Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   145 / 146
(#) CHZ válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
RIAA korrektorba, sehová nem használnék keramia kondikat!
(#) lóri válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Én se terveztem, inkább valami Wima-t raknék, csak kérdés, hogy kapok-e.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) lóri válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Megnéztem.
NJM4580 0.8uV
LT1115 0.9nV
LT1028 35nV
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Nincs azzal semmi baj, ha nem kapnak határfeszültség közeli feszültségeket.
Az igaz, hogy az átviteltechnikában kizárólag styroflex kondikat használ(tak)tunk, szűrőkbe kézzel tekerve pontos (0,5 %) értékre.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Szerintem totál rossz válastás lenne, styroflex, MKP már használható, kerámia itt nem…!
(#) pucuka válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Az még érdekes, hogy mekkora bemeneti impedanciánál tudja, de mivel úgy gondolom alacsony impedanciáról van hajtva, nem túl befolyásoló tényező.
Az LT1115 határfrekije lényegesen magasabb mint a 4580 -nak, ahhoz képest szélesebb sávra, indokolt az árkülönbség. Neked ilyen széles sávra semmi szükséged.
(#) lóri válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Köszönöm.
Nem értek ehhez (sem), de a pdf alapján, RIAA-hoz fejlesztették az LT-ket, legalábbis a benne lévő rajz, azt hozza példának.
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Én meg MKP -t nem használnék, (ha nem muszáj).
Egyéként indoklás, a kerámia ellen?
(#) pucuka válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Az LT -knél specifikálva van az intermodulációs tényező is, ez nagy(obb) jelek erősíésekor fontos, pl. egy elektret, vagy kondenzátor mikrofon erősítőjeként lehet fontos tényező.
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Számos probálkozásom bebizonyította számomra hangzásra gyakorolt negatív hatását. Pontossága is problémás, nagy a szórásuk, hőmérséklet változásra sem stabilak..
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) CHZ válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
RIAA nál is lényeges lehet, mivel magasabb frekiken már jóval magasabb a bemeneti jelszint, mint 1kHz-en, vagy alatta.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
A kondis válasszal megelőztek a kollégák, nekem csak az (EG) area maradt.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Köszönöm. Akkor nekem nem kell beültetni.
Azért érdekelne a véleményed a kondikról.
Egy ismerősöm mondta, hogy a c2 lehet 22nF.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) Suba53 válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Akkor már csak az a kérdés, hogy a franciáknál, németeknél, és az olaszoknál miért kell a 27pF a két Gate közé, és másutt meg miért nem?
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Én is gondolkodtam rajta, mert állítólag valami zajelnyomásnak van ott. Ezek szerint, nálunk lehet zajos.
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
A C2 aluláteresztő szűrő. Az eslő töréspont 35 kHz 22 nF esetén és 72 kHz 10 nF-dal. Utóbbit választanám.
Sajnos a kollégákkal ellentétben sokkal megengedőbb vagyok a kerámia kondenzátorok terén. Kivettem a Pioneer erősítőmből a lemezjátszó előerősítő kártyát, álljon itt elrettentő példaként
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Köszönöm a fáradozásodat!
Szomorú lettem, mert szerintem csúnyák a lencse kondik.
Nekem fontos, hogy szép legyen. Mennyivel szebb már (és drágább), egy zöld ERO, vagy egy kék RIFA. Akkor marad a 10nf. Akkor a c2 maradjon, vagy menjen?
(#) segítő válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Idézet:
„Akkor már csak az a kérdés, hogy a franciáknál, németeknél, és az olaszoknál miért kell a 27pF a két Gate közé, és másutt meg miért nem?”

Mert a franciákat, németeket, olaszokat nem érdekli a RIAA korrektor. A népesség 99,95 százaléka (becsült érték) azt sem tudja, mi a PHONO/RIAA korrektor. Ami nem igazán is fontos manapság, csak pár megszállottnak.
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Ha a C3-ra vonatkozik az utolsó kérdésed, akkor azt meghagynám. Bizonyára kiszámolták ennek a kompenzációnak az előnyét. A zavartűrési követelmények eltérése miatt lehet, hogy nem általános a használata.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Igen, rosszul írtam, c3.
Köszi mindenkinek mindent.
(#) segítő hozzászólása Jan 6, 2024 /
 
Régi, mezei 100n kerámia kondenzátorok (tárcsa, négyszög) megbízhatóságát kérdezem. Hány volt, mennyire életképesek 50 év után. Pl LM 4780 panelbe. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) pucuka válasza segítő hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
A 100 nF kerámia kondik többrétegű kondenzátorok, speciális kerámiával. Kb. 100 V -ig használhatók. Nem túl stabilak, kizárólag tápfesz szűrésére ajánlott. Azért eléggé időtállóak, viszont repedésre hajlamosak.
(#) pucuka válasza CHZ hozzászólására (») Jan 6, 2024 / 1
 
Ennek a fajta korrektornak igen kisszintű meghajtása van 3 - 5 mV, az még a kiemelésekkel együtt is 100 mV alatt van a maximális jelszint.
Kerámia kondenzátorból sokféle létezik, pozitív, negatív, és nullás höfoktényezőjű is. Lehet válogatni, zsonglőrködni velük, ha szükséges, pl. pozítív hőmérséklet együtthatójú alkatrész hatását ki lehet egyenlíteni.
Nagyon pontosakat, és stabilokat is gyárt(ottak)anak belőle. Műszerek bepéldául.
A hangzással pedig ne zaklassál, arról megvan a tudományosan megalapozott véleményem, ezért ebbe nem szállok bele.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) pucuka válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2024 /
 
Idézet:
„sokkal megengedőbb vagyok a kerámia kondenzátorok terén”

Nincs ezzel semmi baj, egy (jó) kerámia kondi teljesen megfelelő, viszont sokkal drágább, mint egy styroflex, és még az is a drágább fajta. Aztán így jutunk el az MKP -ig.
Ezzel be is fogtam a pofámat
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2024
(#) segítő válasza pucuka hozzászólására (») Jan 7, 2024 /
 
Köszönöm a választ.
(#) soskajoska válasza lóri hozzászólására (») Jan 15, 2024 / 1
 
Szia!
Az NJM4580 (JRC) rendben van, kis zajú RIAA kapcsolásokhoz ajánlják. Azonban az MC33078 kicsit zajos (4.5 nV/√Hz) MC előerősítőhöz. Néhány javasolt IC: AD797, LT1115, LT1128, LME49710, OPA211.
Illetve nézz körül a NET-en pl.: "low noise moving coil riaa preamp schematic" kereső kifejezéssel. sok jó ötletet lehet találni.
Általában az ebay nem igazán a minőségi termékek tárháza (50-60e Ft alatt nem igazán találsz igazán profi, jó minőségű MM/MC RIAA korrektort)
Más részről nekem a relé bekötése kicsit zavaros. Nem kéne az MM hangszedő magasabb szintű jelét leosztani és újra felerősíteni, mert az csak a zaj erősödését eredményezi. A nagyjelű bemenet menjen egyenesen a második IC-re, csak a a kisjelű bemenetnél iktasd be az első erősítőt.
(#) lóri válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Szia!

Köszönöm, de tegnap adtam le a nyákot.
Én csak vettem egyet és visszarajzoltam, gondoltam működik.
Átnézettem az itteniekkel és nem mondták, hogy rossz.
Kerestem rajzokat, de nem találtam.
Mindegy, ha nem jó, megépítem a gyári Technics-et.
(#) soskajoska válasza reloop hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Párosítva valóban nem egyszerű (és főleg nem olcsó!) beszerezni (pl.: ebay), de természetesen nem is lehetetlen!
(#) soskajoska válasza CHZ hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Idézet:
„hőmérséklet változásra sem stabilak..”
????
NP0 hőfoktényezőjű kerámia kondik is léteznek. Pontosságuk általában 5%. Hosszútávú értéktartásuk pedig kiváló!
(#) CHZ válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Nem mondtam, hogy nem létezik.., nem csak ez a paraméter ami miatt nem használom, csak nagyfrekis áramkörökben.
Következő: »»   145 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem