Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bbatka válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 8, 2019
A Magyar kc315A-ról készítettem egy képet és felteszem amit a tranzisztor teszter adott infót.
Az enyémeket a 90-es évek elején vettem, vagy BC108 vagy BC182 helyett. Már nem emlékszem. Szerintem általános felhasználású tranzisztor. Talán a Videotonnál használhatták, ugyanis akitől vettem a Videoton készleteit vásárolta fel. Engem a történeti háttere érdekelne, de úgy látszik nem sokan tudnak róla.
(#) janigel válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 7, 2019
Ezzel nem vagy egyedül.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) Epu2 hozzászólása Márc 7, 2019
Üdv!
Van egy kis marék kc315 típusú tranzisztorom. Érdekes, hogy nincs ónozva.
A gondom, hogy semmit nem tudok róla. Adatlapot nem találtam. Magyar gyártmány. Valaki tud esetleg róla adatokat?
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 18, 2012
Méregettem a kc315 tranzisztorjaimat. A lábkiosztása egyezik a BC315-el, de egyébként nem egyezik meg azzal. A BC315 PNP. A kc315A NPN. A mutatós műszerrel méregetve néhány kis áramú hasonló tokozású tranzisztort azt látom hogy az EB átmenet ellenállása nagyobb mint a CB-jé. A különbség nagyon kicsi.
A kc315A tranzisztorjaimból 4db. áramerősítését megmérve 80,120,140,180 értékeket kaptam. Szóval nem egy világbajnok.
(#) bbatka válasza kadarist hozzászólására (») Okt 17, 2012
Szia!

Nem , kc315A .
Rádiótechnikás újságokban néha felbukkant. Lábkiosztást még nem láttam róla.
Rejtélyes egy tranzisztor.
A tokozása olyan mint a BC182 -é.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2012
(#) bbatka hozzászólása Okt 17, 2012
Sziasztok!

A kc315A típusú tranzisztorról keresek valami adatot. Főleg a lábkiosztása érdekel. Kihívásból már órákat eltöltöttem keresgéléssel, de feladom. Tesla gyártmánynak gondoltam, de szerintem a Tungsram gyártotta a rajta lévő embléma alapján. Ha valamelyikőtöknek elérhető közelségbe vannak az adatai kérem hogy ossza meg velem. Előre is köszi.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem