Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   369 / 375
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
De az jóval nagyobb.
Nekem 100, 60 és 30cm-es lineárjaim vannak.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
100*100 az asztal ...
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Jó másfélszer nagyobb.
(#) kameleon2 válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Az első konstrukcióhoz hasonlóm van. Csúnyán maga alá szemetel.
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Mekkora motorokkal hajtod?
Nekem ilyen motorjaim vannak, de félek kevesek. Nema23-nak felelnek meg, de talán a legkisebbek ebből a sorból.
Az még a bajom, hogy 6 vezetékesek. Gondolom Unipolár.

Arra gondolok, hogy berendelek 3-at ebből:

Nema 23 CNC Stepper Motor 112mm (Dual shaft) /425 Oz-in /3A
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2023
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Köszi. Én is a második verzióra szavazok.
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Nekem 3Nm es 3A os motorok vannak rajta 12*5mm es golyósorsókkal.
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Ezek ilyen paraméterekkel rendelkeznek:

16x5mm-es golyósorsók.

param.jpg
    
(#) kaqkk válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
A puding próbája az evés , szerintem nem lőttél mellé ezekkel az alkatrészekkel .
(#) mnyugger válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 28, 2023 /
 
Nagyon remélem, mert már 130-nál tart.
(#) bbalazs_ válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
A 6 vezeték többféle módon kapcsolható. A legtöbbször 2x3 vezeték, középcsapolással.
Ki kell mérni, a két tekercs végei értelemszerűen a legnagyobb ellenállású párok.
(#) mnyugger hozzászólása Máj 18, 2023 /
 
Köszi. Megjöttek a motorok is. Meg a táp.
(#) mnyugger hozzászólása Máj 18, 2023 /
 
Újabb kérdésem lenne.
Használja e valaki az ArtCAM 2017 programot?
2018-ban befejezték a fejlesztését.
Érdemes e foglalkozni vele?
Van e olyan, vagy jobb program?
(#) scooby_ válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 18, 2023 /
 
Én nagyon ritkán a 2008-as verzióját használtam.
(#) mnyugger válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Mennyire kezes? Vagy pilóta vizsgás?
(#) sargarigo hozzászólása Máj 19, 2023 /
 
Vannak tengelyeim, amikre ilyen, vagy ilyen csúszó csapágyat gondoltam tenni. Egyik kerdesem, hogy a fogazások száma mit befolyásol? Van 8-as, 10-es, 12-es osztású is. Másik kerdesem, hogy ezek vajon mennyire terhelhetőek, mondjuk PLA, PETG eseten? Z tengelynek szánom maróhoz. Nyomtatni most már tudok, tehát nem bolti lenne, azert kerdezem az anyagok szerint.

Bocsánat a hibás ekezetekert, a win megeszi az e' betűimet. É betűm viszont van.. Ki erti??
(#) mnyugger válasza bbb hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Szia bbb!
Azt szeretném kérdezni, jutottál e valamire a Sketchup és a SketchUcam plugin párossal.
Végül is milyen programra tetted le a voksod.
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
A PLA maximum dísztárgyak nyomtatására jó. Kenni nem szabad, mert megdagad. A kopástermékek beágyazódnak a felületébe és koptatják a tengelyt. Idővel elkezd öregedni és szétporlad. Változik a mérete is.
PETG . Érdemes vele próbálkozni, de soha nem lesz olyan, mint egy gyári termék. Nyomtatás után a furata mindig jóval kisebb, mint rajz szerinti névleges. Forgácsolással készre lehet munkálni. A gyári önkenő anyagokkal nem versenyezhet. Nem használtam ilyen célra. Érdemes olajban áztatni egy pár hétig, aztán megnézni milyen hatást gyakorol rá.
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Nagyon köszönöm, kipróbálom akkor! Mechanikailag a fogazat sűrűsége mit befolyásolhat?
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Nem tudom honnan veszed ezeket a marhaságokat. Én több mint 3 éve nyomtattam egy sereg kábeltartot a kertbe PLAbol ( mert egy barátom is hozzád hasonlo marhaságokat terjesztett).
A mai napig mindegyik tökéletes állapotban van és tartja a kábeleket. Sajnos nem ugy mint a gyári szürke elosztodobozok. Azokat egytöl egyig cserélni kellett mert azok valoban porrá öregedtek.
A képen láthato szerkezetek is már jo egy éve müködnek van csapágyas meg csak a PLAba csapágyozott is. Semmi kopás nem volt eddig rajtuk megfigyelhetö.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2023

IMG_6485.jpeg
    
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Melyik gyártó termékét használod? Én a Sunlu és Hertz termékeket. Mind a kettő törékennyé válik már néhány hónap alatt. Sok minden készült már belőle fogaskeréktől esernyő tartóig minden. Ezek alapján írtam le a tapasztalataim. Kezdtem valamikor 2016 környékén a 3D nyomtatást a PLA-val. Aztán volt egy kör az ABS-el, amivel szintén voltak problémáim (vetemedés, UV-t nem bírja) Most úgy vagyok vele hogy kizárólag PETG-t használok. Vannak előnyei. UV álló. Kevésbé rideg. Nem lágyul már 50C fokon mint a PLA.
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Ezt nem tudom. Szerintem nincs jelentősége.
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
A Sketchup-ot kb. el is felejtettem azóta ilyesmire. A FreeCAD lett a nyerő, annak a CAM modulját használgatom, s a kimenetet az NC Corrector programmal ellenőrzöm, illetve kézzel javítom-optimalizálom, ahol kell. De azt is hozzá kell tennem, hogy mostanában (az elmúlt pár hónapban) nem sokat foglalkoztam vele, másra kellett az idő...
(#) mnyugger válasza bbb hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Köszi.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Nem tudok egy márkát mondani, mert vagy 20 különbözö PLAt használtam, és eddig semmi olyan bajom nem volt mint amiröl irsz. Igen itt ott valami eltörött, de az többnyire a rossz konstrukciora vezethetö vissza. Gyakran csinálok nagyon apro darabokat, arra már nem mindig elég a gép felbontása. Én 3 évvel késöbb kezdtem nyomtatni. PETGvel nekem is sok bajom volt, már a beállitásokkal meg a mérethelyességgel is. Ráadásul ott észrevettem, hogy különbözö szinü anyagok másképp viselkedtek. Ezért félre is tettem a PETG-t.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Félreérted. Nekem nincs bajom a PETG-vel. A nyomtatóm szépen dolgozik vele. Zsugorodik, de a PLA és főleg az ABS is. Ezzel számolni kell a furatoknál. A külső méret mindig pontos. 0.05mm-en belül, mondjuk kb. 100mm tárgyméret alatt.
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Sajnos az én tapasztalataim a PETGvel nem a legjobbak. ( már ami a nyomtatást illeti).
(#) dB_Thunder válasza Massawa hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Nekem ugyan semmitérő a tapasztalatom a nyomtatás terén, de a PI tokot amit kinyomtattam az passzolt. Mondjuk nekem eszembe se lenne elvárni tizednél pontosabb méretpontosságot! Ami viszont biztos, hogy az ágy hőmérséklet különbségeire háklis!
Egyébként én épp filamenteket vadászok, milyen színjeid vannak?
(#) Massawa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Van vagy 8 szinem. És sok mindent nyomtattam, mint pl a korábban berakott mechanizmust. A fogaskerék M=0,5 mm azaz 0,25 mm-nél pontosabban kell lennie a tengelyeknek, és eddig valamennyi meg ennél joval bonyolultabb szerkezet is hiba nélkül müködik. S minden egy nyomtaton amire a gyár 0,20 mm pontosságot garantál.
De nyomtattam már áttételeket 0,4 modulos kerekhez is, söt néhányat 0,3 modulosokra is. Ott joval 1/10 mm alatti pontossággal kell dolgozni.
Át tudom kapcsolni 0,10 mm pontosságra, de azzal nem igen sikerült jo alkatrészt nyomtatni.
Persze anno én is kisérleteztem a hömérsekletekkel mire sikerült olyan beállitást találni ugy a PLA-ra mint a PETG-re ami optimális eredményt ad.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2023
(#) scooby_ válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Én főként tutorialokból szeretek tanulni, vagy hogy úgy mondjam, jobban szeretem azokat a programokat, amikhez a leírás mellé van tutorial is. Így szerintem nem annyira neéz benne megrajzolni valamit és legenerálni hozzá egy maró filet.
Következő: »»   369 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem