Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum
Igen, olvasható minden. Csak a lapozáshoz másikat kell megnyitni, azaz nem egy folyamatos valami. De ez nagyon apró kis kényelmetlenség, ismét köszönöm a linket.
Erre nem tudom a választ sajnos. Lehet a szerző döntött így, de mivel többen keresték megengedte, hogy aki lementette, az kirakja a fenti linken. Talán ő megmondja miért tűnt el a cikke. A htm formátum böngészőkkel olvasható zökkenőmentesen.
Köszönöm. Nem emlékeztem a korábbi esetre, de most elmentettem.
Ez nem a legkényelmesebben olvasható formátum, de láthatóvá tudom tenni. Arra gondoltam, talán nem tűnt el, csak én keresem rosszul. Illetve ha mégis eltűnt, akkora mi lehetett ennek az oka.
Egyszer privátban belinkeltem neked miután kerested. Ge Lee engedelmével, ismét íme. Már régen használtam, de nekem jól működött....
Volt erről a tápegységről régen egy cikk, de az eltűnt. Elérhető, tanulmányozható valahol még?
Idézet: Tessék, ez tud nagy áramot, kikötött fesszabályozással hegeszteni is tud, páran után építették itt régebben. Az áramkorlátja picit kihajlik, mert ugye az áramnak nem az átlag hanem a csúcsértékére szabályoz (árammódú szabályozás) mert az szükséges feltétel ahhoz, hogy az IGBT-k ne menjenek tönkre. Adott keretek között tetszőleg áramúra és feszültségűre megépíthető, az a lényeg, hogy megfelelő hűtése legyen, meg ne lépd túl vele azt a kb. 2-2,5kW-ot. „kellene egy tápegység ami tud nagy áramot”
Ezt a 4850g2 tudja:
Output Voltage – Online – 41.5 to 58.5 volts, 0.1A steps Output Voltage – Offline – 48 to 58.5 volts, 0.1A steps Current Limiting – 0 to 60A, 0.1A steps De majd megjön az rs485 átalakító akkor kísérletezem
Van három darab labortápom, kellene egy tápegység ami tud nagy áramot, egyébként ha nem látnám hogy mások átalakítják akkor nem is gondolkodtam volna el rajta.
Átalakítva árulták a neten ezeket a tápokat, volt alibaba-n is, valahogy meg lehet csinálni A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2025
Már bocsáss meg, de miért vitatkozzak, hiszen te elolvastad, hogy ez jó labortápnak. Te labortápot szeretnél vele csinálni (gondolom azért írtál a labortáp csoportba..), de az nem fog menni. Ez egy tápegység visszahajló karakterisztikájú áramkorláttal, abból is több kW-os, tehát semmiképpen sem egy precíziós áramkorlátról beszélünk, még csak nyomokban sem lehet ráfogni a labortáp jelzőt. Tápegységnek viszont kiváló. Lehet hozzá készíteni egy labortápot, aminek ez a tápja. Ezt írtam neked.
Vitatkozz, ha nem értesz egyet
![]() Arról szól az oldal hogy véleményeket megosszunk, ütköztessünk stb...
OK, ha nem vitatkozom, akkor hajrá!
Bővebben: Link
De gondolom már végig olvastad "Supports voltage adjustment,current adjustment,and current sharing" ill ezt is érdemes meglesni, a rokon modell Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2025
Mivel eredetileg akkukat tölt, gyanítom tudja, az 1u magas verziója is tudja, az 4850g2 néven van, de az adatlapja is írja hogy van áramkorlát
Nagyon nagyon kétlem, hogy ez tudna áramkorlátot. Egyszerűen ez nem arra való. Szerintem maximum áramvédelem van benne, ami fölött lekapcsol. Ez erre nem alkalmas. Ha ebből laportápot szeretnél, akkor ehhez kell építeni egy labortápot, vagy venni kínából valamit hozzá!
Ezzel tisztában vagyok, nem véletlen nem piszkálom, egyelőre veszek egy rs485 átalakítót, úgy tudom hogy az áramkorlátot támogatja, a feszültséget viszont kb 40 voltig engedi levinni szoftveresen.
Én kb 2 óra buherálás árán tudtam 5V--al lejebb tekerni a feszt. Nyilván soros kommunikációját nem fejtettem meg. De ez nagyon nem a kezdő szint, írtózatosan bonyolult táp!
Ott van pl. a PC táp, egy ellenállás osztó helyére kell betenni egy potit és ennyi, annál sem lehet sokkal bonyolultabb, kivéve ha valami proci vezérel benne mindent.
A neten van mindenféle kókler, indonéz "szakembör" aki módosítja, de úgy őrzik a titkát hogy hihetetlen.....
Rajz kellene róla, mert elvileg vissza kéne tudni szabályozni valahogy legalább 20%-ra de talán még 10-re is. Volt itt fent egy cikkem (UKT) ami tudta ezt, a cikk már nincs fent de a topikban megvan valahol. Ahhoz a tápod sem kell.
feszülség szabályozásaSziasztok!Vásároltam egy eléggé nagy teljesítményű kapcsolóüzemű tápegységet, 53 volt 50 amper amit tud nagyjából. Maga a táp tud áramkorlátot rs 485-ön keresztül szabályozni, viszont feszültséget csak 40 és 58 volt környékéig, lehetne erre valamilyen külső feszültség szabályozást kötni? Fettel? Bármilyen ötlet érdekel, illetve hogy érdemes e a melegedés miatt stb, ritkán, de jó lenne egy táp ami tud nagy áramot. psu4850a a típusa Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2025
Így meg lehet oldani. Nem tudom mit jelent az állandó áramerősség, most 4.2 Amax.
A 0.175 Ohm-mal tudod fixre beállítani, vagy pedig feszültségosztó az áramfigyelő bázisára.
Arra is készülj hogy feszkétszerező egyenirányítás kell majd, mert másképp nem igazán lesz meg a 33V.
Ha csak egy áramkorlát kell, hogy ne emelkedjen egy adott érték fölé az áram, ahhoz nem kell labortápot építeni, elég egy áteresztő elem fix értékű áramkorláttal ellátva (2db tranyó).
Rendben, köszi szépen akkor labortáp lesz áramkorláttal.
Ha az állandó áramerősséget úgy érted, hogy a maximum mindig egy adott érték legyen, akkor erre a labortápok többsége alkalmas. Egyébként valóban az Ohm törvény áll az utadba, amit elég nehéz onnan eltávolítani.
Szupravezető?
0 voltnál is 4,2 ampert? Ez érdekes lesz...
Hallottál már az Ohm-törvényről? Mert az amit szeretnél pont szembe megy ezzel!
Esetleg áramgenerátor megoldja a gondodat, de akkor a feszültség fog változni a terhelés függvényében, tehát nem lesz állítható. Még egy labortáp is alkalmas lehet, ha az áramkorlátját úgy állítod be, hogy a szükséges áram folyjon az áramkörben. Változtatható feszültség, állandó áramerősségSziasztok.Adott egy 220/24 voltos 4,2 amperes biztonsági transzformátor. Egyenirányítás és szűrés után, hogyan lehetne egyszerűen megoldani, hogy a feszültség 0-33 volt között állítható legyen potméterrel úgy, hogy az áramerősség állandó maradjon? Köszi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |