Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RGB LED meghajtása
 
Témaindító: noris, idő: Dec 25, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 6
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Az IC-ről nem találtam belső rajzot, a leírásában áramgenerátor szerepel. wbt javaslata marad, oszcilloszkóp.
(#) wbt válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Ez így működhet, főleg, hogy a SW-nek aránylag alacsony frekvenciájú a PWM kimenete, igaz a 4N25 elég vacak cucc, lehet, hogy valami meredekebb opto nem ártana.
(#) kukuri válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2018 /
 
Ez jónak tűnik. Ki is próbálom.
(#) melorin hozzászólása Jan 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Szerettem volna arduinoval vezérelni a Corsaid LED szalagomat ezen cikk alapján:Link
Bekötöttem a LED-et így:
Kép
Amikor rádugtam a tápot az arduinora, az arduino panelből füst jött ki :S
Gondoltam nem bírja a stab IC a panelen meghajtani a ledet így a Vin-re kötöttem a LED szalag 5V pinjét. (5V 3A tápja van az arduinonak) De ekkor is elfüstölt az arduino.
Mit csinálhatok rosszul?
(#) Gafly válasza melorin hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Ahogy nézem, nagy okosan rákötötted az I2C órajel kimenetre az 5 V-os tápot.
(#) melorin válasza Gafly hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Ezt miből gondolod? Mindent oda kötöttem ahogy a képen van. Az RGB csati közepére az arduino egyik adatlábát, a másik kettőre pedig a tápot ( +5V )
(#) Gafly válasza melorin hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Idézet:
„Ezt miből gondolod?”

Három okom volt rá:
- Megnéztem az általad linkelt bekötést.
- Megnéztem a konkrét Arduino adatlapját (pinout).
- Értelmeztem az általad leírt tüneteket (füst).

De nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2020
(#) Otium84 hozzászólása Aug 13, 2021 /
 
Ezt találtam itt egy kész verzió:
Bővebben: Link
Letölthető pdf-ben a kapcsolási rajz!
(#) bajuszrichard hozzászólása Jan 18, 2023 /
 
Üdv mindenkinek.
Slow Rgb ledet szeretnék meghajtani 5V ról. Mekkora ellenállásra lesz szükségem? Az áfolyó áram váltakozik ezen a ledtípuson. Ez miatt vagyok itt. Valaki feltudna világositani hogy kell ezt kezelni?
(#) Bakman válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Párszor játszottam ilyen LED-del, 330 Ω jó volt.
(#) bajuszrichard válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
A pontos tápfesz 5.2V egy db ilyen ledet tetgem rá 133ohm ellenállassal. Az átfolyo áram max 13.2mA ig megy fel.
Sajnos nemtudom mekkora a max árama ezeknek a ledeknek. De a fényerő bőven elég így.
(#) Bakman válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
A gond igazábol az, hogy ezek a LED-ek csak úgy termenek valahol, adatlap nélkül, nem nagyon lehet tudni, mi van bennük. Video: Bővebben: Link 4:30-tól. Két-két LED előtt az alábbi ellenállások vannak: 220 Ω, 470 Ω, 1 kΩ, 10 kΩ. Igaz, az áramforrás, CR2032-es elem, eléggé gyengécske de az jól látszik, hogy tág határok között viszonylag jól működnek.

Mellékletben egy adatlap, de hogy ez érvényes-e a te LED-jeire, jó kérdés. Ebben az adatlapban tápfeszültségként 2 - 5 V van megadva (4.5 V tipikus) az energiaforrás, miközben egyszerű LED-ek esetén átfolyó áramot adnak meg. Ha ez igaz, akkor előtét ellenállás sem kell mert a belső elektronika (IC) gondoskodik a konkrét LED-ek meghajtásáról.
(#) bajuszrichard válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
A maximum áramot akkor mértem amikor minden szín világított egyszerre
(#) pipi válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 2
 
Fenyő fényfüzérnek használtam vegyesen lassú és gyorsan váltó ledeket, 1k ellenállással nekem bőven elég a fénye. Hogy jobban szórja a fényt, melegragasztóval csináltam rá formátlan gömböcöt
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Idézet:
„Hogy jobban szórja a fényt, melegragasztóval csináltam rá formátlan gömböcöt”
Az ötlet megvéve!
(#) bajuszrichard válasza pipi hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Te sem szereted a boltba megvenni a dolgokat ha magad is megcsinalhatod.
(#) pipi válasza bajuszrichard hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Nem kis munka... 15cm-enként blankolni, forrasztani...
De a forrpákára kanyarítottam egy lemezt, befűrészeltem, hőfok kikisérletezve, hogy éppen olvassza a műanyagot, madzag a meleg résbe, kicsit meghúz és kész a "blankolás".
"Jobb" UTP patch kábelből használtam sodratot (nem rezezett alut, elég nagy kábelellenállás különbség van).
próbáltam a ledeket simán párhuzamosan kötni, de egyrészt nagy áramfelvétel volt, nem lehetett bejátszani a feszültséget, másrészt egymásra hatottak a ledek, nem mindig ugyanaz az "égési" feszültségük. Minden leddel sorba az 1kohm 5V telefontöltővel bevált, a melegragacs meg a szigetelést is megoldja
---
Bakman: küldöm a számlaszámom
(#) antiktelefon válasza pipi hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Én kikisérleteztem, a 4 vagy 5mm-es matt ledből van előtét nelkül 3db sorba kötve és így mindegyik jól elvan. Ahogy a színek szétcsúsznak, picit ingadozik a ledekre eső fesz, így 4-5 darabnál több nem sorolható. Rendes blankoló fogóval nem az a nehéz, hanem a sok zsugorcsövezés, kábel fonás meg a külső zsugorcsőbe melegragasztót is raktam, így teljesen víz és rángatás álló. 99 ledes kész lett, a maradék 99 2 éve áll a dobozban a kábellel. De jobb lett, mint az összes bolti, nincs ronda monokróm kék benne és nem vakít meg villog. Meg rendesen össze van tekerve, nem esik szét.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem