Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   57 / 91
(#) Jax válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 30, 2012 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm a rajzot!
Ja hogy a 1036 lenne a DJ szabocsa féle hangszín?
Ezt nem tudtam.
Egyébként megépítettem ezt, nekem elég érdekesen működött, szerintem vagy pont egy selejtes cuccot küldtek, vagy a levélben sérülhetett meg, amiben küldték, mert nem végett a statikus feltöltődés ellen.

Nekem az a bajom volt vele, hogy torzított, és ha túlcsavartam a hangerőt, levágta a hangot, és nem szólt vagy csak halkan. A JAXTECH 2.0 verziójába szerettem volna betenni, de örülök hogy nem tettem, tökéletesen szól így is... Mellesleg, már 2.6-os változatot használom.
És legalább van egy kész hangszínem, aminek ha egyszer neki esek, és kijavítom, még jó is lehet.

Még egyszer köszi!

Üdv.: Jax
(#) lupes válasza dani9228 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
"elkezdett megolvadni"
"Ezután rámértem az erősítő 0-ra és a hangszínszabályzó GND-jére és 5V-ot mértem köztük"
jajj

hibás 1
hibás 2
ilyeneket légyszi ne, mert még megépíti valaki
egyik sem működőképes

a trafó egyik kivezetését nem nevezzük ki földnek (a kivétel a csatolt képen)
a tápot nem felezzük el 2db 1k-s ellenállással, mert az minden lesz csak fél tápfesz nem
a graezt híd egyik lábát sem hagyjuk a levegőben lógva

kettős táp + LM1036 tápra lehetséges (helyes) megoldások csatolva
(#) krisztianAMG válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Szia Reloop!

A terveid alapján készülget a hangszínszabályozóm, de nem sikerül rájönnöm, hogy a NYÁK-on hová fog kerülni a hangerő két diódája. A "Volume" potméter GND forrpontjába, záró irányba?
(#) reloop válasza krisztianAMG hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Szia! Igen, a hangerő poti testre menő ágát szakítottam meg. A két dióda nyitóirányban van bekötve.
Magyarázat: a hangerő szabályzás 0-1V tartományban hatástalan, ezért a poti pálya 20%-a kihasználatlan maradna. Engem nagyon bosszantott, ezért módosítottam a kapcsolást.
(#) krisztianAMG válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Köszi!
Lenne itt még egy láma kérdés: a "Loud compensator" mire való? :pirul:
(#) reloop válasza krisztianAMG hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Az a loudness lenne. A hozzá tartozó mély és magas kiemelés görbéjét úgy emlékszem megtalálod az adatlapon.
(#) krisztianAMG válasza reloop hozzászólására (») Aug 3, 2012 /
 
Megvan! Köszi a segítséget!
(#) Laslie hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Sziasztok!
Megépítenék a TDA2030 erősítő elé egy ilyen hangszínszabályozót NE5532-es előerősítővel. A kérdésem az, hogy a panelen a teleföld vagy az a nélküli változat a jobb megoldás?
Üdv
Laslie
(#) Kovidivi válasza Laslie hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Az a jobb, ami neked jobban tetszik. A teleföld jobban árnyékol kicsit.
(#) Laslie hozzászólása Szept 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a nyáktervvel.
Többször is ellenőriztem, hibát nem találtam benne. Ettől függetleneül szívesen fogadom az észrevételeket.
A kapcsolás az alap LM1036+NE5532, kiegészítve a reloop féle változattal (100n a C6-nál és a 2 db 1N4148 a hangerőhöz, Loud kapcsoló). Meghagytam a nagy szintű bemenetet is.
Üdv
Laslie
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Szept 3, 2012 /
 
Szia! Úgy nézem működni fog
Egy észrevételem volna. Az egyenirányító és a 2200µF közötti vezető szakaszban nem jó helyen van a 100µF szűrő, ott zavart szed össze. Hozz neki külön ágon GND-t a 7812-től.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm az észrevételt. Módosítom ennek megfelelően.
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ennél a "drótozott" megközelítésnél jelenthet kockázatot a sok huzal. Itt most éppen csak egyenfeszültséget kell szabályozgatni, de akkor is okozhat problémákat. Ez nem biztos, de nem is zárható ki.
Mégha több fejtörést is okoz, illetve esetlegesen generál néhány többlet átkötést, akkor is célszerű lehet közvetlen a panelre tervezni a potikat. Így is van "huzalozás", csak az fix, a tervezés szintjén rögzített, ezért nagyon jó hatásfokkal reprodukálhatóvá válik. Ha elmozdulsz ebbe az irányba, akkor a KIt-es paneltől eltérően, hagyj kényelmes helyeket a potik között.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Gondoltam erre a változatra is, de ezzel pont az esetleges sok átkötés volt a bajom. Ami terveket eddig láttam azokon a potik sorrendje nem igazán tetszett. Ezért gondoltam arra, hogy inkább vezetékkel kötöm össze a potikat a panellal.
Bár itt a kihívás, hogy készítsek olyan panel tervet, ami nem nagy és a potik a - nekem - megfelelő sorrendben vannak (hangerő, balansz, mély, magas).
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Még én sem láttam ideális tervet ehhez az áramkörhöz. Talán majd nekifutok egyszer magam is.
Javaslatom szerint, a "nem nagy" jelző, mint tervezési szempont semmiképpen se legyen vezérelv. A potik optimális távolságából indulj ki, és ehhez rendeld a többi rész méretét.
A huzalozás nem egy ördögtől való dolog, de túl sok szabadságot enged meg, és ezzel nem tud mindenki jól élni.
(#) Alkotó válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Ötletadónak!
Nekem van ehhez egy félkész tanulmánytervem, amin éppen a neked kellő sorrendben vannak a potik (fejre fordítva). Ezt a KIT alapján rajzoltam át, mert azon mákszemtől kisebbek a forrszemek.
Egy kapcsolást is csatolok, amin Reloop javaslatai is rajta vannak.
(#) Laslie válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Köszönöm.
A tápban az 1 Ohm-os ellenállás mi célt szolgál?
Közben az jutott eszembe, hogy láttam olyan megoldás már, ahol a potik egy külön panelen voltak. Ott ugyan vezetékkel voltak összekötve a fő panellel, de megoldható lenne, hogy nem lengő vezetékkel, hanem átkötéssel kapcsolódnának. Valami hasonlóra gondoltam, mint amit a mérőműszerednél alkalmaztál, csak itt nem 90 fokban lenne a két nyák lemez egymáshoz képest, hanem 180 fokban.
De majd este még töröm rajta a fejem.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
A 47k/100nF jól szűri a kikábelezett potikról érkező zajokat. Nálam 10cm szalagkábel van.
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Így jó lesz?
A Loud-hoz beraktam egy csatlakozót, hogy ne legyenek össze-vissza a csatlakozási pontjai.

A potik nyákra ültetésén még töröm a fejem.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Jó lesz. Tekintsd meg a linkelt hozzászólás 3. képét fölül középen. Nálam bevált. http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1052324.html#1052324
(#) Laslie válasza reloop hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Köszönöm. Megnéztem. Tetszik ez a megoldás. Milyen hosszú vezetéket lehet használni minőség romlás nélkül?
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2012
(#) reloop válasza Laslie hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
A vezeték hosszára nézve nem tudok ajánlást mondani. Ha trafótól, tápvezetéktől távol tartod, szerintem az erősítő egyik sarkából a másikba át lehet vezetni. Árnyékolt, például mikrofon kábellel nem tartom kizártnak, hogy méterekre el lehet vinni, mondjuk vezetékes távirányítás céljából.
(#) Death01 hozzászólása Szept 26, 2012 /
 
Üdv.
Az lenne a kérdésem,hogy autós használathoz kell e valami átalakítás,mert én beépítettem kocsiba és külön tettem rá 1 kapcsolót hogy akkor működjön amikor én akarom,de bekapcsolásnál koppan a hangszóró.Mitől lehet ez?
Választ előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Szept 26, 2012 /
 
Szia! A csatoló kondenzátorok feltöltődése miatt koppan. Ezeket előtöltött állapotban kell tartani.
(#) Death01 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Üdv.

Köszönöm a gyors választ,már csak annyit szeretnék tudni hogy azt hogy kell csinálni?
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Ha belinkeled milyen eszközök közé tetted a hangszínszabályzót akkor belerajzolom, vagy marad az elméleti fejtegetés.
(#) Death01 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Üdv.
Itt a bekötési rajz.Igaz lehet,hogy egy kicsit zavaros,de remélem érthető.
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) reloop válasza Death01 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Az LM1036 feltételezem a fejegységgel együtt kap tápot. Szerencsés esetben egy ellenállással megúszható. Ha így is koppan az átkapcsolás, rajzolom tovább.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2012
(#) Death01 válasza reloop hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
És ezt most,hogy kellene megvalósítanom?
Sajnálom nehéz a felfogásom,nem értem.
Valahogy számomra érthetőbben lehetne?
Előre is köszönöm.
(#) Death01 válasza Death01 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Jah és az Lm1036 külön kapja a tápot a fejegységtől.
Következő: »»   57 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem