Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   138 / 208
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ha én ezzel a problémával szembesülnék, sajnos nem tudnám így megmondani mi lehet a baj. Szétszedném, és megnézném, hogy az LCD-n jelenik meg hibásan a kép, vagy a háttérvilágítás okozza. Main, Tcon nem csinál ilyet.
Szerk.: A technika készülékekhez megkérdeztem a firmware-t, most várok a válaszra.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Bolygatták az LCD-panelt?
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Szia!

Átkötöttem. Sajnos nem indult el a táp panel. Valamit próbálkozik mert halkan kattog rajta valmi. Egyedül a 12v helyett tudtam mérni 11,25v. A többi fesz az nincs meg. Megpróbálom rajz alapján vissza fejteni.


Köszi!
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Első körben mérj rá a szekunder oldali schottky teljesítmény diódákra. Az ilyen hibák nagy százalékban ebből erednek. Továbbá egy közös trafóról jön a 12 és 24, szóval ha az egyik van, másiknak is lenni kell. 11,25 nekem alacsonynak tűnik.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Multival megmérve dióda állásban:
D9:451
D25:284
D12:284
D11:284
D10:310
Ha a megcserélem a multi mérő csücskeit akkor a D9 kivételével mind Szakadtnak tűnik.
Szerintem ez rendben volna. A D9 cserés lesz sajnos.
D8 nincs bele építve mint a rajzon. Valószínűleg ezért hiányzik a 24V.

Remélem érthető vagyok.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ok, 2 kérdés merült fel bennem:
-A rajz, amit linkeltél, többé-kevésbé egyezik a panellal? Csak mert a vestel szeret módosítani anélkül, hogy átírná a tervet
-A diódáknak kiforrasztottad legalább az egyik lábukat a méréshez? Ha nem, becsaphat a mérés.
Szerk.: Ha D9 tényleg cserés, nem vesztesz semmit, ha D8-at beépíted mellé. Nem 1 diódán lesz az összes teher.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Hasonlít a rajz. De nem forrasztottam ki a lábát egyiknek sem. Pont most ellenőriztem kiszedve a d9-et és így meg jónak tűnik. Holnap akkor új kör.
Köszönöm!
(#) yohnsee válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Ok, mára nekem is ennyi.
Ötletek holnapra:
Minden dióda ellenőrzése egyik lábat kiemelve,
Ellenállás módban a tápvonalak ellenőrzése GND-hez, (stby is!)
Trafó kiforrasztása és tekercs zárlat ellenőrzés.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2018
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia! Nem látok semmit ami erre utalna.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Hoztak hozzám egy HORIZON 40HL737F típusú tévét, a problémája az hogy mikor TV opcióra teszem nem működnek a csatornák, helyette egy sötét kép, és újra indul a tévé, ha viszont euro scart bemenetről indítom el a tévét akkor megyen tokéletesen.
Van még két ilyen main board panelem amiről le szedtem a két Flash memory IC-t gondolván hogy valamelyikbe menti el a csatornákat, de azokkal nem indul el a tévé, valószínűleg más a program van bennük.
Ja és még valami, az automatikus keresésénél, mikor keresi a csatornákat, mindet meg leli az analógtól a digitális csatornákig.
A main board száma- 17MB82S
Szerintetek hol lehet a probléma, hova menti el a tévé a kikeresett csatornákat?.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Helló,
megkérdeztem, de így sajnos ő sem talált semmit. Tudnál esetleg az alaplapokról készíteni 1-1 éles képet? Hogy minden típusjelzés, adat leolvasható legyen róluk. Úgy talán.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia!
Más bemenetet próbáltál? Pl. HDMI-n hogy viselkedik? Hogy kizárjunk néhány más hibalehetőséget, járasd egy kicsit olyan bemeneten, amin nem kapcsol ki. Amikor bemelegedett, kezdj el a menüben játszani a beállításokkal. Kezdd a háttérvilágítással. Ha leveszed, feltolod maximumra, csinál-e valami furcsát? Ha így stabil, akkor tényleg programhiba, ebben az esetben kellene a kijelző típusa, hogy firmware-t és/vagy flash tartalmat keressünk hozzá.
U.i.: factory reset gondolom megvolt?
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Szia!
A tévé tokéletesen működik HDMI bemenetről is, próbáltam szint, kontrasztot, fényerőt állítani, de semmi különös, tokéletesen működik minden.
Factory reset-et nem találok a menüben.
A kijelző típusa VES 400UNDS-2D-N11.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Vestel service menübe lépés általában Menü gomb+7425
Vigyázz, csak azt állítsd, amire tényleg szükséged van. Egyébként van néhány lap, ami támogatja, hogy ebből a menüből kimentsd a flash-t, szerintem ezen a ponton megéri bedugni egy pendrive-t erre.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Ami meg érdekes a dologban az az hogy, mikor nincs benne az antenna csatlakozó, akkor a tv ki írja hogy nincs jel (ez normális is), és az adott tévé csatornát amin éppen maradt, de mihelyst be dugom a tv antenna kábelét ura indul a tévé azonnal.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Sikerült a menübe be lépnem de ott minden oké ahogy láttam, tovább valami ötleted van?.

KÉP.jpg
    
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Gyári beállítások visszaállítása/Factory reset. Keresd meg, fejből nem tudom, melyik menüben van.
Ha utána is csinálja, akkor először szerintem kezdj el méregetni a tuner részen. Az előző hozzászólásból én rá gyanakodnék. Először a betápját nézd meg, megvan-e, nem-e zárlatos stb.
Szerk.: Máshol is ezt csinálja a TV? Értem ezalatt, hogy nem-e nálad van a koaxon esetleg valami kóbor feszültség, amit nem tolerál a tuner?
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
A factory reset-et nem lelem egyik menüben sem, a service menüben sincs ilyen.
A tuner résznél már mértem feszültségeket is, mindet megkapja az IC, sőt már maga a tuner IC-t is le cseréltem de ugyan az.
Nem tudom tovább mit lehetne vele csinálni.
Találtam teljes leírást, és rajzot a main board-hoz, valamit említ ha nincs jel mit kell tenni, de ez a TV meg leli az összes csatornát!.
Nem tudom az IGC lábon mennyi kellene legyen a feszültségnek?.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Szia ! Köszönöm az eddigi fáradozásod! Az egyikről itt vannak fotók, a másikat elő kell bányásznom!
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Itt van a másik.
(#) soos csaba hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Sziasztok!
Van valakinek valami ötlete hogy mit is lehetne kezdeni ezzel a tévével.
Sajnos le rendeltem egy ugyan ilyen main board-ot és az sem működik, azzal egyáltalán nem kacsol be a tévé, mert azon meg rossz a proceszor, zárlat van az VDD1V8 volton( jól át vert az illető), vissza küldeni meg már nem tudom mert bele piszkáltam a panelba hülye fejjel, a panelt amit rendeltem használt volt.
Le szedtem a rendelt panelról a Flash Memory-at és azzal se indul el a tévé, valószínűleg más a program bennük.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2018
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Rendelj még egyet, de ne ugyanonnan.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Bocsi, benéztem, Menü + 4725.
Diagnostic alatt van a factory reset.
Eléggé belenyúltál már a lapba, nem hiszem hogy ez segít, de mindenképpen ezzel érdemes kezdeni.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Szia kadarist!
Hát az nem lenne jó, mert így is 16000Ft-ba került a Main Board, ha rendelek meg egyet az tiszta pénz kidobás lenne.
Más ötleted nincsen esetleg?.
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Szia!
Végül meg leltem a factory reset-et, de semmi javulás nincs sajnos.
(#) yohnsee válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Van-e íród az epromokhoz?
Ezt tudtam összevakarni:
17MB82S
U10 -W25Q16DVSIG,
U12 -W25Q64FVSIG
VES400UNDS-2D-R06
Ahogy látod, a kijelző típusa nem teljesen egyezik, de működnie kell vele.
Mindenek előtt biztonsági mentés! Olvasd ki a két IC tartalmát és mentsd el biztos helyre.
Utána írd meg őket, forraszd vissza, próba.
Bővebben: Link
(#) soos csaba válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, megpróbálkozom vele!
Írom van valahol csak a programot kell hozzá előkajtatnom (csak tudnám melyik ment is hozzá, régen írtam vele fel memory flash-t :rolleyes.
Az írom az parallel port-ra (DB25) csatlakozik rá.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Én az Ebay-ről meg az Aliexpressről vásároltam már board-okat és teljesen jók voltak. Hazai eladó lutri.
(#) Szasza9668 válasza yohnsee hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Szia!

Diódák rendben vannak.
Trafó kiszedve. Van pár ohm ellenálása így azt gondolom, hogy nem zárlatos.
Holnap ha lesz időm kimérem a bejővő delej útját.

Üdv!
Következő: »»   138 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem