Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   86 / 399
(#) poci261 hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
sziasztok.
szegítség kéne nem nagyon látni hogy hova milyen alk. kellen beültetni.quad 405-ös

P4080177.JPG
    
(#) Alkotó válasza poci261 hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ettől vannak lényegesen jobb és korszerűbb paneltervek is.
(#) felho24 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Szia Alkotó.Úgy látom nagyon vágod ezt a témát.Megkérhetlek arra hogy rakj fel korszerűbb tervet.
(#) poci261 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
de tudsz hozzá valamit segítteni
(#) hapro válasza poci261 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Hobbielektronika folyóirat 1995/2 szám. Ebben keresd meg ott van ez.
(#) Alkotó válasza felho24 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
A helyett, hogy én linkelgetnék neked találomra, javaslom a mellékelt kép alapján próbálj magad keresni.
Ez éppen a QUAD-os fórumtéma, egy egész rakás kiviteli tervel (köztük leszenk az én terveim is).
Természetesen Hapró útmutatása is jó, sőt ugyanez már sokkal előbb az RT újságban is megjelent (talán 83-as évfolyam, de ez nem biztos).
Lehetőleg olyat válassz, amiből biztosan van néhány működő példány.
(#) felho24 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szia. Nem azért kérem hogy te linkelj mert lusta vagyok keresni! Hanem mert nagyából végigolvastam az egész fórumot (akármien hihetetlen) és arra a következtetésre jutottam ,hogy ÁLTALÁBAN van egy nagyon pici hiba mindenhol. Legalábis egy megépített panelra jut 2-3 mások által hibának vélt jelenség. Mivel nem vagyok zseni nem vagyok tapasztalt -jártas az elektronikában (max rajz után építek) nem szeretném ha pont egy olyan rajzot választanék amelyik esetlegesen tényleg "rossz". Mivel a te neved felmerült 1-2 helyen és nekemis válaszoltál úgy gondoltam tőled kérek ajánlást hogy melyik az "igazi" melyik jött be neked legjobban. De elnézést kérek ha gondot okoztam!
(#) poci261 válasza (Felhasználó 37481) hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
heló,az alkatrészek listályá is felraknád,kösz
(#) kadarist válasza poci261 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szia!
Remélem segít a komplett cikk. A szerző neve (is) garancia a sikerhez.
(#) zorro41 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Biztos igazad van ALKOTO. Itt az alkatrész elhelyezés nem tér el az eredetitől. Volna itt egy kapcsolás ha erről mondanál vélemény megköszönném.
(#) zorro41 válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Van benne 2db tekercs 3uH,22uH. A 3uH nincs jelölve de ott van a helye a panelon.
(#) scooby_ válasza zorro41 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Értem.
Ezek szerint ez a kéttekercses verzió. Állítólag szebben szól mint a háromtekercses.
(#) zorro41 válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Igen ez már a 405-2 quad egy kis modositással. A bemeneti fokozat eltér az eredetitől és a védöáramkör egyszerübb.(Az eredeti: SMD alkatrészek külön panelon)Tettem fel egy fetes Quadot az elözö hozzászolásomnál. Kiváncsi lennék rá hogy szól? A megépítése elég költséges.(16db Fet)
(#) Ge Lee hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Csatolom a 100 és a 40W-os verziómat (ebben nincs védelem) csak hogy teljes legyen a tanácstalanság.
A picit hallgatom (más tranyókkal) évek óta és nem cserélném le semmire.
(#) pista87 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
http://giantsound.hu/erosito_modulok.html

Ezek a modulok mennyire megbízhatóak? Ezek jobbak, vagy az Urbános?
(#) Alkotó válasza felho24 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Szerintem ma már csak az R.Ludwig-os módositást szabad utánépíteni. Itt vannak az én terveim összefoglalva.
A módosítás minden része nagyon jót tett a kapcsolásnak, de több végtranyó kell bele, ami hátrány.
(#) felho24 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Látod erről beszélek! Erre voltam kíváncsi.Ok több végtranyó kell bele ami drágít a dolgon de ezekszerint ha jól összerakom akkor nincs gondom.Szól szépen.
Köszönöm a segítséget!
Még annyi ,hogy akkor a D5-öt a D6 irányával megegyezően kell beültetni?Berajzoltam mire gondolok.

igy.JPG
    
(#) Alkotó válasza felho24 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Számos példa igazolja, hogy "szól szépen".
(#) felho24 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Így godoltad a D5 megfordítását? Kép az előző hozzászólásomban.
(#) Alkotó válasza felho24 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
A dióda a rajzodon is fordítva van, csak összefirkáltad.
Akkor jó, ha a mellékletem szerint van.
(értelem szerűen én is a BD249c-s változat képét tettem ide, de a többire is igaz, hogy jól kell állnia, azonosan D6-al)
(#) felho24 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
énis így gondoltam. Csak nem tudtam enyire igényesen megrajtolni ezért csak bekarikáztam és berajzoltam az általam helyesnek vélt irányt.
(#) zorro41 hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Hallo mindenki. A Quasarrol nincs vélemény.R. Ludwigost már ismerjük.
(#) Alkotó válasza zorro41 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Véleménynek számít ha azt mondom, megfizethetetlen és (szerintem) értelmetlen?
A teljesítményrész megy +-50V-ról, a meghajtó rész meg +-70-ről. Ez igen szokatlan, és nehezen értelmezhető. Sokkal inkább a teljesítményrész feszültségét szokás növelni, mert így növelhető a teljesítmény. Bőven 1000 felett van ezeknek e feteknek darabja. Ehhez jön a kettős feszültségigény, bonyolult táp és trafó, egyszóval jól gondold meg mielőtt belefogsz.
(#) zorro41 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Igazad van. Hasonló a véleményem. (A kapcsolás VICOL AUDIO teméke)ÉN ezt használom.
(#) zsjkuki hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Udvozlok mindenkit.A Fet-es Quad-ot nem epitettem meg ezert nem is tudok egy velemenyt mondani rola de ha mar valaki kiserletezni akar akkor miert nem probalja meg a 909-es Quad-ot .Tiszteletem
(#) pestside válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Alkotó! Nem, nem a teljesítményrész, hanem pont hogy a meghajtórész tápját illik növelni, annak érdekében hogy a végfok hatásfoka megnőjön, a teljesítményfokozat kellően kivezérelhető legyen.
A FET-eken helyből 5V-ot "bukunk", így már kell +5V a meghajtásnál, és ekkor még a többi veszteséget nem is számoltuk.
(#) Alkotó válasza pestside hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Elbeszélünk egymás mellett, vagy legalábbis úgy tűnik.
A kapcsolás elemezgetéséről itt szó se volt. Inkább csak "hopp ránéztem, és ez jutott hirtelen eszembe". A lényeg, kell a dupla tápfeszültség, ami bonyolítja a tápot, kell bele egy rakás piszok drága FET, ami szintén nem egy barátságos jellemvonás.
A feszültség ott jön a képbe, hogy nem könnyű kikerülni az Ohm-törvényt. A hangszórónkra egészen biztos, hogy a tápfeszültségtől nagyobb feszültség nem juthat, e miatt adott impedancia mellett mindenképpen van egy elvi maximuma a teljesítménynek. Ha nő tápfeszültség (jelen esetben a +-50V), akkor nőhet a teljesítmény is. Ennyi vég-FET már óriási áramokat és teljesítményt "elbírna", tehát tökre értelmetlen a kialakítás. Hacsak nem az volt a konstruktőr célja, hogy nagyon kicsi értékű terhelésre (akár 1ohm) is jó legyen a kapcsolása. Persze én nem értek hozzá, de simán bírna ekkora áramot is.
pl. a MONACOR fele ennyi fettel, is 200W, de ahhoz már nem elég 50V, és valahogy még az a huncut külön táplálási igény sem merül fel benne, amit fejtegetsz... itt beleolvashatsz
(#) Tibi98 hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Alkotó!
Elsősorban hozzád lenne egy kérdésem, mégpedig, hogy a B5-höz tervezett táp-védelem panelodon a védelem hány voltos tápfeszig üzembiztos?
Jelen esetben ezt a táp-panelt a Ludwig Quad-hoz szeretném használni, üresjáratban 2x41V -os trafóim vannak. Kérdés, hogy ezzel elmegy-e még a Quad, és a B5-höz tervezett védelem?
(#) ekkold válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Szia, nézegettem a jobb oldali képet amit betettél. Az az érdekes számomra, hogy ha a fotó szerinti a tekercsek elrendezése, akkor a tekercsek közötti csatolás ronthat az erősítő torzításán. Nem véletlenül szokták a 3uH-s tekercset elforgatva betenni a nyákba. Lehet, hogy érdemes lenne egy próbát tenned, a középső tekercs elforgatásával...
(#) ekkold válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Tapasztalatom szerint is szokták a meghajtó rész tápfeszültségét a végfoknál nagyobbra választani, és ennek jó oka van.
Ha meghajtó és a végfok tápja egyforma (mint sok esetben) akkor az legtöbb kapcsoás esetén nem lehet teljesen kivezérelni (tápfeszig) a végfokot, hanem maread néhány V feszültség a végtranzisztorokon max kivezérlésnél is. Ez adott esetben sok W-ot jelethet teljesítményben, és sok %-ot hatásfokban.
Ha a meghajtó rész nagyobb feszültségről üzemel (mint a végfok), akkor közel (vagy teljesen) tápfeszig kivezérlehető lesz a végfok, kisebb teljeseítmények esetén pedig lineárisabb marad a meghajtó (mivel nagyobb tartaléka van).
Persze ennek ára a kicsit bonyolultabb táp, ami van amikor megéri és van amikor nem...
Következő: »»   86 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem