Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   786 / 837
(#) csatti2 válasza kistigris hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Az nem AVR, hanem ARM. Inkább az ARM-os topikban tedd fel a kérdésed, ott valószínűbb, hogy kapsz segítséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) csatti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Miért? Ezek is Microchip IC-k.
(#) vargham válasza kistigris hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Idézet:
„AT91sam avr”

Ez nem AVR, hanem ARM.

Itt nézz körül:
http://www.atmel.com/tools/atmelsam-bain-systemprogrammer.aspx
http://www.atmel.com/tools/ATMELSAM-ICE.aspx
(#) kistigris hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Köszönöm a.segitseget már irtam az amr topicba
(#) vargham válasza kistigris hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Közben már láttam.
(#) Attila86 válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Attila86 válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Mert nem tudom importálni az MPLABX-be és XC16 fordítóval lefordítani.
(#) csatti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Van cserébe Atmel Studio, ami tökéletesen fordítja. Hosszabb távon gyanítom, hogy az ARM-os IC-k átveszik majd a 8/16 bites MCU-k szerepét. Az Atmeltől is szerintem a kész ARM-os portfóliót akarta elsősorban megszerezni.
(#) Ivan93 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Szívesen! Ezek szerint működik?

A Microchip ARM-t szeretett volna. Mivel az ARM licencek drágábbak voltak, mint az egész Atmel, inkább őket vették meg.
(#) Attila86 válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Még nem tudom mert még be kell szereznem egy ilyen mikrovezérlőt és egy valamifajta égetőt amivel ezt a hex-et bele tudom programozni. Tényleg, mivel szokás ezt (AT90USB646) programozni?
Itt van a kapcsolási rajz: Bővebben: Link
Melyek a programozói lábak?
(#) Ivan93 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A legtöbb avr-t ISP-vel lehet programozni az SPI interface-n keresztül. Átfutottam az adatlapját, ebben egyértelműen nem látom ezt a lehetőséget, viszont ír több másikat. Az egyik a JTAG, a másik pedig egy gyári USB bootloader, ami a FLIP programmal használható. Ezekben a módszerekben viszont nem tudok segíteni, én még csak ISP-t használok (stk500).
(#) vargham válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
(#) csabeszq válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Tudom, a Microchip nem túl népszerű errefelé, de mióta vannak, képes vagyok Magyarországon beszerezni az Attiny84-et 300 Ft-ért.

Az Atmel idők alatt hanyagoltam a chipet, mert még az MSC, a hivatalos disztribútor sem tartott belőle semmit. Ráadásul rendelni sem lehetett darabonként.

Ma meg besétálok a ChipCad Kft-be, fizetek és viszem a cuccot.
(#) csatti2 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
A leírásban szerepel ez a sor: All supplied parts are pre-programed with a default USB bootloader

Ez azt jelenti, hogy ha programozatlanul rácsatlakoztatod a számítógépedre, az jelzi az eszközt, telepít egy driver-t és egy Atmeles programmal (keress rá, én nem használtam) egyéb külső eszköz nélkül feltölthetsz rá egy programot. Viszont ha jól tudom, ez a bootloader felülírható, azaz programfeltöltés esetén elveszik. Ez azért lehet gond, mert én nem láttam az áramkörre tervezve programozó csatlakozót.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) Ivan93 válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha már szóba került a ChipCad, akkor ezek szerint nem kell online rendelni náluk, elég csak bemenni az üzletükbe és kiszolgálnak?
(#) Attila86 válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Meg is rendelheted előre online, de bemehetsz és ott is lediktálhatod hogy mit szeretnél. Ez nem a HEStore, itt a raktár a szomszéd helyiségben van.
És a Microchipnél van egy olyan hogy "Microchip Direct" amin keresztül azt is meg tudod rendelni ami nincs a Chipcadben épp raktáron. Ahogy látom ez az Atmel-es cuccokra is működik már amióta felvásárolták őket. Szóval ha valami nincs is raktáron, általában egy-két héten belül beszerzik neked, akár 1db-ot is.
(#) Attila86 válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Hmm ez fontos információ, köszönöm!
(#) Ivan93 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Köszönöm! Egy ideje már nézegettem az oldalukat, lehet ezentúl vásárolok is.
(#) csabeszq válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha van nekik készleten, akkor elég ennyi. Ellenkező esetben rendelni kell.

Készleten 5-10 darabot tartanak, ami néha elfogy.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) Ivan93 válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Néztem az oldalukon a mikrovezérlőket, nagyon sok féle van, viszont aránylag kevés van raktáron.
Köszönöm Neked is!
(#) olika76 hozzászólása Dec 14, 2017 /
 
Kedves AVR-esek!

El vagyok keseredve , mert egy jó AVR-es Atmega8-16au-t kiolvastam, beírtam egy másikba, amely egy javított, de hibamentes panelon van és nem megy. A panelon levő led hibát jelez (villog). Esetleg lehetséges, hogy kell valamilyen "kezdő" lökés a vezérlőnek, hogy elinduljon? A flash-t és az eeprom-ot is hibátlanul beírtam avrstudio 4-gyel.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!

Üdvözlettel: olika76
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) Kovidivi válasza olika76 hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
A fuse biteket piszkáltad? Annak is stimmelnie kellene az előzővel. Biztosan nem volt írásvédett az eredeti? Én azt is el tudom képzelni, hogy valami gyári számot vizsgál a program az AVR-ben, és ha nem passzol, akkor hibára fut. Kb. olyan hatásos védelem, mint a kiolvasás védelem.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) olika76 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Kedves Kovidivi!

Nem piszkáltam a fuse biteket, de nem néztem meg, hogy van-e különbség a kettő között.

Megnézem és jelentkezem, köszönöm!

Üdvözlettel: olika76
(#) csabeszq válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Kipróbáltam Attiny84-gyel a zero cross detectort (3.3V-on).

Röviden:
- a 230V AC1-et 1 Mohm-mal (330 kohm * 3) lekötöm a GND-re
- a 230V AC2-t 1 Mohm-mal az Attiny PB2 pinjére kötöttem

Az Attiny szépen mérte a zero cross-t, stabilan. Megfelelő előtét ellenállással rá lehet kötni a ~230V-ot közvetlenül az AVR pinjére, nem ég el, nem füstöl, stabilan mutatja a 0 átmeneteket.

Azért 3x330k-t kötöttem 1 mohm helyett, hogy ha nagy baj lenne és egy ellenállást átütne, azért 2 még maradjon, ami megfogja a hálózati feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) csatti2 válasza csabeszq hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
A több ellenállás használata szokásos megoldás, igazság szerint én legalább öt vagy annál több 1206 vagy inkább annál nagyobb ellenállásokkal láttam ilyesmit megoldva.

Az egyik fogyasztásmérőmön ennek ellenére is szénné égve találtam meg párat ezek közül az ellenállások közül, miután meghibásodott (abban 6db volt, ebből 3 szétégett).
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2017
(#) black1989 hozzászólása Dec 17, 2017 /
 
Üdv Mindenki!

A fórum ezen témájában egyáltalán nem vagyok jártas , sosem próbálkoztam ilyesféle elektronikát építeni , és úgy döntöttem , hogy épp itt az ideje foglalkoznom egy kicsit a programozás alapfogalmaival! Meg szeretném építeni a fórumon közzétett NI-MH akku töltőt , amit egy attiny13 vezérel ! Létezik e olyan kapcsolás amivel usb-n keresztűl is tudnék rá programot írni??? Nagyon fontos lenne ! Ha létezik , akkor megosztaná valaki itt a fórumon? A pc-m eléggé új konstrukció a lapomon már nincsen sem sorosportcsati sem egyéb programozásra is használható port, csak usb! Előre is köszönök minden segítséget!!
(#) vargham válasza black1989 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
(#) black1989 válasza vargham hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Köszönöm, de én inkább egy egyszerűbb kapcsolási rajzot szeretnék, mint pl amikor az xbox clasic eepromját betöltöttem pony proggal soros ponton , és azt kedvemre át lehetett írni, csak ezt usb-n keresztül szeretném megoldani! Tehát egy kapcsolási rajz kellene usb-hez , és hozzá tartozó olvaó-íro progi , feltéve , hogy létezik ilyen! Mint pl ahogy a mellékelt panel is mutatja!
(#) Ivan93 válasza black1989 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
A mellékelt panel csak akkor működik, ha olyan mikrovezérlőt teszel bele, amibe már be van programozva az usb bootloader.
(#) vargham válasza black1989 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Ehhez kell ene:
-Egy előrefelprogramozott USB bootloader. Szerintem ilyen ehhez nem lesz, mert nincs benne USB hardver, szoftverből pedig nehéz lenne... 1kB flash és 64 Byte RAM van benne. Tipp: Ezen a képen szereplő USB csak a tápellátás miatt van.
-Valódi soros port, és bitbangelni a programozó protokollt. USB-UART nem jó.

A fentebb linkelt USBASP miért nem jó? 400 forintért igazán nem drága.
Következő: »»   786 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem