Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2145 / 2486
(#) game4812 válasza game4812 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Helyzetjelentés: 1 step up is cserélve lett, az szórta meg a rendszert Ugyanattól az eladótól lett véve, mint az előzőek, és mégis. Párban cserélve javult a helyzet, de nem olyan, mint a régebbiekkel volt, veszek majd jobb minőségűeket.
(#) Laci86 válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Nincs semmi sajnos. Elazott minden es a kisfiam szorakozott vele ameg hazaertem. Igen sa-pt150es... Kezdo vagyok de egy rajzot le tudok olvasni es osszerakni es az alkatreszeket is ismerem nagyjabol...
(#) szaka hozzászólása Feb 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Anno elkezdtem egy Crown XS 1200-as végfok javítását.
Abban maradtunk, hogy cseréljem ki a bipoláris 100µF-os kondenzátorokat, mivel 6-7szer nagyobb értéket mértem rajtuk.
Ez a mai nap megtörtént, de nincs változás.
Készítettem egy videót, amin látszik, hogy a 2-es csatorna clip led-je később alszik el.
Ezért letilt a végfok.

Van ötletetek, hogy hol lehet a gond?
(#) mek-elek válasza szaka hozzászólására (») Feb 18, 2019 / 1
 
Nem én leszek ebben a megoldás, de megjegyezném, hogy egy 15 éves készülékben a javítást én a Jamicon kondik cseréjével kezdeném, pláne, ha a wattokat is nézem.
(#) zotya1983 válasza szaka hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Szia! Nézz körbe a védelmi ic környékén. Ott a rajz alapján nézd meg megkapja e a stabil +15v ot (Ha már ott jársz van ott 2 darab igbt ami ebben is szerepet játszik. Első körben, aztán mehetsz az smps trafó felé. Nekem ugyanez a hiba volt az xs 700 al... Bár ott az smps is zárlatba ment és oldott a védelmi ic. Ott le kellett számolni a meneteket annál a trafónál ami le van egy fémfedéllel zárva.
IGBT legyen az első! Ha van egymás mellett több azokat is!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019
(#) Szabi1 válasza szaka hozzászólására (») Feb 19, 2019 / 1
 
Szia! Szerintem nem a védelem hülye, hanem a végfokozat hibás. Mérj egyenfeszültséget a kimeneten, ha van rajta relé akkor előtte. Sok crown erősítőbe sima clip helyett, egy input/output comparator van, hasonló ehez: Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Négy darab 10 ohmos ellenállást rakjak, minden tápágba? Mekkora teljesítményű legyen, mekkora nyugalmi áram lenne ideális ennek az erősítőnek?
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Feb 19, 2019 1 /
 
Szia első körben végig nézném a kondenzátor okat. Nem csak az ekkora gondolok. Keramiákat is. Ha ott nincs gond nézd meg skoppal a műveleti ic kimeneti lábán nincs e torzulás, vagy egyén feszültség.
(#) szaka válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Szia!

Ha lehúzom a kimeneti kábelt a panelről, bekapcsolom az erősítőt, majd ezután teszem vissza a kábelt akkor nem tilt le és szól a végfok.
Ezért gondolok, hogy a bekapcsolási tranziens nyúlik meg.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Az ellenállások legyenek fél wattosak.
Ennél a topológiánál nem szokott nyitva lenni nullátmenetnél a végtranzisztor, a meghajtó tranyó emitter-ellenállásán folyó 30 mA talán elég, talán nem a keresztezési torzítás kordában tartására. Állítsd be fülre!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
Primerben halványan világít az izzó a táp bemeneti szűrése miatt, miután behúz a táp lágyindítása elkezd az izzó picit erősebben világítani.
Indításkor a javított végerősítő csatorna pcb-jén mindkét csatorna Fault ledje égve marad.
A javított pcb-n mind a két csatorna kimenetén kb +6.8 mV van, tizedesnyit ugrál.
Tranzisztor zárlat nincs, a javított oldalba csatlakozó ventilátorok nem forognak. Igazábol a QSC erősítőben más tranzisztorok vannak mint ebben, a végtranzisztor emitter ellenállásán nem lehet feszültséget mérni a nyugalmi áram ellenőrzéséhez?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2019

TSA.jpg
    
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
A végtranzisztor meghajtójának emitter-ellenállásán mérj feszültséget!
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
A feszültség ekkora szokott lenni hasonló topológiánál. Az ellenállás értéke nagyobb mint amivel eddig találkoztam, de ettől még elfogadhatóan működhet.
(#) krisz69 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2019 1 /
 
Szia Izzóval nekem se indult el a ventilátor a tsa ba. Mekkora az az izzó ?
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Feb 20, 2019 / 1
 
Szia! A végfokot ezek után nyugodtan kipipálhatjuk. A bementi fokozatban folytatódjon a hibakeresés!
(#) szaka válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Szia!
A PIC fixen megkapja a +5V-ot még akkor is ha nincs bekapcsolva az erősítő.
A TL072 és a TL074 lábain jelen van a +-15V addig, amíg le nem tilt a végfok.

A Táp részén lévő IGBT-re gondolsz? Azok biztos h jók.
Anélkül nem lenne meg a végfokok tápfeszültsége sem
(#) szaka válasza krisz69 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Szia.
Melyik műveleti erősítőt nézzem meg?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
A javított oldallal van valami gubanc, 1.1mV van a pre-driver emitter ellenálláson akárhova tekerem... Egyik tranzisztort sem találom zárlatosnak, azonnal kiveszem nézek szakadást vagy ilyesmi.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Az aktív némítás miatt nem folyik áram azon az ellenálláson. Most nem tudom megnézni a rajzot, hogy pontosabb útbaigazítást adjak.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Van amikor beindul, pl ha egymás után ráadom a 230V-ot úgy, hogy a puffer nem merűl ki, de egy idő után vissza letilt.
(#) krisz69 válasza szaka hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Tudnál egy rajzolt. Linkelni?
(#) capali68 hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg lehetne oldani, hogy ez a mély szűrő (és elméletileg előerősítő) ne 20 és 200 Hz között vágjon, hanem emelni a frekit kb 100-500-ig?
A freki szabályzó potija csak a maxon ad ki hangot.

Köszönöm!

SFT B200
(#) Alkotó válasza capali68 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Érdekes lehet milyen módon vizsgáltad/ellenőrizted a "csak a maxon ad ki hangot" tényt. Pusztán feltételezve egy meghallgatásos tesztet, nem zárható ki a rendszer többi elemének az anomáliája. Pl. a hangforrás már eleve nem ad ki kellően mély hangokat, vagy a hangsugárzó eleve nem képes ennek a tartománynak a megjelenítésére. Mindkettő magyarázná az észlelt hatást.
Szintén csak feltételezés alapján ez egy kimondottan SUB-szűrő, kimondottan erre a tartományra hangolt SUB-hangsugárzó végfokozatának táplálásához. A frekvencia emelésével az alapfunkciót veszítenéd el.
(#) capali68 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm.
Akkor, mint előerősítő felejtős?
(#) reloop válasza capali68 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
(#) zotya1983 válasza szaka hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
Akkor ahogy Reloop is írta a bemenetnél kell keresni a hibát. Azért írom ezt mert a végfok ilyenkor is indulna csak kiáll hibára és nem húz meg a védelmi relék egy része sem.
(#) capali68 válasza reloop hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) Johnny0004 hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Sziasztok!
Adott egy 2x100W végfok erősítő, szeretnék beletenni ventilátor hűtést, azonban bárhová kötöm a hangszín ill. védelem tápjára a 12V DC ventilátort belehallatszik a hangba, mármint a hangszóróba. Próbáltam közvetlen táp résznél is, ahol van 100nF és elkó szűrés is, valamint más egységnél pl. kijelző.
Van valami ötlet erre? A trafón van még egy üres szekunderem, csak ha nem muszály nem szeretnék még egy táppanelt az amúgy is zsúfolt dobozba.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) tothbela válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Pedig érdemes. Nem kell elbonyolítani, akár egyutas egyenirányítás, egy párszor 10 Ohm ellenállás, meg egy 470-1000µF elkó. Ezek a ventik nem valók az előfok tápjára.
(#) Johnny0004 válasza tothbela hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Értem. Az a baj a szekunderem 15V AC, ami sok lesz egyenirányítva a 12V DC ventilátornak, akkor megint kell zener, vagy stab. ic, megint egy panel. Akkor nincs más módja ez van.
Ez amúgy végfok csak van benne hangszínszabályzó, mert nekem kellett , előerősítőként, és bemenetválasztóként egy kis keverő funkcionál.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
Következő: »»   2145 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem