem álligattad, akkor nagy valószínűséggel jó, alapból 0.
Elképzelhető, hogy megadta magát az arduino step lába. Hasonlítsd össze a többivel, van-e eltérés.
Mondtad, hogy a pisros led elsötétült, az pedig az arduino piros led-je, tehát az 5v-ot szépen leterhelte valami.
Esetleg a 2. extrúder helyére be lehetne tenni az Y-t és átvariálni az FW-t, de ilyet még nem csináltam.
Üdv
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Az extrúder motor csak akkor fog menni ha a fej fel van fűtve, ezt ugye tudod?
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
A vezérlő típusbeállítása jó :#define MOTHERBOARD BOARD_RAMPS_14_EFB
Viszont ahogy nézem itt lesz a gond:
#define X_ENABLE_ON 0
#define Y_ENABLE_ON 0
#define Z_ENABLE_ON 0
#define E_ENABLE_ON 0 // For all extruders

// Disables axis stepper immediately when it's not being used.
// WARNING: When motors turn off there is a chance of losing position accuracy!
#define DISABLE_X false
#define DISABLE_Y false
#define DISABLE_Z false
// Warn on display about possibly reduced accuracy
//#define DISABLE_REDUCED_ACCURACY_WARNING

// @section extruder

#define DISABLE_E false // For all extruders
#define DISABLE_INACTIVE_EXTRUDER true // Keep only the active extruder enabled.


A bed a Fan és a hotend sem működik . Holnap ki fogm próbálni az enable jel engedélyezését bár szerintem Y motorkimenet halott
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Nekem valamiért a ramps 1.4 csak a ramps 1.3 bord beállítással volt hajlandó működni lehet nálad is ez lesz a gond!
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2019
(#) András123 válasza remiasa hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ezt a lehetőséget is megjegyzem magamnak
(#) András123 hozzászólása Nov 30, 2019 /
 
Esetleg valaki el tudná magyarázni hogy kell a marlinban beállítani , a hibás Y meghajtó helyett az Extruder 2 -re tenni Y-t?
(#) remiasa válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
A pineket kell átírni de hogy hol az nem tudom .
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Nov 30, 2019 / 2
 
Ramps.pins.h
Itt vannak definiálva a lábak/kimenetek.
(#) András123 hozzászólása Dec 1, 2019 /
 
Ma reggel módosítottam a marlinban az enable jel engedélyezését nulláról 1-re. Hát nem lett jobb tartóáram egyáltalán nincs. Próbáltam boardnak beállítani a RAMPS 1.3-at. Semmi változás.
A Bed és a Hotend fűtés az viszont működik. Itt az volt a hiba ,hogy a termisztorok nem voltak rádugva ,viszont rosszul mér ,pedig jól írtam be a típust (11 : 100k beta 3950 1% thermistor (4.7k pullup)
Ez a kábel két helyen van csatlakozóval megszakítva Nem lehet hogy ezáltal megváltozik az érzékelt ellenállás?
Ha visszarakom a Marlin beállításokat akkor a következő történik. Y motomeghajtón semmi nem történik. X motor a kezelő gomb megnyomására tartó áramot kap ,de se búgás se rángás nincs a motorban ha indítani akarom. Z tengely motorja szintén csak akkor kap tartóáramot ha rányomok a kezelőgombra, majd ha felfele indítom akkor rángat rezeg, ha lefele akarom akkor semmi nem történik.
Extruder motort nem próbáltam mert az ugye csak akkor menne ha fel van fűttve a hotend.
Teljesen tanácstalan vagyok mi lehet a hiba . Nem lehet hogy kevés a motoroknak beállított 0,7 Volt érték? A kábelezés biztos hogy jó ,mert egy CNC SHILD-el és GRBL-vel rendesen tudom használni (ott is 0,7-0,8 A Vref értéket használok) Elvileg a marlin módosítása nélkül is jól kellene hogy működjenek a motorok
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Próbáld ki egy másik Mega2560-al.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 1
 
Tartóáram csak onnantól van, ha elindul a motor és x ideig tart, tehát ha bekapcsolod a marlint akkor még nincs tartóáram..
Ha rángat a motor akkor nincs jól bekötve, a z csak felfele indul és ha nincs home pozícióra állítva, akkor csak annyit enged lefele amennyit felfele ment.
Nálam 4 helyen van toldva a hotend termistor, semmi eltérés nincs a bed termistorhoz képest alaphelyzetbe.
Én 1.6-os ramps-ot használtam és már az elején kiiktattam az 5 voltos tabil IC-jét, ugyanis a feszültség változás hatására jóval több jött ki belőle, érdemes függetleníteni, szerencsére a arduino nem sérült mert az 3,3V os IC már normálisan dolgozott.
Elképzelhető, hogy nálad is ilyen hiba nyírta ki a vezárlő ic-t.
Üdv
(#) asrock hozzászólása Dec 1, 2019 / 1
 
Exruder hideg mozgatásra marlinak meg kell adni M302 S0 parancsot a kimeneti pin P0 ..P1... paramétert is be kell irni !
pl igy:
M302 P0 S0
vagy
M302 P1 S0
A parancs a vezérlő újra indításáig aktív csak!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Én is rendeltem most egy újabb arduinó megát és egy 1.6-os ramps-ot. Ez megint egy hónap várakozást jelent. Az az érdekes hogy ha a motorbekötés rossz lenne akkor UNO/V schildel sem tudnám használni- Ki vannak mérve A+A-B+B- tekercsek és jók. Az meg gondolom mindegy hogy (A+ A-) vagy (A-A+) a sorrendjük tekercsenként. (Vagy tévedek? ) Azt sem értem hogy amit írtam a Z mozgásáról miért nem működik (rezonál) a lefele írányított mozgásra, és X meg se nyikkan annak ellenére hogy folyamatosan kap tartóáramot
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) attika válasza András123 hozzászólására (») Dec 1, 2019 / 1
 
Ha már újat rendeltél akkor a 8 bites lapot kukázhattad is volna és rendelhettél volna egy SKR1,3-ast.
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Ezekkel a problémákkal egyáltalán nem találkoztam, márpedig kimondhatjuk, hogy mindennel szívtam amivel csak lehet.
Esetleg próbáld ki azokat a kimeneteket az arduinon amik a Y motort hajtják, irj rá egy led villogtató programot, így biztos lehetsz, hogy jó-e, mert így teljesen felesleges találgatni.
Pár képet tehetnél fel hogy állsz.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2019
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Annyira nem vagyok benne az arduinó programozásában. Max egy Blinket tudok írni az Unó 13 pinjére. (Ezt még értem is ) De a mega lábkiosztásával még eddig nem foglalkoztam.Holnap készítek róla egy fotót aztán kiszerelem a dobozából..
(#) Mrscottt21 válasza András123 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /
 
Szia!

Rá lőheted a megára is az Uno blink programját. Ugyan úgy működik.
Vagy meg nyitot az Arduino IDE-t és ide mész: Fájl->Példák->01.Basics->Blink.
Ez is működik.

Üdv, Laci
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Igen, ki kellene sípoltatni, melyik láb az arduinon a Y tengely step lába, aztán azt tesztelni.
De mindenek előtt én megnézném a ramps 5 voltját, tényleg annyi-e?

Elővadásztam, itt foglalkoztam ezzel a problémával anno:
Bővebben: Link
Érdemes független 5v ról használni.
Üdv
(#) HERC hozzászólása Dec 2, 2019 /
 
Sziasztok,

van egy saját tervezésű alaplapom, aminek az io kiosztása megegyezik
a Rumba-val kivéve hogy amit soknak tartottam 6 stepper, hőszenzor,
stb.. lemaradt (nem foglalja semmi csak szabadon vannak a lábak)
rumba konfigot feltéve(repetier) teljesen máshol van a HE0 nem ott ahol kéne
hogy kapcsoljon. Pedig a kivezetések ugyanazok.Többször leellenőriztem az arduino
direktívákhoz képest az io lábakat + van egy Rumba plusz panelem is de a nyákterv is letölthető
és minden jó csak egyszerűen FAN0 helyén kapcsol a HE0. illetve a hőérzékelőkkel is gond van.
Valakinek valami ötlet erre?
(#) András123 hozzászólása Dec 2, 2019 / 1
 
Ígéretemhez híven csatolom a képeket. Találtam Ezt a weboldalt Itt bemutatják a DRV8825-öt és a motoráram beállítását is pontosan. Itt nem feszültséget mérnek a potin ,hanem az áramfelvételt mérik tekercsenként sorosan bekötve a multimétert. A másik dolog hogy leírják hogy a VMOT és GNDMOT árambemenetre javasolt egy 100uf kondi. A CNCSCHILD-en (Unohoz) ezek már ráépítve vannak. Nem lehet hogy ennek hiánya is okozhatta nálam a problémát ?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2019
(#) atus1981 válasza attika hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Milyen árban leet hozzájutni olyanho, ami jó is? Stepper driverjeim vannak.
Köszi
(#) bbb válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
A motorvezérlőkön azok a pirinyó bordácskák önmagukban nem biztos, hogy elegendőek ám! Nekem a marógépen (1016-os kínai alucucc) sok programfutási hiba volt, egyszerűen nem ment végig a program, mígnem egy hirtelen ötlettől vezérelve a bordára irányítottam egy PC ventilátort, s láss csodát, akár az egy órás programot is könnyedén hiba nélkül teljesítette ezután.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
3D nyomtató kategóriába közel nincsennek akkora áramfelvételek mit CNC-be.
Ha igen, akkor visszább kell venni.
Amúgy nem a hűtőbordával van a gond, hanem az az elmebeteg 2 oldalas ragasztó technikával, ami ráadásul függőleges állapotba szépen lecsúszik.
Én lemostam nitróval a ragasztót és kimondottan ragasztós hőpasztával ragasztottam fel, ha valakit érdekel akkor előtúrom, honnan rendeltem.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Ember, te aztán nem spórolsz a hellyel!
Picit vastagok azok a kábelek a ramps-on, érdemes lennem idővel kicserélni vékonyabbakra, meg lehet rendelni 4-es szerelhető csatikat, apa-anya változatba, utána jobban néz ki, vékony kábelekkel.
A bed 220-as?
Gépről is légyszi pár képet.
Egyébként az az ampermérő voltmérő max tájékoztató jellegű, én is rendeltem, de sacc/kb a pontossága
Üdv
(#) András123 válasza bbb hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
A gép még nincs teljesen kész. A vezérlő doboznak lesz egy plexi ajtaja ,amibe egy ventillátor lesz beépítve, úgy hogy a vezérlőre fújja közvetlenül a levegőt
Következő: »»   132 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem