Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   173 / 199
(#) img válasza Sinike hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Igen, szeretném eladni, mert nálam csak a port fogja. Szóval nem fémvázas Anet A8, kapott egy Creativity v6 Hotend Kit fejet hőmérséklet szenzorral, a hot plate meghajtásához kapott egy MOSFET boardot, a gyári 20 A-s, passzív hűtésű tápja helyett pedig egy 40 A-s, aktív hűtésűt. A link valamiért nem elérhető, de a rajta lévő cikk ezeket tartalmazta mint a gyári alkatrészek javítandó veszélyességi faktorait. Még terveztem a mikrokapcsolók optókra cseréjét meg egy stabilabb szíjazást, de idő hiányában még nem valósultak meg.
(#) Monster02 válasza img hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Kár volt rá költeni, 40 ezer forintért európai raktárból sokkal jobb konstrukciót kap bárki.
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Mégis mit?
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok főleg, hogy emlékeim szerint az alapgépet akciósan vettem 60 körül évekkel ezelőtt és azóta csak romlott a Forint.
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Aki keress az talál.
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Mennyivel könnyebb lett volna linket beszúrni, mint a rendelésről készült képernyőmentéssel mahinálni...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Semmilyen machinálásról nincs szó! Az oldal irány elveivel egyenértékűen lett a kép megosztva.
Tehát nem a reklám helye. Mindenki onnan szerzi be be a gépét amennyiért lehet vagy tudja.
Korlátozott készletekről beszélünk, ha ténylegesen meg is osztanám a linket, márt nem elérhető!
Vissza fordulva a fórum tényleges kérdezőjéhez mi szerint mennyit érhet a gépe?
Saját magának kell eldönteni mennyit szeretne érte kapni és akkor is ha feleslegesen költőt rá egy csomót. Mérlegelni kellet volna hogy érdemes rá költeni vagy az eredeti állapotban tovább adni egy olyan személynek aki örül neki és tanuló nyomtatónak jó. Írhatnék összeget de tulajdon képen minek? Tehát nyugodtan le lehet nyelni a gombócot és lezárni ezt a ügymenetet! Felesleges feszíteni a fórumozók és az oldal erőtartalékait. Részemről lezárva!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Üdv!

Valaki világosítson fel legyen szíves, repetier cura engine szeletelőben hol lehet beállítani a vonalak közötti távolságot? Ez itt a legelső réteg lenne (második kép a második réteg), három csík szoknyával.
Na de ha rés van köztük, semmit nem ér.
És mint látható, a tárgy testének első rétegében sem érnek össze a vonalak..

Vagyis lyukacsos felületet csinált oda, ahol síknak kellene lennie...

Az extruder vastagsága 1mm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) bbatka válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szerintem csak a szemléltetés miatt néz ki így.
(#) Régi motoros válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Nem tudom, de ez így irtóra félrevezető.
Gondolom akkor azt se tudod, hogy lehetne kikapcsolni ezt a funkciót...
(#) Massawa válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Miért nem dolgozol az aktuális Curával?
Ott külön szine van a külsö rétegnek ( általában 1,2 mm vastag, s mint mindennez is állithato) a kitöltésnek, és a legujabb funkcio a felsö vizszintes réteg “vasalása”. Tükörsima felületet kapsz.
(#) Régi motoros válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Mert nem akartam még + 500Mb -ot feltelepíteni...
(#) bbatka válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Nem tudom, mert a Cura-t használom.
Próbáld ki nyomtatással. Úgy látom hogy csak 16 perc a nyomtatási idő.
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szia

Hasonló problémával én is küzdöttem, amikor váza funkcióba nyomtattram repetierbe, tök jól csinálta, meg minden, csak mikor az ajándékba adott vázába öntött víz az alján szűrő módjára viselkedett nem volt őszinte az öröm.
Azóta se jöttem rá ez mitől van.
Nem váza nyomtatáskor az első réteg extrudálási szélességét nem érdemes 110% fölé emelni, mert szintén rácsoz.
Valamint megnézném nálad mire van állítva a kitöltés átfedés.
Ha nem boldogulsz, töltsd fel az stl-t, nekem az ilyeneket jól szokta szeletelni.
Amúgy a cura híveknek szólva, nem egyszerű, egy már megszokott szeletelőről átállni egy másikra, én a sl3r-ra álltam át, de most megint visszaváltottam a repetierre, mert sok minden nem világos és sajna nincs időm kitanulmányozni, ja és nem igaz, hogy szebben nyomtat.
(#) Régi motoros válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Úgy néz ki igazad lett, kinyomtatta rendesen. De ez mekkora szívás... Pedig nyomtattam már párat, igaz régen, de nem emlékszem rá, hogy ilyen "tésztaszűrő" aljat meg tetőt mutatott volna az előnézet.

Viszont amit megint nem értek, elvileg középre készítettem a modellt, nem tudom, miért a bal alsó részre nyomtatta ki...

Egyébként a nyomtatás az SD kárnyáról indítottam, magán a gépen, tehát elvileg nem raktam arrébb véletlenül a repetierben sem...
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Kitöltés átfedés 15%, ez volt alapértelmetett, most telepítettem fel a repetier 2.2.4 verzióját.

Közbe rájöttem, miért bal alulra nyomtatott, szerintem azért, mert az új verzióban be se állítottam a gépem tárgyasztal méreteit, meg a fejpozíciót sem, úgy szeleteltem...
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Ha frissíted a programot akkor a beállításoknak nem szabadna lemásznia!
A vonalak közötti távolságot itt tudod beállítani, közben meg találtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Nem frissítés volt, új telepítés. A nyomtató másik (régi) gépre van kötve, azon van beállítva a repetier, mert azon szoktam használni a kézi vezérlést.
Az asztali (új) gépen szeleteltem, és onnan ment az SD kártyára, tehát beállítás az alapértelmezett volt.

Viszont én ezen a képen nem értem, melyik ott a vonalak közötti távolság?
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Értelek!
Magyarázat:
1. A nyomtatott tárgy keret vagy héj vastagság.
2. Kitöltési rács sűrűség. Bizonyos magas vagy alacsony értékeknél nincs változás.
3. A kitöltés átfedése, egy fontos beállítás a héjra vagy a keretre menyire lógjon rá a átfedés.
4. Azzal tudod a felső és alsó rétegeken beállítani a tükör sima felületet.

A 4.-es pontba ha nincs bekapcsolva sima felület akkor kizárólag a kitöltési sűrűséggel engedi növelni a vonalak közti távolságot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
No szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én ezzel tisztában vagyok amit írtál.
A vonalak közötti távolságot én arra értettem, hogy az előnézeti képen ne úgy mutassa, hogy rés van közte, hanem szorosan egymás mellett, erre vonatkozott a kérdés, hogy ezek között a vonalak közötti távolságot hol lehet állítani. De egyre inkább az a gyanúm, hogy nincs ilyen lehetőség.
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 / 1
 
Így már értelek, ha pontosabban fogalmaznál akkor lehetne a sorkor között olvasni.
Amiről beszélsz azt is be lehet állítani.
Tessék!
Ízlésed szerint állítsd be. Nagyobb beállítás több RAM,PROCI,VGA!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Régi motoros válasza Monster02 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Ezt kerestem, csak gyenge a magyar fordítás. Csinálok jobbat...
Így már nem tésztaszűrő kinézete van, ez viccelt meg először.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Monster02 válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szívesen!
(#) 5BDC válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Szia.
Idézet:
„felsö vizszintes réteg “vasalása”. Tükörsima felületet kapsz.”

Tudsz feltenni egy fotót?

5bdc
(#) Massawa válasza 5BDC hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Most nincs otthon semmi.
Egy barátomnak csináltunk ilyen technikával dolgokat ( müszerdobozt, feliratokat, diszitéseket), meg voltam lepödve milyen szépek lettek.
Ha majd nyomtatok valami hasonlot, akkor majd teszek fel képet.
(#) 5BDC válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Köszönöm

5bdc
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Sziasztok!

Jártatok már úgy, hogy a befűzött nyomtatószál egy idő állás után eltörik? Nekem úgy tűnik, hogy az anyag ridegsége miatt, ugye alapból van benne egy mechanikai feszültség a feltekerés miatt. E miatt két három nap után csak simán eltörik, és a fejben maradt 20-30cm ilyenkor ugye mehet a levesbe.
Egyébként meg már arra is gondoltam, a tekercsnél kellene valami hőcsatornát csinálni, hogy azon áthaladva az anyag meglágyuljon, így kiegyenesedne rendesen, és nem maradna meg a feltekerésből származó mechanikai feszültség. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

Gembird PLA -ról van szó most egyébként.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2022
(#) pont válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Ez a közismert légnedvesség hatására törékennyé válás esete......
(#) bbatka válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
A PLA levegőn öregszik, ezért csomagolják vákum fóliába.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Na és mit lehetne ellene tenni?
Láttam, hogy van ilyen fűthető doboz, amibe bele lehet tenni 10-20 ezer között. Vagy csak simán elvágni és minden nyomtatás előtt újra befűzni? Ti hogy védekeztek ez ellen?
Na és a hőcsatornás ötletemről mi a véleményetek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2022
Következő: »»   173 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem