Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   128 / 131
(#) kadarist válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Szia!
A beltéri egység saját tápegységének a kimenetén mekkora feszültségek vannak? 12V, 5V?
(#) erbe válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Milyen TV beltéri az, aminek 160 V kell? Nem tudok olyan országról, ahol ez a szabványos hálózati feszültség.
(#) Toth Attila válasza erbe hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Szia!
Nagyon egyszerű a válasz, mivel a beltéri 100-240 Volt Ac feszültségről üzemeltethető, ezért 100 Volt Ac esetén az kb. 140-150 volt egyen feszültséget jelent a kapcsoló üzemű saját tápján. Kis ráhagyással írtam 160 Volt egyen feszültséget. Szóval így jött ki. De ha rosszul gondolom javítsatok ki!
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
(#) Toth Attila válasza kadarist hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Szia!
Ha jól emlékszem, kell 3,3 5 12 22 Volt kell. Gondoltam én is, hogy könnyen lehet 12 voltból 3,3 és 5 voltot csinálni, 22 voltot is step up-al, de kell stabil 12 is. Félek ha vissza esik az akku feszültség 10 volt környékére az problémát okozhat, de ezt ki kellene próbálnom labortáppal. Gondoltam még sorba kötött 12 voltos akku megoldásra is, és akkor a 22 volt könnyen megoldható, és a stabil 3,3 5 12 is. És lehet ez lesz a megoldás. Ettől függetlenül, ha van kapcsolási rajz, az is érdekelne. Így aztán könnyebben tudok dönteni.
(#) Atis57 válasza erbe hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Szia!
Az a 160V bő ráhagyás .Ha a táp 110--270V-s --akkor 110V helyett kb 70V AC és 90V DC től jól kellene működnie.S mellesleg a 300VAC még ki kellene birnia.

A kinaiak selejtje nem birja , azért válogatták ki a gyártósoron.S a nagyérdemű barkács közönség megveheti...Ali..Eba...stb.
(#) kadarist válasza Toth Attila hozzászólására (») Aug 11, 2022 /
 
Így van, 24V-ból indulj ki és így a 22V-ot egy állítható low drop stabkockával biztosíthatod, a többit meg apró step down konverterekkel.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2022
(#) Toth Attila hozzászólása Aug 11, 2022 /
 
Rendben, köszönöm!
(#) Villanymozdony hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Ismerős esetleg valakinek a képen látható DC-DC konverter? Egy jó kis buck-boost konverter lenne, feszültség és áramgenerátor üzemmódban, ha nem ment volna tönkre. Megpróbálom megjavítani, illetve jó lenne megtalálni a gyenge pontját, mert nem az első ment nálam már tönkre.

A kis IC-n sajnos nincs semmi információ.
(#) nyiradiz válasza Toth Attila hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
(#) Inhouse válasza Villanymozdony hozzászólására (») Okt 5, 2022 /
 
El nem tudom képzelni miért bonyolították egy ilyen 10 lábúval...
(#) SteveBrownJr hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Üdv!
A hestore.hu-n vásárolható SZ-08CV DC-DC converter egyszerre tud a bemeneti feszültségből felfelé és lefelé is konvertálni? Tehát ha mondjuk van 4db sorbakötött 18650-es cellám az teljesen feltöltve 16,8V és teljesen lemerülve pedig 12V. Ha nekem mondjuk 14V kell a kimeneten konstans megfelelő ez a modul? Köszönöm!
(#) Janszi válasza SteveBrownJr hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Más a kapcsolástechnikája a két módszernek,egyszerre aligha tud mindent.
Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza Janszi hozzászólására (») Okt 27, 2022 / 1
 
Van olyan, ami mindent tud! Buck-Boost...
De ez nem az!
Ez csak lefele tud!
(#) SteveBrownJr hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Akkor hol találok olyat ami mindent tud hasonló paraméterekkel?
(#) Bakman válasza SteveBrownJr hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Mekkora kimeneti feszültségű és áramú kell?
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) pipi válasza SteveBrownJr hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Ezt használtam, de neked pont nem jó, hasonlót keresgélj
https://www.aliexpress.com/item/1005003262126410.html
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Sziasztok.
Nem tudtam hova illik a kérdésem így megpróbálom ide beszúrni révén tematikailag ide fele meg a legjobban.

Adott egy 30Ah-s li-ion akkubank (3,7V 29500mA), ehhez szeretnék egy olyan dc-dc konvertert készíteni / vásárolni aminek 5V-on a terhelhetősége legalább 2,2A tartósan.
Az akku bírja a nagy áram felvételeket, viszont a kínai vezérlő amit ráraktam nem tud csak 1,5A-t folyamatosan.
A gyári vezérlője az akkunak elég hamar elszállt,ezért is szeretnék hozzá valami strapabíróbbat, az akkukat teszteltem tudják a kapacitást és jól terhelhetőek (révén új akkuk).

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) don_peter válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
XL7056 talán megfelelne. Bővebben: Link 3. oldalon van egy tipikus bekötés.
(#) BI-AMP hozzászólása Nov 30, 2022 /
 
Sziasztok!
Elfelejtettem, hogy a bemeneti meg a kimeneti feszültség nem haladhatja meg a 24 voltot. Sajna már a kék led sem villágít. 38v volt a bemeneten. Menthető még szerintetek? Mi adta meg magát benne?
(#) ksanci hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Sziasztok!

50V-os, 480W-os napelemtáblához kellene nekem egy 24V-os kimeneti feszültségű DC konverter.
Tehát olyan, ami a kimenetén megbízhatóan tud 20A-t is leadni.
Létezik ilyen modul készen?
Köszi!
(#) Kovidivi válasza ksanci hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Csak MPPT töltöt szabad használni.
(#) ksanci válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Nem akkumulátortöltéshez kell, egy szimpla 24V-os busz kell, elegendő napelemteljesítményt feltételezve. Minden egyéb, teljesítményfüggő vezérlés, kevés fény miatti elégtelen bemenő teljesítmény stb. itt és most nem szempont.
(#) Kovidivi válasza ksanci hozzászólására (») Jan 25, 2023 / 1
 
Ja, hogy te ki akarod hagyni az akksit, így amikor jön egy felhő, nem lesz egyáltalán feszültséged? Erre gondolsz, mert ez elég különleges igény. Főleg, hogy a napelem sem lesz a maximális teljesítmény pontjában, így könnyen lehet, hogy sok teljesítményt fogsz veszteni, és panaszkodsz, hogy a 480W napelemed csak 300W-ot ad le a nyár közepén (csak saccolok, hogy mennyi lehet a veszteség).
480W napelemből neked soha nem lesz "a kimenetén megbízhatóan tud 20A-t is leadni", főleg akksi nélkül nem lesz belőle semmi.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2023
(#) ksanci válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2023 1 /
 
Hűha...
Akkor egyszerűsítem a kérdést: felejtsd el, hogy napelem...
Keresek egy minél olcsóbb DC-DC konvertert, ami 40..50V/9,6A-ból tud 24V/18A-t, és ne csak papíron legyen 20A, aztán amikor megterhelem, elfüstól már 10A-nél a kimenet, mert persze túláramvédelem sincs benne...
(#) Kovidivi válasza ksanci hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Hűha... Oké, akkor sajnos nem tudok segíteni. Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2023
(#) Bakman válasza ksanci hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Van, de legalább nem olcsó: Bővebben: Link. Igaz, ezek tudják is azt, ami rájuk van írva.
(#) Atis57 válasza ksanci hozzászólására (») Jan 27, 2023 /
 
Szia!
A kinai 20A kimenet feltételezi , hogy a 40-50A változatokból válasszál.Azok birni fogják.

Persze ez nem az ocó,kici ,kategória.
(#) ksanci hozzászólása Jan 27, 2023 /
 
Köszi a válaszokat!
Igen, lehet kapni mindenféle tanúsítvánnyal rendelkező, ennek a minősítésnek az igencsak borsos árát is tartalmazó cuccokat, ez tény.
Azt reméltem, lesz itt olyan, akinek van valós tapasztalata a kicióccó modulokkal, és konkrétan tud is ajánlani valamit, de akkor majd én. Valamikor...
Körülnéztem alaposabban, érdekes, hogy boost modulokból jobb a választék.

Buck konverterekből ahogy nézem, mindössze egyetlen versenyző van:
DC-DC Buck Converter Step-Down Power Supply Module 800W
Van hozzá egy teszt is.
Mondjuk az egyetlen rendelt darab visszajelzés nélkül... hát...

Vagy két modul párhuzamosan:
0~60V CNC Adjustable DC Stabilized Voltage Power Supply
Ebben még Modbus támogatás is van.

Jópár dolgot rendeltem már Kínából, eddig nem igazán volt gond egyikkel sem. Hát majd kiderül, ezekkel mi a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2023
(#) erbe válasza ksanci hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Kissé tévedésben vagy. A konverterek nagyobbik része Step-down (lefelé), vannak Buck-boost-nak hirdetett konverterek, amik Boost üzemmódban hamar megadják magukat és vannak Boost konverterek, ami nem sok a többihez képest.
De ha napelemből akarsz valamit kihozni, MPPT nélkül nem sokra mész. Ráadásul azokból bőven akad akár 80-100 A-es is.
(#) ksanci válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Köszi a választ!

Hol a tévedés? Ha körülnézel Aliexpressen, akkor - legalább is nekem - több találatot adott a step-up konverterekre, mint a step-down-okra. Írtam is, hogy érdekes.
Vannak jól működő buck-boost konverterek, én 5 éve egy Pololu (már más néven fut ) S7V8F3 konvertert használtam egy projektben, Li-Po akksival 3,3V fix tápfeszültség előállítására. Kiválóan működött - illetve működne ma is, ha használnám.

Igen, mindenkinek igaza van, hogy akku nélkül elég nehézkes egy napelem, vagy akármelyik megújuló alkalmazása, én sem anélkül akarom majd feltétlenül. A helyzet az, hogy vissza akarok menni a kályhához, mert mazochista bütykölős típus vagyok

Tehát egyelőre a "Konverter 1"-ről beszélünk, semmi másról...

(ábra forrása: Napelemes tápellátó rendszerekben alkalmazott növelt hatásfokú, analóg maximális teljesítménykövető áramkör analízise, Ph.D. értekezés, Szabó István)
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2023

3szög.jpg
    
Következő: »»   128 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem