Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   329 / 360
(#) vipera1997 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Elvileg ha minden igaz ennek így működnie kellene. Ha még a suliból jól emlékszek egyszer kaptam egy tippet hogy az elején tegyem 0-ra a kimeneteket nehogy másként induljon el bekapcsoláskor, remélem ez így megfelelő A B0 kimenet a relé öntartás lenne. Egy kérdésem még lenne viszont.
Most ahol a motor van elvileg ott lenne a vezérlés is. Ha ezt így beégetem neki akkor azon a kimeneten menni fog valami ki, mivel nincs kimenetként hivatkozva mint mondjuk a led-nél, vagy csak a szimulációban megy ki így?

Köszönöm a segítséget, az eddigieket és az összeset
(#) kaqkk válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A teljes híd kimenetei B4-B2 pin re vannak konfigurálva ...
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
És szerintem nem is jó neked a teljes híd , csak sima pwm kell ami a proci 7 lábára van konfigurálva
(#) bubuszoft válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Lehet, hogy butaságot írok, de van erre egyszerűbb megoldás, sima lágy indító. Én anno a Quad405 erősítőm toroid trafójához csináltam, mert a 16A kismegszakítót is levágta induláskor. Ha jól emlékszem egy 10 Ohm/5w ellenálláson kapta indulásnál a 230 voltot, majd egy kis idő múlva söntözte egy relé és akkor mát direktbe kapta.

Lásd kapcsolás
(#) niedziela válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Brushed motorod van ?
(#) vipera1997 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ez egy hagyományos kefés motor egy gérvágóban van ezzel megoldva a lágyindítás... na de miért ilyen bonyolult vajon?
(#) niedziela válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ha egy sima motor akkor miért Brushed motor meghajtást akarsz használni.
Egy sima PWM kell hozzá.
Abszolúte nem bonyolult.

PWM.fcfx
    
(#) vipera1997 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm!
Végül megcsináltam így mint ahogy te is küldted. A csatolt fájl szerint. Elvileg ez így már jó?

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ennek egy problémája van , amikor eléri a maximumot visszaugrik 0 ra majd újból elkezd gyorsítani . Tegyél a panelra egy gombot is akkor látod szimulációban mit csinál a gombnyomásra
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) niedziela válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Olyan port érték, hogy false nincs, csak vagy 1 vagy 0
Azt ne mond, hogy úgy csináltad ahogy én
De ha neked ez igy jó akkor ok.
Ha akarsz valamit csinálni, de nem értesz hozzá akkor először figyelj és tanulj.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Egyébként a tied is újraindult nem állt meg 100% on ...
(#) vipera1997 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ohh már látom igazad van.Ha a végén küldök ki rá egy 1-es jelet a maximum elérte után az megoldás lehet akár, csak akkor a kikapcsolás bukik így sajnos.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Nem indul újra mert kilép a ciklusból, nem tudom mit látsz.
De nem is ez a lényeg
Itt van gombbal együtt, ez több szót nem érdemel
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020

PWM.fcfx
    
(#) vipera1997 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Igazad van, és nem is nagyon akartam megcsinálni de noszogattak érte...
"elloptam" a te megoldásodat, és sokkal jobb lett köszönöm ezt magamtól 1 év után se találtam volna ki sajnos Ez így elvileg már szépen fokozatosan fogja felgyorsítani, és a végén pedig ott az öntartás ami fenntartja végülis. Esetleg még ezek után ránéz nekem valaki?
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2359783.html#2359783 Én erre írtam hogy ujraindul , amit most tettél fel az jó
(#) kokozo válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia!
Azért én tennék bele egy olyat is, hogy ha a gomb el van engedve akkor ne maradjon 100%-on a pwm, mert ha a kontroller tápja később áll le mint a vágóé, akkor újrainduláskor egyből 100%-on indul.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020

pwm.JPG
    
(#) vipera1997 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm!
Bele is illesztettem, plusz megkapta az öntartást is mivel ha a pwm elérte a 100%-ot akkor leáll és az öntartás veszi át a helyét, plusz így muszáj nyomnia ahhoz is a gombot, így már olyasmi mint a gyári lenne

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

PWM.png
    
(#) kokozo válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Mellesleg így biztonságosabb is mint a loopba rakott számlálós verzió, mert itt ha elengeded megáll, abban a verzióban meg nem. Mellesleg az alsó if nem kell, ha így csinálod.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) kokozo válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Ja meg a többirányú elágazásokat cseréld le feltételesre, mert így nem fog jó leni
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Milyen többirányú elágazás van ami nem feltételes elágazás ?
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Én nem értek a lovakhoz, de a flowban 2 féle elágazás van, az egyik a "feltételes", másik meg a többirányú...
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Igy van ahogy mondod.
A feltételes elágazás egy kétirányú szelekció, mig a másik elágazás egy többirányú feltételes elágazás(szelekció), amit akár több egymást követő kétirányú szelekcióval is le lehet írni.
Hogy ezt ne kelljen, kényelmi szempontok alapján létrehozták a többirányú feltételes elágazást.
Gondolom én.

Minden bogár rovar de nem minden rovar bogár
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Program szinten is teljesen máshogy kezeli..
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Igen, mert az egyik If a másik Case, de ettől még feltételes elágazás annyi különbséggel, hogy a Case feltétele csak meghatározott érték lehet, mig az If feltétele lehet tartomány.
(#) mhatalyak hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Üdv!

Karakteres LCD kijelzőnél, RAM írásnál olyan gondom van, hogy ha megtelik a 9db helyem és egy foglalt helyet írok át, akkor átírja a már kijelzett karakteremet is, pedig a kurzor nincs ott. Ezt lehet valahogy orvosolni, vagy mindenképpen át fog változni a már kiírt karakterem is? A kijelző gyári kódjából ki van törölve a CLEAR, tehát nem törli a kijelzőt, csak a RAM-ot írja át, de így is átváltozik sajnos. Létezhet valami megoldás erre? Próbáltam úgy is, hogy azelőtt írom a RAM-ot mielőtt kiíratnám a karaktert, de így sem igazán jó, plussz lassú is.
(#) mhatalyak válasza mhatalyak hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Elnézést, ezt már kérdeztem. Akkor sem volt rá megoldás!
(#) Bakman válasza mhatalyak hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Nem is lesz, ez a vezérlő ilyen. Vannak dolgok, amiket el kell engedni.
(#) Kovabe hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Sziasztok

Már rég foglalkoztam a flowcode-al és most kiderült, hogy sokat felejtettem.
FC 5.3 számot szeretnék string-be konvertálni és valamiért nem megy a számítás.
Tudna valaki valami példasort adni!

Köszönöm
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1
 
  1. y=ToString$(x)
Ahol y szöveg típusú változó.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Flow8 al használt már valaki DTH22 szenzort ? Mi a titka ? Akár mit próbálok mindig fals értéket ad vissza .
Következő: »»   329 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem