Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   175 / 199
(#) Monster02 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
A maximális nyomtatási méret: 300 x 300 x 350mm plusz a váz! 500x500 simán elfoglalja az asztalon a nyomtató. Persze hogy nincs hely. Így még disznót se lehetne vágni.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Na igen, szóval ez van, nemigen van mit tenni.
Nyomtatni nyomtat rendesen, csak ez a fránya száltörés ne volna pár nap után.

Bár most ha már szóba került, mintha egy két tized milliméterrel mintha kisebb lenne a kinyomtatott tárgy XYZ irányban, lehet kalibrálni kellene rajta.

Viszont az feltűnt, hogy az alsó két három rétegnek van egy kis trapéz torzítása, tehát az alja szélesebb vagy 0.5 mm -el. A többi réteg felette már elég jó, és függőleges is...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Egy pár kérdést felvetek:
Összeszerelés után volt X,Y,Z tengely kalibráció ? Step/mm.
Egy 20x20x20 kalibrációs kockával kezdhetsz és után egy 100x100-al után kell kalibrálni.
Kicsiben lehet jó lesz, de nagyba még téveszthet.
Valószínű elefánt lábbal a hibajelenség.
Jó az asztal szintezés?
Jó az asztal hőmérséklet ?
1 réteg beállítás jól van beállítva ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2022
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Ez a gyári beállításokkal megy úgy emlékszem. Azt tudom, hogy az EEPROM területhez nem lehet hozzáférni, mert le van tiltva, hogy ott bármit is állítsak rajta.

A szintezést jónak érzem, egy réteg alufóliával szoktam csinálni, mondjuk kellett is vagy 10 felmelegítés meg visszahűtés, mire már rendesen be tudtam állítani. Elvertem vele vagy két három napot, mostanra már két három perc és rendesen beáll. A PLA-hoz 60°C asztalt használok, meg a vízszintezéshez is. Bár elképzelhető, hogy ha a négy sarka rendben van, akkor a középpont *** (kicsivel) fentebb van, és van benne egy enyhe domb azért ilyen. Szoftveres kalibráció az nincs benne.

Na de én megyek aludni, mert korán kelés van már holnap...
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Rendben jó pihenést, én is megyek. Reggel megírom a megoldást.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Sajnos vannak szállitok akik nagyon slamposan tekerik fel a szálat. A multkor nekem is sikerül egy ilyen tekercset vennem. Hiányzik a kretapor, a menetek összeragadnak, összegabalyodnak már a tekercsen, s máz az is elöfordult, hogy a gép felhuzta a kilos tekercset ( nálam az asztal alatt vannak) és ott szakatt el a szál. (Ez nem a feketével fordult elö, az egyszerüen el szokott törni a tekercs meg a gép között - még akkor is ha nem nyomtatok).
Miután sok nyomtatás orákig tart ki fog ott ülni és figyelni?.
Én is azt szoktam tenni, hogy nyomtatás elött letekerek kb annyi szálat ( itt ott menet közben is) amennyi kelleni fog, majd lazán visszatekerem a dobra. Ez eddig mindig bevált.
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Kapcsold ki a BRIMet, az okozza föleg az also réteg 0,5 mm-s peremét.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
"a menetek összeragadnak, összegabalyodnak már a tekercsen, s máz az is elöfordult, hogy a gép felhuzta a kilos tekercset "

Nálam is probléma. Sunlu, Hertz terméket használok. Időnként kézzel lehúzok róla egy 2-3 métert, így használom. Már azon törtem a fejem, hogy valami motoros lehúzót készítek hozzá.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 7, 2022 /
 
Gyakorlatilag még egy extruder kellene meg egy szálfeszültség érzékelő ( tension szenzor, közismert volt régebben a magnokban,de akár barkácsmodin is megoldhato).
Eddig csak egy ilyen szálam van igy még nem érte el az ingerszintet, hogy épitsek valamit
(#) Sinike válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Szia.
Elárulod nekünk, hol van az a vasalási beállítás?
(#) cua válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Lehet neked ez nem segit de a PrusaSlicer-ben ugy nez ki, mint a mellekelt kepen.
A mukodese pedig itt van leirva
(#) Sinike válasza cua hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Szia.
Köszönöm szépen!
Segít, mert Prusát gyakrabban használom
(#) SzilCsong hozzászólása Ápr 15, 2022 /
 
A repetierbe is van vasalás?
(#) Massawa válasza Sinike hozzászólására (») Ápr 15, 2022 / 1
 
A legujabb Curaban, de az opciok között elöbb be kell kapcsolni.
Azaz bal felsö lécen a beállitásokban keresd ki a vasalást (ironing) majd jelöld meg a boxot.
Utánna már a jobboldali beállitásokban is megjelenik, amit ott ki- , be lehet kapcsolni. A vasalás csak a horizontális felületeken jelenik meg.

( A youtubon van erröl néhány film)
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2022
(#) pipi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Köszi, jópofa, kipróbálom.
A többieknek itt van még egy kis okosság róla: https://all3dp.com/2/cura-ironing-3d-printing-ironing/
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Erre gondolsz?
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Kb igen, de nem ismerem a magyar verziot, de jo helyen jársz.
( én ilyenkor ki szoktam kapcsolni a szupportot is, ha a munkadarab ezt extrán nem követeli meg, illetve csak azokat hagyom meg, amik nem az asztalrol indulnak.)
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Azért tettem be az angol verziót is. Nekem viszont mániám a magyaritás. Ha valamihez van,
javítom az érthetetlen vagy nem egyértelmű szövegeket, ha nincs akkor készítek komplettet.


Viszont ha ezt nullára állítom, bevöröslik a háttere, elvileg nem tetszik úgy neki, gondolom...
Kipróbálom majd.

Viszont ezzel a skirt distance -al nem tudok dűlőre jutni. Valamiért mindig a tárgyhoz tapad,
nincs hézag közte. Ha jól értelmezem, az csak egy körvonal lenne, ami a tárgyat körbeveszi a beállított távolságra. Vagy nem értem...
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Azt nem néztem, eddig nem volt vele gond.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
A másik ami feltűnt, és irritál, hogy a héten nyomtattam olyan tárgyat, aminek üreg van a belsejében.
A gond csak az, hogy az üregen keresztül is mozog a fej, így olyan kis pókhálót képez benne.
Tehát nem kerüli ki az üreges részt, hanem átmozog fölötte...
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Az itt ott nekem is feltünt, föleg PETG anyaggal. Mintha nem tudná megszakitani az adagolást, vagy az anyag maga huzza ki a szálat a fejböl. Ott a hömérséklettel szoktam probálkozni. Ha nagyon vékony a pokhálo, akkor akár egy hajszáritoval is el lehet tüntetni.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Kapcsolnám, ha volna ilyen beállítás. A Repetierhost 2.2.4 verzióba integrált cura kb tized annyi beállítást tartalmaz csak, mint a rendes cura. Ki kell próbálnom a beépített Slicert attól tartok...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Korábban írtam hogy lehet sima felületet elérni, olvass vissza kérlek!
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Közben rájöttem, körvonalat csak akkor húz, ha ragasztásnál (Adhesion type) nincs semmi kiválasztva.

Monster02 ha a vasalásra gondolsz, nekem nem arra van szükségem.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Azt hiszem, megtaláltam amit kerestem. Ha jól értelmezem, ezzel azt lehet állítani, hogy az egyik végpontból a másik kezdőpontba haladás üresjáratban a legrövidebb úton történjen.
Feltételezem, hogy így nem kerüli ki az útközben található üregeket. No majd kipróbálom...

Megint egy értelmezhetetlen magyar fordítás. Majd kitalálok valami frappánsabbat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Az ilyen spéci progiknak én nem szeretem a magyarítását, nem mindig vannak megfelelő szavak, magyarul sokkal hosszabb szövegek jöhetnek ki, nem fér az ablakba, menübe, stb, ráadásul ha keres valamit az ember, magyarul hiába guglizik rá, vissza kell váltani angolra, akkor lehet tudni mire keressek ... előbb utóbb meg megtanulja az ember fia
(#) cua válasza pipi hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Egyetertek. Egyreszt angol doksi nagysagrenddel tobb van, masreszt majdnem az osszes kifejezes angolul szuletett, harmadreszt sokkal egyszerubb, letisztultabb.
Minden mas csak excuse a tanulas ellen...
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Hát igen, ráadásul az angolok nagyon nyitottak az olyan frissen alkotott szavakra, amiknek semilyen más nyelvben gyakran csak fél oldalas leirása van.
Hajdanán hullára röhögtem magam egy szovjet oszcilloszkopszerü müszeren ahol az angol kifejezéseket nemes egyszerüséggel azbukaval irták.
De mosolyogtato volt a Sony egy profi berendezésének japán szervizkönyve. Japánul volt irva, de minden szakkifejezés angol változatban volt benne.
Több évig az EU, meg a német törvények kényszeritették a nemzetközi cégeket, hogy berendezéseik kezelö felületei az adott ország nyelvén kommunikáljon a felhasználoval. Hát hajmeresztö szövegek jöttek ki. Sok nyelven a 4-5 betüs angol kifejezésekre nem volt elég a 2x32 karakter, ami az LCD-n rendelkezésre állt.(példák: trigger, bias, threshold, resume, stealth, pitch stb)
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 17, 2022 / 4
 
Igazatok van, valóban vannak olyan esetek, amiket nehéz fordítani. Mégis aki még annyit sem tud angolul, mint én, azoknak nagy segítség lehet. (Nem véletlenül találták ki a többnyelvűséget).
A kedvencem, mikor egy fordítás jóformán google fordítóval készült, és az illető arra sem vette a fáradságot, hogy ellenőrizze, és értelmezhető formába öntse a szöveget. Képzeljétek ezt el mondjuk egy játéknál, ahol azért nem ártana rendesen meg is érteni, hogy mit is kellene csinálni. Na ilyenkor szoktam jönni én, és nekiállni javítani. Egyébként ez számomra amolyan plusz hobbi lenne vagy mi a fene.
Na meg tanulásnak sem rossz kis feladat. Persze angolul még mindig nem tudok egy kukkot sem.


Mindenesetre ha valaki mégis kérné a RepetierHost 2.2.4 verzió javított magyaritását,
dobjon egy mancsot erre a hozzászólásra, és közkinccsé teszem...
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2022
Következő: »»   175 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem