Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 150
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Kövesd például a műveleti erősítő 8-as lábát az ugye tápot kell, hogy kapjon. Rögvest rálelsz a LED-meghajtó 18-as lábára is ahogy a rajz mutatja. Látom közben ügyesen be is karikáztad
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Tehát ezt a 2db pontot kell a +/- erősítő kimenetére rákötnöm?
Viszont áramot még mindig nem jövök rá, hova is kellene adni :S
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Vagy ennek külön áramot nem kell szolgáltatni?! :O
Mert az úgy picit érdekes lenne számomra
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
A jelet a testre, meg arra a "kolbászolásra" kell kötni ami a műveleti erősítő 6-os lábáról kijön.
A tápot karikáztad be, talán utaltam is erre az imént.
Nézd át tüzetesen a kapcsolási rajzot, rá fogsz jönni mi hová tartozik (és tanulsz is belőle).
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Azt hiszem ez magas így nekem mert most már teljesen összekavarodtam, hogy a bejelölt 3 pontból melyik melyik :/
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Két pontot látok bekarikázva. A nagy kör a test, a kicsi a pozitív tápfeszültség. Szánj időt a rajz megértésére!
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Nézd csak kikerestem.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Így van idő közbe erre rájöttem. Tehát akkor már csak az erősítő kimenetét (+/-))-át kell megkeresnem hova csatlakozik rá?!
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Mára feladtam késő lejár holnap próbálkozom a további információmegértéssel
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Leírhatnád milyen erősítőről van szó. Nem lehet akármekkora jelet ráengedni erre az áramkörre.
Egyúttal tisztáznánk mit az a +/- amit említettél.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
TDA7498as panelről. 34V DC-ről üzemel
Ez a kivezérlés jelző egy Quad-405-ben dolgozott
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Értem már, híd-kimenetről van szó, amiből összesen négy van. A négy közül tetszőlegesen kiválaszthatsz egyet. Az erősítő és a kivezérlésjelző test pontjait közösítsd.
A paneleden az R1 elé (levegőben) beiktatott ellenállás akár jó is lehet, ezt majd a gyakorlat megmutatja.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Köszönöm, este ha hazaértem kipróbálom. Mekkora a max DC amire ráköthetem? 18V DC ha jol emlékszek rá igaz?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2014
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Nincs itthon plusz egyenirányítóm, úgyhogy ha majd rendelek. Akkor lesz kipróbálva. Mert gondolom váltakozó feszültség nem lenne jó neki :/
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Csak, hogy a biztosra menjek és ne legyen semmi gond a bekötésből. Mivel 2db ilyen mono kivezérlésjelzőm van és ha már van, működőek. (Legalábbis régebben azok voltak) akkor ne kelljen kiadnom 2-3eFt-ot egy új-ért Annyi, hogy szerintem a pici kondikat kicserélem rajta frissekre

Tehát ez a bekötés így elméletileg működő képes igaz?

123.jpg
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Igen, ez néz ki helyes bekötésnek. A kondenzátor cserét ahogy gondolod, nem kulcskérdés.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Nem túl nagy összeg tehát lehet kicserélem őket nálam van ez a kivezérlés jelző 3-4éve plusz aki használta nála kérdés mióta

Egy kérdés még csak egyenfeszültségről köthető be, vagy váltakozóról is beköthető?!
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Amennyiben a tápfeszültségre gondolsz, az csak egyenfeszültség lehet. Ott a rajzon, hogy +Ut! Az egyenirányító után még pár száz mikrofarád puffert is kell alkalmazni.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Mekkora ajánlott? Mert a toroid trafómon van külön 12V. Tehát 12V*1,35-el. Akkor pufferelve kb kapok 16V-ot. Tehát 4700 µF / 25V-os kondi puffernek elég lenne 2db kivezérlés jelzőnek + 1db 6cm ventilátornak ami 12V DC-ről üzemel? Persze a ventilátornak ellenállással vinném lejjebb a feszültséget
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Az ajánlást megtalálod a rajzon, tehát jó lesz. Ilyen kérdésekben légy önállóbb, az elektronika alapjait A-Z-ig nem adhatom át egy fórumbeszélgetés keretein belül!
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Tudom, és köszönöm az eddigi kitartó segítségedet is! Ma megrendelem a termékeket. Csütörtök körül jelentkezem a Led-es clip-el is
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Bekötöttem a 2db mono kivezérlés jelzőt. Világít is de elég furán. A 4k2 és a 22K ohm-os állítható ellenállás melyike mit állíthat?!
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Idézet:
„A két darab trimmer az egyik ami aműveleti erősítő mellett van azzal az érzékenységet állítod, a másikkal azt, hogy a ledek "lomhán vagy gyorsan " kövessék a zene ütemét.”


Ez így ebben az állításban igaz?
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A 4k7 az első LED felvillanásához tartozó küszöbfeszültséget állítja. Bővebben: Link
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Esélytelen a jó beállítása. Teljesen letekerve a hangerőt első LED folyamatosan világít ez így mind szép és jó és elnézem én, viszont ha hangosítom van mikor kihagyással villognak a LED-ek, majd még jobban felhangosítom akkor már az is villog/világít elég érdekes egy jelenség. :/

Tehát 13db led-ből áll. Ebből pl Az első 4db világít utána 1db nem és a 6.-ik led megint már világít. Tehát vannak ilyen kihagyások kis hangerőnél. Nagyobbnál már kevésbé viszont akkor már a pirosba villog.

Valami ötlet?!
(#) gernerakos válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
A ledek nyitófeszültsége ugyanakkora?
(#) sonny007 válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Azt, hogy tudom megmérni?

Mert sajnos ez a kivezérlés jelző régebbről van. Tehát én nem nagyon tudok sok mit mondani róla.
És elég kezdő is vagyok a témában :/
(#) gernerakos válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Kiforrasztod a ledeket, elkezded növelni 0-ról a feszültséget, és amikor már vlágít, megméred, mekkora feszültség van a leden. Mindegyik leddel csináld meg, egyeznie kellene. Vagy veszel 13 egyforma ledet, kicseréled őket, és ha jó, akkor ezzel volt a gond.
(#) sonny007 válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Azt hiszem ez tárgytalan marad akkor. Majd rendelek inkább egy KIT-et amiben biztosan egyformák a dolgok. Mert nincs kedvem macerázni vele
(#) gernerakos válasza sonny007 hozzászólására (») Okt 18, 2014 /
 
Te döntésed, nekem mindegy. Előbb azért várd meg, hogy mások is válaszoljanak.
Következő: »»   116 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem