Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1568 / 1672
(#) pont válasza majkimester hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Gratulálok, igazán hasznos fejlesztés, (Abban azért nem lennék biztos, hogy tökéletes menetet fúr oda vissza járatva, (már csak az ékszíj benyúlása miatt is) de szerintem nem is arra való) ment a mancs....
(#) nandika76 hozzászólása Szept 12, 2020 / 8
 
Sziasztok!

beindult a Fluoreszens trióda.
(#) Udvari Zsombor válasza majkimester hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Így már értem.
Csak alap szinten ismerem az elektronikát, a bonyolultabb dolgok (mint pl. egy frekvencia váltó) már teljesen idegenek nekem, azért kérdeztem.
(#) sargarigo válasza nandika76 hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Én értem hogy beindult, de micsoda, és mit csinál? A képeken látok DDS generátort, és hozzá jelalakokat. Meg valamit egy panelen. Amúgy jól néz ki
A trióda még oké. A fluoreszcens is. Külön.
Mondanál róla valamit? Bocs, de ez a réteg valahogy kimaradt, el sem tudom képzelni
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Az első kép felső részén van a lényeg.
Csöves erősitő (még rá is van irva).

Amúgy tényleg szép, nekem ilyenem nincsen.
(#) szalamandra válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
(#) majkimester válasza szalamandra hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Egész barátságos ez a cső, anód feszültség csak 5...80V között, így törpefeszültségről üzemeltethető. A kis fogyasztás miatt akár telepes táplálás is szóba jöhet:
Korg 6P1 adatlap
(#) mnyugger válasza majkimester hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Csak az ára......
(#) nandika76 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Bocsánat.
Ez egy csöves előerősítő Nelson Pass bácsi jóvoltából
Köszönöm a dicséreteket, de én csak összeraktam.
Remélem a hangja is jó lesz.
(#) proli007 válasza nandika76 hozzászólására (») Szept 13, 2020 / 1
 
Hello! A jelek szépek. De nem írtad az erősítés nagyságát, de a kimeneti feszültség értékét, kivezérelhetőségét sem lehet megítélni sem. Mert ahol a szkóp beállítása látszik, sem a függőleges, sem a vízszintes eltérítés nincs a kalibrált helyzetben és nem látszik, hogy egyszeres vagy 1:10 mérőfejjel mértél-e. (Persze a "szkópzsinóról" kiderül, hogy csak egy drótról van szó..)
(#) nandika76 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 13, 2020 / 1
 
Szia!
A sinus 65.5 Khz és 1 voltos osztás mellet 5 osztást tölt ki, a négyszög ugyan az csak 20 Khz.
Csatolom a pontos építési leírást.
(#) kiszebra válasza nandika76 hozzászólására (») Szept 14, 2020 /
 
Kedvet kaptam egy ilyen építéséhez, már rég óta tervezem amúgyis kipróbálni.
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Köszi!
Az zavart meg, hogy ránézésre egy vfd jött szembe
(#) sargarigo válasza nandika76 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Tyű, most nézem az adatlapot, nem piskóta ahhoz képest amihez szokva vagyok! Megérdemelne pár mérést, meg akár cikket is!
(#) Ódenka válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 15, 2020 / 1
 
Több száz oldalon vesézik a holmit.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 15, 2020
 
Kérjük, hogy ha szeretnétek a Nutube-ról értekezni, akkor új topikban tegyétek, ez a Ki mit épített téma.

Köszönjük.
(#) sargarigo hozzászólása Szept 16, 2020 / 2
 
Majdnem "épített", valójában még csak "papíron" létezik, de már mutatja magát. Vélemény?
Remélem nem túl off..
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
X és Y oldalirányú erőhatásokkal szemben nem tűnik túl merevnek a vázszerkezet. Valamilyen féle "andrásolás" hiányom van, illetve az Y irányú kottyanás és kilengés nem túl szerencsésnek tűnik. Milyen célt fog szolgálni?
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Köszönöm!
Andrásolásra rágyúrok, a kottyanásról beszélhetnénk még! Mire gondolsz pontosan?
Ez lesz a cél. A részleteket inkább ott folytassuk, gyere át
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2020
(#) morgo válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Szerintem bőven elég merev lehet ez jelenlegi formájában is. Megfelelő anyagválasztás és az összeállítás minőségének függvényén múlik.
(#) BI-AMP hozzászólása Szept 18, 2020 / 14
 
Sziasztok szeretném bemutatni az én kis erősítőmet ami TDA7294 en alapul. Már tavaj nyáron befejeztem csak egy burkolatot kellet rá csinálni ami most készült el. Várom a kritikákat
(#) Gafly válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Én nem kötegeltem volna össze a hálozati vezetéket a többivel.
Egyébként elég szép a doboz.
(#) sargarigo válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Tetszetős, kimondottan esztétikus!
Nekem az tűnt fel, hogy a venti szándékosan fújja a meleg levegőt az elektronikba? Szerintem jobb lenne ha a réseken beszívott hűvös levegőt melegítené fel a borda, és azt hopp, máris ki lehetne fújni a szabadba (venti megfordítva).
(#) Frankye válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Kimondottan tetszik a doboz anyaga.
Ha bele akarnék kötni (persze, nem akarok), akkor a kivezérlés-jelzőnek én személy szerint szögletes (téglalap homlokformájú) LED-eket tettem volna. (Legalábbis gondolom, hogy a nagy gomb mellett a két, függőleges LED-sor kivezérlés jelző.)
(#) zsoltee0001 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Az Y lineáris csapágyait tehetnéd egymástól távolabb, úgy látom lenne is hely.
(#) lukacsp válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Szép lett, nekem tetszik a végeredmény. Ízléses a dobozolás és kompakt a készülék, jól tele van.

Kicsit mesélj még nekünk az extrákról, látom hangszín, kivezérlésjelző, DC védelem, koppanásgátló benne van, ami szuper.
Tápfesz, trafó teljesítmény hogyan alakul?
A hűtő ventilátor vezérlése hogyan van megoldva?
Védőföldelt vagy kettős szigetelésű a kivitel évé szempontból?


Szerk: a ventilátor forgásirányról szóló kommenttel egyetértek.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2020
(#) sargarigo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Igen, már tervezem, a módosított változatot, abban nagyobbat fog terpeszteni, és a vezető síneket is felerősítem ahogy tanult kollégák már javasolták. A következő változatot már a helyén fogom feltenni megszakértésre, és rendelem meg a cuccokat hozzá
(#) Gabi75 válasza BI-AMP hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
nagyon szép lett gratulálok .
(#) gernerakos hozzászólása Szept 18, 2020 / 16
 
Elkészült az idén nyári projekt.
Ezúttal IV-22-es csövekkel építettem egy órát. A lelke ennek is CMOS, kis javításokkal az elődjéhez képest.
Ebben már nem spóroltam ki a csöveket meghajtó IC-ket (TD62783), így jelentősen kisebb fűtési árammal is nagyobb fényerőt tudtam elérni, mert a meghajtóknak köszönhetően már nem akadályozott a CMOS IC-k max 16 voltos tápfeszültsége.
Így a teljes digitális logika 5V-ról jár.
Sikerült végre egy megbízhatóan működő alkonykapcsolót is megalkotni. Sajnos még mindig csak két állapotú, a következőt már fokozatmentesre szeretném tervezni.
Ez csak lejjebb veszi a csövek fűtőáramát, a névleges érték felére, így az erősen alulfűtött csövek nem vakítanak éjjel. Nappal is a névleges áram alatt üzemelnek a csövek, így remélem jó hosszú életnek néznek elébe.
Itt már az összes cső fűtése párhuzamosan van kapcsolva, így egyenlő fényerejű minden cső.
Sajnos azonban az előtét ellenállásokat alulméreteztem, emiatt kerültek a végleges ellenállások a csövek mögé légszerelve. Próbáltam azért kultúráltan kivitelezni.
Ezen az órán már a másodpercek léptetésére is van lehetőség, így "szinkronizálni" lehet más órákhoz.
Még mindig nem tökéletes, de sokkal jobb, mint az elődje.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2020
(#) sargarigo válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Nekem tetszik!
Következő: »»   1568 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem