Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   9 / 188
(#) kaqkk válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
És az nemlehetséges hogy a vevő gerjed ???
az ő tápját próbáld szűrni (közvetlenül a lábain ) 10 -100 mikró
(#) zsuscsinyo válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
sajnos ez sem megy igy, megpróbálom egy optocsatolóval szétválasztani és igy remélhetőleg lesz valami eredmény
(#) zsuscsinyo válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
reménytelen eset... kezdem feladni
(#) _JANI_ válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Ha lehetdéges akkor csak az 555-öt kellene tesztelni a 4017-es és az ULN_ nélkül. Ha igy is produkálja a jelenséget, akkor a fotoérzékelőt is ki kell kötni. (Persze a 2. lábat egy ellenállűással +tápra kell húzni!) Ha a jelenség megszűnt, akkor egy másik tápról kell az TSOP_-t megtáplálni. (Az sem lenne gond ha a javasolt módosításom benne lenne. Pesze nem kötelező!) Ha a külső táppal megszünik a hibajelenség, utána a 4017-est és az ULN_-t vissza lehetne ültetni egyesével s közben tesztelni. (Foglalat használata ajánlott. S a 4017-est minnél kevesebbet tapizni. Elég érzékeny a lelki világa a sztatikus kisülésre.) Ha ezután is a kivánt paraméterekkel bolgozik az áramkör, azaz nem jelentkezik a hiba, akkor valószínűleg az OPTO tápja zavar vissza az 555-re,vagy fordítva. (Esetleg a 4017-re).

Vagy egy másik megoldás. De ez nembiztos hogy elsőre eredményt fog hozni... Viszont elég egyszerü elkészíteni:
Az optoérzékelő +tápfeszébe egy 50-100ohmos ellenállást és a 2. és GND fözé egy 22-100µF-os hidegítőkondit is be kell kötni. Ezzel is minimalizálható az opto tápfesz érzékenysége...

Úgy jelentkezett a hiba, hogy a 2. lábat +tápra huztad és az TSOP_ menvolt az áramkörre kapcsolva?
(#) _JANI_ válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Mekkora ellenállást raktál az 555-ös 6. és 7. lába és a +UT közé?
(Azaz. Mekkora az 1µF-os kondi tötő ellenállása?)
(#) vtsoftware hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Sziasztok

2170Hz-et lehet 555-ös IC-vel generálni?
Ha nem akkor tudnátok valami kapcsolást 2170Hz-re?

Köszi szépen
(#) szabi83 válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Bővebben: itt tudsz számolni.

Üdv
(#) zsuscsinyo válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
köszi a segítséget! sikerült megoldani, a TSOP után a kimeneti lábra egy PNP tranyó, ezt egy ellenállattal megszűrtem, a PNP-t egy NPN-el kötöttem össze ami a triggert húzza a földre ezt is ugyanugy szürtem mint az elsőt és a triggert felhuztam egy 10K-s ellenállattal az +UT-re. És a végén Happy End! Thanx mégegyszer mindenkinek!
(#) zsuscsinyo válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
amugy a kondi töltőellenállása 220K és a kondi 4,7uF.
(#) vtsoftware válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Igen ezt ismerem, meg próbáltam is de nem tudtam megcsinálni.

Csak 2KHz-ig tudtam, az ugye 2000Hz.
R1: 1K - R2: 0.4K - C: 0.4uF
(#) PCB válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Szia !

Csatoltam 2170Hz 50% kitöltés

Jó az a kis segéd, de valljuk be pont fordítva működik mint hogy felhasználó barát legyen.

Álltalában a frekihez és kitöltéshez keresünk alkatrészt és nem az alkatrészekhez a frekit.

Üdv!

2170Hz.gif
    
(#) vtsoftware válasza PCB hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
Igen, azért nem sikerült nekem sem.
Nagyon köszönöm
(#) _JANI_ válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 19, 2008 /
 
OK! Gondoltam hogy nem az alkatrész értékekkel lesz a gond!

(#198286) PCB
Valószínileg a levezetési képlet alapján készült a kis program.
Azaz az aklatrészek értékéből a frekit és kitöltésitényezőt számolgat.
A forditott levezetés is biztosan megoldható...
(#) bladika hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!
1. Most már végképp nem értem ezt a számolgatós dolgot.Hogy lehet az hogy ha én PCB válaszában írt adatokat beírom az itt fent lévő kalkulátorba akkor az köszönő viszonyban sincs azzal amiről valójában szól.
Elrontom valahol?

2. 555 el szeretnék LED et villogtatni ami 2Hz el villog a mellékelt képeken ott van ami adatokat a kalkulátorral számoltam, de ha azt leszimulálom akkor a másik képen látható,hogy az nem 2Hz hanem csak 1Hz ez miért van?

3. Egy 555 ös meg tud hajtani egy másik 555 öst ha csak simán rákötöm az egyik tápját a másik kimenetére és a második tag 4LED et hajt?
Előre is köszi!
(#) PCB válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia !

Az pontosan annyi mint amit a kalkulátor is számol.

Idézet:
„PCB válaszában írt adatokat beírom az itt fent lévő kalkulátorba akkor az köszönő viszonyban sincs azzal”


Nem egyforma a kapcsolás, amit én írtam az 50% kitöltés mellett van.

Üdv!

2hz.gif
    
(#) bladika válasza PCB hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szóval akkor azt mondod, hogy az értékek jók, csak a szimulációval nem stimmel valami?
(#) _JANI_ válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
3. pont: Inkább egy PNP-s tranzisztorral kapcsoltasd a második vezérelni kívánt időzítő tápegységét (valamint a LED-eket is). De akár a RESET bemenettel is vezérelheted a másikat...
(#) PCB válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia !

Szimuláció megközelítően mutatja az igazságot, biztos az ami a gyakorlatban működik. Megesik az is, ha egy fizikailag megépített kapcsolást szimulálsz a kettő köszönő viszonyban sincs egymással.

Esetetben a szimuláció nem volt jó, de az is igaz ha ezt a kapcsolást összerakod nem lesz a freki pontosan 1.96Hz, csak valahol 2Hz körül +/- xHz.

Üdv!
(#) bladika válasza PCB hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Persze hogy nem lesz 1,96Hz de az 1,96Hz és az 1Hz kicsit durva a tévedés. Na de mind1 is! Ha azt mondod csak a sim rossz akkor ok!

Viszont lenne még egy kérdésem:

Milyen képlet alapján számoltad azt az 50% kitöltésű kapcsolást? Nem világos számomra mit jelent a képletben a "R."!

Esetleg nem tudsz nekem konkrét értéket mondani a 2Hz 50% ra
(#) szabi83 válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
(#) bladika válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
ez nem az a kapcsolás

50%.JPG
    
(#) szabi83 válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
ez miben van/volt?
(#) bladika válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
555 adatlapja PCB is ezt használta az 50% hoz
(#) PCB válasza bladika hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia !

Megközelítőleg 2Hz
(R1= 30K R2= 330K C1= 1µF C2=10nF)

Azért megközelítőleg mert szabvány ellenállásokról beszélünk.

Üdv!
(#) bladika válasza PCB hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Köszi! Köszi! Hála!
(#) bladika válasza PCB hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Most volt időm megpróbálni le szimulálni a kapcsolást azzal az adatokkal, amiket adtál de nekem valahogy nem indul el a cucc! Mi lehet az oka?

1234.JPG
    
(#) kobold válasza bladika hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Csak így ránézésre: 30 kOhm-on át kapcsoltad a kondit a tápra, és 330 kOhm-on keresztül teszi földre a Discharge láb, ha alacsonyra vált; mitől billenne vissza az 555, ha egyszer 11 V alá nem tud kisülni a kondi?
(#) kobold válasza kobold hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Hivatalosan az 555-öst nem lehet pont 50%-os kitöltéssel működtetni, ehhez általában kicsit trükközni szoktak. A csatolt rajzon is egy ilyen van, a diódák miatt azonos értékű ellenállásokon keresztül megy a töltés-kisütés, így annyira lehet megközelíteni a pontos 50 %-ot, amennyire az alkatrészek tűrése, pontossága engedi. 1%-os pontosságú ellenállásokkal érdemes összerakni, és a kondit cserélgetve olyat választani, ahol pontos lesz a 2 Hz (ez, mint az oszcilloszkóp mutatja, hajszálnyit még eltér).

50%.gif
    
(#) bladika válasza kobold hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Köszi a segítséget!
(#) PCB válasza bladika hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Szia !

Keveredik a kétféle kapcsolás

2Hz-et a kalkulátor szerinti kapcsolásra írtam neked, emrt azt gondoltam azt raktad össze, mivel azzal kezdtél foglalkozni.

Üdv!

2hz.gif
    
Következő: »»   9 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem