Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   302 / 360
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Csak nem haladok! De már hibakeresésbe kérnék segítséget!

Kaptam egy programot ami garantált hogy jó!
azóta ezt rátöltöttem 4 teljesen uj PIC re, közbe cseréltem USB UART modult, cseréltem dugdosós panelt de mindig ezt kapom!
Küldenék egy számot, ahhoz hozzáadva egyet küldené vissza! de e helyett elmegy a szám Termit el küldve, és Free Device Monitoring Studio val figyelve:


002081: Write (DOWN): 2018-04-16 18:08:03,4358992 +0,0922752
32 0a 2.


002084: Read (UP): 2018-04-16 18:08:03,4536256 +0,0007728
Status (error): 0x100000102

Mi lehet a gond??
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Csak általánosságban: Tápfeszültség legyen stabil, a kotroller +5 V-os táplábán legyen 100 nF-os kondenzátor, a PIC RX lábán legyen 10 kΩ-os felhúzó ellenállás.

Ha ezek rendben vannak, akkor jöhet az oszcilloszkóp, azzal lehet látni a jelalakokat, hátha ott van valamilyen hiba.

Vagy. Másik Terminal programot próbálj ki, esetleg a PICKit2 is hazsnálható UART monitorként.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Hát akkor várnom kell amíg megjön a "játék" szkópom! mert ezek megvannak!
(#) niedziela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Idézet:
„cseréltem dugdosós panelt”

Azt nem cserélni kell, hanem a leghamarabb megszabadulni tőle !
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Mit javasolsz helyette?
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Stripboard vagy normál panel ha biztos vagy a fizikai áramkörben.
Vagy légszerelve, de mindenképpen forrasztva nem dugdosva kontaktos vackokon, aztán heteket lesni, hogy miért nem jó aminek jónak kell lenni.
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Amiket javasoltál, nem alternatívái a dugdosós panelnek amit rendszeresen használok. Szerintem nagyon jó dolog. Nem kell forrasztani, így kb. bárhol használható, egyszerűen és mindenféle extra szerszám nélkül átalakítható stb.
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Szia! Rakj össze egy picet lcd-vel, és először a fogadást csináld meg, ha az már 100%-os akkor lehet csak elkezdeni a visszaküldést.
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 15, 2018 /
 
Kicsit OFF de leírom, mert már elképzelhetetlen volt hogy mi lehet a hiba


Már túl voltam minden verzión PC-PIC PIC-PC PIC-LCD PC-PIC-LCD

Írtam olyan programokat ami egyszerű volt mint a faék! Kaptam bonyolultabb programokat és teljesen egyszerű teszt programot ami garantáltan működött csak nállam nem!

Mivel a kis műhelyem most el volt torlaszolva igy maratni nem akartam, ezért a végén már "légforrasztással"( a kontakthiba elkerülése végett) szereltem!
9 PIC-et ettem meg

Amikor már most nem tudtam mire gondolni, a kisfiam kiborította az alkatrészes dobozomat és másik tartó került a kezembe ( műanyag toksinbe küldte a kis kínai tizes csomagolásba)

Feltöltöttem a teszt programot.. szépen futott, feltöltöttem az én programomat ( programjaimat) és mind futott, komunikált küldött, fogadott per pillanat kb 30 db 18f14k22 van a közelembe, de az egyik 10 csomagból az egyik se működött rxtx vonalon


ÉS mivel mindig ugyan abból a tokból vettem ki ....

Úgyhogy nagyon köszönöm hogy elviseltetek és segítettetek de egy kicsit megnyugodtam hogy nem teljesen én vagyok a bolond!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Idézet:
„küldte a kis kínai”
Ez viszont tényleg hiba. Miért pont onnan rendeleted a kontrollereket, amikor itthon is Dunát lehet rekeszteni a forgalmazókkal?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2018
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
TUdom és már sokszor ráfáztam az e-bay-re de kevés Magyar forgalmazó postázik Svájc-ba!

Már próbálkozom a "Magyar" út kiépítésén.. de nehéz olyan valakit találni aki bevállalja hogy az ő címére rendelhetek, és ő továbbpostázza nekem!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 15, 2018 /
 
Nincs helyi forgalmazó? Igen-igen meglepődnék, ha nem lenne.
(#) Ferkógyerek hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Sziasztok! Használta már valaki a flowcode DSP PID modulját? Egy PID-es hőmérséklet szabályozót kellene építenem, de azt sem tudom hogy álljak neki.
(#) kaqkk hozzászólása Máj 24, 2018 /
 
Tömbben szeretnék szövegeket tárolni de sehogy sem akar rendesen működni, megoldható egyáltalán ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Egy betű, egy bájt, célszerű az ASCII kódolást használni. Nem elég jó? A beolvasott karakterkekkel mi lészen majd?
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Az alap koncepció a gyakorlás de , van olyan ötletem hogy mondjuk kétnyelvű menü
és a tömbből egyszerű lenne a kész szövegek kiolvasása . Pl tömb0-10 ig magyar tömb11-20 ig angol és csak az indexhez kell hozzáadni 10 et máris más nyelven beszél a pic az LCD-n
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Valahol, itt a témában láttam példát, most nem találom. Hétvégén tudok mutatni olyat, amivel elindulhatsz.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Máj 24, 2018 /
 
Ok előre is köszönöm
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Valami ilyesmire gondolsz?
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Ez is egy példa a tömbre
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Ez már valami hasonló ezen már el tudok indulni , köszönöm
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Máj 25, 2018 /
 
Ezt is kipróbálom , ez első látásra szimpatikusabb
(#) Gagyicom hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata több DS18B20 hőmérő alkalmazásával Flowcode-ban? Egy hőmérős alkalmazás megy. De sajnos nem jövök rá, hogy egy vonalon hogyan lehetne több hőmérőt alkalmazni.
A segítséget előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
A komunikációja 1 Wire, tehát nem címezhető, így egy vezetékre csak egy. Azt talán lehetne, ha mutiplexelnéd a vezetékeket, amiken a hőmérők lógnak. Vagy keresel I2C komunikációjú hőmérőt, azok címezhetők.
(#) kokozo válasza pucuka hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Azért ez így nem igaz..simán lehet 1 vezetéken több ds-t is kezelni.
(#) kokozo válasza pucuka hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Hiszek neked, de akkor eddig én tévúton jártam, mert nekem mindegyik más serial numbert dob vissza ha lekérem tőle. pl ilyet:28 88 84 82 5 0 0 6A
Amivel ha megszólítom még válaszol is rá. Sőt ha 4 van egy vonalon mind a 4 tud válaszolni a saját címére. Ez persze lehet véletlen is természetesen .
(#) Bakman válasza Gagyicom hozzászólására (») Máj 31, 2018 / 1
 
Alapvetően két lehetőséged van. Valamilyen külső, analóg multiplex IC használata vagy a gyári számok alapján szólítgatni őket. Előbbi esetben több kontrollerláb kell mert a 1W csatornán kívül a multiplexáló IC-t is vezérelni kell, utóbbi esetben a program csak és kizárólag az adott DS18B20-as IC-ket tudja megszólítani mert mindegyiknek egyedi gyári száma van.

Ez utóbbit meg lehet oldani tanítással is csak kicsit macera, mert a tanítás közben a vonalon egyszerre csak egy IC tartózkodhat. Segíthet a dolgon, ha az IC gyári számát pl. az EEPROM területen tárolod, így a programot nem, csak az EEPROM területet kell mindig átírni, minden egyes készüléknél.

Elméletileg van egy harmadik módszer is, a Flowcode példái vagy a beépített segítségben van opció több IC kezelésére is, de abban jóval több a buktató, nálam nem is működött soha rendesen, nem javaslom a használatát.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Szia

A második folyamatra van esetleg példád vagy el tudnád magyarázni a folyamatot?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 31, 2018 / 1
 
Volt egy ilyen példám, nem találom...

Tulajdonképpen nem bonyolult. A ROM kiolvasáshoz (64 bit, 8 bájt) a sorrend a következő:
oo_busreset
oo_tx_byte (0x33)
oo_rx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után, így megkapod a ROM bájltjait.

Ezzel egyenként ki lehet olvasni a 1W eszközök címeit. Papíron létezik a "Search ROM" parancs is (0xF0), de ebbe már nem folytam bele.

Ha megvan az IC gyári száma, akkor megszólítani így kell:
oo_busreset
oo_tx_byte (0x55)
oo_tx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után. A már ismert gyári számot küldöd ki.

A 0x55 parancs kiadása után csak az az eszköz fog reagálni, amelyiknek a gyári számát elküldted. A nyolcadik bájt után a többi aludni tér. Ha olyan gyári számot küldesz ki, amelyik nem létezik, egyik eszköz sem fog reagálni. Folytatva a bájtok kiküldését, pl. megszólítod, hogy mérjen hőmérsékletet:
oo_tx_byte (0x44)

Várakozás vagy egyéb feladatok elvégzése, amíg a DS18B20 végez a hőmérséklet méréssel. Az adatok kiolvasása:
oo_busreset
oo_tx_byte (0x55)
oo_tx_byte <-- Ez a parancs 8x egymás után. A már ismert gyári számot küldöd ki.
oo_tx_byte (0xBE)
oo_rx_byte <-- Ez a parancs 9x egymás után. Ezzel megkapod a teljes memóriaterület tartalmát (lásd melléklet).

Nem kötelező a kilenc bájt kiolvasása, de ha CRC-t akarsz számolni, akkor kelleni fog minden bájt.

Remélem jól emlékszem a dologra, rég szórakoztam már ezzel. Az adatlapban benne van, hogy melyik parancs mire jó.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) kokozo válasza Gagyicom hozzászólására (») Jún 1, 2018 / 1
 
Szia! Hátha ez segít.
Következő: »»   302 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem