Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   84 / 398
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Annyit még kérdezhetnék,hogy az Urbán féle a jobb,vagy a képen csatolt?

quad405_2.jpg
    
(#) scooby_ válasza sound.man hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Nagyon köszönöm! Pedig látta már ezt valahol
(#) sound.man válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Én azt építettem meg amit csatoltál. Nekem az jobban tetszik... Nem olyan sűrű és átlátható.
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Gyakorlatilag a használatát tekintve nincs semmi külömbség mind két nyák nagyszerűen után épithető ! Főleg akkor ha te saját magad akarod a nyákot elkésziteni , ha a klasszikus 100Wattos változatot szeretnéd akkor mindeggy melyik nyák ami szimpatikusabb , ha viszont a 200-as változat az ami szemed előtt lebeg akkor már azt mondom az Urbános . A 200 -as -nál azért már több áram szaladgál a vezetősávon ezért talán jobb az U-os mert ott vastagabb sávok vannak .
(#) scooby_ válasza sound.man hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Értem. Nekem az Urbán féle csak azért tettszik jobban,mert jobban beszerezhető alkatrészeket tett rá.
Pl: nem kell szenvedni a 0,092Ohmos ellenállással.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
A nélkül, hogy vitatnám az Urbános kialakítás értékét, ha Quadot építesz, akkor miért a "régit", miért nem a "korszerűsítettet"?
R.Ludwig módosította a kapcsolást, amihez pl. én terveztem nyákot. Igaz, hogy ez nem egységcsomag, de úgy vélem minden pontján nagyon átgondolt és bölcs módosítások kerültek bele, amiktől jobb lett a kapcsolás.
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
200W? Nekem a 100Watt is sok a szobába,soha a nem fogom szerintem kihasználni.
(#) scooby_ válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Igen,néztem a művedet,elismerésem. Jó terv lett. Viszont a bibi csak az,hogy nekem TO3-hoz kéne a nyák.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Ahogy jónak látod... (Azok a "nem TO3-as" tokozású tranzisztorok igen csak jó félvezetők ám, nem hinném, hogy csak úgy véletlenül választotta ezeket a szerző. Igaz nem olcsók, de én a sajátomat BD249C-vel csináltam és azzal is kifogástalan.)
(#) scooby_ válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Értem. Nekem viszont már megvannak a tranzisztorok bele,nem szeretnék még több félvezetőt venni.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Rendben, értem az érveidet. Csak én kicsit másképp vélekedek. Szerintem nem abból kell építkezni ami éppen kéznél van (főleg nem erősítőknél), hanem lehetőleg abból ami a legjobb a végeredmény szempontjából. Természetesen számos kivétel van, mind anyagi, mind beszerzési nehézségek miatt, de legalább törekedni kell a lehető legjobb megoldásra.
(#) zsjkuki válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Tiszteletem.Az elso Quad-ot 1985-ben epitetem ez utan a rajz utan es nem a benne hasznalt alkatreszekkel hanem ami akkoriban nalunk kapni lehetett de elismerem hogy most is mukodik kifogastalanul.Azota nagyot valtozott a vilag es az elektronika is.En a Ludwig fele valtozatot ajanlom (Alkoto rajzolt hozza TO3 vegtranzisztoroknak NYAK-ot).Sok sikert
(#) scooby_ válasza zsjkuki hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Üdv!
Van hozzá TO3-as beültetés? És erről alkotó nem is szólt? Na megyek kutatni.
(#) Alkotó válasza scooby_ hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Annyira nem kell kutatni. itt "meghivatkoztam" őket.
De ez nem vesz el semmit az Urbános terv értékéből, csupán egy másik alternatíva.
(#) janika002 hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Sziasztok srácok!
A Quadba szerintetek miért nem terveztek a végtranyóval párhuzamosan diódákat mint minden tranyós erősítőnél én 200Hz alatt használom 18colos
mélyládákhoz ezek azért visszarugnak rendesen! Nem
volt még probléma csak ezt már régóta szerettem volna megkérdezni hogy mi védi a Quadba a szegény kis tranyóimat? Nem kéne berakni mondjuk 2db BY258-at vagy hülyeség! Félvezetöim:MJ21194-MJ15031-Mpsa06-Mpsa56-OPA134!
(#) zsjkuki hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Kellemes Husveti Unnepeket kivanok mindenkinek.Minden jot.
(#) djhans válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
A diódák szerintem nem ártanak ha beleteszed. Azt nem értem miért kell OPA134 ha csak 200Hz alatt használod. Megtenné egy olcsó műveleti is.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
OPA 134 olyannyira nem kell, hogy NE5534-el sokszoros tapasztalat szerint is jobb ez a kapcsolás.
(#) andris0523 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok,

Problémám a következő:
A Quad 405 Urbános 200W-os változatát építettem meg.
Előfokként a JCM 800 gitárerősítő előfokát építettem meg (ami csöves). A problémám az hogy ha feltekerem a hangerőt egy kicsit jobban akkor a Quad-on az R38-as ellenállás füstöl. Olvastam, hogy ez valamilyen gerjedés miatt lehet és ha párhuzamosan rakok a Quad bemenetére egy kondenzátrot akkor az megoldhatja a problémát. Csak azt nem tudom, hogy mekkora kondenzátort rakjak oda.
Csatolom a rajzokat.

A segítséget előre is köszönöm!
(#) CIROKL válasza andris0523 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Elsődlegesen először azt kéne kideriteni hogy a gerjedést mi okozza ? Ha van gerjedés az nem fogja meggátolni ha egy konderzátort teszel a bemenetre ! A végfokot kéne tesztelni hogy a gejdedés az onnan ered - e vagy netán az elő fok az ami okozza.
(#) Bencze.k válasza andris0523 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
ez engem is érdekel,mivel én is ebben a felállásban akarom a quadom összerakni..
(#) janika002 válasza djhans hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szia!
Kössz a választ beleteszem a diódákat! Az opa azért van benne mert ez legalább még eredeti BB gyártmány! Az NE-t meg minden Jóska-Pista gyártja már!
(#) hapro válasza janika002 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Az miért probléma, hogy mindenki gyártja már?
Nekem még egy darab NE5532-34 se ment tönkre soha! Legyen az bármilyen márkájú, bár a legelterjedtebb a texas gyártmányúak mostanában.
(#) djhans hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
A jó öreg őskövület 709-ről mi a véleményetek? Ezt még a MEV is gyártotta régen.
(#) andris0523 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szia, köszi a gyors választ!
Az ellenállás már akkor is füstölt amikor más előfokokról vagy mp3 lejátszóról vagy PC hangkimenetéről hajtottam a Quad-ot, szóval nem hiszem hogy az előfokkal lenne a baj.
(#) bajtaig hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Üdv mesterek. Az Urbán féle 200W-os quadot építem ,de az LRC hídnál lévő tekercsel van bajom ,vagy az értéke van elírva ,vagy a méretei.
Valamikor már volt fejtegetve ,hogy vannak a rajzon hibák, meg nem biztos hogy 6,2 mikroH-is kell bele ,hanem 3 mikroH. Várom és köszönöm a véleményeket.
(#) fanni04 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Sziasztok most készulok oszerakni egy quadot a trafom váltoban 2*27v megpuferolva 40v korul lesz egyenben a fesz ez elég lesz
hozá.Alkoto te általad kászitetrol lehetne nyák rajzot kérni és beultetési rajzot.
(#) Alkotó válasza fanni04 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Mire gondolsz pontosan?Itt nem találtad meg?
(#) fanni04 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia koszonom szépen végul is ez is jo,ezeket a nyákrajzokat vasaláshoz tukrozni kell. A trafom jo lesz hozá 2*27válto 250wat.
(#) gepesz13 hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem lenne.
1. Az Alkotó féle Quadot szeretném megépíteni MJL3281A tranzisztorokkal. A tranyók bétája 67 és 106 kötött van. Van-e ennek jelentősége, vagy válogatni kéne.
2. Úgy emlékszem hallottam valamikor, hogy a Quad teljesítményét egy ellenállás beforrasztásával az IC lábára lehet korlátozni. (még csk 60W-os hangfal van)
Ha igen, hova és mekkora ellenállást kell betenni
Következő: »»   84 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem