Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   160 / 199
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Asztalt nem tudom 90 fok fölé fűteni, mert kevés hozzá a 300 Watt teljesítmény. Majd csinálok neki egyszer egy PID vezérlőt más asztallal és fűtőbetéttel. Na akkor ez felejtős. De még a tűzálló filament is. A PETG is ilyen huncut? A dobozra 230-260 fok van írva.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2021
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
A PETG az nem vészes, ott csak a szálazással lesz gond, játszadozni kell a retract-al.
Minimális hűtés is mehet neki.
Most nem írok itt százalékos értékeket mert ez is mindenkinél más.
Van akinél 10%-nál felemelkedik a földről a nyomtató, de olyan is, hogy 100%-on a papír lapot se fújja arrébb.
Azt is ki kell tapasztalni.

PETG képes úgy letapadni, hogy roncsolás nélkül lehetetlen eltávolítani.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Építettem cnc marógépet cncusb controllerrel, ott a léptetőmotorok soha nem engedték el a féket, itt meg ezt hazaküldöm, és a Z tengely motorjai elengedik. Most vettem észre, hogy ez a fekete anyag az asztalon felvált és tiszta hólyag. Totál gáz. Ide lehet, hogy valami homokfújt üveg, vagy rozsdamentes lapot fogok asztalnak használni 4-5 mm ben.. Csak ezt a akku keretet meg akartam jól csinálni. De lehet, hogy kidobom ezt az egész Tronxy 400Pro ra nevezett nyomtatót. Persze nem fogom.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) cua válasza attika hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Idézet:
„PETG képes úgy letapadni, hogy roncsolás nélkül lehetetlen eltávolítani.”


Ez esetben lehet a textured sheet a megoldas. Szerintem az egyik legjobb PETG-hez.
Ha azt nem lehet (nincs sheet), akkor van aki sima Kores glue stick-et visz fel az asztalra (sheet-re, kinek mi van)
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Nekem a jelenlegi a harmadik printerem (mindegyik kit volt) . Az eddigiek nem jottek be, csak szenvedtem a rossz konstrukciokkal.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 15, 2021 /
 
Idézet:
„Építettem cnc marógépet cncusb controllerrel, ott a léptetőmotorok soha nem engedték el a féket, itt meg ezt hazaküldöm, és a Z tengely motorjai elengedik”


Ez csak FW kérdése.
Nincs azzal semmi baj ha elengedik, fölösleges tartania.
Nálam 30mp után ha nem történik semmi akkor kikapcsolja a tartóáramot.
(#) Koncsar válasza cua hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Lehet, hogy ezüst vagy fehér PLA filamentből megcsinálom újra az akkutartót. Ha égni akar a Lithium akkor tökmindegy miből van a ház. A Teslákból is kiégett már pár darab, pedig biztos nem 3D vel nyomtatták PLA ból. Lehet, hogy ilyen méretben, amit én szeretnék, de más anyagból, akkor elengedhetetlen a fűtött kamra. Ha nem kísérletezem ki magam ezt a dolgot, akkor hiába írogatok, és kapok tök jó ötleteket, nem fog működni a nyomtatás, mert mindenkinek más és más gépe van, más és más beállításokkal. Lehet, hogy a sarkokban egyszerűen lassítani vagy gyorsítani kéne a sebességen. Miért pont csak a sarkok válnak el? Lehet, hogy az első pár réteget alacsony rétegmagassággal kéne csinálnom.
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nekem meleg napokon a balkonon is meglagyul a PLA (a fekete hamarabb), emiatt javasoltam alternativ anyagokat..
(#) cua hozzászólása Máj 16, 2021 /
 
PLA/PLA teszt

1. Fillamentum PLA Extrafill (Melon Yellow) $29/750g
2. Noname (occo) PLA (Silver) $16/1kg

Amit csatoltam azok a javasolt parameterekkel lettek nyomtatva.
A baloldali (Yellow) sem perfect, de nem akartam pazarolni, csak egyet teszteltem.
A silver PLA-val hatszor(!) futottam neki (retraction, nozzle/bed 50-70/190-220..stb), egyenesen a dryer adagolja a printernek, nem lehet nedves sem.
¯\_(ツ)_/¯
(#) Koncsar válasza cua hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Most megint megpróbálom az ABS-t. Csináltam egy 15mm tutajt alá. 1 óra múlva már látni fogom, hogy mi történik. Te , hogy próbálnád meg megcsinálni ezt a 330x220 mm keretet?
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nem tudom, nekem a maximum 180x60x20mm volt eddig (az is PLA) Sajnos nincs ebben tapasztalatom.
ASA (ami hajlamos warping-ra) csak kicsiben volt sikeres eddig (60x65x19mm, relative nagy brim-el), enclosure nelkul.
Most felreraktam (az ASA-t, mint anyagot), majd nekifutok megint ha lesz enclosure-om....
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Mindenképpen lebeszélnélek az abs-ről. Ekkora tárgy esetén szinte esélytelen kinyomtatni felválás nélkül.
Fehér PET-g t javasolnék.
Nem megy 90 fok fölé a bed fűtés? Hát ez érdekes, nekem a teljesen alap heating bed-em van, igaz, 24V-ról megy, beépítettem egy direktbe kapcsolót, elfelejtkeztem róla, 150 fokig tolta fel. Meleg helyzet volt
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Mennyire állítottad a retracot?
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
1.8, 2 valamint 2.2 volt tesztelve. A nozzle 0.4-es.
A Fillamentum PLA 2-vel ment (az a PLA default)
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Rendelek fehér PETG-t és meglátjuk. Az nem lehet, hogy a sarkokat a túl hosszú 2.4 mm falvastagság kezdi feltépni? Mi lenne, ha 0.8 falvastagság lenne és kitöltés 80% cikcakk?
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
85 fok tól már olyan lassan érte el a 90 fokot, hogy nem győztem várni. 15 perc. 400x400 as asztal.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Ha a sarkok derékszögűek akkor ott az egy "feszültség gyűjtő pont" és azért a sarkoknál kezd felválni.
Próbáld meg lekerekíteni a sarkokat és akkor kisebb az esély a felválásra.
Az is gond lehet már ekkora tárgynál, hogy az asztal nem egyenletesen meleg mindenhol.
Melegítsd fel, várjál vele 10-15 percet mire átveszi az egész asztal a a meleget.

A Teslát ne hasonlítsd ehhez a dobozhoz, a PLA nem tartalmaz semmilyen égésgátló adalékot, próbáld ki, hogy milyen szépen tud égni és csepegni, most nem azt mondom, hogy gyújts fel egy ekkora darabot, de kicsibe ki lehet próbálni.

A PLA semmilyen szinten nem jó erre a feladatra, és most is nem csak a színére gondolok.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nem sok sarok van benne, ezen már mit kerekítsek?

Part10.STL
    
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Ezen már semmit.
Egy sarka van csak
A kerekített résznél vált fel a nyomat?
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Igen
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
A végtelenségig csak nem hajlik fel? Szerintem 100 fokos asztalnál is ez lenne a jelenség.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 1
 
Ha nem tapad le rendesen akkor fel tud válni akár az egész is.
Próbáld meg ilyenre nyomtatni ha van.
Ehhez nagyon jól tapad a PLA.
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Akkor gondolom, nem bowdenes, hanem direct extruderes a géped. Én úgy allítottam be a retractot amikor szálazott, hogy nyomtattam két függőleges pálcát egymástól 2 centire.
Szerintem emelhetsz rajta, nekem bowdenes van, azon 6mm, nyilván itt nem kell annyi.
A sebesség is lényeges, ha túl lassú az se jó, ha túl gyors akkor meg kiesik a szinkronból a léptető motor, nem biztos, hogy észre veszed és még rosszabb a helyzet.
Ki kell kísérletezni.
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 / 1
 
Én már teljesen átálltam a pet-g-re, szilárdságilag nagyon jó, nem vetemedik úgy hűléskor mint az ABS, nem büdös, beéri 80 fokos asztal fűtéssel, 6 ezerért 1 hét alatt itt van eu-s raktárból (itthon 9ezer + szállítás).

Az egyébként teljesen normális dolog, hogy csavarodik az ABS, fröccsöntéskor egy villanás alatt kerül bele az anyag a formába, teljesen homogén a hőmérséklete, ha te 110 fokos asztallal dolgozol, akkor az alsó rétegek tök jó oda tapadnak ahogy halad felfelé a nyomtatás 1 centire, már biztos, hogy nem fog úgy érvényesülni az asztal fűtés és valami engedni fog, vagy az asztal, vagy a rétegek fognak elválni.
Nekem az 1 éves ultrabase kezd hámlani és nem azért mert letépkedtem volna róla a tárgyakat meleg állapotba, ezt az ABS számlájára írom. Le kéne már cserélni, de nincs rá időm

Lehet, hogy dísztárgynak nem jó, de arra meg ott a PLA
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Megrendeltem a fehér PETG-t. Mosogatógépet kibírja deformálódás nélkül?
(#) bbatka válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Szerintem is inkább a PETG-vel érdemes próbálkozni.
Az ABS-nél a nagymértékű zsugorodás a probléma. Ezen nem lehet segíteni. Az anyag sajátossága. Az ABS-ből nyomtatott tárgyaknál még a furatoknál is mérhető a zsugorodás. Eleinte többször úgy jártam, hogy a csavarok nem fértek bele a furataikba, pedig eleve nagyobbra rajzoltam azokat.
A nagymértékű zsugorodás okozza azt, hogy a darab deformálódik és a sarka felválik az asztalról.
(#) Koncsar válasza bbatka hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Megpróbáltam felfűteni az asztalomat 95 fokra, 25 perc alatt elérte és ledobta magáról a gyári fekete tapadóréteget, nem tudom mi a neve. Ilyenkor mi a bánatot lehet csinálni? Felesleges rá újat vennem.
A PETG -s nyomtatást tetted már be mosogatógépbe? Nem horpad össze úgy mint a PLA?
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Attika ez a kék anyag is fel fog válni 90 fok környékén.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Akkor kapton szalag.
De nekem PETG.t bírta, nem válik fel.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Alumíniumlap nem tetszene neki?
Következő: »»   160 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem