Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 128
(#) torkolypalinka válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Mivel a 0.1-et már írja a fizikai bemenet, azt már nem tudod írni hmi-vel.
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Igen, ahogy az előttem szóló kollégák is írják, nem szerencsés közvetlenül ki és bemeneteket írni HMI-vel, W memóriaterület csak CS1/CJ1/CJ2/CP1 sorozatoknál elérhető, CPM sorozatnál a CIO területet használd, a H memóriaterülettel is vigyázz, mert ez a terület megtartja állapotát feszültségmentesítés után is, és okozhat meglepetéseket,balesetet...
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Az előzőhöz még annyit, a D terület is megtartja állapotát, feltéve hogy a PLC eleme nem kuka, ill régebbi PLC-k nem lettek-e hosszú ideig lekapcsolva hagyva.
(#) rammeradrian válasza Joci77 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Siker, köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
A CIO tábla bemeneteire nem lehet írni, csak a kimenetre, arra is csak akkor, ha nincs a plc programban használva OUT-ként. De ha KEEP, vagy SET, RSET, van arra a területre használva, akkor a HMI tud rá írni!

Aky! Jössz hozzánk szilveszterkor??
(#) aky87 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia, és mi határozza meg a CIO területen hogy melyik terület ki és bemenet? nyilván a kártyák, amiket használsz, vagy régebbi PLC-knél ez fix volt, de amik nincsenek használva/fent tartva spec kártyák számára, ezeket nyugodtan lehet használni merkereknek. Mi a terv?
(#) dB_Thunder válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ha esetleg vki nem lenne tisztában: kompakt plc-knél 0.00-99.15-ig bemenet , 100.00-tól kimenet.
Modulárisnál attól függően milyen a kártya van az adott helyen.
És igen a fent maradó hely alapértelmezettként kimenet, és használható merkelnek.

A terv hogy megments asszony barátosnőitől, nem vagyok kíváncsi a szerelmi ügyeikre sem. Amúgy lehet inni, meg enni, tv-t nézni, zenét hallgatni, sőt plc.t progizni,szekrényt szerelni.. stb, de el is lehet menni bárhova is.
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 30, 2018 /
 
Egy újabb érdekes jelenségre próbálok rájönni. PLC-n beállítva a kommunikáció, HMI-n szintén, de csak akkor működik, ha a PLC Peripheral portján a Géphez vagyok csatlakozva és a HMI USB-n is csatlakozik a géphez. (Eközben a PLC RS232 és aHMI Com1 portja végig össze van kötve) Ha bármelyiket kihúzom, akkor a HMI nem tud kommunikálni a PLC-vel. (Host Link)

Ez mitől lehet?
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia, a kapcsolat sose volt stabil, vagy már működött? Esetleg a Node címek nem egyeznek, vagy pont hogy különbözőek, próbáld meg a protokollt NTLINK-kel, a PLC settings-ben is át lettek írva a szükséges paraméterek? milyen PLC-d van pontosan(CPM2A,CPM2C)?
(#) rammeradrian válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Első PLC-s ismerkedésem. A Node címnek egyezni kell? Valószínűleg sose működött, mert eddig még csak PC-re kötve próbálgattam amég a programot írogattam rá.

És valóban az előző hozzászólásból kimaradt: CPM2A PLC és NQ5-SQ000-B a HMI

Így van beállítva (képek)
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az NQ designerben a Nodes menüben kell beállítani a HMI felől, a PLC oldal felől pedig a settingsben, most ott készítettél képet, ott a Unit Numbert írd át 0-ról 1re, a node szám elvileg minden eszköznél más, ez az egyedi azonosítója a hálózaton belül bár itt 1:1 kapcsolat van
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nodes menüben az address szintén 1 legyen (NQ designerben) de lehet bármi más, csak egyezzen a két eszköz beállításában.
(#) rammeradrian válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Igen ám, csak ha be akarnám állítani, akkor azt mondja hogy már használatban van.

adress.PNG
    
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Lehet hogy mert com2 is erre van állítva? A másik portot akár le is lehet tiltani, ha nem jó akkor én kitörölném a nodes beállításokat és egy újat csinálnék, lehet valami ütközik.
(#) rammeradrian válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Átírtam 3-ra a com2-t de semmi változás. Ugyan úgy nem enged két egyező address-t beírni. Mondjuk ha jól értem a dolgot akkor ez a "buszon" lévő cím, amiből nem is lehetne 2 egyforma. Viszont a Node name nem számít? Esetleg a Node name a hálózat azonosító az address meg a hálózatba lévő eszközök címei?
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Vagy Operator panel Address:0, PLC Unit number: 1
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Igaz nem lehetnek egyformák, mert lehet akár több HMI is egy PLC-re kötve, és minden HMI címe más kell hogy legyen. Elvileg a Node és Unit ugyanaz, nagyobb és több rétű PLC hálózatoknál vannak Network-ok(pl:ethernet-net1, devicenet-net2...). Network-okon belül vannak a node-ok.
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Itt le is írja:
(#) rammeradrian válasza aky87 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Hát, akkor nem értem. Most a doksi szerint vannak beállítva a dolgok, és most már akkor sem megy amikor be van dugva a PC-be. A HMI induláskor communication errorral kezd.
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Szia, találtam még egy doksit, ha sehogy se megy akkor lehet Firmware-t kell frissíteni... de ez az utolsó. Sajnos nekem már nincs NQ-m hogy kipróbáljam, anno én is szívtam a csatlakoztatással, és nem is volt szimpatikus ez a széria, ez NS ECO verziója, de nem lett sikeres.
(#) rammeradrian válasza aky87 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Megvan, az RS232 kábel volt elkötve. HMI oldalon is a 9-esre volt kötve a GND.

Köszönöm a segítséget!
B.U.É.K!
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) dB_Thunder válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Én általában úgy szoktam progizni, hogy usb-vel csatlakozok a HMI-hez, és azon keresztül elérem a plc-t. Így legalább nem kell lemennem a pincébe. Egyetlen hátránya hogy nem lehet online a plc, ha a HMI programot akarom túrni.
(#) aky87 válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Remek, bár a kábel elkötésére is gondoltam, de lényeg hogy működik, persze omronék ebben is variáltak, mert NS szériánál a 9-es, NQ szériánál pedig az 5-ös a GND.

B.U.É.K.!
(#) Thomas10100 hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Valaki használta a csatolt képen lévő programot Siemens S5 programozásra?
Fogalmam sincs hogy van az Uploading(s7nél igy hívják) station.
Tehát a plc tartalmát szeretném lementeni.

Köszönöm!
(#) derno válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Szia! A program csak a PLC-be való töltést támogatja (a nyomtató ikon mellett jobbra található ikonnal, vagy a Block Menü "Transfer to PLC" pontjaival). Lehetőség van a PLC-ben található program szerekesztésére a kurzortól jobbra levő ikon (PLC Block List) megnyomásával.
Közben láttam, hogy neked magyar nyelvű, itt a Modul menüpontban kell keresni az említett pontokat.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) Thomas10100 válasza derno hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Plcből való mentéshez akkor kell másik program.
Igazából nem bonyolult program, meg van eprom is a plcben. De jó lenne róla egy biztonsági mentés

Köszi
(#) kendre256 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Ha veszel hozzá egy EEPROM-ot, a PLC-vel tudsz mentést csinálni rá.
Ezek közül valamelyiket, de nyilván a nagyobb tárkapacitásúra biztosan ráfér a program.
(Bár azt nem beszéltük, milyen S5 változat, de ha EPROM van benne, akkor ugyanolyan csatlakozású EEPROM-mal is működik.)
Valószínűleg neked nincs arra szükséged, de nekem sok S5 PLC programját kellett archiválnom. Vettem egy EEPROM modult, kiforrasztottam belőle az EEPROM-ot, és raktam a helyére egy foglalatot. Abba a modul áránál jóval olcsóbban lehet venni eeprom ic-t, abban lehet tárolni a programot. Vettem még egy Genius G540-es univerzális programozót, azzal az IC-ből is ki tudtam olvasni a tartalmat, amit már lehetett pc-re is menteni.
Szerk: Ja, csak érdekesség képpen kb. 15 év után derült ki (egy villámcsapás következményeképpen), hogy az egyik PLC EEPROM-jában nem az a program volt, amivel 15 évig működött. A fejlesztője megírta a programot, működött, csak éppen nem írta át az EEPROM modulra, azon egy régebbi változat maradt...
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) Thomas10100 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Nekem ez az 1db plc van a gyárban. Ezt akarom leváltani újabb Plcre, ezért szeretném kiolvasni a programot.
Költeni erre már nem akarok.

Köszönöm
(#) kendre256 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
A Deltalogicnak van olyan demo programja, amivel alighanem ki lehet olvasni a plc tartalmat. Nekem ebből egy DOS-os változat van, azzal elég erős korlátokkal (csak az első valahány sort olvassa ki, meg blokkok változóit nem, stb... ) lehetett valamit kezdeni.
Bővebben: Link
(#) Thomas10100 válasza kendre256 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszi, holnap kipróbálom
Következő: »»   108 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem