Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   139 / 208
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Szia! A trafónak akkor is van pár ohm ellenállása, ha menetzárlatos. Hasonlítsd össze a 12 és a 24v tekercsek ellenállását.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 23, 2018 /
 
Szia!

A szekunder oldali tekercsek ellenállása 0,4 ohm és 0,5 ohm
A primer oldalon 1,1 ohm és 1,3 ohm.

Üdv!
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Nem ismerem a multimétered érzékenységét, mivel ezek elég kis menetszámok, ezek az értékek akár normálisak is lehetnek. Valószínű a mérővezetékeidet eleve 0.3-0.4 ohm-nak méri. Ezzel sokat nem haladtunk előre, de nem baj. Rövidzár mérés megvolt? GND -> tápvonalak?
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
A CV309B alaplaphoz szerintem ez való:
Bővebben: Link
Próbáld meg a "normális" frissítést először, hátha.
Menete:
Másold fel a fájlt egy pendrive-ra.
Húzd ki a TV-t az elosztóból.
Dugd be a pendrive-ot.
Helyezd áram alá a TV-t.
Próbáld meg bekapcsolni, hátha elindítja a frissítést.
Ha nem, akkor Eprom-ot le kell forrasztani, íróval PC-n megírni.
Először mindenképpen mentsd le az eredeti tartalmát a chip-nek.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
200 ohm a legkissebb méréshatár rajta.
Táp vonalakkal nem tudtam foglalkozni mert nem vagyok otthon. Valószínűleg ez hétfőre marad.

Köszönöm!
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Szia! Köszönöm, a jövőhéten megnézem, jelentkezni fogok.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Helló!
Sajnos a HORIZON 40HL737F tévével, nem jutottam sehova ITT, ugyanis egyik programozóm sem tudja ezeket a memory flash-eket fel programozni (U10 -W25Q16DVSIG, U12 -W25Q64FVSIG) és igy muszaly volt rendeljek egy ILYET
Ha sikerült fel programozni a két IC-t, és működik is a tévé meg írom azonnal ide.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia!
Ezt küldte az ismerősöm. Azt mondta, elég nehéz volt feltúrnia, nem 100%, hogy jó lesz, de legalább még egy lehetőség. Ebben a zip-ben van 1-1 eprom mindkét TV-hez.
Bővebben: Link
Kb. 1 hónap után törlöm a gdrive-os linkeket. Kérésre szívesen felteszem újra.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia!

R60 4,7kohm teljesen szakadt volt. Cseréltem.
A trafó szekunder oldalán mindkét tekercs mindkét oldala zárlatot mutat a gnd felé. Nézegetem a rajzot de egyenlőre semmi okosat nem találtam ki.
A primer oldal furcsa. A bementetnél megvan az AC 230V A trafó lábain azonban már egyik oldalon 110v ac a másikon meg 40v ac. Testre szakadást mutat a primer oldal.
Köszönöm!
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Szia!
Ha megnézed a rajzot, láthatod, hogy a szekunder oldalon mindkét tekercs 1-1 lába közvetlenül testre megy. A tekercs pedig a mérésed szerint 0.5-0.6 ohm. A többit hagyom, hogy kitaláld
Igaz, nem mondtam, de ha már kiforrasztottad a trafót, akkor kellett volna elvégezni a zárlatkeresést.
Ellenállás szakadás (R60) általában valaminek a velejárója, meg kellene vizsgálni a hozzá kapcsolódó alkatrészeket is. Holnap átnézem én is még egyszer a rajzot, aztán ötletelek.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 26, 2018 /
 
Igen igen. Értem a kritikát! Én is látom a gnd és a trafó közti kapcsolatot. Nem sikerült a fogalmazásom. Annyit még ki hámoztam, hogy a graetz híd egyik lábára szépen elmegy a 230vac vagy épp a nulla. A graetz másik lábára azonban nem. Ott valami turpisság van de nem jöttem rá. A graetz váltó feszültségű oldala.

Köszönöm!
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 27, 2018 / 1
 
Szia! Sikerről tudok beszámolni! A HD 40 - es programmal megy a CV308 - as panel. A másik 2 programmal már belehetett kapcsolni , de csak a háttér világított, ezzel minden van. Egyenlőre csak az az asztalomon van szétszedve, de működik! A másikat is megnézem majd, írok arról is.
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Ez nagyon jó hír! Kíváncsian várom a másik mit mutat.
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Helló! Sajnos ez a másik nem reagál semmire sem.Megírni nem tudom , nincs hozzá felszerelésem.
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Ez patthelyzet. Nincs a közeledben ismerős, akinek lenne?
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Hú, ezt és az előző hsz-t tegyük egy kicsit rendbe, mert nem teljesen tiszta, mit is szerettél volna közölni velem.
Kezdjük ott, hogy neked ez az egy oldal van meg a doksiból, amit belinkeltél, vagy az egész? Mert én letöltöttem az elektrotanyáról ennek a sasszinak a dokumentációját (VEM1.1E LA).
Azért volt rá szükségem, mert a pdf-ben tudok keresni, a képen, amit adtál nem. Így tudtam meg, hogy az R60 az egy 4.7MOhm ellenállás, ami a két GND-t köti össze. Halvány gőzöm sincs, az hogy lehet szakadt. Ha eddig még nem találkoztál vele, itt jegyezném meg, hogy a tápegységek primer oldali GND-je NEM AZONOS a szekunder oldali GND-vel. Nem is szabad összekötni őket, ha jól tudom ez a nagy ellenállás és a kV tűrésű kondik potenciálkiegyenlítés céljából vannak ott. Majd kijavít, aki okosabb. A lényeg jelenleg, hogy amikor méréseket végzel, mindig az aktuális oldal GND-jéhez képest kell mérj. Különben hülyeségeket mutat a műszer, és rossz irányba indulunk el.
Visszatérve a konkrét esetünkhöz. Kérlek ezeket mérd meg, írd le a méréseid, hogy kiszakaszoljuk a hibát. Multi AC feszültség állásba, mérőcsúcsok D1 és D2 katódjára: 230V-ot kell mérj. Multi DC fesz. állásba, fekete mérőcsúcs C14 (vagy C15) negatív lábára, piros csúcs ugyanennek a kondinak a pozitív lábára: írd le, mit mutat a műszer. Továbbá, a trafó lábain nem lehet AC feszültség, akkor már régen rossz!
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Szia!

D1 D2 katódon 230v ac.
C15 kondin 323V

Köszönöm türelmedet!
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Eddig OK. Az alkatrészeket visszaforrasztottad?
Utána mérhetünk tovább. U2 vezérlő IC 7-es és 8-as lába között kellene DC feszültséget mérned.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
17,1v egyen feszültség elvileg.
Minden vissza van forrasztva.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2018
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Nem tudok róla! Ha volna valaki akinek postai úton ellehetne küldeni, de kell hozá a készülék is!Annak mi lehet az oka, hogy meg sem "szóllítja" a pendrive - ot? Nyilván a memória ic , de esetleg valami más szokott e lenni a gond? Ha kicserélem az ic - t, jó lehet?
(#) Norbi779 hozzászólása Nov 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Sony KDL-32BX320 Tv. Azt mondták, hogy eleinte csak függőleges pár csík volt a képernyőn, utána kezdte, hogy nem mindig reagált a gombokra aztán már be se kapcsolt. Most hozzám került, bekapcsol, megy minden rajta, de még mindig ott vannak a villogó függőleges csíkok.
Jobb oldalon 4 csík található, amely villog.
https://i.ibb.co/pK9WGn6/IMG-20181128-192650.jpg
https://i.ibb.co/jw2tTYw/IMG-20181128-192711.jpg
A két képen látszik is.
Inkább asztali gépek és laptopok szerelésével foglalkozom, ezért szeretnék segítséget kérni, hogy ez a 4 csík villogását mi okozhatja? Illetve hogyan javítható?

Még egy olyan kérdés, hogy a következő képeken, ahol bekarikáztam területeket, ott fura búgó zajt hallani, ez normális?
https://i.ibb.co/k47mTfN/IMG-20181128-191746.jpg
https://i.ibb.co/7n1b9MH/IMG-20181128-191642.jpg

Alsó képen nem tudom pontosan hol, de nagyjából a villogó csíkok mögött jön a hang.
Felső képen bekarikázott résznél hallható búgást pedig talán leginkább az egyes laptopok processzorából jövő hanghoz tudnám hasonlítani.

De csak így szétszedve hallani, ha össze van rakva a TV akkor szinte semmit nem hallani.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) kovacspista válasza Norbi779 hozzászólására (») Nov 28, 2018 / 1
 
Helló! A bekarikázott rész közelében az inverter található, annak lehet hangja. A csíkok t - con probléma, vagy részben levált coff kábel lehet.
(#) Norbi779 válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Hali!

https://i.ibb.co/hKmyCBV/IMG-20181128-191746.jpg
Laptopos tapasztalatokból kiindulva ezeken a részeken próbáltam megnyomogatni, mivel ott a csíkokon ez segített. Viszont itt nincs tőle változás.

Elég egy chip/IC csere vagy az egész áramköri lapot cserélni kéne rajta? Illetve maga az LCD panelhiba kizárható?

Választ előre is köszönöm!
(#) kovacspista válasza Norbi779 hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Nem zárható ki teljesen az lcd hiba, de túlnyomó többségben t - con a gond. Valószínűleg elég egy ic - t cserélni, de melyiket? Ezt melegítéssel és hűtéssel szoktam megnézni, de nem mindig hoz eredményt. A teljes csere volna a jó, de ez a coff kábelek miatt nem egyszerű.
(#) Norbi779 válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Közben találtam még +2 csíkot de azok csak világosabb képeknél jönnek elő.

Tetején lévő panelen 4 IC közül lehet valamelyik a rossz, jó helyen keresem? Ha nem derülne ki melyik a rossz, az is opció lehet hogy mindegyikből rendelek egyet, aliexpressen 20-80 cent körül mozognak, nem pénz érte, bár egy IC-t nem találtam meg a 4ből.
(#) kovacspista válasza Norbi779 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Igen jó helyen keresgélsz. Azok közül szokott hibás lenni egyik másik, a leg különbözőbb módokon.
(#) Norbi779 válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Értem. Köszönöm a sok segítséget!
(#) kovacspista válasza Norbi779 hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Remélem hasznos volt.
(#) hg1dmt hozzászólása Dec 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Megkérlek, hogy csak az írjon, aki érti a témát!
Van egy 12 voltról működő SMART tv, a konyhában, ami egy- szolgáltatótól bérelt - boxból kapja a tv jelet SCART csatlakozón.
A box jó, a szobai tv-n kipróbálva.
A kép egy kicsi széle azonban, a konyhai tv-n jobb, és baloldalon ( ott venni jobban észre(Talán fent- lent is )) le van vágva.
Például egy focimeccs- fent-baloldalon kiírt idejéből a perc levágódik, csak a másodperc látszódik. Vagy a forma 1 körszámából, 27/54 csak az 54 látható.
Ez nem beállítási ( 4:3 vagy 16:9 stb) hiba.
Ezt a régi tévéknél vízszintes eltérítésnek hívtuk. De az LCD tv nél hogyan lehet ezt korrigálni?
Következő: »»   139 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem