Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum
Ezt próbáltam jelezni én is! És ezért írtam, hogy a vezérlést és mondjuk egy háttérvilágítást gond nélkül elvisz akkora bemenő fesz esetén is. Ha 15W-al számolunk és 35V-al, akkor kb 500mA-re jön ki a maximális megengedhető áram. Nekem egy hűtőzászló elégvolt rá, áramfelvételt nem mértem.
Az LCD nem vesz föl nagy áramot (10-15mA)
A 7805nél az számít, hogy mekkora fesznek kell le esni az ic-n, és az, hogy mennyi az átfolyó áram. Ennek a szorzata adhat ki max. 15W-ot. Hűtéssel. Ilyenkor azért eléggé nagy hűtőborda kell.
1A leadása mellett biztos, de azt nem írtam, hogy mekkora terhelés volt. Akkutöltőben az LCD háttérvilágításának és a vezérlőnek az áramfelvételét nagyobb melegedés nélkül biztosította.
35 volton járatni jó a 7805-öt, mert akkor legalább már nem kell pákát venni, hiszen olvasztani fogja az ónt
Köszi szépen, valóban, az adatlapján írják is.
Hűtőbordával 15W-ot tud, ez majd' 1A, na annyi remélem nem fog átmenni rajta. A mellékelt képen látható hűtőbordához hasonlóból van egy jó vödörnyi, ez gondolom elég lesz hűtésnek.OFF: Nem kell valakinek hűtőborda? Hol lehetne eladni? Van egy csomó kitermelt, minden fajta. Új árához képest 25-50%-ban odaadom.
Köszi szépen, ki fogom próbálni a Wellerrel. Közben próbáltam a neten utánanézni a trafó méretezésnek, és persze - majdnem - mindenhol azt találtam, hogy adott teljesítményre mekkora vasmag kell. Próbáltam visszaszámolgatni, és az jött ki, hogy ha az E középső része, ahol a tekercsek vannak, több, mint 8,5-9cm2, akkor jó. Nekem 3 x 3-3,5cm-es a vasmag, így 9-10,5cm2. Tehát birkabőr! (juhéj)
Üdv!
Idézet: „A 7805-nek gondolom sok a 13V váltó, meg a egyenirányítás-pufferelés utáni 17-18V” Nem lesz sok. És még véletlenül sem kell egymás után 2db stabilizátor. Teljes mértékben alkatrész, hely és energiapocsékolás. A 7805-ös stabkocka maximális bemenő feszültsége 35V lehet, de az ajánlott az a 7,5...20V közötti tartomány. E két érték között működik a legjobban. Én már járattam 35V közeli feszültségről is ezeket, de még soha nem volt gond egyikkel sem.
Üdv!
1. Rákötöd a wellert, és megméred nagyon leesik e a feszültsége, és melegszik e. 2. Elvileg nem gond, van itt olyan aki 28 volttal használja, de lehet úgyis esik pár voltot terhelésre. 3. Előbb ráteszel 7812-t, és utána a 7805-öt.
Sziasztok!
Ez az első hsz-em ezen az oldalon, ennek megfelelően megpróbálok valami oltári baromságot kérdezni. Nagyon megtetszett a "Digitális forrasztóállomás II", szeretném megépíteni. Van egy ismeretlen teljesítményű trafóm, ami 2x12,8 V-ot tud névlegesen. Azért a nem túl szabványos feszültség, mert egy középiskolásnak volt vizsgamunkája, és a kimért feszt véste fel rá. Mondta, hogy mekkora teljesítményű, de sajnos elfelejtettem az elmúlt bő 15 évben. Meg hát akkor csak azzal foglalkoztam, hogy egyik szekunder tekercs is bőven elég lesz a TDA2030-as erősítőnek. 1.) Hogy tudom megállapítani a trafó teljesítményét? Jól tudom, hogy a vasmag mérete számít? Van egy kattogós Weller pákám 24V/2A-es trafóval, attól szemlátomást nagyobb, de nem sokkal. 2.) Nem gond-e, hogy kicsit több a trafó feszültsége, 24 helyett majdnem 26V? 3.) A 7805-nek gondolom sok a 13V váltó, meg a egyenirányítás-pufferelés utáni 17-18V, de ezen majd ráérek akkor aggódni, ha egyébként jó lesz a trafó. ![]() Üdv. Zsolti
Szia!
Alig várom már a fejleményeket. Igazából azért gondolkodtam az átalakításon mert van kettő pákám, egy új betét és vagy 10 fajta hegyem. Használom már vagy 10 éve és nagyon a szívemhez nőttek és csak remélem, hogy ha sikerülne átépíteni akkor még pár évig szolgálnának. Az meg, hogy a hőérzékelőt nem sikerülne pont úgy megcsinálni mint a gyáriban, maximum egy kicsit pontatlanabb lesz. Ettől még tudom majd használni
És még hozzá jön a páka hő tehetetlensége. Azaz minél nagyobb a fém (páka betét maga) annál lassabban reagál az elektronika kompenzálására. Ettől el tud hűlni ha egy nagyobb cuccot akarsz vele melegíteni, utána meg túl melegszik. Ebből a szempontból az OKI indukciós pákám verhetetlen. Csak 30W-os, de erősítők táp terminálját egy pillanat alatt ki tudja forrasztani. A Wellerem csak álmodik erről. Azzal ezt nem csinálom meg. Marha gyorsan tud reagálni, és óriási tartalékai vannak.
Ezen én is agyaltam már, van itthon cirkó hőelemem, ami
belefér egy kis reszeléssel, de elég kicsi feszeket ad ki, hiszen eredetileg lángba ér a vége, valamint ajánlották többen a PT100-as termisztort. Egyenlőre azonban félbe hagytam a kisérletezgetést, de majd ha lesz rá kapacitás visszatérek rá, ha lesz valami szólok ![]() Mondjuk csak érdekességképpen látom értelmét, amúgy tulajdonképpen teljesen felesleges az egész, mivel ahogy itt írták is egy solomon, vagy fahrenheit pákával ugyanaz elérhető, és kitudja mikor purcan ki az öreg weller betétje, és akkor felesleges volt az egész projekt (Arról nem is beszélve, hogy házilag biztos nem lesz olyan jó a hőérzékelő kapcsolata, helye, stb. a pákával, mint a gyáriban.)
Helló!
Akkor próbáld meg a következöt.Bővebben: Link
Köszi, de sajnálnám kidobni ezért a wellert gondoltam egy próbát megérne.
hqelektronikban kapsz komplett termoelemes pákát, ennyiért ha kapsz termoelemet sem barkácsolod normálisan össze.Bővebben: Link
Üdv!
Van egy öreg Weller pákám és nem igazán szuperál benne a kapcsoló. Arra gondoltam, hogy csinálok hozzá egy digitális állomást, de nem tudom honnan lehetne szerezni termoelemet. Tudna nekem segíteni valaki, hogy hol kapható esetleg miből lehet bontani ilyet?
A képek gondolom nem tegnap készültek és lehet, hogy az egyiket még a sárga nyelűvel árulják, de maga az állomás a neven kívül nagyon nagy hasonlóságot mutat, gondolom nem csak maga a műanyag házat rendelték egy gyártótól hanem a belseje is egyforma lehet, két cég vagy esetleg 3-ik SMA 051 rendel és saját márkanév alatt árulja.
A sárga és a kék páka nem teljesen ugyanaz. A kék nyelű az újabb változat, ólommentes forrasztáshoz való.
Üdv!
Szerintem ugyan az lehet a kettő, csak más márkanév alatt. Inkább a Solomon legyen szerintem, mert ha mégsem ugyan az, akkor a pákahegy beszerzéssel lehetnek gondok. Solomon-hoz pákahegyet szinte bárhol lehet venni.
Sziasztok! Valaki ismeri esetleg ezeket a pákákat, mert nekem a képek alapján egyformának tűnek a márka neven kívül. Az egyik versenyző Solomon SL30-N a másik HQ-Solder/30viszont jelentős az árkülönbség. Ajándékba lenne egy kezdőnek, döntés előtt várom a segítő hozzászólásokat.
Köszönöm. Ez okos dolog.
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget. Még egy folytótekercsel sikerült zavarmentesítenem a tápegységet így tökéletesen működik. De mivel a panelen semmi hely nincs így a fólia oldalra forrasztottam egy SMD elkót. Bekapcsolást követően szétrobbant. A fólia oldalon a szétrepülő darabok zárlatot okoztak így az egyik FET is eldurrant. Jelenleg itt tartok.
Nekem megvan az egész DSX széria /22,80 és a DXV/ még a menetes és a kúpos hegyek alapján is teljes a "kollekció".
A DSX-80 az egyik legjobban használható kiforrasztó páka amivel eddig dolgoztam. Ami még nagyon jó benne, hogy darabonként meg lehet venni az utolsó csavarig ezért nagyon olcsó javítani. Amit nem szeretek benne az a körülményes tisztítás és a kúpos heggyel szerelt változatnál a hegycsere nehézsége melegen. A DXV pedig igazából nem az ón eltávolítására lett gyártva hanem vákumos pákaheggyel való alkatrész kiforrasztásra.
Az a kis "palack", az az ónfogó. Mikor a vákumot ráengeded a forrasztó fejre, akkor a hirtelen beáramló levegő magával viszi a folyékony ónt, abban a palackban lecsökken a levegő sebessége, és az ónt már nem szállítja tovább. Mire oda érkezik, már többé kevésbé dermedt állapotban van, és ha tovább is tudna menni, dugulást okozna.
Nekem lenne egy elég buta és tudatlan kérdésem. Miért kell az a kis palack a pákára. (Mi a szerepe és mi van benne.)
Üdv.: Miki
Sziasztok úgy gondolom ez is megér egy fórum témát mivel sok kérdést kaptam evvel a kiforrasztóval kapcsolatban. Akinek kérdése van ide írja és válaszolni fogok, akinek van hasolló az is írja meg mik a tapasztalatai.
Bízom benne nem lesz le offolva ez a téma.
Létezni létezik, de felesleges a kábel cseréje. Egész egyszerűen a mintavételezés idejére ki kell kapcsolni a fűtést. Ez orvosolja a problémát. Mondjuk egy kapcsoló üzemű táp 20-30 (vagy még nagyobb) kHz frekvenciáját megfelelő hardverrel nem művészet kiszűrni.
Rájöttem a jelenség okára. A kapcsolóüzemű táp zaját összeszedi a hőelem vezetéke. A csatlakozó és a nyák között árnyékolt vezeték van, de a páka kábele nem árnyékolt. Nem tudom létezik-e olyan amiben minden szál külön árnyékolva van.
Én a sima 20A-es tápegységet építettem hozzá.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |



Nagyon megtetszett a "Digitális forrasztóállomás II", szeretném megépíteni. Van egy ismeretlen teljesítményű trafóm, ami
Meg hát akkor csak azzal foglalkoztam, hogy egyik szekunder tekercs is bőven elég lesz a



