Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   137 / 199
(#) András123 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
A motorokról szerintem elmondható hogy bármilyen NEMA 17-es megfelel 3D nyomtatónak. Ha a nyomaték miatt aggódsz akkor válaszd ezt a típust én ezeket használom. Nagy súlyt meg tud emelni ezekből 2 db motor a Z tengelyen. Egy motor is megállja a helyét bordásszíj hajtásnál is. Az én nyomtatóm csak fém alkatrészekből készült és hatalmas nagy, mégis könnyedén bírja mozgatni bármelyik tengelyt.
(#) kameleon2 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 22, 2019 /
 
Szia! A Mechanikával ki így, ki úgy elboldogul. Én is készítettem egy MPCNC-t - olyan-amilyen. Azonban az elektronikával megálltam. Mindenki idáig publikál. Találtam nagy nehezen firmware-t, de külön az alaplaphoz, külön a kijelzőhöz és együtt az istennek se jön össze. Tudok szép ikonokat cserélgetni, de a vezérlés nem igazán megy. Kétféle elektronikát is rendeltem már. Próbálkoztam Arduinós panellel is, de csak a kínlódás volt. Egyszer szeretnék végre látni egy jól publikált szoftveres leírást, ami nem úgy kezdődik, hogy "Dobj fel rá egy Marlint!". Értek az elektronikához, programozok is, de nem vagyok gondolatolvasó, hogy melyik opció mit állít és miért. Az angol nyelvű leírások - ha vannak - szintén elég pongyolák. Most van egy jó 600x800x80mm-es mechanikám, de csak erőlködök vele.
(#) Laca13 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 23, 2019 / 1
 
Szia!
Nem akarok senkit megbántani, de bevallom hogy eddig a te géped tetszett a legjobban. És szerintem ha leírom hogy azért, mert szinte mindennel én is így indulok neki, mert amíg nincs az embernek tapasztalata, addig úgy gondolom hogy fölösleges a drága alapanyagok felhasználása. És ha már egy ilyet összerakott az ember, akkor tudni fogja hogy mik a gyenge pontok, mire kell figyelnie ha komoly építésbe kezd.
Köszönöm a linket és a támogatást.
(#) Laca13 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Szia!
Gyönyörű a géped és gondolom jól is működik. De úgy látom, hogy a te géped is zömében nyomtatott alkatrészekből áll. . Ha majd tudok nyomtatni, lehet hogy valami hasonlót csinálok. De természetesen neked is köszönöm a segítséget.
(#) Laca13 válasza András123 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Igen, pontosan ilyen gyakorlati tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy mondjuk ne fussak olyanba, hogy megveszek 4-5 léptető motort jó sokért, aztán semmire ne tudom használni.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Ha esetleg hodmezővásárhely közelébe jársz, tudok adni nema 17-eket.
XYCore géppel kezdeni bátorság, de nem lehetetlen, viszont házilag muszáj lesz egy csomó alkatrészt kinyomtatni hozzá, ha meg nincs géped akkor kinyomtattatni.
Üdv
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Idézet:
„viszont házilag muszáj lesz egy csomó alkatrészt kinyomtatni hozzá”


Na én pont ezért csináltam farostlemez lapból egy csomó mindent. Illetve a kislányomtól elkunyiztam egy fa építő kockát. Hiányzott az egyik kocsim na!

Miután már tudtam érdemben elfogadható cuccokat nyomtatni (méret, sűrűség, külalak), akkor kezdtem kinyomtatni a főbb alkotó elemeket, mint pl az X tengely két szélső kocsiját.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2019
(#) András123 hozzászólása Dec 23, 2019 / 2
 
Igaz hogy már a másik fórumon is megosztottam ,de azért ide is beteszem több mint egy évi munkám eredményét. Egyenlőre még ismerkedem a használatával, és minél többet bróbálgatom annál több kérdés merül fel bennem.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 23, 2019 / 2
 
Nálam most készülnek a karácsonyi ajándékok.
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 23, 2019 / 2
 
Na akkor ketten vagyunk!
Én pont ma leptem meg a feleségem egy vázával. Úgy örült neki!
(#) zsoltee0001 válasza András123 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Szép nagy masina!
A bed alatti tartó lemez miből van? Nem tűnik alu-nak.
Azért a Z- Y összekötő kábelhez is dukált volna egy energialánc.
De nagyon jó. Látom, megjött a filament is, akkor lehet nyomtatni 1000-el.
(#) zsoltee0001 válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Magad is meglephetnéd egy burkolattal az LCD-re, mert leesik és úgy jársz mint én, szétesett a rotary encoder, pici csapágygolyó elpattant.
Kénytelen voltam föltakarítani a műhelybe mire meglett!!
Arról a vázáról egy linket kérek!
(#) András123 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
A bed alatti lemez plexi 8mm-es. A Z tengelyhez tervezett energialánc kicsinek bizonyult, ez egyenlőre kényszer megoldás. Nekem is kell majd egy burkolat az LCD vezérlőhöz is
(#) Mrscottt21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Van burkolata, csak le szedtem. Így jobban tetszik!

Íme a váza: Bővebben: Link
Sokszorosítsd!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) pipi válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Hali!
Én tömörnek látom az stl fájlt, Neked hogy lett üreges?
(#) Mrscottt21 válasza pipi hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Szia!

Cura-ban a falak száma 4. Az infill density 0%-ra van állítva, így nincs kitöltés. TOP layers szintén nulla, így a tetejét nem kezdi el kitölteni. BOTTOM layers száma 4, így az alja kitöltött lesz. A retract-ot 6.5mm 25mm/s-el.
A Retract at layer change legyen bepipálva, így nem kell szinte semmit sorjázni. Így is volt olyan, hogy nyomtatta a "köztes" falakat, és keresztbe megindult a fej az utolsó "fali" rétegnél. Iyenkor nincs layer change, és a retract sem megy, mert nem cserél réteget. Így szépen keresztbe húzta a PLA-t belül, ahol üregnek kell lennie. Volt utomunka ezáltal, de egy hosszú csipesz csodákra képes. A nyomtatási sebességet vissza vettem 75%-ra. A nyomtatási időm ezáltal 5óra 32perc lett.

Ha tudok még segíteni, szólj!
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2019
(#) MCMLXXXII válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 24, 2019 / 1
 
Sziasztok!
Vagy váza módban nyomtattok, igaz ott nincs állítási lehetőség
Egyébként én is igy szoktam nyomizni ami alapba tömör
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Hódmezővásárhely sajnos kicsit odébb van tőlem, mivel Encs mellett lakok. Nekem ez a típusú gép az asztal oldalirányú mozgásának a hiánya, a kisebb helyigénye és a stabilitása miatt tetszett meg. Mivel valamennyire járatos vagyok a fémmunkákban és eszközeim is vannak hozzá, így azt szeretném elérni, hogy összehozok egy működő gépet, majd azzal már lehet finomítgatni, alkatrészeket nyomtatni. Még a vázat is zártszelvényből tervezem megcsinálni, mivel lényegesen olcsóbb mint az alu gépépítő profil.
(#) Laca13 válasza András123 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Jól látom hogy a te géped váza is zártszelvényből van? Értem én hogy praktikus és egyszerűbb a gépépítő alumínium profilok használata, de szerintem nagyon drága. Egyébként szép a géped.
(#) András123 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Jól látod ,30 x30 zártszelvény , homokkal kitöltve. A hegesztés pontossága nagyon fontos. Minél pontosabb munkát végzel ,annál kevesebb hézagolás kell a tengelyekhez . A kocka alakzat nem lenne szükséges de még stabilabbá teszi a gépet. Én T profilos lineáris tengelyeket használtam, akár marásra is alkalmas lenne ez a gép.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
És lehet Alu szelvényekből csinálni és egy 10-esből kijön az egész, csak az olcsóságot rengeteg + munkaórával kell kompenzálni.
(#) pipi válasza Mrscottt21 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Trükkös nem tudtam hogy így is lehet. Megjegyeztem, köszi.
Majd megnézem a Mrscottt21 váza módot is, neki is köszi
(#) Laca13 válasza András123 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Gondolom homok a rezonálás kiküszöbölése miatt van benne. Szerintem, mivel én csak nyomtatóhoz használnám, nekem elég lehet a 20x20-as zártszelvény.
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Nem tudom, de nekem az alu a csavaros kötések miatt nem tűnik túl stabilnak, alaktartónak. Ráadásul plusz pár ezer itt, plusz pár ott, aztán el is érem a csillagos eget.
De most néztem meg jobban a géped, és ha jól látom a képeken, akkor a tiéd alu zártszelvényből van, nem gépépítőből. Közben találtam egy az eredetitől olcsóbbnak tűnő gépépítő profil forgalmazót, ami szóba jöhet, bár a 30x30-as métere már 3492 ft. Ennyiből 6m 20x20-as, de jobb helyen talán még 30x30-as acél zártszelvényt is vehetek. Szóval át kell gondolnom rendesen.
(#) András123 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Ha nem T sínes tengelyt akarsz használi akkor igen. Ha viszont azt, akkor annak a szélessége 3 cm és kell hozzá a 35x35 zártszelvény. Én a vékonyabb zártszelvényt is feltölteném homokkal mivel az üreges szerkezet felerősíti a rezgést
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 24, 2019 /
 
Igen, de te valami olyasmit írtál, hogy jártas vagy a fémmunkákban, úgyhogy nem féltelek.
Egyébként ez a lemezes összefogatás brutálisan stabil, csak hát macerás...
(#) András123 hozzászólása Dec 25, 2019 /
 
Van valakinek tapasztalata autómata szintezéssel kapcsolatban induktiv vagy kapacitiv szenzorral? Próbálom beállítani a Bedleveling Linear vagy Bilenear funkciót. A firmwer fel is megy az alaplapra. A szenzor jól működik rendesen megcsinálja a homingot és G29-re el is kezdi a szintezést. Az első pont tesztelése után "Szenzor hiba " hibaüzenetet kapok. Egyenlőre nem találom hozzá a megoldást. Először zavarjelre gondoltam de ez az optoleválasztás miatt nem igazán lehetséges. Van valakinek ötlete?
(#) Laca13 válasza András123 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Nem akarok T sínt, sima lineáris tengelyes megoldásban gondolkodok. Pur-habbal nem jó feltölteni?
(#) Laca13 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Igen, valóban jártas vagyok a fémmunkákban, akad is itt eszterga, állványos fúró, hegesztő. Sajnos marógépem nincs, de nem hinném hogy anélkül ne tudnám megoldani. Szeretem a macerás megoldásokat.
(#) zsoltee0001 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Ha mégis aluból akarod, akkor kell egy gérvágó, nem árt ha nem parkside kategória.
Nekem ez volt kéznél és egy hobbi asztali fúrógép (ez még öntöttvas asztalú) flex, telómérő, kézifúró.
Üdv
Következő: »»   137 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem