Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   513 / 570
(#) uniman válasza apuwader hozzászólására (») Feb 1, 2022 / 1
 
(#) apuwader válasza uniman hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
köszönöm a segítséget
(#) dave500 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Találtam egyébként külföldön javító szettet hozzá, ebben van a forgó rész(gömb) es egy tömítés.. de egyébként nem értem pontosan, hogy miből kellene leszednem, hiszen egy félgömb, aminek a "lapos felén" van maga a lapát..
Ez az egész egy kerámia csapon fut, az a csapágya, es mágneses tér tartja a helyén (eleg erősen).
(#) szerviz válasza dave500 hozzászólására (») Feb 1, 2022 /
 
Talán én nem fogalmaztam pontosan és érthetően, azért nem volt elsőre érthető.
A szférikus motorok forgórésze egy kerámia golyón fut, ami nem szokott elkopni.
A "félgömb" középpontjában van egy szintén "félgömb" alakú fészek, ebbe illeszkedik a kerámia golyó.
Ez a "fészek" szokott megkopni, ezért a forgó félgömb közelebb kerül az álló félgömb felületéhez és leálláskor megszorul benne. Amikor megütögetted, akkor megindult.
Ha kapsz hozzá felújító készletet, akkor győzelem!
Ha barkácsolni akarsz, akkor a forgó "félgömb" külső félgömb felületéről kellene néhány tizedet levenni.
Aztán vagy jó lesz, vagy nem........
(#) Dani21 hozzászólása Feb 2, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Mostanában valahogy nem kapkodnak a munkáért a kazánosok, ezért lenne egy kérdésem.
Az alany egy Westen StarMaster 240Fi kondenzációs kazán, 2010-ben került beépítésre. Szervizelve nem igazán volt azóta, semmi szín alatt, egyszer nézte át egy szerelő, aki mondjuk, hogy "nem a legélesebb kés a fiókban", akkor egy általános ellenőrzést és égéstér takarítást csinált. (Mentségemre szóljon, hogy azért nem volt karbantartva szakember által mert ki van adva a lakás ahol található )
Na most, a gond az, hogy nemrég én is elvégeztem rajta a fentebb írt kis apróságot és egy kissé lezsibbadtam amikor levettem az égéstér fedelét. (Lásd: csatolt képek) Nem vagyok annyira hozzáértő, de elég korrodált a hőcserélő környéke. Ez amikor az említett úriember foglalkozott vele, még nem volt ilyen, de az valamikor 2016-17 környékén volt, szóval nem mostanában.
Első kérdés: van-e okom félni/aggódni? Kilyukadhat a hőcserélő ha megeszi a cucc? (Csavarhúzó hegyével óvatosan megkapartam az érintett részeket és úgy pergett le róla mint a salétromos vakolat, szóval mintha maga a fém sértetlen lenne és csak a felületén jött volna ki)
Második kérdés: kell-e vele komolyabban foglalkozni, menthető-e a hőcserélő vagy cserés? (Az utóbbi fájdalmas lenne, mert kb. 70e ft-ért találtam cserealkatrészt)
Harmadik kérdés: vajon honnan jöhetett a nedvesség ami korrodálta a dolgokat? Ugyanis én úgy láttam, hogy nem csöpög és nem szivárog sehol semmi. Illetve vannak folyás nyomok a szellőztető ventilátoron is és a kéménybe vezető fém elemen is, mintha a kéményből jött volna, amit kétlek. (Függőleges falon keresztül, csövön megy ki az utcára az égéstermék, nem közös, épített kéményben.
Amúgy rendben működik (fűtés és melegvíz egyaránt), a látványt leszámítva semmi gond vele eddig, szépen is ég és a nyomás is rendben. (Eddig mióta én vagyok a tulaj [8 éve] összesen 2x kellett rátölteni)
Köszönöm a válaszokat előre is!
Üdv.
(#) 444Tibi válasza Dani21 hozzászólására (») Feb 2, 2022 /
 
Kondenzátum nem csak a kondenzációs kazánba keletkezik hanem minden fűtőkészülékbe, még a vegyeskazánba is.
Minden ciklusban amikor két bekapcsolás között le tud hűlni a hőcserélő a harmatpont alá és kövefkező felfűtésnél ismét kondenzátum keletkezik. A régi gázkazánoknál erre volt egy külön kazántermosztát ami állanndóan 50 fok felett tartotta a kazánt. Ez eléggé gázpazarló volt ezért ki is iktatták sokan és ilyenkor, pláne ha sűrű ki-be kapcsolások voltak, szépen el is rohadt a kazán.
Ehhez még hozzájön a kéményből esetlegesen visszacsurgó kondenzvíz mivel a gáz égésekor nem kevés vízgőz keletkezik ami egy hideg kéményben azonnal lecsapódik.
Pont ezt hasznosítják a korszerű modern gázkészülékek, visszanyerik a vízgőzzel eltávozó + hőmennyiséget. Ezeket nem zavarja az alacsony előremenő és a sűrű kapcsolgatás, míg a régi hagyományos készülékeknek ez a halála.

Nálad nem folyik vissza valami tervezési hibából a kéményből a kondenzátum a készülékbe, vagy nem nagyon alacsony az előremenőd, esetleg padófűtés, vagy túlméretezett a készülék és nagyon gyakran leáll-indul.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2022
(#) xxxKiller hozzászólása Feb 2, 2022 /
 
Sziasztok!
Van egy Immergas Victrix Tera 24-es kazánom.
A gondom az vele, hogy ha a termosztát nem kéri a fűtést, akkor sem áll le a keringető szivattyúja. Folyamatos megy. Éjjel- nappal. Minden lehetséges beállítást megnéztem rajta, elvileg rendben van.
Emiatt folyamatosan keringeti a vizet a kazánhoz csatlakoztatott HMV tárolóban, ami emiatt hamar kihűl, ezért a kazán rengeteget megy, vele együtt a gázóra is pörög.
Ötlet? Miért nem áll le a keringető? Volt már egy szerelő, nem jött rá.
Köszi
(#) 444Tibi válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Nem ismerem, még nem volt vele dolgom, ezért tippelek.
Mezei keringető, 1 fázisú 230-as aszinkron?
Ha igen, nézd meg hova megy a vezetéke a panelon, ha relés összeragadt az érintkező, ha triakos átütött a triak. Vagy bármi ami szivattyút kapcsolja az hibásodott meg.
Nem tudom van-e menüje, ha abba minden ki van kapcsolva akkor ezek lehetnek.
Ha vezérelt, fordulatszámszabályzós BLDC a szivattyúja, a vezérlőszálat lekötve meg kell állnia. Ha nem, szivattyúhiba, ha megáll akkor sajnos vezérlőpanel hiba.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) Dani21 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Köszönöm a választ!
A kéményt nem tudom, majd esetleg ha kéményseprők járnak kint megint, akkor megkérem, hogy ellenőrizzék, de nem gondolnám, mert akkor eddig is jelentkezett volna.
Bocsi a kérdésért, de alacsony előremenő alatt alacsony hőmérsékletű előremenő HMV-t vagy alacsony hőmérsékletű előremenő fűtési melegvizet értünk?
(#) 444Tibi válasza Dani21 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Fűtést. Pl. padlófűtés, 35-40 fok.
(#) Dani21 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Valamiért az üzenetem fele le lett vágva
Szóval padlófűtés sajnos nincs, :/ és szerintem nincs túlméretezve, bár csak gondolom, 56 m2, 2 szoba, műanyag ablakok, 4 lemezradiátor + törölközőszárító, 3 HMV vételi hely és ugyan nem laktam még ott, mert ki van adva albérletbe, de amennyit használtam (2 bérlés között), akkor nem állogatott le meg indult el sokszor, melegítette a vizet ameddig kellett aztán leállt. Fűtés és melegvíz esetén is. Illetve ez a fajta elvileg tudja változtatni, hogy mekkora lánggal ég, igénybevételtől függően.
Viszont igazság szerint november-december környékén volt egy időszak ameddig nem volt használatban, ki volt kapcsolva, a lakásban pedig 16-17 fok volt kb.
A HMV 45 fokra, a fűtésköri meg 60 fokra van állítva egyébként.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) 444Tibi válasza Dani21 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Akkor passz. Már csak a kémény marad onnan befolyt valami. Más tippem nincs.
(#) Dani21 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Rendben, köszönöm.
A szivárgást kizárhatom? Mert én ugyan nem láttam, hogy folyna/csöpögne/szivárogna valahol, de ki tudja. Azért is gondolnám, hogy nem ez a helyzet, mert alatta semmi sem ilyen, csak legfelül, és a nyomás se csökken.
Illetve a hőcserélő nincs veszélyben a korrózió miatt?
(#) VIM válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Szia! Ennek a kazánnak egy kezdetleges kialakítású másodlagos hőcserélője van ami úgy néz ki, hogy a távozó füstgázt belefújják egy duplafalú alu edényzetbe amin keresztül áramoltatják a visszatérőt. Arról nincsenek adatok, hogy ott mennyi kondenzátum keletkezik de ha a primer hőcserélő úgy néz ki akkor sok víznek kell ott kicsapódnia de akkor ez a tűztéri kárára megy, vagy sűrűbben kellene ezt tisztogatni.
(#) Dani21 válasza VIM hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Ismerem a felépítését/elvét, a visszavezetett füst hőjét hasznosító kicsi hőcserélő egészen lent a szivattyú környékén van, az nem korrodált. Lent abszolút nincs semmi hasonló, mint fent. (csak esetleg por )
Most jut egyébként eszembe, hogy volt nemrég egy olyan, hogy (leszögezném, hogy a társasház csatornája amúgy is problémás, a kedves lakótársak húztak már le pelenkát a wc-n, illetve földszinti lakás, így ez mind nálam köt ki ha elakad) folyt le a lefolyóban a zuhanyzóból illetve a mosdóból is víz, közben ment a fűtés és a kondenzvíz szifonjából kifolyt a víz. Azthittem a biztonsági szelep engedett ki, de megnéztem és teli volt a kis pohár, ami a kondenzvíz szifon. (Be van kötve a lefolyóba külön és összefolyik a három fent említett) Az fel se merült bennem, hogy esetleg extra mennyiségű kondenzvíz termelődött. Az lehetséges?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2022
(#) VIM válasza Dani21 hozzászólására (») Feb 3, 2022 /
 
Én azt nem mondanám, hogy túlzottan ismerem a felépítését de amit írsz, hogy:
Idézet:
„visszavezetett füst hőjét hasznosító kicsi hőcserélő egészen lent a szivattyú környékén van”
.... hát szerintem meg a képeid alapján ott jobbra fent van a másodlagos hőcserélő (nem a HMV-ről van szó) amibe a füstgáz melegíti a visszatérőt ami a fő-fő primer hőcserélőbe van bekötve.
(#) Dani21 válasza VIM hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Valóban, bocsi, összekevertem a HMV kicsi hőcserélőjével, az van lent.
De ettől sajnos a gond még változatlan.
(#) VIM válasza Dani21 hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Akkor ez a kazán nem igazán kondenzációs csak a tervezés során szerették volna a kondenzációs tecnikát is hozzá applikálni a zárt égéstér adta lehetőségekhez. Az égőtér tisztogatást az biztos, hogy sűrűbben kellene megejteni ahogy a képeken látszik, nem akkor amikor már majdnem károsodik. Ki kellene szerelni és vízsugárral lemosni róla a szulfátos lerakódást és ha szükséges valami kefét is alkalmazni pl. körömkefét vagy mosogatáshoz használatos műanyag sörtés kefét, ügyelve a lamellák épségére.
(#) PioDVD hozzászólása Feb 4, 2022 /
 
Üdv!
Van egy SD IsoTwin F24 (ha jól emlékszem) turbós kazánom.
Ebben van egy kis belső hmv-tartály, ennek a felfűtése megmakkant: kb. 5-10 mp-ig fűt, aztán csak keringet (hűti) fél percig, így ha szinte kifogyott a melegvíz, hosszú ideig szöszöl vele. Szerelő megnézte, a hőcserélő nem vízköves, innentől csak ötletelés jött:
1. A szivattyú gyengült el, nem tudja elég gyorsan elvinni szekunder oldalon a hőt, ezért melegszik túl. (ez csak akkor lehet, ha a hmv-nek külön szivattyúja van, mert a fűtés tökéletes - ez saját észrevétel)
2. Elektronika hiba.
Mindkettő elég drága, hogy vegyük meg, aztán vagy jó lesz, vagy nem.
Saját ötlet, itt olvasott alapján: a hőérzékelő rossz/vízköves, de ez megint csak akkor lehet, ha van külön érzékelő a hmv-készítésnél.

Merre/hogy lenne érdemes elindulni, hogy ne drága alkatrész próbálgatásra költsem a pénzem. Van-e valami, amit lehetne mérni/nézni, hogy jó irányba induljon a szerelő? Nem a "háta mögött" érdeklődöm, Ő sem akar feleslegesen alkatrészt cserélni, örülne ötletnek.
(#) VIM válasza PioDVD hozzászólására (») Feb 4, 2022 /
 
Szia! Ha minden igaz már nem egyszer ki lett tárgyalva ennek a tartályos kazánnak a problémája. Van a tartálya alján egy egy nagy kunkor a rézcsőben amibe bele rakodik a vízkő vagy az anódról ami lepotyogot vagy amit már nem tudott mentesíteni és leszűkíti majd elzárja a szabad folyást. Ezért a HMV hőcserélőben nem lesz megfelelő az áramlás amitől az NTC-je hamar eléri a beállított hőmérsékletet és ezután lekeringet a fűtési körre a szivattyú. Sajnos szét kell szedni ezt a részét.
(#) PioDVD válasza VIM hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Köszönöm szépen!
Sajnos nem vagyok itt "itthon", nem találtam meg a keresési lehetőséget, de megnézem alaposabban az oldalt.

Anno mondtam ezt a hibát márkaszervizesnek, de szerinte nem hiba. Hiába mondtam, hogy évekig nem csinálta, mégiscsak hiba lesz ez, nem tudtam meggyőzni. {pedig fizetős, nem garanciális lett volna)
(#) VIM válasza PioDVD hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Innen viszafelé haladva megtalálsz minden lényeges dolgot ezzel kapcsolatban ha az "Ugrás a hozzászólásra" (kis kettős nyilacska zárójelben) kattintasz.
(#) bitmixer válasza VIM hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Huhhh, ez a téma engem is felizgatott, mert nálam a nem turbós testvére, C24 szolgál 14 éve. Meg is néztem rögtön, az enyémben így néz ki ez a rész. Láthatóan nem olyan éles a törés, alul pedig hosszabb vízszintes darab van. Hogy a fehér gégecső mire jó, azt nem tudom. De lehet, hogy ott is lehet már némi dugulás, mert az enyém is csak szakaszosan fűti fel a tartályt. Ezzel nyilván nem függ össze, de 2 melegvizes csapot egyszerre már nem bír el, ezért is tervbe van véve a csere idén, de legkésőbb jövőre.
Apropó: kinéztem az utódot: szintén tárolós SD Isotwin Condens T31-CS/1 típust. Nagyon megköszönném, ha véleményt mondanál róla... persze bárki más is!
(#) VIM válasza bitmixer hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Szia! Én egy kissé elfogult vagyok a német technika iránt de ha jó gazdája van egy készüléknek akkor nincs vagy nem is lesz azzal semmi baj. Ha minden igaz akkor ez a "libanyak" a tartály aljába csatlakozik be közvetlenül és röviden és azon van az a kupak, hogy ne keveredjen össze a hideg és meleg hanem rétegződjön a már felmelegítette víz. A HMV szivattyú az éppen innen szívja a hideg vizet és nyomja a másodlagos hőcserélőbe felmelegedni. Ha a tartály aljába sok vízkő van leülepedve akkor abból be fog áramolni a vízzel együtt a csövekbe is de a gravitáció az a libanyak alján ott tarja a többségét, keresztmetszet szűkülést okozva a HMV keringésben. A szivattyú alján a kimenetnél ott pedig van egy visszacsapó szelep és korlátozó gyűrű ami az átfolyást korlátozza a megfelelő hőmérsékletű vízhozamhoz. Ott is lehet szennyeződés. Kár volna még cserélni ezt a készüléket ha csak a HMV tartályt kellene kitisztítani és anódot kell benne cserélni. Az a gégecső az valami hőszigetelés volna a hideg miatt lecsapódó pára ellen .... gondolom én. Ha a 14 év alatt sosem volt hozzányúlva a HMV tartályhoz akkor itt volna az ideje vagy inkább majd a nyáron béke időben a jó időben.
(#) PioDVD válasza VIM hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Köszönöm!

Még egy kérdés, mert anód ebben sem volt cserélve 17 év alatt: típusspecifikus kell bele (túrjam elő a pontos típust), vagy valami általános?

Illetve úgy láttam, azt írtad/írtátok, le kell szedni a tartály alját. Jól értettem, szétszedhető lenne a tartály? Nem gondoltam volna.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) VIM válasza PioDVD hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Ilyen kell bele .... ha minden igaz de máshol is annyiba kerül.
(#) Kovidivi válasza VIM hozzászólására (») Feb 5, 2022 /
 
Köszi a tippet!
Nem fogod elhinni, de a termosztát a 0-s buszcímen volt, ezért csak adatokat írt ki, és semmit nem szabályzott (ezért nem tudtam automata üzemmódba állítani). Átraktam 1-re, 2-re, át se váltott, csak a szoftver verziót írta ki, majd a 3-as busz címmel tökéletesen működik! 20évig így volt a fűtés használva... A gázkazánon levő fekete doboz szabályzott, a kazánházba volt fix hőmérséklet, a házban meg nyitva kellett az ajtókat hagyni, akkor beállt valamennyire...
Át kell néznem (tesztelnem) az egész rendszert, kíváncsi vagyok, hogy a használati melegvíz hőmérséklete a fűtésétől külön van-e választva, mert könnyen lehet, hogy ott is hibás a keringető bekötése. A radiátorok forróak is tudnak lenni, és ma már a termosztát indította/állította a kazánt.

Azt nem tudom, ha veszek egy második ugyanilyen termosztátot (9eFt-ért láttam), bekötöm a buszra, akkor tudna-e a kazán egy második fűtési keringető szivattyút indítani (csak a termosztáthoz tartozót)? Szétválasztanám szívesen a felső és az alsó szintet. Jelenleg a két szint egyben van, egy keringetővel.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2022
(#) tiva77 hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
sziasztok

Van egy Beretta Smart 24 CSI típusú kombi kazánunk. Ma reggelre sajnos kiállt hibára, pirosan világit a LED.
Újraindítás után azt tapasztalom hogy meleg vizet ad , viszont a termosztát jelre nem kapcsol be a fűtés, nem gyújt be a gázégő sem.
Viszont ha engedem a meleg vizet akkor a fűtés kimenő is meleg lesz.

Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítségeket.


üdv: Tiva
(#) johnmay hozzászólása Feb 14, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy Vaillant VUW 200/2-5 kombi kazánban a füstgáz szenzorokat szeretném kicserélni. A szenzorok bal oldalt vannak.
Sajnos az áramlásbiztosítóban lévő szenzor csavarja meg van szorulva, egyelőre nem sikerült kiszedni. Viszont úgy látom, hogy a jobb oldalon is ki van képezve hely a két szenzornak.

A kérdésem az, hogy felszerelhetem jobb oldalra az új szenzorokat, vagy mindenképpen az áramlásbiztosító bal oldalán kell lenniük?

Egy másik kérdés is felmerült: egy VRT-40 termosztát szabályozza a készüléket, amely egy kb. 70 nm-es lakásban van, 4 lapradiátorral és egy törülköző szárítóval. Elég gyakran ki-bekapcsol. A fűtési vízhőfok kb. 60 fokra van állítva, a termosztát 22 fokra. Próbáltam az A-Z kapcsoló mindkét állásával, de hideg időben elég gyakran kikapcsol, utána egy percen belül ismét bekapcsol. Milyen beállítást javasoltok?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

János
(#) voodoo válasza tiva77 hozzászólására (») Feb 15, 2022 /
 
Szia. Valószinüleg a valtószeleppel van a baj.
Következő: »»   513 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem