Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   161 / 197
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nem fog rá tapadni.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Nem találtam meg azt a hozzászólásod, amiben írtad, hogy milyen üveglapot használjak.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Az üveg minőségét írtad. Privátban nem volt. Mára lehet, hogy belezsibbadtam. Ki kell, hogy kapcsoljam az agyam...
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2021
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Bocs.
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 16, 2021 /
 
Igen, ez direct-drive system, nekem tetszik is a precizitasa. Volt bowden-es is (2db) de egyikkel sem voltam teljesen elegedett.
Az igaz most szemezek a Prusa Mini+ printerrel, amolyan kisinasnak (az is bowdenes)

Az occo PLA-t pedig hanyagolni fogom, mivel ez ugye nem business hanem hobbi, nem kell profitot termelnie.
(#) Koncsar hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Ez a szintérzékelő van fent a gépemen

Ez állítható belül? Mert, ha felteszek egy 5 mm es üveglapot, akkor már nem lesz jó, és összetöröm az üveget, mert ez csak fémet érzékel.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ha szerencséd van akkor át lát az üvegen, ezt csak akkor tudod meg ha kipróbálod.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Sajnos átlát. az a bajom.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ha átlát akkor nem értem mi a baj, lesz automata szintezésed, ha nem látna át akkor lenne baj.

Offsetbe valahol biztos be lehet állítani, hogy mekkora az üveglap.
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Itt egy hasonlo youtube video, nem tudom mennyit segit.
(#) Koncsar válasza cua hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Köszi.
Ezt nem tudom, hogy csinálja, de nekem beleütött kőkeményen az üvegbe. Ha ebben a kékszínű érzékelőben lenne valami állítási lehetőség, akkor megtudnám oldani, de nem látok rajta semmit. Egy 2mm furat van a tetején, de csavart nem nagyon látok benne.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Én az ilyen, "majd szemből ránéz és század mm pontosan belövi" nem nagyon hiszek, volt az a kis pálcás érzékelőm, de azt is leszedtem a pontatlansága miatt, ezeknél szerintem egy sima mikrokapcsoló is pontosabb, úgy tudom Attila86, milliódolláros masináján is mikrokapcs állítja a Z-t, ha neki megfelel...
(#) Koncsar válasza cua hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Szia! A youtube-s videó első hozzászólója írja is, hogy neki sem működik.
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Az indukcios szenzorok nagyon profik (tudnak lenni) de ehhez kell a precizen hangolt (tervezett) hardware/software is. (A prusa printerekben nincs mikrokapcsolo csak PINDA)
Nem 100%-s a mesh leveling de egy 7x7-es matrix-ban teljesen megfelel. Eddig nem fejelte le az asztalt
(#) SzilCsong válasza cua hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Nekem opto szenzor figyeli a Z-t, eleinte szemből, de pontatlan volt, átállítottam oldalra, így már mérőórával figyelve 20-ból 20x 100-ad mm-re ugyanoda állt be.
Voltak gondok, de nem ezzel, hanem a másik oldali Z tengely elmászott a mért oldalihoz képest, picit emeltem az áramon és azóta az is pipa.
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Sziasztok ismét!
Az nem tudná javítani a felválás esélyét, ha a kezdő x réteget a 0.8 fúvókánál nem a legnagyobb rétegvastagsággal kezdeném? Idáig 0.3 volt a réteg magassága. Azt kéne még kideríteni, hogy ezt az indukciós érzékelőmet, hogy a bánatban tudom állítani? Ha már egyszer azt írják rá, hogy 8 mm ig működik.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Idézet:
„Az nem tudná javítani a felválás esélyét, ha a kezdő x réteget a 0.8 fúvókánál nem a legnagyobb rétegvastagsággal kezdeném?”


De, ezt írtam már nem is tudom mennyi hozzászólással feljebb, azt hittem, hogy ezen már réges régen túl vagy.
Az első rétegnek kell kisebbnek lennie, az alapozza meg a tapadást, a többi már nem.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Attika szia!
Ezt még nem olvastam, akkor kipróbáltam volna.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Most nincs kedvem visszakeresni, de ezzel kezdtem amikor írtad, hogy nem tapad le.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Jó, rendben. Köszi.
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Csak nem bírtam ki, ITT írtam.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Jó, elhittem Neked.
(#) Koncsar válasza attika hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Kérdezhetek még? Lassan nem merek! Tárgyhűtést mikor ajánlott bekapcsolni?
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2021
(#) attika válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Az első rétegnél ne, én 3. 4. rétegnél szoktam bekapcsolni.
Ha esetleg van benne "bridging" ott szoktam emelni rajta és utána vissza.
(#) cua válasza attika hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
En teljesen belepunnyadtam abba, hogy szinte semmit nem kell matatnom, 95%+ esetben teljesen megfelel a factory slicer preset
Maximum a support helye/alakja amit kicsit hangolni kell (ha kell)
(#) Elektro.on válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
(#) cua válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Mit jelent a "nem stabil"?
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Úgy kell belőni az első réteg magasságot, hogy először leviszed kb 0,2 -ig, nyomtatsz egy négyzetet, ha látszik, hogy fodrozza a szélét ahogy kijön a fúvókából, akkor picit emelsz rajta, 5 századot, majd ezt addig ismétled, amíg a fodrozódás teljesen meg nem szűnik, na akkor jó.
Én legalábbis így csináltam és jó lett.
0,8-as fejjel még sose nyomtattam.
És az első réteg sebességet levinni 10 alá, ez nálam pet-g nél 10, pla-nál 7 mm/sec
(#) Elektro.on válasza cua hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Nem mindig ugyan abban a távolságban érzékel. Sok esetben függ a megközelítés sebességétől is a tapasztalataim szerint.
(#) nemgyuri válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Függ még a hőmérséklettől, a tápfeszültségtől és a rá szállt portól (vastagság-fémtartalom).
Résoptó egészen jó eredményeket mutat.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2021
Következő: »»   161 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem