Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   163 / 197
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Előre is köszi.
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Én repetiert használok, mert a cura elképesztően lassan töltődik be, de elvileg az is cura engine-t használ.
Mellékeltem a nyomtatási előképet a mozgás haladásával, hát nálam nem nagyon van keresztbe kasul mozgás, meg a nyomtatási idő is lényegesen kevesebb, pedig 1mm-es falvastagságot számoltam és 30%-os kitöltési költséget, szerintem ehhez a tárgyhoz ez elég kell lennie.
Ha te teljes kitöltést választottál, abban a hiszembe, hogy ettől strapabíróbb lesz a tárgyad, akkor ki kell, hogy ábrándítsalak, lehet, hogy nem a 31%, hanem 50-60% a jobb, de biztos, nem a teljes.

nyom.png
    
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Köszi!
Más a minősége. Olyan, mint ha gipszből lenne. Kevésbé tetszik. De megtartom. 37 órát nyomtatta. Csiszoltam faragtam. flexeltem. stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Jó lösz ez! Lehet, hogy így képről rosszul ítélem meg, de szerintem kiscit magas lehet a nyomtatási hőmérséklet, picit visszább kéne venni, közbe ellenőrizni, hogy nem válnak-e szét a rétegek, erre a célra tapétavágót szoktam használni.
(#) Baxi hozzászólása Máj 31, 2021 /
 
Hi Mesterek!
Mint írtam is nagyon amatőr vagyok még a témában.
Olyan kérdésem lenne, hogy előlapot milyen anyagból érdemes nyomtatni ami időt álló?
Labortáp van tervben .
Illetve a filamentet honnan érdemes rendelni
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) pipi válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2021 /
 
Labortáp... elgondolkodtató, ha melegszik, el fog deformálódni a pla/petg.
Filament-et én a https://variometrum.hu/ -ban vettem, közel van hozzám
(#) SzilCsong válasza Baxi hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Fekete PET-g ből nyomtattam telefontartót kocsiba, simán bírja az 50 fokot, ha odaver a nap, bármiféle deformáció/kigyengülés nélkül.
(#) Elektro.on válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 1, 2021 /
 
Szia!
Nyáron lehet ott 50°C -nál sokkal több.
Műszerfalat mielőtt sorozat gyártásba küldünk 110°C -on is tesztelünk.
(#) cua válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 1, 2021 / 1
 
Egy magyar youtuber tesztelte ezt eleg alaposan, a PETG majdnem megbukott. Vannak sokkal jobb anyagok olyan celra.
Az akcentusa alapjan az hittem orosz a tag, de aztan lattam Budapesten forgatta a videot
Temperature test
(#) Elektro.on válasza cua hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Jó lett volna a videó végén, valami jó kis letölthető összehasonlító táblázat.
(#) cua válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 2, 2021 /
 
Szokott lenni, de valami miatt most lemaradt. Nekem tetszett, hogy vette a faradtsagot es letesztelte a gyakorlatban.
(#) Shance hozzászólása Jún 7, 2021 /
 
Sziasztok,
Járt már le valakinek a Fusion 360 ingyenes licence? Igaz az, hogy nem lehet meghosszabbítani ugyanazzal a mail címmel? Egy haverom mondta aki eldobható mail címmel regisztrálta, lehet nála az volt a gond, de szeretnék biztosra menni.
(#) attika válasza Shance hozzászólására (») Jún 7, 2021 1 /
 
Igaz.
(#) Shance válasza attika hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Köszi! Akkor menthetek le mindent felhőből.
(#) Attila86 válasza Shance hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Nem, egyáltalán nem igaz! Én a sajátomat már kétszer újítottam meg.
(#) attika válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Más email címmel már én is.
(#) matheattila válasza Shance hozzászólására (») Jún 7, 2021 /
 
Elvileg nem kell tartanod attól, hogy elvesznek a modelljeid, mert utólag is letöltheted/exportálhatod őket:
Bővebben: Link
Vagy esetleg kereshetsz alternatívákat
Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza attika hozzászólására (») Jún 11, 2021 /
 
Én meg ugyan azzal.
(#) remiasa hozzászólása Jún 12, 2021 /
 
Sziasztok , Tegnap megérkezett HOMERS TEVO Tarantula Pro nyomtatóm, és gyorsan össze is szereltem.
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Ez igen, mennyi volt ?
(#) remiasa válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Szia, 40 ezer ,EU raktárból öt nap alatt ideért. https://www.banggood.com/HOMERS-or-TEVO-Tarantula-Pro-3D-Printer-Ki...tegory
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Sejtettem Nekem is van 3-om. Igaz az elsőt 90, ezerért vettem nem volt még lehetőség EU-raktárból rendelni belőle. A TEVO pályázaton pénzt nyert és a cég átalakulóban van, szerintem a gép egy lépést vissza lépet minőségileg. Itt arra gondolok hogy a X-Y-Z tengelyen lévő kocsik műanyagból vannak. Korábban ezt mind fémből készült. A gépnek vannak gyári betegségei amit érdemes orvosolni, különben nem lesz hosszú az öröm. Az asztalra a fóliát nem ragasztottam volna fel.
(#) remiasa válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Igen sajnos a jó fém alkatrészeket lecserélték, de vannak Ender 3-hoz való kocsik lehet idővel lecserélem.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2021
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 12, 2021 / 1
 
Ez is lehet egy megoldás.
(#) remiasa válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Te aztán nem apróztad el. A HOMERS-el már nekem is három nyomtatóm van, és most készül a VORON .
(#) Monster02 válasza remiasa hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
A motor vezérlőket fogod cserélni ?
(#) remiasa válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 12, 2021 /
 
Igen TMC 2208 vagy 2209-re.
(#) Baxi hozzászólása Jún 18, 2021 /
 
Hi Mesterek!
Szeretnék kérni egy ki segítséget. Ismerkedek a 3d nyomtatás rejtelmeivel. Nyomattam ki már pár dolgot 2-3db amik szerintem jól sikerültek. Viszont próbáltam autót (Delorean)nyomtatni, de nem jön össze. Raft-ot csak az egyik kerék alá csinál a nyomtató, a többit a levegőbe akarja nyomtatni. Én valamilyen beállítási gondra tippelnék. Segítenétek, hogy mi lehet a gond. Próbáltam más modellel is, hiba ua. Válaszokat segítséget előre is köszönöm. A modell illetve a szoftverről rakok fel képernyő fotót, hogy milyen beállítások vannak. Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
(#) MCMLXXXII válasza Baxi hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szia
Cura val néztem 3 kereke a levegőbe van, vagy lejjebb kell süllyeszteni vagy be kell állítani rendesen
(#) Poli válasza Baxi hozzászólására (») Jún 18, 2021 /
 
Szia!

Szerintem a héj (shell-) és az alja/teteje (bottom/top thickness) értéke túl magas, én 0,4mm-re állítanám.
A modell méretéből adódóan a szeletelő programban, ha a külső réteg ilyen vastag akkor a belső rétegeket automatikusan odébb tolja, de ha a méret, vagy az ívek... miatt a külső rétegen kellene módosítani (két héjréteg vastagabb mint a beállított érték), akkor a fixen beállított méreteket próbálja meg tartani és szeleteket fog kihagyni.
Következő: »»   163 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem