Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 75
(#) szucsip válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Ezt még kiegészíteném azzal, hogy jót tehet neki az is, ha a kicsatolás után egy kicsit leterheled. Mondjuk 4,7k ellenállással.

Amúgy a műveleti erősítő szimmetrikus tápról megy? Ha igen, akkor nem kell semmi féle csatoló kondenzátor.

Ha nem, akkor pedig nyilván kell, de akkor a kimeneti 0 szintet is el kell tolni Ut/2 -re.
(#) David 3g válasza szucsip hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szimetrikusan megy , de kondikkal van megcsinálva. A kicsatoló kondi az kell anélkül búg, de nincs leterhelve a kimenet. ,de most jó Ne 5532-el is na meg LM324-el is. Vagyis összejött
(#) David 3g hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
sziasztok. Lenne egy kérdésem. Probálta már valaki az IC 5 lábát a clipet? Hogy kell egy ledet rákötni? Ellenálással vagy csak simán?
(#) szucsip válasza David 3g hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Üdv!

Hát mindenképpen ellenállással és tranzisztorral. Egy PNP tranzisztor bázisát kösd az 5-ös lábhoz, a kollektort tedd földre, és az emittert egy LEDen keresztül tedd +Tápra. Úgy elvben működnie kell.
(#) david91 válasza David 3g hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Én simán ellenállással kötöttem be, de még nem próbáltam ki ezt a funkciót. A témában már kitárgyalták ezt többen, onnan szedtem az infót. Zokával sokat beszélgettem, amikor ez szóba került mondta, hogy ő is így kötötte be és neki működik. (Led katódja a CLIP lábra, az anódja egy ellenállással +tápra.) Viszont a tranzisztoros tényleg elegánsabb megoldás, főleg ha nagyobb ledet, vagy többet akarsz rákötni.
(#) Lacq hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Végre megszólalt az erősítőm minden tök jó lett! :yes:
MJ15024 és MJ15025 tranyókat használtam. Az előző tranyók rosszak voltak, ennyi volt a gond. Persze semmi márkajelzés csak simán BD xyzc felirattal voltak.
De venni akartam egy állítólag 600W ládát 4 Ohm osat.
próbakor kb 2/3 hangerőn a hangszóróból hang helyett füstkarikák jöttek ki. Sajnos nem voltam elég gyors és újabb tűzijátékot néztem végig
Rájöttem arra is hogy nekem elég lett volna a 80W is!
Ekkora hangerővel vesekövet lehet zúzni a kocsiba
(#) szucsip válasza Lacq hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Részvétem!

Amúgy az erősítő még rendben van? Nem halt bele..?
Ha nem, akkor sebaj, az erkölcsi győzelem a tiéd!

Ha pedig legközelebb valami haverod rád akar sózni egy szakadt mélynyomót, ami 600W, akkor kérj rá garanciát is, vagy a szeme előtt próbáld ki kb 250W-tal.

Mellesleg meg szabad kérdezni, hogy pontosan milyen láda volt az áldozat?
(#) Kovidivi válasza Lacq hozzászólására (») Jún 2, 2011 / 1
 
Minden ládát addig hajts, amíg nem torzít. Ekkor elkerülhető a füst jelenség általában.
(#) thomato hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Szigetelő alátétnek mit ajánlotok? Valamelyik angol írásban olvastam, hogy a szilikongumi nem túl jó, csak kb. 20-25W - ig mert bekapcsol a hővédelem. Csillámnak jobb a hővezetése, mint annak a szürke guminak?
(#) reloop válasza thomato hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Használj hűtőtönköt. Bővebben: Link
Így sokkal kevésbé leszel kiszolgáltatva a szigetelő anyag hővezető képességének.
(#) thomato válasza reloop hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Ezek szerint a hűtőtönkre szigeteletlenül kell az IC -t rátenni, és a tönk meg a borda közé kell a szigetelő lap? Hol lehet ekkora darabot szerezni, általában csak TO tokokhoz valókat árulnak...
(#) szucsip válasza thomato hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Üdv!

Jó kérdés, hogy hol árulnak akkora csillámlemezt...
Viszont ha élelmes vagy, akkor nem feltétlenül használsz csillámot. Szerintem vékonyabb írásvetító fóliával is meg lehetne próbálni vagy valamilyen egyenletesen terülő, puha lakkal is (azért kell a puha lakk, hogy ne pattogjon le róla, amikor összeilleszted a két darabot).
Vagy mondjuk teflon sprayvel is lehetne kisérletezni, csak az relatív drága.
(#) reloop válasza thomato hozzászólására (») Jún 9, 2011 /
 
Helyesen értelmezed a hűtőtönkös megoldást.
Innen származik a link, nézz szét a topikban, vagy kérdezd a TDA7294 építőket, vagy
írj ide.
(#) reloop hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Üdv! Ebből a rajzból tervezem a nyákot. A lényegi változtatás, hogy a 3x1000µF -et 2x470µF Low ESR kondival váltanám ki. Nem vagyok gyakorlott nyáktervező, tanács jól jönne

MSS01.JPG
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Elkészítettem a 4 IC-s híd nyáktervét. Aki hibát, vagy javítani valót talál benne, kérem jelezze.
A híd egyik oldala fordított fázisú jelet fog kapni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 10, 2011 /
 
Ez az előerősítő hajtaná a hídkapcsolást. Ha van észrevétel nagyon megköszönném.
(#) djseed hozzászólása Júl 11, 2011 /
 
Sziaztok!
Megvettem kéd darab tda7293-as kitet. Bekötöttem. minden tökéletesen üzemelt, meg is szólalt, de az volt a gond hogy mikor feltekertem neki a hangeröt, mind a két ic szétcsattant! És nem tudok rájönni hogy miért. +-42V-ról üzemelt, 75W és 8ohm-os hangfal volt rákötve.
(#) lamalas válasza djseed hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Ugye felerositetted az IC-ket egy megfelelo nagysagu hutobordara?
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia!

Miért van a jobb és bal kimeneteken + és - is? Az enyémen a testhez képest van mind a kettő. Mellékelem fájlban.

preamp.lay
    
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 11, 2011 /
 
Szia! Az előerősítőt hídkapcsoláshoz terveztem. Előre is elnézést kérek ha tévednék, úgy emlékszem Alkotó fórumtárs javasolta ezt a megoldást, és nagyon megtetszett. A tapasztalat az volt, hogy jobbak a mély hangjai.
A gyári erősítőkben is hasonlóan oldják meg a "bridge" üzemmódot.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Hogy kötöd össze a végfokpanel bemenetével, ha az előfokon van + és - kimenet is? Mert az (végfok) a földhöz képest "kér" egy bemenetet. Ha hülyeség amit írok, akkor elnézést!
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Lerajzoltam.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Így már értem. Tehát az alsó végfok fordított fázisú jelet kap. A gyári ajánlásban az alsó végfok bemenete (egy kondin keresztül) a földre van kötve, azért nem volt világos. Az előerősítődről van esetleg kapcsolási rajz is?
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia! Ahogy kész, és jónak bizonyul lerajzolok mindent. Lehet, hogy kell még módosítani rajta. Az építésem célja egy olyan erősítő, ahol a TDA7293 -asok csak 50W terhelést kapnak 8 ohm -on. Az 50W -ot a torzítás és a hőelvezetés miatt választottam.
(#) david91 válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
50W kimenő teljesítményhez hogy-hogy párhuzamos-híd kapcsolást csinálsz? Azt tudtommal még egy IC is könnyedén leadja, szinte 0 torzítás mellett.
(#) reloop válasza david91 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
200W összteljesítmény a cél
(#) imre8407 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sikerült elküdenem 4 ic-t. Szépen működött a párhuzam-híd élesztésnél de amikor rákötöttem a tápfeszt védelem nélkül durr egyszerre mind a 4. Felcseréltem a tápot . Ez nem igaz ekkora bakit.
(#) David 3g hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok. volt 2 csatornám ugye ebből az IC-ől ,de csak 1000 - 1000 mikros kondi volt , én öszeraktam párhuzamba 4 kondit 2200-at hogy beforrasztom a tápba, és mikor beraktam , bekapcsoltam elszáltak az IC -k és nem tudom miért , nem volt se tápfesz csere se emmi ilyen
(#) David 3g válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szia Ne csüggedj , én is csináltam sok bakit, csak most értetlenűl állok a gondom elött.
(#) reloop válasza David 3g hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Részvétem a Kollégáknak!
Előttem is itt a nyákterv és a 8 db IC. Még mindig ellenőrizgetem, hogy jó lesz-e. A sok átkötést is azért terveztem bele, hogy egyenként tudjam az IC-ket éleszteni. Lehet a végén fog összeomlani, majd meglátjuk.
A 7294 topicban Bassmester közölt egy nyáktervet, ahol védődiódák voltak a fordított polaritás kivédésére. Most már belátom, nem alkatrész pazarlásból.
Következő: »»   24 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem