Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   184 / 199
(#) SzilCsong válasza Pethical hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Eredeti kérdésem az volt, hogy miért tört ki darab az üvegből, amire meg is kaptam a választ. A sima üveg nekem megfelel, ha hideg állapotba van zsírtalanítva, akkor jól tapad a pet-g, mást úgyse használok mostanság
(#) Mrscottt21 válasza Sinike hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
(#) kameleon2 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
A sör nem ital. A nő nem ember. A medve nem játék. /Székely gyűjtésből/
(#) roland9 hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok,

Szeretném kipróbálni, az Octoprit-et, de a telepítésnél el akadtam sajnos.
Tudna valaki segíteni?

octo.PNG
    
(#) SzilCsong válasza KBal76 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Még az tűnt fel, ha letörlöm hidegen acetonnal az öveget, fénybe megnézve foltos marad, ha ezt a foltosságot még átdörgölöm száraz papírtörlővel, akkor még jobb a tapadás.
Minden nyomtatás után kell a tisztítás, mivel a petg-nek gőzei lerakódnak.
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 20, 2023 /
 
Nekem ma nyomtatás közben, a win10 úgy gondoltam, feltolja a frissítéseinek az updatejét.
Oké, hogy félórás nyomtatás volt, na de azért na...
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
(#) Pethical válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 20, 2023 / 1
 
Hát én ezért nyomtatok SD kártyáról.
A másik amibe belefutottam, de az lézervágás közben volt, hogy a 4 órás gravírozás felénél a laptop úgy döntött, hogy alszik egyet.
(#) bbb válasza Pethical hozzászólására (») Márc 20, 2023 /
 
Ezért kell beállítani a gépet a hosszabb munkák előtt...
Energiatakarékosság -> hálózati működés esetén alvás soha
net stop wuauserv (vagy inkább csak elvégezni a frissítést még azelőtt, hogy nekikezdenénk)

De a frissítést amúgy lehet szabályozni házirendekkel is, hogy pl. ne indítsa újra a gépet, mikor telepítsen egyáltalán, s hasonlók (szépen lehet finomhangolni) - de egyetlen reg kulcs módosításával azt lehet mondani neki, hogy WSUS szerverről frissítsen, amit ha nem talál, akkor nem fog frissíteni.
(#) SzilCsong válasza Pethical hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
1 óra+-os nyomtatások esetén így is teszek. Sajna a nyomtatóm SD kártyájára hálózaton keresztül nem tudok fájlokat küldeni, csak ha kiveszem a kártyát, az pedig macera
(#) Pethical válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 21, 2023 / 1
 
Vegyél egy WiFis SD kártyát
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok!

A resin nyomtatóm mellé beesett egy Artillery Sidewinder X1 is! Teljesen zöldfülű vagyok az egészhez, de filamentet tevezek beszerezni hozzá!
Ami nyomtatnék az virág kaspó, tehát víz és nap fogja érni, illetve gépkocsiba pár műanyag elem, beépítő keret, subcső, stb... Itt még a magasabb hőmérséklet is játszik.
Milyen anyagú legyen? PLA elbírja ezeket? Vagy ABS?
Olvastam szénszál tartalmú filamentről is, hogy azzal nyomtatott tárgy erősebb...
(#) pipi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 / 1
 
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Szia!

A kaspót elbír(hat)ja a PLA.
A PLA 60 fok felett már olvad, autóba ezért nem ajánlott, nyáron a napon lefolyik. Egyébként elég rideg, könnyen törik. Cserébe könnyen lehet nyomtatni.
180-220 fok között van valahol a nyomtatási hőmérséklete, 60-70 fokos asztallal, ha fűtött az asztal (a filamenthez van ajánlás ráírva), de anélkül is lehet.

Említetted az ABS-t. Elég erős, nem is olvad el a napon, cserébe nehéz nyomtatni. Magas hőmérséklet kell neki és magas ágyhőmérséklet, nem árt, ha a környzet hőmérséklete se alacsony és van valami burkolat a nyomtatón. A nyomtatása során egészségre káros anyagok szabadulnak fel belőle, ezért csak jól szellőző helyen nyomtatható, vagy elszívóval. A nyomtatás után acetonnal (mivel oldja) nagyon szépen ki lehet simítani a nyomtatott dolgot.
240-280 fok között kell nyomtatni 90-110 fokos asztallal.

A PETG szinte ugyanolyan jó, mint az ABS, valamivel könnyebb nyomtatni és nem szabadul fel belőle egészségre káros cucc, mint az ABS-ből a nyomtatás során. Sokkal erősebb, mint a PLA, nem is olvad olyan könnyen. A kaspónak is jó lehet, jól bírja a gyűrődést. A PLA-nál viszont nehezebb nyomtatni és fűtött ágy is kell neki, de egyátalán nem vészes, hamar rá lehet érezni, legtöbb nyomtató míg ABS-t nem, PETG-t simán nyomtat. Az autóban sem fog elolvadni a PETG nyáron. 220-240 fok körül nyomtatódik és 70-80 fokos asztalon.

A szénszálas filament valóban erősebb, de nagyon drága, nincs vele tapasztalatom.

Amiben még tudsz gondolkozni, az a TPU, ha rugalmas (gumiszerű) anyagot akarsz nyomtatni. A TPU-nak van keménysége amit egy szám jelöl, az egész rugalmastól az aránylag keményebbig. Ezt is lehet biztonságosan nyomtatni. Nem minden keménységet tud minden nyomtató nyomtatni, ha nagyon rugalmas akkor azt csak direct-drive extruderrel tudod nyomni. Nem túl olcsó a TPU sem, kb. 2x annyi az ára, mint a PLA, vagy a PETG, nyomtatni nem olyan vészes.
(#) dB_Thunder válasza pipi hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
Tehát a PLA teljességgel elbukott!
ABS ASA és nylon közül is nylon nyert emelt hőfokon. De a ASA-van könnyebb nyomtatni a fószer szerint, de ahhoz is kell(het) zárt terű nyomtató.

Az a baj, hogy a resin nyomin elég kicsi, azzal pl. a szubcső nem jön ki, de lehet, hogy 300x300as alapterületre sem fog kiférni
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Köszönöm neked is!

PET-et tesztelt a manusz, az is deformálódott már: https://youtu.be/QdAKd_YbsjI?t=738
Hogy a PETG mennyivel különb...aazt én nem tudom

Most fejből azt se tudom hogy a nyomtatóm tudja e fűteni az asztalt, burkolatot tudok rá csinálni, legalább a por se enné..

A kaspóval még az a bajom, hogy áttetszőnek kellene lennie..orchideák miatt...

Idézet:
„A szénszálas filament valóban erősebb, de nagyon drága”

Legalább a duplája a sima filamentnek, de ha az kell hogy jó legyen!!
2500w a mélynyomó, lesz ott erőhatás, rezgés bőven! Méhsejtesre akarom nyomtatni a cső falát!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A PETG nem más, mint PET plusz glikol, a glikoltól rugalmasabb és jobb tulajdonságú lesz, ettől az egy komponenstől teljesen más kémiai tulajdonságokat kap. Sima PET-tel nem volt dolgom soha.

Idézet:
„A kaspóval még az a bajom, hogy áttetszőnek kellene lennie..orchideák miatt...”
Nem para. PLA-ban és PETG-ben is van akár teljesen átlátszó is. A PETG elvileg erre a célra jobb, de ez magánvélemény. Nagyon lassan és elég vastagon nyomtatva, jó beállításokkal (ki kell kísérletezni) teljesen átlátszó dolgokat is tudsz nyomtatni. Akkor nem lesz átlátszó a végtermék, ha levegőbuborékok keletkeznek benne, azt kell elkerülni. Nekem már sikerült egész tűrhetőt is nyomtatni átlátszóban, de van még hová fejlődni ebben.
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Az még kérdés hogy a PETG-ből oldódhat e ki glikol, mert az nem egészséges... Bár azt írják: A savak és lúgok nagy részét jól bírja

PLA-t néztem már transparentben, meg "szinezett"-ben is, szerintem az utóbbi kellemes megjelenésű lehet!
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
A színezett szerintem is jobb, meg ott gondolom könnyebb szebb eredményt elérni.

A PLA-t én nagyon szeretem. Bár papíron törékeny, meg minden, de pl. nyomtattam PLA plusszal zuhanytartót is (mert a régi letört). Hónapok óta használatban van, tartja a zuhanyt és semmi baja. Orchideához szerintem egy színezett áttetsző PLA tökéletes választás lehet.
Nekem amúgy még a sötétben világító a kedvencem.
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Idézet:
„sötétben világító a kedvencem”

Fluoreszkáló..hmm

Most egy olyan gondolat ébredt bennem, hogy a szubcsövet is színezetből kellene nyomtatni, és belülről megvilágítani..
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Idézet:
„Fluoreszkáló..hmm”

Pontosan, nekem zöld van. Bár értelmeset még nem nyomtattam vele, csak Yoda pici szobrot meg ilyen haszontalan dolgokat.

Idézet:
„Most egy olyan gondolat ébredt bennem, hogy a szubcsövet is színezetből kellene nyomtatni, és belülről megvilágítani..”

Az nagyon jól nézne ki szerintem, ez nekem eddig eszembe se jutott, hogy az áttetszők megvilágíthatók hátulról, a színesnél adott a szín, a színtelen mögé meg olyan színt tesz az ember amit akar.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) SzilCsong válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
PetG-ből nyomtattam gépkocsi alkartészeket, egész jól bírják a hőt, a telefontartóm is abból van, ráadásul fekete.
A nagyon vékony dolgok, közvetlen szélvédő alatt, nyáron, viszont meggörbültek, de hírül nem annyira mint a pla
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Egy kicsit más!

Ahogy nézegetem az árakat, vagy elköltöm a gép árát még 1x hogy legyen filament készletem is, mert a kaspókat különböző színekből nyomtatnám, de kell fekete is...
Szóval ti nem szoktatok cserélgetni filamentet??
1kg minden színből, rámrohad

A nyomtató ex tulajának tenyérnyi méretű tekercsi voltak mindenféle színben, de én nem nagyon láttam ilyen "készletet" vagy ennyire kicsi kiszerelést.
(#) bbb válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Alin pedig találsz vegyeskiszerelést... Példának okáért: Link
A kilós árat úgy tudod kiszámolni, hogy kb. 330m 1,75mm átmérőjű filament 1kg .
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Hát nehéz ügy. Vagy kilósakat veszel és betárazol, vagy kisebbeket veszel, de akkor meg drágább egységre. Én a tárazós fajta vagyok, végülis enni nem kér. Egy dologra kell figyelni, hogy nem szereti a párát, vagyis pont szereti magába szívni főleg a PETG, ezért száraz helyen kell tárolni, vagy filament szárítót venni, vagy, ha megszívta magát, akkor berakni pár órára 60 fokos sütőbe és utána jó lesz. Minden színből szerintem nem lehet tartani, az túl sok, nekem alapszínek vannak, meg átlátszó meg fluoreszkáló.
Idézet:
„Szóval ti nem szoktatok cserélgetni filamentet??”

És most jön az ellentmondás. A cseréhez ki kell fűzni, el kell tenni, az újat elő kell venni, be kell fűzni. Ez szörnyen fárasztó procedúra, ezért általában azzal nyomtatok ami épp rajta van és csak akkor cserélek ha muszáj (ha mondjuk a feleségem kér valamit valamilyen színnel).

Workaround: A PLA teljesen jól festhető (a petg nehezebben). Ha nem áttettszőt szeretnél nyomni, akkor kinyomtatod fehérrel és olyanra fested, amilyenre kedved van.
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Az a bajom, hogy áttetszőből kellene 4 szín PETG, meg egy fekete ASA...

ASA-ból kinyomnám a hangszóró tartókat a kocsiba, a szinezet PETG-ből a kaspókat, meg reflex csöveket.

Lehet valahogy előre informálódni, hogy egy adott modell mennyi filát eszik meg?
Nemröhögni!! Arra nem volt érkezésem még, hogy bekapcsoljam a 1,5 nap tulajdonviszony alatt ! Elsőnek okosodok...vagy mi! Ráadásul nád átültetés után, ma még Corgon palackot is kellet cseréltetnem.. -60e HUF... most meg meló még 1h14percig...
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Idézet:
„Lehet valahogy előre informálódni, hogy egy adott modell mennyi filát eszik meg?”

A slicer kiírja neked.

Idézet:
„meg egy fekete ASA.”

Ezzel a nyomtatóval nem biztos, hogy fog menni. Az ASA-t 240-260 fok körül kell nyomtatni, a tiéd max. 240-et tud. Illetve az ABS-hez hasonlóan az ASA-nak is kell burkolat, meg ugyancsak kellemes gázok távoznak belőle nyomtatásnál.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Idézet:
„Az ASA-t 240-260 fok körül kell nyomtatni, a tiéd max. 240-et tud.”

Mit lehet tenni?? Hotend csere?? Vagy az egész extrúder fej cserés, vagy a gép...
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Hát szerintem ekkora hőmérséklethez már nem árt a teljesen fém extruder. Mindenképpen ASA-t akarsz nyomtatni? Az eléggé nem szokványos otthoni nyomtatásban.
Mi lenne, ha tennél próbát PLA-val, PETG-vel meg azzal ami sima liba? Ha jó örülsz, ha nem akkor lehet tovább gondolkozni. Minta filamenteket meg lehet szerezni kisebb kiszerelésben, teszthez elég.
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Az előző tulaj cserélt, tuningolt pár dolgot: E3D bevont fúvóka, PEI lap, aut. szintezés, all metal torok..Ez utóbbi lehet az?

Egyébként csak ezekre ajánlja a gyártó: Material Compatibility: PLA, PETG, TPU

Idézet:
„Mindenképpen ASA-t akarsz nyomtatni?”

Kiemelik az UV állóságát is, kifejezetten kültéri alkalmazásokhoz fejlesztve... ezek jól jönnek egy kabrióban!!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2023
Következő: »»   184 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem