Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   71 / 75
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Oda egy biztosítékot rakhatsz be. A 24 VAC forrásod terhelhetőségét vedd figyelembe a biztosíték értékének meghatározásakor.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
A VAC forrásom terhelhetősége 10A. Ha a hangszórók impedanciájával számolom ki a terhelést, az pedig 4A.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) Mohooki hozzászólása Ápr 5, 2019 /
 
A diódák helyett bekötöttem egy hidat KBPC3510W, de abból csak ±12V jön ki. Rosszul kötöttem be?
(#) Mohooki válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Ok. Működik.
(#) Mohooki hozzászólása Ápr 5, 2019 /
 
...és a tesztalany
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) BI-AMP válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
Szia! Maradok a mono TDA7293 kapcsolásnál amit 37 Vdc-ről fogok hajtani. A tervem, hogy az E_2 panelodba fogom beültetni a TDA7293 mat. Ennek alapján építettem a TDA7294 ami kiválóan működik.
A kérdésem: Így ahogy van a képen látható huzalozás fog működni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2019
(#) reloop válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 9, 2019 /
 
A huzalozás így rendben lesz.
(#) Cannon hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok! Aktív hangfalban szeretném használni a TDA7293 IC-t.
Van valakinek esetleg olyan paneltervre, ahol az egyenirányítás és a puffer rész is azonos nyákon van? Ha lehet megspórolnám a kábelezést.
(#) pcmaster90 hozzászólása Máj 21, 2019 /
 
Következő kiszemeltem: Mono végerősítő modul 7 darab TDA7293-as IC -vel szerelve .Szerintetek reális a kimenő teljesítmény amit írnak ,mármint a 555-600W vagy esetleg eltér a valóságtól.Valamint érdekelne még hogy mekkora trafóval számoljak csatornánként mivel elég nagy a disszipációjuk ezeknek az IC-knek ahogy olvastam ,ha jól emlékszem fejenként 50W ,persze jó lenne ha lenne rezerva is a tápban mert az jól jönne a mélytartománynak nagyobb kivezérlés esetén akár naximumra hajtva is.Esetleg valakinek tapasztalata ezzel a modullal vagy nyák mert igény tartanék arra is mivel így olcsóbban tudnám kivitelezni.De ha nincs kénytelen leszek én tervezni!

TDA7293 - 555W-600W
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia! Vizsgáltuk már ezt a panelt. Az 5-600 W-ot 1 Ω terhelésre tudná leadni. Aggályos mit szólnának a képen látható vezetősávok a közben fellépő 25 A-hez. Van róla demó, azon grafitceruza belét izzítják vele, arra kétségtelenül megfelel.
(#) Tomi20 válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szia

Nekem az a fura, hogy 7 darab IC van rajta, az hogy? Hidalva, párhuzamosítva (de legalább 5W-os) ellenállás sem látszik a panelen a párhuzamosított IC-k-nél, nem értem. Nem foglalkoznék ezzel a panellel, főleg nem ennyi pénzért.
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Értem ,szóval 5-600 - 1 Ohm-os terhelésre.A vezetősáv nem okozna problémát mivel azt megerősíteném, viszont a disszipációtól tartok kicsit ennyi IC-vel számolva. Szerinted mekkora teljesítményű toroid tudná kiszolgálni ezt az erősítőt ?
(#) pcmaster90 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Szerintem is párhuzamosítva lehetnek csak mert ugye 7 darab IC-t hogyan hidalsz? Énis sokallom az árát emiatt gondolkodom nyákban ha estleg rendelkezik vele valaki ha meg nem akkor rám marad a tervezősdi.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Ezek master-slave módban üzemelnek, foglakoztam vele régebben.
Trafóból 2x28 V 10 A-est ajánlok. Elég kölcsönkérned, nem sok üzemóra várható ettől a paneltől.
(#) ozpecs válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Ez leginkább autós erősítőnek jó valamennyire a kis terhelőimpedancia miatt de ekkora teljesítményre már inkább D osztályut
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Ezt hogy érted hogy nemsok üzemóra ,kifejtenéd bővebben?
El csattognak az IC-k vagy mire gondolsz?
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Igen, egymásra nyitnak és valamennyi zárlatossá válik.
Ekkora teljesítményre helyesebbnek látom diszkrét alkatrészekből építeni az analóg erősítőt, 4-5 pár végtranzisztort igényel.
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Megleget igazad van de azért bepróbálkozok vele már csak a hangja miatt is.Közben találtam olcsóbbat:TDA7293 555W

Max nem adok neki akkora tápot ,elég lessz a +-35V is, meg ugy kap biztosítékokat is .
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Több információ itt található. Görgess le a Pencil test-hez
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2019 /
 
Már meglestem ,hát elég érdekes,mondjuk én nem ceruzát szeretnék vele halgatni de figyelemreméltó ahogy füstöl a grafit ,csak nehogy az IC-k füstöljenek majd így
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 21, 2019 / 1
 
Rendben! Tehát csak kisütött pufferre szabad a panelt rákötnöd, nagyon ügyelj a táp a polaritására és ne vezéreld túl terheletlen állapotban!
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2019
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszi a tanácsokat,megfogadom ,csak kicsit ezek a egymásra nyitós IC-k aggasztanak,remélem erre nem lessz példa ,vagy max elfüstöli a biztosítékot .
(#) Kovidivi válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ha a biztosíték ugrik, akkor a pénztárcádból is el fog távozni pár ezres... Egy IC ilyenkor tuti zárlatos, aztán hogy a többi megmarad-e, majd kiderül (a vezetősávokról nem is beszélve)...
(#) pcmaster90 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Valahogy orvosolni kéne ezt a problémát ,ha már egy megy ne rántsa magával a többi IC-t is.
(#) pcmaster90 válasza reloop hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Hogy teljes legyen a zűrzavar lehet egy kicsit tovább megyek s egyből két darab ilyen modult kötök hídba fázisfordítóval csatornánként.Aztán lessz itt minden jó a SoftStart, kimeneti védelem meg miegymás.
(#) Kovidivi válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Ajánlották, hogy szokványos félvezetős erősítőt készíts, és ne ezt a párhuzamos verziót. Én is errefelé terelnélek.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) pcmaster90 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Valószinűleg igazad van ,na de miért is jobb ha félvezetőset építenék?
Hogy sokkal több alkatrésszel építsek erősítőt ,amiket már az IC-k tartalmaznak.Vagy töbszörözzem a kimeneti tranzisztorokat ,feteket.Szerintem van előnye annak amit írsz csak nem olyan nagy mértékű mint azt gondolnánk.Amúgy aktív hűtést kapna a cucc valami csendes ventikkel.Nekem a hifiben pl. már több mint 20 éve a TDA7294-esek üzemelnek gond nélkül ,kitünő hanggal, és majdnem minden nap nyúzva van nem egyszer teljes hangerőn!
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) olahtamas válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
D osztályú erősítőben nem gondolkoztál esetleg? (TDA8954 hidalt verzió, esetleg IRS 2092)
(#) pcmaster90 válasza olahtamas hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Olyan már van mármint a TDA8954 -es és az is kitünően üzemel!A IRS2092-is még tervben van.Na de most a TDA-kra gyúrok.
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Máj 22, 2019 / 1
 
A Marsall gyártott párhuzamosított és hidalt TDA7293 végfokot, javítással foglakozó fórumokon találkozhatsz vele, nem jók a tapasztalatok. Remélem nálad beválik, légy te a szabályt erősítő kivétel! Egy tapasztalattal minden képpen gazdagodni fogsz.
Következő: »»   71 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem