Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 26
(#) pinyó39 válasza feccus hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Az erősítő bemenetét zárd rövidre, akkor is búg?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) feccus válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ha nem kötök rá bemeneti jelet akkor nem búg.
(#) SzervízMacska válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ez egy luxus pc táp, gondolom, nem ilyet adtál 25-ért...
(#) Matedredd válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Parancsolj!!!! Működni működik igazságszerint a tápnak meg sem kottyan csak nehogy az erősítő ne bírja!!!

image.jpg
    
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Lehetséges hogy a pc táp miatt búg?
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
A földhurok miatt búg. Földelt dugaljba van csatlakoztatva a táp?
(#) pinyó39 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Mivel több mint 100db volt, ilyen csicsás szatyrot nem adtam hozzá, de minden gazdája örült neki nagyon. Van aki autó indításra használja. Ipari gyári tápok voltak, áramkorláttal és 11-15V-ig állítható feszültséggel, léghűtéssel.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) Inhouse válasza Matedredd hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Ilyet sem láttam még...ennek az árából vehetnél szobába való erősítőt (vagy aktív mélyet).
Érdekes, hogy 12V-on ekkora áramot tud...gyakorlatilag a táp teljesítményének a nagy részét ezen a feszültségen szolgáltatja.
Nem látszanak a kivezetések, de sok kicsi (vékony) szokott lenni, ezeket közösítened kell.
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Egy sima natúr 3-as hosszabbítóba van dugva,amiből megy egy asztali számítógép is.
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
A hármas hosszabbító földelt konnektorba van dugva?
(#) feccus válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
igen földeltbe.
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Próbáltad telefonról vagy más nem hálózati eszközről használni?
(#) Matedredd válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Jelenleg egy szálról üzemel de én is gondoltam rá, hogy egybe kötöm az összeset! Azért nem vettem kész dolgokat mert én szerettem volna elkészíteni egy egyedi dobozban egy kompakt hangrendszert ami azért ütős! Nem lesz olcsó a végére de ha már belekezdtem.....
(#) SzervízMacska válasza pinyó39 hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Annak idején a CB-hez, meg a hozzá való 550-es batyuhoz jól jött volna egy ilyen - csak akkoriban még nem volt...
(#) killbill válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Es mennyiert vetted oket?
(#) pinyó39 válasza killbill hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
"Drága tezsvírem, aztat bizony kéccer vettem".
(#) Gabi6 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
sziasztok a tápegységből minden drótot össze kel kötni ? (pl: sárgák+sárgákkal ) és ugy az erősítőbe kötni ? az erősítőn mit jelenet a REMOTE , SUPPLY??
(#) milszab hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Van egy szünetmentesből kivett trafóm. Csak nem igazán tudom hova kéne kötni a 220-at. Tudnátok ebben segíteni, vagy átirányítani oda ahol tudnak?! Rakok fel róla 2 képet. Amúgy ezt szeretném egy autós erősítőhöz használni. Az a 360w amit ír hátul a táblája, pont elég is lenne nekem
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy HARMAN/KARDON CA470 -es eautós erősítő javításra nálam viszont valahonnan táplálnom kellene a javításhoz.
Arra gondoltam, hogy fabrikálok rá egy tápegységet mert ilyen áramra már nincsen önálló tápegységem kapcsolóüzemre.
Trafóm az van 2x12V 2x10A névleges áramterhelésre amit greatz-híddal egyenirányítanék, hidegítenék. Az erősítőben 60A -es biztosíték van, bár kétlem, hogy ennyi elszaladna rajta, meg a biztosítékok is párhuzamba vannak kötve. A végvokozat az TL494 kapcsolástechnikájú tápegységgel oldja meg a feszültségkonverziót így a kédésem csak arra korlátozódik, hogy mennyiben lehet "megetetni" trafós táplálással?
Legvégső esetben (azt is csak trafósban) össze tudok hozni 12V 60A névleges áramterhelhetőségű tápforrást, de nem kihajtani akarom a véget (már csak a hiba eredetéből kifolyólag sem) hanem a tápmodul zaját akarom lokalizálni.

Köszönöm az segítséget.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) Ge Lee válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Ahhoz hogy elindítsd a tápot a végfokokkal együtt, 1A-nek bőven elégnek kell lenni. A hálózati trafó sem gond, a lényeg hogy legyen alaposan szűrve és mondjuk egy 100nF-al hidegítve. Ami ennél is fontosabb, hogy a feszültsége ne legyen 14-15V-nál több. Azért, mert ha esetleg a táptrafó szórása gyárilag nagyobb mint illene, és mondjuk csak 50-55V-os fetek vannak benne, akkor simán ellőheti még a snubberelés ellenére is.
(#) _ampervadasz_ válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
12V -ra van 5A -es kapcsolóüzemű tápom is.
Vigyázni fogok rá, szerencsére a FET -ek 100V -osak, viszont lehet, hogy lemegyek 1A -re, mert szerintem az ellenütemű vezérlés félállásban van.
Lebetegedés miatt fel van müggedztve a javítás.
(#) David1912 válasza cucki hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
sztem elégfélre informált vagy !
(#) diysub hozzászólása Márc 25, 2016 /
 
Sziasztok!
Elore is elnezest az ekezetek hianyaert.

Van egy autos melynyomo erositom. Erosito
Ennek a tapellatasat szeretnem megoldani. Elmeletileg 100W koruli a teljesitmenye, nem tudom, ez igaz lehet-e. A kicsit is hozzaertok biztos meg tudjak mondani, mennyi lehet a valos.
Eleg sokat olvastam ezen az oldalon is a temarol, de nem vilagos a kep.
Olvastam a PC tapos megoldasrol. De itt olyanokat olvastam, hogy nem lesz jo a hangminoseg, nincs eleg puffertartalek(?) stb. De sokan meg irjak, hogy teljesen jol mukodik. Atalakitani nem nagyon tudnek, csak alapos leirassal.
Akkor van az auto akku + ehhez tolto egyszerre. Ez igy ennyi, es kesz is? Nem kell kondit kotni?
Azt olvastam, hogy nem a legjobb kapcsolouzemu tapegysegrol hasznalni erositot.
Akkor egy ilyen tapegyseg nem felelne meg? kapcs. uzem. tapegyseg

Elore is koszonom a valaszokat.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2016
(#) foxi63 válasza diysub hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ez a Táp 130W-os. Végfok 65%-hatásfok = 2x 25W zenére számíthatsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) Inhouse válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Ez egy mélynyomó erősítő, monó. Bár van ahol sztereónak írják, de nincs min csodálkozni amikor a kis kínai azt szitázza egy erősítőre, hogy H.INRUT, máshol meg FFLTER...
Mindenesetre 120W-ot írnak, úgyhogy az az 50-60W már nem is lehet olyan rossz. Azt pl. nem sikerült odaírniuk, hogy 4 ohmra gondoltak ők is?
FFLTER
H.INRUT
(#) diysub hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Koszonom a valaszokat. Akkor ez a tapegyseg nem lesz jo. 20ezer lenne egy megfelelo teljesitmenyt leado.
Korulbelul ranezesre mekkora teljesitmenye lehet ennek az erositonek?
Szerintetek melyik a jobb/praktikusabb megoldas? PC tapegyseg vagy auto akksi + tolto?
Hasznaltan eleg olcson lehet szerezni PC tapokat.
(#) Inhouse válasza diysub hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szerintem PC tápegység kell. PC bontóból, vagy ismerősöktől régi, kidobásra szánt gépből.
A 12V-os ághoz kell igazítani a figyelt feszültséget, meg is lehet emelni kicsit, 13,5V-ra. 8-10A-t szinte bármelyik átlagos PC táp el fog bírni. Esetleg, ha nagyon régi, akkor a kondikat sem ártana cserélni. Van erre egy topic PC táp átalakítása néven.
(#) diysub válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Rendben, köszi. Benézek abba a topicba.
(#) diysub hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok!

Nos, megint én.
Nézelődtem és láttam, hogy elméletileg egy XBOX 360 tápegysége megfelelő lehetne.
Sajnos a felépítéséhez nem értek, ezért fordulok hozzátok. XBOX 360 tápegység
Ez működhetne?

Röviden leírom még egyszer: autós mélynyomó erősítőhöz kell nekem tápegység. Elméletileg 12V 10-15Amper. PC tápot sajnos nem tudok átalakítani, mivel nem értek hozzá és nem ismerek senkit a közelemben, aki értene.

Előre is köszi.
Üdv.
(#) istvá1997 hozzászólása Nov 21, 2020 /
 
Helló!
nekem van egy konoc Vsr 1005-ös erősítőm és kipróbáltam egy autós kasival ami 40A-es az akkunak a feszültsége leesik 8.5-volt álla és a basszusnál torzul a hang a rendszer az 2x4om 160w os hangfalak
és a mély az 2x3om (lg sh53sh-w)-subb volt egy Sony xm-n1004 erősítő ugyan ezzel a hangfalakkal szépen szóltak erőteljes basszussal. Akkor 5-db számitógéptápegységgel használtam De mindig kioldott mikor már elérte azt a hőfokot. Valakinek valami tanácsa lenne.?
Előre is köszönöm!
Következő: »»   25 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem