Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   2 / 93
(#) Dzsoni válasza toroid hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Olvass figyelmesebben, benne van a szovegben a valasz a kerdesedre!
Idézet:
„There is no need to use fast comparators (you can if you want to), so U1 can be a very basic (and very cheap) LM1458 dual opamp or similar. Please refer to the link on the projects index page to obtain a data sheet for this device - this includes pinouts and other useful information.”
(#) vlacexx hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Szerintetek ez mukodne 2ohm-os hagszoroval? vagy ha nem at lehet alakitani???
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Nem, valtoztatas nelkul nem mert min. 4 Ohm a nevleges terheloimpedancia.

Ha +/-30V-ra leveszed a tapot akkor mehet ra 2 Ohm -os terheles, a teljesitmeny 100W koruli lesz.
(#) KD mester válasza Dzsoni hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
A rövidzárvédelmen is módosítani kéne a megnövekedett áram miatt. Nagyobb áramot kéne neki megengedni. (A rövidzárási disszipáció nem változna a megfelelően lecsökkentett tápfesz miatt).

Ja és ilyenkor már ajánlanám megnövelni a feszültségerősítő fokozat nyugalmi áramát is, mert akár kevés is lehet már az az 5mA, amit a végfokozat meghajtására le tud adni.

Egyébként én is csináltam egyet kíváncsiságból és csak ajánlani tudom.
(#) vlacexx hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
tudom nem epp ehez a temahoz tart de nincs veletlenul egy mukodokepes/kiprobalt rajzotok egy olyan erositohoz ami 2ohmot elbir es legalabb 100Wattos ???
(#) atiotezer válasza vlacexx hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Szia! + - 30V-os, 150W, 2ohm, rövidzárvédett, kipróbált müködőképes, ha kell tudok adni hozzá nyákrajzot is.

150W-2ohm.gif
    
(#) vlacexx válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
hu koszi szepen sokat segitettel, sehol nem talaltam ilyet es jo lenne a nyakrajz is nem baj ha valami softal van tervezve is csak ird meg hogy mivel es ki tom nyitni, koce megegyszer, kuldteheted mailban is vlacexx@yahoo.com
(#) atiotezer válasza vlacexx hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Szia! a nyák mérete 107x104mm.
Sok sikert az építéshez.
(#) vlacexx válasza atiotezer hozzászólására (») Szept 30, 2007 1 /
 
szia az aramkori rajzon es a beultetesi rajzon a power ellelallasok kulombozoek, a kapcs rajzon 0.22Ohm a beultetesirajzon 0,33Ohm , ez kb mind egy vagy meiket hasznaljam???
(#) pb válasza vlacexx hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
hy
a 0,33ohm 5watt-os ellenállást használd
(#) atiotezer válasza vlacexx hozzászólására (») Szept 30, 2007 /
 
Eredetileg 0,22Ohm / 5w-os kell bele, csak elfelejtettem rendelni és csak ez volt itthon. Rakjál bele 0,22Ohm/5W-osat. Én is kifogom cserélni majd ha veszek.
Meg ónnal futtasd át a vezetősávokat. A nyagy áramok miatt
(#) Gery hozzászólása Okt 2, 2007 /
 
Hello
Mekkora bordát tegyek az st-re +-40V-on teljes kivezérlés esetén, ha kocsiba lesz. A lomexbe néztem a 150X100-as ez 1500Huf nettó viszont a 250X100-as (ez biztos elég) már 2500. Szal elég lenne a kiseb vagy inkább a nagyobbat vegyem?
(#) idavid válasza Gery hozzászólására (») Okt 2, 2007 1 / 1
 
itt is az az elv érvényesül nagyjából, mint a pufferkondiknál: ha elfér és van rá pénz, akkor a nagyobb a jobb.
(#) Gery válasza idavid hozzászólására (») Okt 2, 2007 /
 
Jó azt tudom. De a kérdés most az hogy (kocsiba alapból meleg van) és elég lenne a 150X100-as?
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Ha azt akarod, hogy a legrosszab korulmenyek kozott is biztonsagosan mukodjon az erosito akkor a nagyobb bordat valasztod. Sztem meg atlagos szobai korlumenyek kozott sem lenne eleg az ST151-nek egy 150x100-as alapteruletu borda (atlagos borda magassaggal), kocsiba pedig siman elofordul sokkal magasabb homerseklet is mint otthon. Igaz kerdes az is, hogy mennyire fogod kivezerelni a cuccot. En a helyedben a nagyobb bordat valasztanam.
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Egy sqp3050 lesz rajta elvileg. Csak a kisebb 1800Ft a nagy meg 3000, ami elég drága...De ha kell neki...
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Hmmm Ezt most nem fogom. Nem hutobordarol volt szo az elobb? Hogy jonnek ide a hangszorok? Bocs, nem olvastam vegig ezt a dolgot, csak a hutobordas kerdesedre reagaltam szoval elnezest az ertetlenkedesert.
(#) Dzsoni válasza atiotezer hozzászólására (») Okt 3, 2007 /
 
Szevasz Atiotezer

Ezt a +/-30V/2Ohm/150W erositot ki tervezte, nem tudod/tudjatok?
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Ja es a rajzon van egy apro hiba: a negativ tapagra kapcsolodo 1000µF-os elko forditva van berajzolva.
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 5, 2007 /
 
na?
(#) atiotezer válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Szia. Az erősítőt a terminál forumról tervezte valaki, én csak a nyákot terveztem meg hozzá.
Igaz az eredeti rajz tényleg hibás, ott ahol irtad.
a rajz itt találahtó
Én itt találtam rá
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Nem írsz hülyeségeket. Kérdezted mennyire lesz kihajtva. ÉS annyira lesz kihajtva amenyit ez a hangszóró elbír Amúgy a lomexbe csak 200X100-as volt úgyhogy az lesz rajta
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Jah még valami. Én megvoltam róla győződve hogy +-50V-tal müködik úgyemlékeztem de most néztem hogy 40-nel Mindegy nemez a lényeg hanem az hogy 4ohmon is bírja a +-40-et igaz?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
ezt már kérdezted...

itt a válasz újra.

(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Nem, nem. Akkor azt kérdeztem hogy +-55V-al megy most azt hogy +-40-en bírja-e a 4ohmos terhelést. Csak azért mert folyton az megy hogy TDA7294 +-40-on semmikép ne használjam 4ohmon stb... ÉS ez?
(#) szabi83 válasza Gery hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Idézet:
„Tápfeszültség: +/-40V

RMS kimenőteljesítmény: 100W/4Ohm, 60W/8Ohm


így már megvan? vagyis bírja..

üdv
(#) Gery válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 5, 2007 /
 
Ok kössz! Igaz...
(#) Gery hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Megint én vok!
Biztos tudjátok egy-ketten hogy szeretek dolgokat halogatni szóval tavasz felé lesz megvalósítva(most nemsorolom az okokat ) egy st151-es hifi. Addig is álmodozok hogy milyen hangszórót fogok hozzá venni. Ezt néztem most ki. A kérdés az lenne hogy st-vel ezt lehetne hajtani keményen. Mert tudjátok a salfélékröl csupa rosszat hallok és úgy valahogy nemtetszik. Audio systemröl meg csupa jót, ráadásul jó az érzékenysége.
Nagytestvérét is valaki írta hogy 100Wattal jól meghajtja. Csak engem nemhagy nyugodni, hogy jó döntés lenne ez st151hez?
(#) lamalas válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
En sajnos nem ismerem azt a hangszorot amit belinkeltel, de azt javaslom, hogy olyan hangszoroval ne nagyon probalkozz aminek nem ismered a T/S parametereit vagy ha nincsenek gyarilag megadva (ami lutri is lehet) akkor mindenkepp tudni kell merni/szamolni azokat. Ezen parameterek hianyaban az egesz hangsugarzo epites egy nagy zsakbamacska. Ugy latom itt nagy felreertesek vannak a hangszorokkal es hangdobozepitessel kapcsolatban. Egy mereg draga/nagyon jo minosegu hangszoroval is lehet pocsekul szolo dobozt epiteni es ennek az ellenkezoje is igaz valamennyire, bar ez mar nagyon hangszorofuggo. Peldakent a SAL hangszorokat emlitenem amikbol szinten lehet elfogadhato dobozokat epiteni, csak az az altalanos problema veluk, hogy nagy a szorasuk, azaz a parametereik vagy hasonloak a gyari adatokhoz vagy nagyon nem, sot ha ket ugyanolyan hangszorot veszel az sem biztos, hogy egy bizonyos szorason belul van. Ezert erdemes megmerni a parametereket es azok alapjan tervezni hozza dobozt. Illetve nagyon nem mindegy az sem milyen anyagokbol milyen technologiaval keszulnek a hangszorok. Aki tapasztalatlan (mint en is) annak ez az egesz lutri ugyhogy en azt csinalom, hogy olcsobb, de jo minosegu hangszorokbol epitkezek (H2000, Hivi, TVM, stb.) amikkel nem fogok nagyot bukni ha nem sikerul jol az elkepzelt doboz. Mellesleg az sem elhanyagolhato, hogy a vasarolt hangszoroknak legalabb a gyar altal kozolt parameterei meglegyenek, mert ha meg azok sincsenek, akkor nehezen lehet jo hangsugarzot kesziteni adott hangszorohoz. Szoval csak esszel emberek ...
(#) Gery válasza lamalas hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Helloszia
Nemakartalak vele terhelni titeket de ha már itt tartunk:LINK
Annyira énis tapasztal vok hogy nem találomra építem a lládát :yes:
Kölönben kocsiba kéne és a kis űrméret is fontos ennek meg gyárilag 30litert ajánlanak 47hz-s alsó határhoz. Kérdésem még mindig a következ: jó lenne ez és ezekután mitgondolsz/gondoltok?
Következő: »»   2 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem