Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Alkotó válasza JOJO hozzászólására (») Nov 8, 2016
A sorrendre természetesen oda kell figyelni, de az érintett kondik 2x7,2 és 2,5x7,2 méretűeknek kell lennie, ami szépen elfér a raszteres távolságon (2,54 mm). A legnagyobb érték ha jól emlékszem 220 nF, aminek mellékeltem a méretét. A 10 és 100 nF keskenyebb 0,5 mm-el.

220 nF.jpg
    
(#) Alkotó válasza poros hozzászólására (») Aug 24, 2016
Egy újabb fokozat, termelhet nem kívánt zajt, torzítást.
Javaslom, próbáld ki az ellenállás növelését. Ha ez jó a telefonhoz, akkor pl. kapcsolhatóvá is teheted ezt, így lesz egy választható érzékenyebb bemeneti lehetőséged is.
Továbbra is csak feltételezve a próba sikerességét, célszerű a mellékelt ábra szerint megvalósítani a váltást, mert így az átkapcsolás pillanatára sem szakad meg a visszacsatolás.

váltás.jpg
    
(#) Alkotó válasza Istuuu hozzászólására (») Jún 1, 2015
Ez a legkisebb típus, amit hirtelen találtam, és van benne minden ami kell.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2014
Elkészült a panel, beültettem és ki is próbáltam. Elsőre indult, semmilyen élesztési gond nem volt vele.
A próbát labortápegységről történő táplálás mellett végeztem. DC16V-ot kapcsoltam az AC bemenetre. Gyakorlatilag a kivezérléstől függetlenül 52 mA a bemeneti oldalon mérhető áramfelvétel.
A legcsekélyebb brummosság sincs jelen. Letekert potival (nálam a bemenetre is egy osztón keresztül jut a feszültség, amit szintén lehalkítottam), egészen halk sustorgás van. Olyan minimális, amit csak a magas-sugárzóhoz teljesen közel hajolva lehet hallani. Ez messze jobb mint amire számítottam (és amire emlékeztem egy gyári kitt alapján).

Van egy tévedés a rajzon (vagy a terven, ezt még meg kell néznem). A LOUDNES kapcsoló éppen fordítva működik. OFF állásban aktív, és ON állásban hatástalan a funkció.
Ha már szóba került, akkor erről is elmondható a hibátlanság. Nagyon barátságos a karakterisztika, nem tolakodó, kevéssé kifinomult forrásanyag illetve lejátszó lánc esetén segíthet dögösíteni. Ha a bemeneti jelet megemeljük, és a fokozat saját szintszabályozóját lehalkítjuk, akkor szembesülünk vele milyen drasztikus mély emelésre képes.

Nem állítom, hogy ez a fokozat legyőzhetetlen, de nagyon jó választás lehet átlagos igények kielégítésére. A panelterv remekül vizsgázott, tudom ajánlani. Kényelmesen elfér minden, a tápegység is rajta van, a potik is értelmes távolságra vannak, sőt ha kell el is távolodhatnak a vezérlő paneltól.
(#) Alkotó válasza spgabor hozzászólására (») Dec 3, 2014
Hogyan gondolod a "levílágítható varázslást"? Ha ettől el tudsz tekinteni, akkor esetleg használhatod az itteni mellékletet. A nézet jó vasaláshoz és fotózáshoz is, arra kell mindig figyelni, hogy a film "írott" oldala a panel felé nézzen
Ez még csak egy tesztpanel. Éppen azért tettem fel, mert észrevételeket vártam vele kapcsolatban.
A gyárthatóság miatt van egyben a két panel. Ha a poti-panel eltávolodik a nagy paneltől, akkor értelem szerűen ketté kell vágni.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2014
Kigondoltam egy kétpaneles elrendezést, amiben több fantáziát is látok, mert jelentős szabadságot enged meg az elrendezésben, illetve a "kis" panel megváltoztatásával (esetleg elhagyásával) tetszőleges lehet a potik elhelyezése vagy sorrendje.
Abból a feltételezésből indultam ki, hogy sokkal kevésbé zavarérzékeny ha a stabil 5V-ot vezetgetem, mint a kis szintű hangfrekvenciás jelet.

Akinek van észrevétele, akár az alapkoncepciót illetően, akár a panelterv kapcsán, azt kérem, tegye itt közzé, mert így esélyem van megfontolni, és a hibákat javítani.

Fontos! Ez csak egy gondolat egyenlőre, nincs mögötte semmilyen tapasztalat.
(#) Alkotó válasza Robi85 hozzászólására (») Ápr 25, 2013
A vasaláshoz szükséges nézetek.
A tervet Én nem próbáltam ki, de tudok sikeres utánépítésről.
Javaslom az elkészítés előtt ellenőrizni.
(#) Alkotó válasza Gergő90 hozzászólására (») Jan 15, 2013
Ez alapján pl. a 0,1 ohm értékű ellenállást "100 miliohm" ként kérnéd?
Nincs értelme ezen túl sokat lamentálni. Tetszik vagy nem, így jelölik a kondikat (fotóztam egyet amit mellékeltem).
Egy a lényeg, ha jó helyen van a tizedesvessző és jó értékű "szorzó" van utána, abból egyértelműen ki lehet találni az értéket.

DSCF4584.JPG
    
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012
Ötletadónak!
Nekem van ehhez egy félkész tanulmánytervem, amin éppen a neked kellő sorrendben vannak a potik (fejre fordítva). Ezt a KIT alapján rajzoltam át, mert azon mákszemtől kisebbek a forrszemek.
Egy kapcsolást is csatolok, amin Reloop javaslatai is rajta vannak.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem