Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MC34063-mal felépített DC-DC konverter
Lapozás: OK   1 / 17
(#) eSDi hozzászólása Máj 6, 2006 /
 
Van ez a kapcsolás, 3B verziójú willem EEPROM Programmer égetőfeszt előállító része.
Esetleg tudja valaki hogy hogyan kell beállítani hogy 13V jöjjön ki a kimenetén? Mert nekem nincs meg a leírása csak a kapcs rajz és a weblapján sem találom. Vagy az is jó ha tud valaki egy másik kapcsolást ami 5V-ból 13V-ot csinál, de jó lenne ha ezzel az IC-vel menne. PIC égetőhöz kellene mert nem akarok külön tápot csinálni neki hamár az USB-n keresztül kapja a tápfeszt.

Előre is kösz mindenkinek. A legmegfelelőbb kapcsolás vagy válasz 50 pontot ér!

DC-DC.gif
    
(#) Sebi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 6, 2006 / 4
 
R2-vel tudod a pontos kimenőfeszt beállítani.

mc34063.GIF
    
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Ok! ez a rajz jóval érthetőbb, tehát az R1 és R2-vel lehet a feszt beállítani.
Esetleg pontos értékeket nem tudnál megadni 13V-os kimenő feszre? Vagy hogy hogyan tudnám kiszámolni, mert az adatlapjában egy kicsit zavaros a képlet számomra.

Kösz!
(#) Sebi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Azt a 12k-t én írtam oda, így építsd meg és szükség esetén söntöld megfelelő értékűvel a pontos feszbeállításhoz. Trimmert felejtsd el a stabilitás megőrzése végett. Csökkenő 12k=növekvő kimenőfesz és vice versa.
(#) eSDi válasza Sebi hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Jah! Ok rendben! Felfogtam......

Nem is akartam potit berakni úgy sem állítgatnám soha ha egyszer be lenne lőve.
Annyira meg nem gáz ha nem pontosan 13V, 12 és 14V között bárhol lehet az égető fesz. Csak az a fesz ne mászkáljon.

1000 köszönet. Jár a pont.
(#) aty válasza eSDi hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
A visszacsatolasban szereplo feszultsegosztot ugy kell beallitani, hogy 1.2V jusson vissza az MC-be a kert kimeno feszultseg ertekre.
(#) eSDi válasza aty hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Nah OK. Akkor már ezt is tudom.

Kösz szépen.....
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Máj 13, 2006 /
 
Nah akkor hogy beinduljon újra ez is!

Azt kérdezték tőlem, hogy ezzel az IC-vel lehet e 10A-es tápot csinálni ami 17V-ból csinál 12V-ot.
A 10A fontos lenne. Valami külső bicós MOSFET(ek)-re gondoltam csak az adatlapban sima tranyóval vannak a kapcsolások és nem tudom képes e meghajtani MOSFET-et.
(#) capaizee válasza Sebi hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
igazán odairhattad volna a kimenőfeszültség képletét is:

1.25*(1+ R2/R1)
(#) aty válasza capaizee hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
MOSFET-et nem igazan, mivel a kimenet bipolar tranzisztorra van kitalava. Kicsit modositani kell. Ha minde igaz, a PDF-ben van ilyen rajz !!!
(#) eSDi válasza aty hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Idézet:
„csak az adatlapban sima tranyóval vannak a kapcsolások és nem tudom képes e meghajtani MOSFET-et.”


Szerinted ezt miért írtam...... valószínű nem azért mert az adatlapban lett volna ilyen kapcsolás.....
Egyébként meg már kezd alakulni a dolog.
(#) papirhajo hozzászólása Nov 30, 2006 /
 
Üdv Urak!

Valaki ra meg tudna mondani, hogy a MAX1726EUK50-T (http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/MAX1725-MAX1726.pdf) milyen bemenő fesz tartományok közt biztosítja az 5V-os kimenetet? Szamomra nem egyertlemu. Tudom, hogy itt van egy engedélyező jel is, de arra nincs szükségem. Azt jol gondolom, hogy ezt az IC-t lehet helyettesiteni egy 78L05-os IC-vel?
(#) eSDi válasza papirhajo hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Ez egy Low Drop stabilizátor és az adatlapból ha jól veszem ki akkor a kimenőfesznél 0.5V-al kell minimum nagyobbnak lennie a bemenő fesznek. szerintem helyettesítheted 78L05-el, ha az áramkör nem vesz fel 100mA-nél többet.
(#) Prinner hozzászólása Jún 6, 2007 /
 
Üdv.
Segítségre lenne szükségem, de nem akartam új témát nyitni miatta:
Építettem egy olyan előlapi ák.-t amelyben van egy feszültségcsökkentő DC/DC konverter 78S40-es IC-vel, amely +24V-ból +5V-ot állít elő, 240mA-es áramfelvételű áramkörhöz (LCD háttérvilágítás, uC).

Funkcionárisan megfelelően működik, 200mA-es terhelésnél 50mV zaj van a kimeneti feszkón, szerintem ez elfogadható. Viszont nagyon halkan lehet hallani 500-1kHz-es zajos sípolást, a szkópon is lehet látni.
De amikor felrögzítettem a horganyzott lemez előlapot, akkor HANGOSAN SÍPOLT a cucc
Az alábbiakat kipróbáltam már:
-referencia és föld közé 100n majd 100u low esr
-több ezer µF a kimeneti puffernek
-100n minden elképzelhető helyre
-kimeneti feszosztó (3k/1k) 3k hidegítése 10n-val
-Ct kipróbálása 220p-47n-ig
- a cucc hajtása más tápról
- nagyfrekis szempontból "hideg" vezetékek ónnal való megvastagítása
-induktivitás kicserélése
-Előlap leföldelése
-földhöz vágás, káromkodás
Sajnos ezekkel nem sikerült megoldani a problémát.

Ha a kimenő áramot csökkentem, akkor csökken a sípolás hangereje is.

Az áramkör adatai:
kapcsolótranzisztorként és diódaként, az IC belső cuccai lettek használva.
Ct=10nF
Rsc=0,22
Rs1,Rs2=3k,1k
C=1000u low esr
L=1mH
A kapcsolás bent van az IC adatlapjában a Step Down cimszónál.
A válaszokat előre is köszönöm.
Nem akarok új nyákot, előlapot csinálni :rinya:
(#) eSDi válasza Prinner hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Ha a 1mH-s tekercset te magad készítetted, akkor az sípol, de előfordulhat gyári tekercseknél is. próbáld összeragasztani fixre a meneteket... Jobb ötletem sajna nincs. De valószínüleg ez a sípolás oka...
(#) Prinner válasza eSDi hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Sajna nem igazán van értelme összeragasztani, ez egy gyári SMD induktivitás, az egész egy ferritdarab 2 kivezetéssel. Ráadásul ha az előlaphoz közel van, ami horganyzott acéllemez, akkor még jobban sípol .
(#) szabi83 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 22, 2007 /
 
kimeneti fesz, mennyire ingadozik, ha a bemeneti az 25V - 22V közöt "mocorog"
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
oopsz
(#) duke hozzászólása Júl 24, 2007 /
 
Szerintem az induktivitassal kene jatszani.Legegyszerubb esetben leszedni es forditva vissza forrasztani,neha ez is segit.Vagy valamilyen gumi,muanyag tavtartoval hozza fesziteni valamihez,hatha epp csillapitja a rezgest.Vagy kicserelni egy masikra,kisebbre nagyobbra.Leirast nezve nem tul kritikus az induktivitas erteke.
Ha jol ertelmeztem lehet valtoztatni a kapcsolasi frekit a 12-es labon levo kondival 100Hz-100Khz kozott.Szerintem meg van ra az esely hogy egy masik kapcsolasi frekin nem sipolna ugyan az a induktivitas.
(#) duke hozzászólása Júl 24, 2007 /
 
Ja bocs a kapcsolasi frekit,meg a induktivitas cseret mar probaltad.
(#) Moderátor hozzászólása duke hozzászólására (») Júl 24, 2007
 
Legközelebb használd az Új hozzászólás helyett!!! a fejléc jobb oldalán lévő Válasz gombot!!!

Ha ez most egy 35 oldalas topik lenne, akkor fene se tudná eldönteni, hogy kinek is írtad eme sorokat!!!
(#) krajnyak_dani hozzászólása Máj 1, 2008 /
 
Hali, az MC34063 tipusú IC vel mekkira feszültséget lehet max előálítani? Azt tudom hogy 40V-ról üzemeltetvető, de megyit bír a kimenet?
(#) soskajoska hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Hali! Régebben valahol láttam egy 34063-mal épített stp-up/down kapcsolást. 9V és 15V között váltakozó feszültségből kell 13,8V-ot előállítani. Tud valaki ebben segíteni?
(#) bbatka válasza soskajoska hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
A kapcsolások között az UV szkennerhez használtam az MC34063-at. Szerintem próbáld ki azt a kapcsolást. A feszültségosztón kicsit változtatnod kell. A számító képlet az adatlapon található. Az enyém 10V középértékre készült.
(#) bbatka hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Egy Nokia 3210-es mobilhoz szándékozok táppelátást készíteni MC34063 icvel. Tehát 12V => 2,4V (2A).
A gondom az hogy galvanikus leválasztás szükséges, azaz független GND kell legyen. A Googleval eddig nem találtam semmit, de keresgélek tovább. Ha valaki tud rá egy üzembiztos kapcsolást akkor légyszí segítsen. köszönöm. A fly-back kapcsolásra gondoltam csak nem tudom hogy lehet MC34063-hoz illeszteni megbízhatóan.

fly-back.gif
    
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
A következő kapcsolást hoztam össze. Minden kritikát szívesen veszek, még mielőtt késő lesz.
(#) Inhouse válasza bbatka hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nem tom, nekem az tűnt fel, hogy esetleg a Q2-Q3 nincs-e felcserélve és nem kellene-e egy felhúzó ellenállás a közös bázispontra? Esetleg a Q1-t ki lehetne hagyni és akkor ott az R1...persze nem biztos, csak nekem fura így...

A kapcsolás többi részét nem néztem...

Üdv
Inhouse
(#) Feri007 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Valóban, kell a fellhúzó ellenállás. A FET meghajtása nekem kicsit túlspilázott. Közvetlenül az IC 2.lábra kapcsolva a gate-et is kell mennie. Sőt, az 5W-ot az IC magában is el kell, hogy vigye, mondjuk akkor kell snubber. A 400V-os FET talán elmegy snubber nélkül
Ugye a trafó légréses lesz?
(#) Sebi válasza bbatka hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Biztos vagy benne, hogy 2,4V kell neki?
Ha akku a bemenet, galvanikus elválasztás nem kell, és egy sima buck-regulator megoldja a dolgot trafó nélkül is pár alkatrésszel...
A Q2-Q3 szerintem is fel lehet cserélve és az ellenállás is kell: ha így maradna, akkor az NPN nyitásához, ha fordítva lesz, akkor a (felső) PNP zárásához.
(#) Feri007 válasza bbatka hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Még valami, ha mégiscsak marad a trafó, a szekunder menetszám legyen a primer menetszám mondjuk negyede.
Következő: »»   1 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem