Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   315 / 373
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szia, ez hasznalhato: http://picprojects.org.uk/projects/ir/3chlrc/
Egy rele bemenet valasztasra, masik ketto a poti vezerlese.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2017
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Bővebben: Link Itt megtalalod a poti vezerlesehez a relek bekoteset .
(#) soos csaba válasza CHZ hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm CHZ!
(#) CHZ válasza soos csaba hozzászólására (») Márc 9, 2017 /
 
Szivesen, epitsd meg, jol mukodik.
Hasznalom tobb eve, SONY tavvezerlohoz jol idomithato.
(#) gyulank válasza (Felhasználó 119324) hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Mert nem sokkal ezelőtt én is kérdeztem a vezérlővel kapcsolatban.

Duda.jpg
    
(#) sepu666 hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Jó estét mindenkinek.

Érdeklődnek hogy esetleg tud valaki Jamo sub250 rajzot? Nem rég hoztak hozzám egy ilyen csoda masinát. És hát kicsit szét lett barmolva. A 230v része szerintem full cserés lesz. Tranyok szét pukkantak és ellenállások is. Meg még jó pár dolog. Vagy ha valaki meg tudja mondani hogy a trafónak melyik lábára hány volt kell a primer részen az is nagy segítség. előre is köszönöm.
(#) szikorapéter hozzászólása Márc 17, 2017 /
 
Sziasztok. Kapcsolási rajz készítésénél kérnék segítséget. Alap LM338K kapcsolás lenne a lényeg (1,2V-tól 30V-ig) és ehhez szeretnék egy digitális biztosítékot készíteni: a biztosíték célja az lenne ha 4A-nél nagyobb áram akar a kimeneten folyni ,akkor letiltja a kimenő feszültséget. Ezt úgy gondoltam hogy a kimenetre rakok egy sönt ellenállást, amin figyelem az eső feszültséget,és egy valamilyen BCxxx előfeszített feszültségű tranzisztorral kapcsolnék ha elérem az áramkorlátot (tehát a söntön eső feszültség 4A körül kapcsolná a BC tranzisztort,ami kapcsolna mondjuk egy BC 212-est,ami megszakítaná az LM338K potmétere és a föld közti kapcsolatot,így 0-ra redukálva a kimenő feszültséget. Ehhez kérnék segítséget,kapcsolási rajz formájában. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Hello! Némi logikai hiba van a gondolataidban..
- A kimenetre nem köthetsz söntöt, mert azon feszültség esne és csökkenne a stabilitás.
- Ha megszakítod a poti és a föld közötti kapcsolatot, a feszültség nem le hanem felugrik.
- Ha az ADJ pont feszültsége nulla, akkor a kimenti feszültség 1,2V és ugyan úgy folyhat a 4A vidáman tovább. (Csak -1.2V-ra húzott ADJ mellet lenne a kimenti feszültség nulla, vagy is az áram ekkor lehetne nulla.)
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Akkor leginkább a táp elé kéne egy áramkör ami megszakítja annak áram és feszültség ellátását nem? Most ezen az áramkörön gondolkozok 0,22ohm ellenállással és egy BD244 tranzisztorral. A BD244 határadata -6A ,nekem kb 4A-nél kéne "lelőni" a tápot.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
A BD-nek az áramerősítése 4A mellett, mint egy 40. Vagy is 100mA bázisáram kellene hozzá, és ezt kellene felrángatnia a BC212-nek. Arról nem is beszélve, hogy ez a 30V kimenti feszültséghez tartozó kb. 35V bementi feszültség mellett 3,5W teljesítményt jelentene.
Vagy is egy Fet alkalmazása lehet ésszerűbb megoldás lenne..
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ajánlottak tirisztoros megoldást, de azt meg annyira nem ismerem,bár BT137-800 van itthon,nem is bonyolult az áramköre,nemtudom az nekem megfelelne-e.
(#) Doky586 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ezen stab IC-kben van beépített áramvédelem (limitáló v visszahajló), ha neked nem 5A kell, hanem 4 akkor válassz másik típust. Adatlapokat tanulmányozd át melyik milyen karakterisztikájú védelemmel rendelkezik..
(#) szikorapéter válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Leginkább külső védelmet használnék,azért választottam az LM338K-t mert a TO-3 felfogatása nagy hőátadásra képes. A külsős áramkört meg leginkább a reset megoldás miatt választottam volna,mivel így olyan mint az én régebbi FOK-GYEM tápom áramvédelme (2,5A után tilt le,vagy ha hirtelen megugrik az áram,viszont ez a védelem csak 0,6V-tól aktív a tápban /TR-9253/).
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
A megvalósítás relével, vagy negatív segédtáp alkalmazásával lehetséges.
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
A tirisztoros is jó lehet, de a minimum 20mA tartóárama miatt a kimenetre terhelés kell. Mert terheletlen táp mellet kikapcsolhat a BT. És hűteni is kell, mert kb. 4W lesz rajta.
A kapcsolásod szerint Fet-el kb. így lehet megoldani. Valamivel kajakosabb PMOS nem ártana.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017

e-Fuse.png
    
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az IRF9540 helyett mit javasolsz?
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Pld. az IRF5305 -öt.
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
És gondolom akkor ez kerül az LM338K elé?
(#) proli007 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Miért kérdezel feleslegesen? Szerinted utána kötnéd?
(#) szikorapéter válasza proli007 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Igaz,elnézést. Köszönöm a segítséget,holnap összerakom a nagyobbik FET-el és szólok hogyan működik. A 2db 330mohm helyett jó egy 0,15ohm-os ellenállás is igaz? (Gondolom kell oda legalább egy 5-10W-os)
(#) Doky586 válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Inkább akkor rendes tápegység IC-vel keress rajzot. pl 723.
Régi bevált technika diszkrét alkatrészekkel, szabályozható feszültség és szabályozható áramkorlát..
(#) bohacs dani hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Kapcsolási rajzot keresek a következő típusú erősítőhöz: KENWOOD KR-V 45
(#) OFK hozzászólása Ápr 3, 2017 /
 
Kollegák,
egy Videoton GSW 5720 kazettás deck kapcsolási rajzát keresem, ha tudna valaki segíteni.
(#) tasak hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok! Vettem egy Videoton. rm4640 tip. készüléket a vásárban olcsón,hibásan. Búgva szól alig hallhatóan fog adókat, magnója kuka. Esetleges kapcs. rajza segíthetne,hogy kicsit helyrehozzam...Előre is köszi a segítségeteket! Üdv. tasak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) sany válasza tasak hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Szia! Lehet nincs nagy baja. Csak a puffer kondenzátor száradhatott ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) maya711 hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Jajjaj...bocsánat, de én nem pontosan kapcsolási rajzot hanem egy leírást/könyvet/jegyzetet/mittudoménmit keresek KAPCSOLÓÜZEMŰ TÁPEGYSÉGEK működésével, méretezésével(képletekkel) kapcsolatosat.
FONTOS: néhány hete belefutottam egy pontosan nekem valóba, de akkor még úgy számítottam hogy nem lesz rá szükségem, így nem mentettem el. Most két napja vadászok rá, de nem találom.
LÉNYEGES: hogy volt benne egy konkrét számítási/méretezési példa, amely (talán) +5V-ról (talán) +12V-ot állított elő, a 12V-on 75mA(ez tuti) terhelhetőséggel. Pont ez kéne most.
Könyörgöm, ha valaki merő véletlenségből belefutott ebbe az irományba, adja meg a linkjét.
Köszönöm!
(#) OFK válasza OFK hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ebben nem tud nekem senki segíteni...?
(#) tasak válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Köszi, de a puffer jónak tünik. Vszinü végfok-IC-részben zárlatos lehet , meg az előfokozatokban is túl magas feszkók mérhetők/14v/ vszinű az elkötések miatt..Valaki már"ügyködött benne" Szóval: EGY RAJZ /ott beírt értékek,bekötések stb./ sokat segítene,hogy megkiséreljem helyreállítani. Talán sikerül...Kertben háttérhangnak jó lenne..Ha egy mód van rá, kérem,ha valaki tud ebben segítsen..köszi tasak
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) sany válasza tasak hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Értem.
Valamit találtam , igaz nem a Videoton RM4640 -es kapcsolási rajzát , hanem a 4630 -asést. Lehet nincs sok különbség a kettő között.
(#) tasak válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Nagyon kössz! "Kottának" klassznak tűnik a rajz. Neki is látok hamarosan a dolognak..Kerti zaj vszinü lesz belöle. Min. egy jó hangos rádió.../magnója ramaty,lelakott.Nem is izgat az benne/. Szóval Ordibátornak sikerülhet...Mégegyszer: Köszi a készségedet,s a gyors segítséget! Üdv. tasak.
Következő: »»   315 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem