Fórum témák
» Több friss téma |
Elvileg minden szegmens működik, máskülönben a 0-7 számoknál látszana a hiány, nem?
Így mint ha többféle kapcsolási rajzot is találnék Elektronika 6-hoz, nem tudom melyik kivitel lehet a tiéd. Mindenesetre ez sajnos dekóder/IC hibának néz ki.
Meghibásodhatott az IC? Mióta nálam van az óra, sajnos átélt pár hálózati áramszünetet a szokásos anomáliákkal együtt, nem tudom, hogy ez is "segített"-e neki meghibásodni...
A leírtak alapján a BCD-kód legfelső bitét nem kapja meg/dolgozza fel a dekódoló áramkör, de én most így hirtelen semmilyen rajzot nem találtam, hogy meg lehet-e keresni, hol veszik el a jel.
A "szétszedtem" oldalon jól át van fotózva egy "Elektronyika 6" óra itt.
Valóban jól írja somitomi. Ha neked is ez a 3 chipes verziód van, akkor a K176IE13 (К176ИЕ13 óra IC) és a K176ID3 (К176ИД3, BCD -> 7szegmenses dekóder) közötti 4db vezetősávot és forrasztást ellenőrizd, hogy nincs-e kontakthiba. Ha nincs, akkor méréssel az is eldönthető üzem közben, hogy ezek melyike rossz.
Legfeljebb a forrasztásokat ellenőrizhetem, de mérni azt nem fogok merni a kijelző nagyfeszültsége miatt.
Amitől kicsit tartok, hogy ki fog esni az ébresztés gombja az óra tetejéből, ha kihúzom hátrafelé a belét? Mennyire macerás visszatenni a gombot?
Ebben a legnagyobb feszültség a hálózat, azzal vigyázz. A többi max 30-40V. De a multiplex vezérlés miatt úgyis leginkább szkóp kéne a méréshez. Ha a forrasztások rendben, akkor a két IC valamelyike hibás. Pont ilyen órám nincs, de szerintem nem nehéz összerakni.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2024
Az alulnézeti kép alapján merrefelé kellene ellenőriznem a panelt?
Bejelöltem a BCD vonalakat. Ebből is a piros ami vagy szakadt, vagy valamelyik IC rossz.
Oh, köszi, ebből már ki tudok indulni. Akkor jelentkezek, ha jutottam valamire...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |