Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3733 / 3947
(#) Suba53 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 22, 2022 / 1
 
Ejnye Gyulánk!
Miért kell minden egyes alkalommal felhívni a figyelmedet arra, hogy valami kézzelfoghatót is mutass a kérdéseid mellé. Jelen esetben egy-két fotót, hogy éppen mivel van bajod.

A membrános billentyűzet egy nagyon tág fogalom, ezer féle kivitele, megvalósítása lehet.
(#) Régi motoros válasza zoka hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Szerintem menne az optocsatolóval is...
(#) Lamprologus válasza zoka hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Először is tudni kéne, hogy mit kapcsolnak a kapcsolók!
A hangfrekis jelet, tápot, vezérlő feszültséget ... ?
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Én nem láttam sokfélét, de az érintkezési probléma gondolom ugyanúgy oldható meg. Alapból úgy kezdődött évekkel ezelőtt, hogy jó volt, csak szétszedtem takarítani. Azóta nem jó. Van a NYÁK, van 3 fólia, a fóliák érintkezőire még valami rugalmas valami ami nyomja, aztán az egész hátlappal együtt rögzíti 2 csavar.
(#) Suba53 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
PC billentyűzetekben szokták így megoldani. A fóliákon lévő vezető rétegek korrodálódni tudnak, az nem javítható. Én egyszer megpróbáltam forrasztani hasonlót, de reménytelen. Ahogy hőt kap, a fémréteg eltűnik, a fólia szétolvad. Talán vezető ezüst festékkel lehetne próbálkozni, de jobb ha kidobod, és veszel másikat.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2022
(#) antikzsolt válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 22, 2022 /
 
Autos boltban kapható Fűtőszál javító nem lehet jó rá.
(#) Building12 hozzászólása Jún 23, 2022 /
 
Sziasztok!


Szeretnék építeni egy tápegységet, ezzel az áramkörrel:
Bővebben: Link
Van hozzá egy 24V-os trafóm. Ez egyenirányítás után DC 34.56V lesz. Ha csak max. 32V-ot lehet kötni a bemenetére, akkor hogy lehetne összehozni az elektronikát a trafóval?
(#) pipi válasza Building12 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Hali!
Szerintem válassz másik tápot. A trafók feszültségét névleges terhelésre adják meg, üresjárási feszültsége magasabb a 24-től, szóval egyenirányítás után a pufferkondin lesz még akár 40V is.
Sok értelmét nem látnám még egy tápot faragni elé 30V-ra...
(#) Skori válasza Building12 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Ez a 34,56V egy mért érték, vagy egy kiszámított érték? Próbáld megkeresni a panelen levő IC típusát, és megnézni az adatlapját, hogy esetleg kibír-e ekkora feszültséget. Amikor terhelni kezded a tápot, akkor valószínűleg úgyis lecsökken ez a feszültség.
(#) Suba53 válasza Building12 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A Hestore-ban is kapható, az 40V-ig van specifikálva.
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Ráadásul ahogy nézem, ugyanarról a modulról van szó. Azt nézd meg, hogy a tiedben az elkók hány voltosak. A kínai oldalon 35V-os elkók látszanak, de lehet hogy az egy régi fotó.
Nekem van egy ugyanilyen modulom a Hestore-ból, majd megnézem, abban milyen elkók vannak.
(#) vision61 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A fotók alapján látszólag azonosak, de a leírásban az egyik 12 A, a másik 9 A terhelhetőségű.
(#) Suba53 válasza vision61 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Igen, ez igaz. Ha már megvette, akkor ahhoz kell igazodni, ami megvan.
Ha még csak tervezi, akkor még elgondolkodhat azon, hogy kell-e a 12A, vagy inkább a nagyobb bemeneti feszültség tartomány a fontos.
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Idézet:
„a féktisztító robbanásveszélyes”


Ehhez hozzátenném még, hogy az ajánlott sűrített levegő is robbanásveszélyes, ugyanis ezekben a spray-kben jellemzően PB gáz szokott lenni.
(#) Kastler válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A Hestoros garantáltan tudja az AC 24voltos trafó dc egyenirányított feszültségét mert úgy használom.
(#) Building12 válasza Skori hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A trafó feszültség értéke nem mért érték, hanem számított érték. Lehet kezdeni valamit a bemeneti többlet feszültséggel? Trafót nem szeretném megbontani, mert a pákám arról megy.
Az IC LM358 és csak 32V-ig terhelhető.
Tudom, hogy a trafónak az üresjárati feszültsége magasabb, mint, az üzemi, de az elkók is csak 35V-ig bírják.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) Building12 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Már megvettem. Ezek voltak még:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Azért választottam, azt, mert azt írta az adatlapja, hogy rövidzár esetén áramgenerátoros üzemmódba vált át. Ezek pedig csak rövid ideig terhelhetők rövidzárral.
(#) Kastler válasza Building12 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A Hestoros is áramgenerátoros módba vált. Ezt csak kipróbálni tudod, először csak terheletlenül, melegszik-e tudja-e... Bár így jobban megnézve nekem ez és a Hestoros azonosnak tűnik...
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) Building12 válasza Kastler hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Erről van szó?
Bővebben: Link
Mert ezt én is úgy nézem, hogy ugyan az.
(#) Suba53 válasza Building12 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Az áramkör ugyanaz, de lehet hogy más paraméterekkel vannak gyártva.
Nézd meg azt, amit Kínából vettél. Az elkók hány voltosak?
Amit először linkeltél, abban 1000µF/35V-os elkók vannak, az nem jó 40V-ra.
(#) Building12 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Az LM358-nak 32V a max bemenete. Még nem érkezett meg. Utólag esett le a trafó probléma. Azzal nem lehet mit kezdeni?
(#) kendre256 válasza Building12 hozzászólására (») Jún 24, 2022 / 1
 
Ha nem akarod megbontani, elvileg lehet rá is tekerni még 2-3V-nyi menetszámot, és ellentétes "polaritással" sorbakötni az eredeti szekunderrel. Ezzel rátekeréssel lehet csökkenteni a feszültséget. A rátekert menetek huzalátmérőjének olyannak kell lenni, hogy a teljes áramot is elbírja!
(#) Suba53 válasza Building12 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Szia!
Most már azért elárulhatnád, hogy mit, milyen kapcsolást szeretnél építeni.
Annak ismeretében talán hasznosabb ötleteket kapnál, mert így hogy csak rákérdezel erre arra, csak evidenciákat tudunk mondani, amit te is tudsz.
(#) Udvari Zsombor válasza Fidel hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Külső CD író meghajtó ‒ 5690 Ft ‒ kütyübazár.hu
(#) Building12 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Szia!
Megvettem ezt a modult. Bővebben: Link A pákám 24V-os és az is arról menne. Fontos lenne, hogy rövidzár esetén átváltson áramgenerátoros üzemmódba és tartósan maradjon is ott, ne csak rövid ideig. Általános célokra használnám.
(#) tufatofu válasza Building12 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
A pákától folyamatosan áramgenerátoros módban fog lenni szerintem.
(#) Suba53 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Miért is? Nem ez adná a páka tápját, ez csak arról a trafóról járna, amiről a páka is.
(#) Suba53 válasza Building12 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Ezt értem, de hogy jön a képbe az LM358? Még mindig nem tiszta, hogy milyen áramkörhöz kérsz tanácsokat.
Ez a modul csak egy alkatrész. A helitrim potikkal akarod állandóan adjusztálni a kimeneti feszültséget, és az áramkorlátot? Nem lehetetlen, de honnan fogod tudni, hogy éppen mekkora az áramkorlát?
Mert ha ráengeded a 12 Ampert egy mérendő kütyüre, az nem biztos hogy egészséges.
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Én úgy értelmeztem, hogy erről az áramkörről menne a páka is "A pákám 24V-os és az is arról menne".
(#) Suba53 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Félre értelmezted.
Az volt az alap kérdése, hogy van egy 24V-os trafója, amit egyenirányítana, pufferelne, és az így előállt DC feszültségről akarja táplálni ezt a modult.
A páka meg gondolom a 24V váltóról megy.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
Következő: »»   3733 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem