Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   560 / 607
(#) Elektro Boy hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Építettem egy mono TDA7294-es végfokot. Minden szép és jó lenne, ha nem szembesültem volna egy problémával. Amikor a telefont rákötöttem próbaképpen szépen szólt a végfok, semmi búgás vagy zaj. Viszont a 3,5-ös jacket csatlakoztatva nem jelent meg a telefonon a fülhallgató ,,ikon" és a zene folyamatosan szól a telefonon is. Ez lenne a problémám amire megoldást keresek.
Apropo én keveslem a bassust is a végfoktól. Ezen lehet valahogyan segíteni esetleg egy alkatrész cseréjével?

A mellékelt kép mutatja a megépített kapcsolást, amit interneten találtam.
(#) elactrofan válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Hogyan csatlakoztattad a telefont 3,5 jack nélkül?
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Szia! Az erősítő nem játszik szerepet a telefon csatlakozás felismerésében, ennek a telefon leírásában kell utána nézned.
A képen Cin jelű kondenzátor legyen legalább 560nF! Egészen mély tartomány átviteléhez 2,2µF-ig érdemes növelned. Fontos, hogy a hozzá kapcsolódó 22k ellenállás értékhelyes legyen, kisebb érték rontja a mély átvitelt.
(#) Kovidivi válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Ez a telefonod hibája. Play-en van alkalmazás, ami rákényszeríti a telefont, hogy a fülhallgató kimenetre zenéljen, de ha lezárod valami kisebb értékű ellenállással a telefon kimenetét, akkor úgy is át fog váltani. Az ellenállás értékét neked kell meghat\roznod. Minél nagyobb, annál jobb. Legrosszabb esetben 64ohm-mal már mennie kell, viszont ez relatív sok veszteség, mikor más telefonok 10-100K-ra dolgoznak ilyenkor.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Köszönöm Reloop!
A bemeneti csatoló kondenzátor jelenleg 100nF, de lecserélem.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Kondinak 1µF-t ajánlok.
Tegyél a bemenetre 330Ω-os ellenállást, hátha észleli a telefon.

Bemenet.jpg
    
(#) kezdoke válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem lehet véletlenül hogy szerelhető jack csatlakozót használtál és a telefon íves az anya csatlakozónál? Olyankor nem tudod teljesen bedugni így nem érzékeli (boltba érdemes kipróbálni nem mind csúszik bele)
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) BI-AMP válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Kezdoke jól mondja! Nálam S3-nál volt ez a probléma sok jack dugót nem ismer fel.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Elektro Boy válasza kezdoke hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Ilyennel találkoztam én is, viszont ez jó csatlakozó és jelen esetben nem szerelhető.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Az ellenállást beépítettem, a kondenzátort kicseréltem. Most már jó lett.
Hálás Köszönetem!
Az lenne még a kérdésem, hogy ez az ellenállás nem ront semmit az erősítő teljesítményén?
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Ha a telefonnal nem tudod maradéktalanul kivezérelni az erősítőt, az nem az ellenállások hibája.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Igen igen, ezzel tisztában vagyok.
(#) nmark19 hozzászólása Aug 3, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Építettem egy tda7294 erősítőt. És első teszteknél működött. És olyan 4-5-dik bekapcsolásnál megadta magát, a közelébe se voltam az IC-nek. Nem volt túl melegedve, és a hűtőbordától elszigetelve volt. Mitől szállhatott szét? Igaz nem rendes tápja volt, hanem ami jött a troloid trafóból, azt egyenirányítottam és kész, semmi szűrés, meg pufferkondi. A feszültsége +45,-45 volt. Természetesen a kimeneten hallatszott a búgás. Annyit csináltam mielőtt szét szált volna ,hogy a készenléti, és a némítást funkciót próbáltam ki, és a készenléti összekapcsolás után adta meg magát. Többi alkatrész egybe van . Előre is köszönöm a válaszokat. Ha esetleg ,hogy táprész a hibás, megköszönök hozzá egy kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2016
(#) kadarist válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Idézet:
„semmi szűrés, meg pufferkondi. A feszültsége +45,-45 volt.”

A 45V sok, pláne brummosan.
(#) krisz69 válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
45v+- az olyan ,,mint éc klinikán ovszer nélkűl sex" bocsánat az idézerért de 40v+- főlé nem mennék tda nál és pufferezni mindenkép kell. Meg ha elbillen a táp már pusztul is az ic. Arra nagyon kényes !
(#) BI-AMP hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Üdv!
Képek alapján meg lehet alapítani, hogy eredeti e az IC?
(#) krisz69 válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Igen az. De rendeltem Ebayről is úgyan ezt kűldik csak 3 áron mert a sok Magyar kereskedő nem teszi rá a hasznát
(#) BI-AMP válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ebayről mennyi idő alatt ért ide?
(#) krisz69 válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Változó kb 1hónap.de volt mikor 2hét.
(#) zotya1983 válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Az "eredeti" t is úgy lemásolják hogy semmit nem veszel észre belőle..Ugyanaz mint a "nem" eredeti ic...Féltápra kényesek...Amúgy nem igazán döglik meg...
(#) BI-AMP hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
És a 35V puffer kondik hogy bírnák? 2x23 voltos trafóm van, ami egyenirányítás és szűrés után nagyjából 31V.
(#) nmark19 válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Vettem új tda7294 és már a tápja +35V -35V +pufferkondikkal, 2db 6800uf és viszont most csöndbe van. Nagyon halkan elkezd recsegni a hangszóró ha adok rá jelet de semmi mást nem csinál. Nem melegszik. Kifoghattam egy gyári hibásat? Az alkatrészeket a panelba átnézem, egyesével kiforrasztottam megmértem. A panel biztos jó mert előtte ment a másikkal.
(#) scooby_ válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Mi a helyzet a Mute érintkezővel?
(#) reloop válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 7, 2016 / 1
 
Szia! Kisütötted a puffereket mielőtt összekötötted a TDA7294-gyel?
(#) nmark19 hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
A mute-t összekapcsolva, meg szétkötve is próbáltam.
A pufferek igen, az összeset. Mert egyébként tőlük megtud sérülni?
(#) nmark19 hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Összeraktam a másik oldalt, és az megy fogalmam sincs miért nem megy az előző. Nagyon szép hangja van, csak kicsit brummos de szerintem az a én hibám...
(#) krisz69 válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Árnyékolt vezetékek vannak a bemenetnél ? Táp pufferek hidegitve vannak 100-100nf el ? Meg anel előtt kőzvetlen se árt a hidegítés.
(#) nmark19 válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Árnyékolás megvan. De viszont hidegítő kondik nincsenek. Akkor majd azokat rendelek. Köszönöm!
(#) krisz69 válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Nincs mit. Meg . A puffeteket tda nál érdemes kisűtni. Vagy ellenállásal. Vagy ellenálls és led. Egyenletes kisűlés végett.
(#) reloop válasza nmark19 hozzászólására (») Aug 9, 2016 /
 
Szia! Fotózd le a panelt és a tápot is! Abból kiszűrhető mi okozza a búgást. Ez főleg akkor érdekes, ha a TDA-s panel bemenetét egy rövidke huzallal a bemeneti testpontra kötöd és akkor is brummog.
Amennyiben ettől elcsendesedik akkor a paneltől a jelforrás felé lesz a gond, például földhurok, vagy valamely árnyékolás hiánya.
Következő: »»   560 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem