Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   162 / 199
(#) cua válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 20, 2021 /
 
Eddig minden printerem mikrokapcsolos volt (olyan-amilyen), de a mostani nagyon pontosan megy az induktiv szenzorral (inbuilt thermistor). Por csak annyi amennyi egy nappaliban szokott (nem is nagyon szabad lennie a tapadas miatt), boldog lettem volna ha ennyire instabil lett volna minden eddigi printerem
Ez persze csak a sajat hobby szintem.
(#) cua hozzászólása Máj 21, 2021 /
 
PLA Extrafill 215/60C
Dobozka, 0.2mm (Melon Yellow)
iPhone charger/holder 0.15mm (Vertigo Gray)
iPhone stand 0.15mm (Vertigo Gray)
(#) Baxi hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Hi Mesterek!
Mindig is ácsingóztam egy ilyen kütyüre. Feleségem szülinapomra meglepet egy nyomtatóval
Már sikerült vele nyomtatni egy szívecskét a lányomnak, de nagyjából annyit csináltam hogy:
Auto home, papírlappal beszinteztem az asztal, memória kártyán volt minta file, s nyomtatás.

Teljesen tapasztalatlan vagyok a témában. Tudnátok ajánlani valamit "irodalmat", amivel az alapoktól leírja hogy mit meg hogyan kell használni. Milyen anyaghoz milyen hőmérséklet, előtolások azaz fej sebesség stb. Most ABS plastic "madzag" van hozzá. A gép a nyomtatásnál az asztalt 100°C fokra, a fejet meg 240°C-re állította/használta.
Segítséget előre is köszönöm

3d.jpg
    
(#) SzilCsong válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Szia

Mivel látom, hogy nem ma kezdted a HE-n ezért kínos nekem azt ajánlani, hogy ezt az oldalt olvasd át visszamenőleg az elmúlt 5 évre.
ABS nyomtatás, legelső találat, szépen leírja, hogy nem szabad hűtést alkalmazni, na igen, de ha egy nagyon pici rétegidejű tárgyat nyomtatsz azt már elfelejti megemlíteni.
Ilyen és ehhez hasonlók miatt érdemes a fórumot átnyálazni.
Pla-val kellene kezdeni.
(#) pont válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Gratula az új géphez! Ha szép lett a nyomat ne variálj, csak örülj neki. Egyébként a filamentekre rá van írva hány fokon érzik jól magukat. A hajlékony mágneses lapra vigyázz nagy kincs, nagyon megsegíti a nyomtatást, majd a kész tárgy levételét. Ha nyomtatsz raft-ot nem lesz baj sem a tapadással, sem a szintezéssel, csak hát filament pazarlás, de egy elrontott tárgy is pazarlás. Ingyenes 3d tervező a freecad, kész terveket a thigiverse-ről tudsz letölteni. A Cura-ban úgy kell forgatni a tárgyakat, hogy minél kevesebb rész legyen a levegőben, mert ha be van állítva ugyan nyomtat suport-ot, de annak a helye azért megmarad eltávolítás után.
(#) elektromos hozzászólása Máj 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy használ valaki ilyen üveget fűtött asztalra?: Bővebben: Link
Érdekelnének a vélemények, mert sikerült vennem olcsón egyet, de nekem egyszerűen nem tapad rá semmi. Már az őrületbe kerget. PLA-t használok, és már minden féle be állítást ki próbáltam, de semmi tapadás, vagy néha részleges tapadás van. Csak a filament szemetet gyártom ezzel az üveglappal. Ragasztó sem tetszik neki, pedig ennek kellene tapadnia ragasztó nélkül is.
(#) attika válasza elektromos hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Erre kár volt kenned ragasztót, kb kukázhatod is.
PLA 210/60 fokon úgy rátapad, hogy alig akar lejönni, PETG meg feltépi a felső réteget.
(#) elektromos válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Az a baj, hogy erre semmi nem tapad sajna. Olvastam 210/90 fokot is, de az még rosszabb volt, szinte tolta maga alatt filament-et. Azt, hogy érted, hogy kukázhatom is? Csak egy kis részt kentem be ragasztóval, de ennek a lapnak mindegy, mert sehova nem tapad.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2021
(#) attika válasza elektromos hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Szintezés jó?
Én egyszer kentem be ragasztóval és soha többet nem lehetett használni, eltömítette a kis pórusokat, le se tudtam normálisan mosni róla, ott mindig sima maradt a lap.

Erre a lapra tapadnia kell rendesen.
(#) elektromos válasza attika hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
A szintezés jó, a ragasztó simán ki jött a pórusokból. Nézegettem a neten, de nekem nincs rajta a trade mark jelölés. Szerintem valami utángyártott vackot vettem.
(#) kameleon2 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Szia! Thingiversen is sok kész 3D alakzatot találsz. Én személy szerint a Google Sketchup rajzolóprogramot használom egy STL exporter pluginnel. Többféle nyomtatóm is van, olcsó filamentestől a drágább gyantásig. Más-más a szeletelő program. Filamentnél Cura, gyantásnál a Chitubox, Lychee slicer. Az stl-eket azért át szoktam küldeni egy online Autodeskes ( Netfabb) javítószoftveren, igaz filamentnél nem volt gondom, de a gyantásak már sokkal részletgazdagabbak. Ott lehet gond néha. A legtöbb dolgot tapasztalatból fogod megszerezni. Nagyon anyagfüggő is lesz a nyomat.
(#) cua válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2021 /
 
Ez egy Ender Pro3 ?
Van valakinek esetleg ilyen printere otthon?
(#) Baxi hozzászólása Máj 24, 2021 /
 
Köszönöm Mindenkinek a tanácsokat s segítséget!Lesz minek utána nézni
Volt hozzá szoftver a géphez pendrive-on, creality slicer.
A gép egy Creality Ender-3
(#) SzilCsong válasza elektromos hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Szia

Én használok ultrabase lapot és azt vettem észre, hogy bármi féle vegyszerrel esik neki az ember csak ront a helyzeten.
Csak a portörlés szintjén szabad ezekhez nyúlni, száraz ronggyal.
(#) elektromos válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 25, 2021 /
 
Köszi!
(#) Koncsar hozzászólása Máj 27, 2021 /
 
Szép Estét!
Kínlódok. Segítségre lenne szükségem a tapasztalt 3D nyomtatós Fiúktól. Pár oldallal hátrébb már leírtam, hogy mivel kínlódok. Csatolok egy .tsl fájlt is. Kaptam egy ötletet, hogy a bringámra az akkumulátor dobozának keretét ne PLA anyagból nyomtassam, hanem PETG ből. Meg is érkezett szép fehér színben. A képen látható megfolyások keresztben kasul mitől lehet? 250 és 230 foknál is csinálja. Meg, hogy miért keresztezi többször is az asztalt. Plusz még prüszköl is a nyomtató. Vákuumos csomagolásban jött a filament. A Cura-s fájlt is beteszem. Túl nagy az előtolás? Nem tudom. Ha beleírnátok vagy javítanátok a fájlba, megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
A PETG egyik legnagyobb hatranya az a stringing (nagyon hajlamos ra).
Plusz gyenge bridging/overhanging nyomtataskor.
230-235C nozzle mellett (egy picit) nagyobb retractions is kellhet, ez bowden extruder-nel eleg fontos.
Nem gondolom hogy nedves lenne a filament-ed, mondjuk nekem minden nyomtatas dryer-bol megy (nem fogyaszt sokat, sosem tudni mikor kell ).
(#) foxi63 válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 27, 2021 /
 
A szál visszahúzást állítsd nagyobbra a CURA-ban. és a hőfokot is picit vedd vissza sebesség 50mm/sec maximum. asztal hőfok min 80 fok.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
A petg-g nem olyan rideg, mint a PLA, rugalmas, az ABS-hez hasonló. Ha bowdenes az extrudered, akkor fel kell vinni a Retract értékét és az is lehet, hogy a motor áramát, mert míg a PLA szép könnyen csúszik a bowdenbe, a PET-g picit tapad.
Nem rossz ez elsőre. Szépség terén sose lesz olyan mint a PLA, de hát nem dísztárgyakt nyomtatunk, arra ott a PLA
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Köszi. Mi ez a retract? Ha már 10 mm magasan jár a nyomtatás és még nem vált fel az anyag az asztalról, akkor a maradék 70 mm ben már nemfog? Mennyire strapabíróbb a PETG a PLA nál?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 / 1
 
Retract, szálvisszahúzás. mikor a levegőbe mozog a fej, hogy ne húzzon szálat előtte visszahúzza, nálam ez 6mm és 70mm/sec sebessége.
Ha már 10mm magasan jár és a szélei is felfeküdnek, akkor már nem kéne, hogy gond legyen.
Petg nem olyan rideg, hasonlíts össze egy darab petg és pla filamentet, a pla hamarabb eltörik.
De lkeginkább nem is ezzel van a gond, hanem 50 fok fölött vetemedik, ehhez pedig elég egy odasütött nap.
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Na én ezt a visszahúzást 10mm és 100mm/ sec re állítottam. Késöbb küldök fényképet a nyomtatási állapotról. Lhet, hogy sírva fakadsz. Ezt most úgy csináltam,hogy kivágtam egy 3mm alulapot, amiben ugyancsak van 1mm hupli. Legalább. Matt fekete festék rá. 60 fokon rászárít. 5-6 perc, és nyomtatás indul.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Nem tudom, hogy ez amit nyomtatok mennyire számít nagy méretnek? 35X23x8 cm? Az asztalfűtés kell végig, vagy kikapcsolhatom? A léptetőmotorok fékező áramát hol tudom átállítani, hogy míg a gép be van kapcsolva ne engedje el. Vagy esetleg az áramát feljebb vinni?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Lehet, hogy sok a 100, nálam az volt, mivel azt a sebességet nem bírta a léptető, kiesett a szinkronból és még rosszabbul jártam.
Szálazást először szüntesd meg, ne akard egyből azt a hatalmas tárgyat kinyomtatni.
Én úgy csináltam, hogy terveztem egy-egy 1 centi magas vékony pálcát egymástól pár centire és ezzel tudtam ellenőrizni, hogy van-e előre lépés szálazás terén.
Ha ilyen nagy tárgy a célod, akkor mindenképp szerezz be egy ultrabase lapot.
A fűtést semmiképpen se csökkentsd menet közben.
Egyébként igen, nagynak számít, legalábbis nekem az.
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Az áramot úgy tudod állítani, hogy a motor vezérlő IC-jén kell lenni egy trimmer potinak, nekem A4988 van és ezzel tudod a motor áramot szabályozni, mozgás és állás között nincs külömbség. A marlinba meg be tudod állítani, mennyi idő után engedje el.
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 28, 2021 /
 
Értem. Most már 20mm magasságnál jár, még 26 órát ír a befejezéséig. Remélem, hogy nem rohanok nagyon. Igazából azt a sok pókhálót leszedem, akkor elég szép réteg felületet látok, tapasztalok.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2021
(#) cua válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 29, 2021 / 1
 
Szerintem keress egy PETG temperature tower gcode file-t a printeredhez (valaki tuti generalt egyet). Nagyon sok kerdesedre fogsz valaszt kapni
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 29, 2021 /
 
Azt nem értem, feleslegesen miért utazik át többször is egyik oldalról a másikra. Valahol 55 mm magasságnál jár. Lesz rajta egy kis szépítés a végén. Nem lehet a Curaban valahol beállítani, hogy optimalizálja a megtett utat.Akkor nem szálazna a munkadarab felett. Az egyik sarokban úgylátom ennél a magasságnál, hogy egy pár tizedre megemelte a szoknyát. De ez reggel óta nem változott, remélem nem is fog.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2021
(#) SzilCsong válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Ha felteszed az STL filet akkor megnézem, nekem, hogy nyomtatná.
(#) Koncsar válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 30, 2021 /
 
Szia! Feltettem pár oldallal visszább.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2021

Part10.STL
    
Következő: »»   162 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem